Klozet Takımı

90 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Klozet Takımı

Klozet Takımı

Klozet takımı, çok işlevli bir aksesuar olarak tüm banyolara rahatlık ve şıklık kazandırır. Küf ve bakteri oluşumunu engellemek için zemindeki nemi emer ve yerlerin kuru kalmasını sağlar. Kaymaz taban yapısı ile ıslak zemine bağlı kaymayı önleyerek güvenli kullanım olanağı sunar. Güzel ve şık tasarımlar ile banyonuzun dekoratif özelliklerini vurgular. Tasarım tercihlerinize uyacak şekilde mikro fiber ve pamuk gibi hızlı kuruyan, ekstra emici, uzun ömürlü, makinede yıkanabilir ve çevre dostu klozet paspas takımları arasından seçim yapabilirsiniz. Banyo öncelikleriniz ne olursa olsun, erişilebilir klozet takımları fiyatları ile sizin için en iyi ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Klozet Takımında Olması Gereken Özellikler

Klozet takımı, banyo paspası ya da banyo halısı için alışveriş yaparken, sadece tasarıma bakarak alışveriş yapmak kolay olabilir, ancak güvenliği, malzemeyi ve daha fazlasını da dikkate almak her zaman daha önemlidir.  Klozet takımları güvenlik ve konfor gibi iki önemli amaca hizmet edecek şekilde tasarlanır. Takımda yer alan paspasların konfor açısından temel işlevi, banyodan veya duştan çıkarken damlayan suyu emmek ve tuvalet kullanımı sırasında ayakları soğuk zeminden korumaktır. Ilık bir duş veya banyodan sonra soğuk ve kaygan bir karo zemine basmak çok rahatsız edici olabilir. Yumuşak ve kaliteli bir klozet paspas takımı ile hem aile üyelerinin hem de misafirlerinizin konforunu artırabilirsiniz. Dantelli klozet takımı ile banyonuzun zarafetini vurgulayabilirsiniz. Daha romantik ve rahatlatıcı bir atmosfer için pembe klozet takımı modelleri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz.

Banyo güvenliği için olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olan banyo paspaslarını, sudan çıkarken düşme veya kayma riskini azaltmak için kullanabilirsiniz. Kaymaz ve kauçuk tabanlı banyo paspasları, taban kısımlarında yer alan kaymaz örgü veya kauçuk destek sayesinde paspası yerinde tutar. Kayma olasılığı daha düşük olacağından, ince bir tabaka yerine, daha kalın bir kauçuk desteği sunan bir paspas modeli daha iyi bir seçim olabilir. Tuvalet paspasları günlük olarak suya ve neme maruz kalır. Bu nedenle emici ve aynı zamanda hızlı bir şekilde kurumaları gerekir. Bu iki özellik banyo paspaslarının bakteriler için hızlı üreme alanı haline gelmesini önlemeye yardımcı olur. Su emiciliği hem küf oluşumunu önlemek hem de kayma ve kaza riskini azaltmak için bir araç olarak kaliteli tuvalet paspaslarının önemli bir özelliğidir. Banyo için herhangi bir halı seçerken, kaymanıza neden olabilecek şekilde su toplamadığından emin olmanız gerekir.

Klozet takımının ölçüleri dekor ve güvenlik gibi iki nedenden ötürü önemlidir.Sahip olduğunuz alan için çok küçük veya çok büyük bir paspas seçmek, banyonuzda estetik olarak hoş olmayan görüntülere neden olabilir. Bu nedenle yeni bir klozet takımı satın almadan önce banyonuzu ölçtüğünüzden emin olmalısınız. Çok küçük bir paspas yeterli alanı kapsamazken, çok büyük bir halı tuvaletler veya lavaboların yanında düz durmayabilir. Geleneksel tarzda bir klozet takımı 2 ya da 3 parçadan oluşur. Klozet takımı 2'li modellerde büyük paspas banyo zemininin ortasında, küçük paspas klozetin önünde yer alır. Üçüncü parça ise klozet kapağına takılır. İşlevsellikten çok estetik amaçlar için tercih edilir. 3'lü klozet takımı çeşitlerinde klozet kapağı yerine üç paspaslı seçenekler de bulunabilir. Küvetin veya duşun önüne daha büyük bir paspasın yerleştirildiği üçlü klozet takımı modelleri lavabo ve küvet önü için daha küçük ölçülerde iki adet paspas içerir. Duşun önüne günlük kullanım için daha küçük bir banyo paspası yerleştirilebilir ve geri kalan alanı kaplamak için klozet takımını tercih edebilirsiniz.

Klozet Takımı Çeşitleri

Klozet banyo takımı modellerinde suyu emme ve neme karşı dayanıklılık önemli olduğu için malzeme türünü dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Klozet seti için en çok kullanılan başlıca malzemeler pamuk, şönil, naylon, polyester ve mikro fiberdir. Klozet seti fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterir. Doğal pamuk ve şönil takımlar, polyester takımlara kıyasla daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olma eğilimindedir. Takımların boyutu oldukça standartken, kişisel zevkinize bağlı olarak düz, püsküllü ve işlemeli klozet takımı gibi çok sayıda detayla geliştirilmiş en şık tasarımlar arasından banyonuzu tamamlayacak ürünü seçebilirsiniz. Estetik özelliklerine ek olarak herhangi bir banyo paspasındaki kauçuk destek, kayma riskini azaltmaya yardımcı olur. Anti bakteriyel özellikler istenmeyen kokuları veya bakteri büyümesini önlemeye yardımcı olur. Çevre dostu ve doğal ürünler hassas ciltlerde tahriş riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Pamuk, birçok ev eşyasında son derece yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Son derece emici bir malzemedir ve çoğu ortamda hızlı kurur. Pamuklu banyo paspasları, etkileyici emme kapasiteleri nedeniyle doğal ve popüler bir seçimdir. Pamuktan üretilmiş klozet takımları örgü modelleri ayaklarınız ve konforunuz için en yumuşak seçeneklerden biridir. Genellikle temizlenmesi en kolay malzeme olarak kabul edilir. Öte yandan, pamuk paspaslar yüksek kaliteli naylon liflerden yapılmış polyester bir paspas kadar dayanıklı olmayabilir. Şönil malzeme pamuğa çok benzer ve herhangi bir banyoya peluş klozet takımı gibi konfor katar. Pamuk kadar yumuşak olmamakla birlikte, su temasına karşı daha dayanıklıdır. Naylon, bir banyo halısı için en dayanıklı malzemelerden biridir ve aynı zamanda makinede yıkanabilir özelliğe sahiptir. Pamuk kadar yumuşak olmasa da hala çok rahat bir seçenektir ve her banyo için mükemmeldir. Polyester gibi diğer bir sentetik malzemeden üretilmiş paspasların su emme kapasitesi daha düşüktür. Naylon gibi çabuk kuruma ve düşük ısıda sıklıkla yıkanabilme gibi avantajlara sahiptir. Ahşap banyo paspasları genellikle bambudan yapılır. Hızlı kurumalarına rağmen oldukça kaygan olabilirler.

Mikro fiber ürünler nemi emme, çabuk kuruma ve dayanıklılık için tasarlanan sentetik bir kumaş türüdür. Malzemenin hangi stile yapıldığına bağlı olarak, örneğin düz ya da pelüş gibi, banyo halısı için en yumuşak seçeneklerden biri olabilir. Mikro fiber zemini kuru ve temiz tutmaya yardımcı olur. Ayrıca makinede yıkanabilir. Standart mikro fiberin tek dezavantajı, bazı sentetik özelliklerinden ötürü hassas cilde sahip olan kişilerde bazı alerjileri tetikleyebilmesi veya hafif tahrişe neden olabilmesidir. Bununla birlikte cilde uyumu test edilmiş, alerjiye neden olmayan hipoalerjenik mikro fiber klozet takımı paspas seçenekleri de vardır.  Malzeme seçimi çoğu kez kişisel tercihlere bağlıdır. Bununla birlikte, özellikle nemli bir banyonuz varsa, kurutmayı en üst düzeye çıkarmak için pamuklu gri banyo seti ya da aynı malzemeden yapılmış, ancak ek bir kaplamaya sahip anti bakteriyel seçeneklere bakmak isteyebilirsiniz. Banyo paspası satın almadan önce paspas tavsiye ve yorumlarını incelemeniz faydalı olabilir. Bu sayede bürünün sağlayabileceği işlevselliği daha iyi anlayabilirsiniz. Müşteri incelemelerine göre, banyo paspasını satın alıp almayacağınızı belirleyebilirsiniz.

Klozet Takımı Modelleri

Banyo paspasları, banyonun estetik çekiciliğine katkıda bulunan başlıca eşyalardır. Banyonuzun görünümünü anında değiştirmek için şık bir takım satın alabilirsiniz. Banyo paspası alırken göz önünde bulundurmanız gereken temel özelliklerden biri işlevselliktir. Kolay yıkanabilme, kaymaz taban, tüy bırakmayan lif yapısı gibi çok sayıda özellik paspasınızı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Klozet takımları yuvarlak, oval kare veya dikdörtgen başta olmak üzere farklı şekillerde gelir. Birçok model, alan kullanımındaki faydalar�� nedeniyle genellikle dikdörtgen olarak tasarlanır. Paspas kenarları keskin ya da yuvarlatılmış olabilir. Oval klozet takımı çeşitleri, dikdörtgenden sonra en çok tercih edilen bir diğer stildir. Yuvarlatılmış köşeler sayesinde, özellikle alanın sınırlı olduğu banyolarda daha kolay yerleşim olanağına sahiptir. Yuvarlak klozet takımı çeşitleri yumuşak hatları ile keskin köşelerden hoşlanmayanlar için en iyi alternatiflerden biridir. Klozet takımı ve paspas  satın almak istediğinizde, şekil çeşitliliğinin yanı sıra ayrıca sonsuz renk ve desen seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Banyonuzun, dekoratif özellikler bakımından evinizin geri kalanının tamamlaması tercih edilir. Genel özelliklere ek olarak banyo paspası seçerken banyonuzun geri kalanıyla eşleştiğinden emin olmalısınız. Daha lüks ya da minimal bir banyo için beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Herhangi bir banyo için banyo tekstili açısından en kolay seçim; beyaz klozet takımı ve beyaz havlulardır.  Beyaz banyo tekstilini modernden klasiğe kadar herhangi bir stil ile kolayca eşleştirebilirsiniz. Beyaz banyo paspasları da zamansızdır, bu nedenle kullanım süreleri boyunca modası geçmez.

Nötr bir banyo dekorasyonu için klozet takımı gri ya da bej tonlarında olabilir. Toprak tonlarını vurgulamak için kahverengi klozet takımı rahatlatıcı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olabilir. Daha renkli bir seçim için turuncu paspas ya da kırmızı klozet takımı kullanabilirsiniz. Zeminde çarpıcı ve dikkat çeken bir alan oluşturmak için siyah klozet takımı modellerini inceleyebilirsiniz. Bir çakıl tasarımı ile süslenmiş turkuaz klozet takımı ile deniz temasını vurgulayabilirsiniz. Banyonuzda floral bir hava yaratmak için çim baskılı 3D klozet takımı gibi modeller doğal bir görünüm yaratmanıza yardımcı olabilir. Parlak renkler ile banyonuza dinamik ve eğlenceli bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Banyonuzda farklı renkleri kullanmayı seviyorsanız, havlularınızın renklerini tamamlayan mor klozet takımı gibi renkli takımları tercih edebilirsiniz. Misafirleriniz için bir banyo paspası satın almak istiyorsanız, kendilerini özel hissetmelerine yardımcı olacak, lüks detaylara sahip kadife klozet takımı gibi yumuşacık bir tasarım tercih edebilirsiniz. Güpürlü klozet takımı çeşitleri ile klasik modeller arasından seçim yapabilir, ayaklarınız için ekstra desteğe ihtiyacınız varsa, yumuşak ve yüksek havlı klozet takımlarını düşünebilirsiniz.

Gri klozet takımı gibi yüksek havlı ya da tüylü halılar genel olarak banyo paspaslarında tercih edilen oldukça yaygın bir stildir. Daha gevşek kumaş konfor ve rahatlık katar. Ancak bu modellerin temizlenmesi, normal yıkama ve kurutma süreçleri açısından ince paspaslara kıyasla daha zor olabilir. Düz halılar kolay temizlenebilme avantajı ile işlevseldir ve daha az hacimli malzemeleri tercih edenler için daha iyi bir seçimdir. Organik banyo paspaslarında kullanılan kumaşlar özellikle çevre dostu ve sosyal sorumluluk sahibi olacak şekilde üretilir ve tüm zararlı maddeler için test edilir. Çevreye duyarlı tuvalet paspasları için, öncelikle kumaşın kendisinin nasıl üretildiğine dair başka seçenekler de vardır. Bir paspasın üretiminde çevre dostu malzemeler ve teknikler kullanılmışsa, ürün açıklamasında belirtilir.

Klozet Takımı Temizlik ve Bakım Önerileri

Banyo paspasınızı kullanma şekliniz, ürün ömrünü belirler. Islak zemin kayma riski nedeniyle tehlikeye neden olabilir. Pamuklu banyo paspasları, özellikle ıslak ayaklarla herkesin duştan güvenle çıkmasını sağlayan kaymaz bir yüzey sağlar. Bununla birlikte tüm paspas modelleri aynı performansı göstermeyebilir. Kaliteli bir paspasın sabunlu ve kaygan koşullarda bile kaymayı önleyebilmesi gerekir. Banyolardaki nem ve sıcaklık, küf ve bakterilerin gelişmesi için mükemmel bir ortam sağlar. Bazı modeller anti bakteriyel ve hızlı kuruma gibi sağlıklı özelliklere sahip olsa da basit adımlar paspasınızdan uzun sürelerle en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Lavabonun veya klozetin nüne yerleştirilen paspaslar, duş önünde kullanılan paspaslar kadar neme maruz kalmaz. Bu nedenle günlük kullanımda, saçları veya tozları temizlemek için elektrikli süpürge ile süpürülmeleri çoğu kez yeterlidir. Bununla birlikte, duş ya da küvet önünde kullanılan paspaslar daha fazla su biriktirme eğilimindedir. Bu nedenle her kullanımdan sonra banyo paspasını duş kapısı veya küvet üzerine asarak kuruma süresinin kısaltılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Anti bakteriyel olarak satışa sunulan banyo paspaslarında bile günlük olarak maruz kaldıkları sıcaklık ve nem seviyeleri nedeniyle zamanla küf oluşumu gözlenebilir. Bu nedenle anti bakteriyel bile olsa paspaslarınızı düzenli aralıklarla yıkamanız gerekir. Paspaslarınızın ne sıklıkta yıkamanız gerektiğini belirlemek için ne kadar süreyle kullandığınızı düşünebilirsiniz. Sık kullanılan banyolarda, herhangi bir leke oluşumu gözlenmese bile haftada bir ya da iki haftada bir yıkama hijyen seviyesini artırmaya ve küf oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Paspas seti ve banyo halıları gibi tekstil malzemelerin yıkanması sırasında özenli davranmanız önemlidir. Uzun ömürlü kullanım için her zaman önerilen yıkama talimatlarını dikkate almalısınız. Bilgiler için ürün etiketinde yer alan adımları takip edebilirsiniz. Paspasınızı çamaşır makinesine yerleştirmeden önce, elektrikli süpürge ile süpürerek ya da sallayarak iri toz ve atıklardan arındırmalısınız. Hem lif yapısı hem de kaymaz taban yapısının korunması için paspasları soğuk suyla yumuşak bir döngüde yıkayabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle %100 pamuk gibi sıcaklığa dayanıklı malzemelerde, hijyen için daha yüksek sıcaklıkları tercih edebilirsiniz. Banyo paspaslarını her zaman benzer kumaşlar ve renklerle birlikte yıkamaya dikkat etmelisiniz. Renklerde solma yaşanabileceğinden renkli paspasları veya beyaz tekstil ürünleri ile birlikte yıkamamalısınız.

Makinenizin sıkma devri ayarlanabiliyorsa, kaymaz tabanlı paspasları yıkarken makinenizin devir hızını düşürmelisiniz. Banyo paspasınızın kaymaz kauçuk bir desteği varsa, makinede kurutmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi belirtilmediği sürece tüm pamuklu klozet takımı ve paspasları kurutucuda havlularla birlikte kolayca kurutabilirsiniz. Paspası makineden çıkardığınızda, kırışıklıkları gidermek ve hacim kazandırmak birkaç kez salladıktan sonra asabilirsiniz.. Paspas kuruduktan sonra herhangi bir kırışıklık için ütüleme yapmanıza genellikle gerek yokrur. Hemen hemen tüm paspasları zemine yerleştirerek, banyodaki nem ve sıcaklığın lifleri gevşetip kırışıklıkları gidermesini sağlayabilirsiniz. Banyo takımı kuruturken kurutuculardan kaçınmanız gerekebilir. Kurutma için açık havayı tercih edebilirsiniz.Yüksek ısı, kaymaz taban desteklerini eritebilir ve yuvarlanma hareketi paspasın çatlamasına neden olabilir. Banyo paspasları kullanım ömrü boyunca bol miktarda su emer ve bu da zamanla paspasın kalitesini etkiler. Paspasta soyulma, yırtılma veya herhangi bir şekilde deforme olması, paspası daha kaygan ve dolayısıyla daha az güvenli getirir. Herhangi bir kumaşta yıpranmaya, deliklere ve diğer hasarlara dikkat edin. Banyo paspas seti üzerinde gevşek iplikler veya başka bir aşınma fark ederseniz, taze ve lüks bir görünüm elde etmek için değiştirin. Lekeler çıkmazsa, çamaşır suyu kullanmayı deneyin ancak liflere zarar verebilecek kadar fazla kullanmayın. Banyo paspasınız hala lekeli görünüyorsa, yeni bir paspas satın almanın zamanı gelmiş demektir. Pamuğun emiciliğini etkilediği için sıvı yumuşatıcı kullanmayın.

Çok sayıda malzeme, boyut, desen ve renk çeşitliliğine sahip olan klozet takımları ve banyo paspasları, banyonuzun güzel görünmesine yardımcı olur. Günlük kullanıma uygun pamuklu modellerden, SPA konforunu yalayabileceğiniz lüks tasarımlara kadar tüm bütçelere hitap eden en iyi paspas modellerini inceleyebilirsiniz. Avantajlı klozet iç takımı fiyatları ile en iyi ürünlere anında sahip olabilirsiniz.