Kamp Malzemesi

13435 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Kamp Malzemesi

Kamp yapmak; sürekli olarak kamp yapan aktivite tutkunlarının yanı sıra günümüzde hemen hemen herkesin denemek için büyük bir istek duyduğu outdoor etkinliklerden bir tanesidir. Kamp yapmak konusunda henüz tam olarak deneyimli değilseniz mekân araştırmasının yanında yanınıza alacağınız malzemelere de çok dikkat etmelisiniz. Bunun için yola çıkmadan önce kendinize bir kamp malzemeleri listesi hazırlayabilirsiniz. Araştırmalarınızın yanı sıra aklınıza gelen her malzemeyi bu listeye ekleyerek kamp günü geldiğinde istenmeyen bir sürpriz ile karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz. Kamp malzemeleri fiyatları da kamp yapacağınız mekânın koşullarına ve ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin fonksiyonlarına göre değişiklik gösterebilir.

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Kamp yapacağınız zaman mutlaka yanınızda olması gereken bazı kamp malzemeleri vardır. Ancak kamp için gerekli malzemeler; kampınızın süresine, kişi sayısına ve kamp yapacağınız alana göre değişiklik gösterebilir. Öncelikle her koşulda kullanabileceğiniz, sağlam ve kaliteli bir kamp çantası almanızda yarar var. Kamp yapmak için yola çıkmadan önce tüm eşyalarınızı bu çantanızın içerisine düzenli şekilde yerleştirebilir ve kamp sırasında uzun süre yürümeniz gerektiğinde yaşayacağınız yorgunluğu bu çanta sayesinde en aza indirebilirsiniz. Eğer konaklamayı düşünüyorsanız en çok ihtiyaç duyacağınız kamp malzemesi elbette çadır olacaktır. Aynı şekilde mevsime uygun biçimde bir mat ve bir uyku tulumuna da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunların dışında her duruma hazırlıklı olmak için kamp bıçağı, el ya da kafa feneri, çakı, pil, ilk yardım seti, ip, tuvalet kâğıdı, sabun, matara, yedek kıyafet, düdük, pusula ve poşetler tedbir amaçlı olarak yanınızda bulunması gereken malzemeler arasında. Keyifli bir kamp ortamı için ise termos, yemek termosu, kamp için yemek seti ya da sefer tası, kampa uygun pişirme ya da ısınma malzemeleri, katlanabilir masa ve sandalye, havlu, mum, kibrit, cibinlik ve kamp yatağı gibi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Aslında kamp mutfak ürünleri tamamen sizin beslenme alışkanlıklarınıza ve beklentinize göre değişiklik gösterebilir. Kimileri öğünleri konservelerle geçiştirmek isterken kimileri leziz yemekler pişirmek isteyebilir. Bunun için kapsamlı pişirme malzemelerine ihtiyaç olabilir.

Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Edilecekler

3 kişi ya da daha fazla kişiye uygun olarak üretilen çadırlar genellikle ağır olurlar. Eğer uzun yürüyüşler yapacağınız bir kampa gidiyorsanız bu çadırları tercih etmemenizde fayda olur. Çünkü genellikle ağırlıkları 3,5-4 kilo civarındadır. Eğer kamp çadırına çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız 2,9 kilo civarı olan başlangıç seviyesi çadırlar da ideal olabilir. Ancak bütçenizi bir miktar arttırmanız halinde çok daha hafif (1,5 kilo civarı) ve çok daha az yer kaplayan çadırlar da bulabilirsiniz. Genel olarak iki kişilik bir çadırın ağırlığının 2 kiloyu geçmemesi gerekir. Ayrıca ilk kamp deneyiminizi yaşayacaksanız 5 mevsim çadırlara ihtiyacınız olmayabilir. Çünkü çok uygun fiyatlı olmayan çadırlar haricindeki tüm çadırlar genel olarak su geçirmez özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra çadır kazığı, çadır polü, germe ipi, çadır cebi, kamp direği ve çadır kumaşı onarım pedi gibi çadır aksesuarları da ihtiyaçlarınız arasında olabilir.

Kamp Çantası Seçerken Dikkat Edilecekler

Kamp çantası seçerken en son dikkat edeceğiniz şey çantanın tasarımı ve şıklığı olmalı. Sürekli olarak sırtınızda taşıyacağınız ve bazen birlikte uzun yollar kat edeceğiniz çantanın konforlu ve dayanıklı olması çok önemli. Bu nedenle bel, sırt ve omuz desteği olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kamp çantasının kumaşı da önemli bir tercih sebebi. Dayanıklı kumaşlardan üretilmiş çantalar hem kamp sırasında sizi zor durumda bırakmaz hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bunların dışında hafif ve nefes alabilen çantaları tercih etmenizde yarar var. Ortalama bir kamp çantasının 2 kg civarında ağırlığı olması idealdir.

Açık havada yapacağınız diğer tüm aktiviteleriniz için ihtiyaç duyacağınız outdoor ekipmanlarını, Trendyol'un outdoor ekipmanları kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz.