Jel Akü

881 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Jel Akü

Jel Akü ve Akü Bakımları

Jel Akü ve Akü Bakımları

İçerisinde jel halinde elektrolitler bulunan akü türleri, Jel akü nedir sorusunun en basit cevabıdır. Jel akü, diğer akülerde ise bu sıvı formdadır. Jel akü nasıl şarj edilir? Sorusuna cevap olarak, piyasada bulunan özel cihazlar ile şarj edilebilir. Jel Akü sıvısı sülfürik asit ve isli silikanın birleşiminden elde edilir. Jel akü ne zaman şarj edilir hakkında ise, aküler tamamen bitmeden şarj edilmelidir. Farklı alanlarda kullanılan aküler sulu ve kuru olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Özellikle kuru olarak bilinen jel akü modeli, su ilavesi olmadığı için bakım ihtiyacı duyulmamaktadır. Jel akünün içerisinde jel kıvamındaki elektrolitler bulunduğundan bu aküler, kuru akü sınıfındadır. Kuru akülerde derin deşarj sonrası akü tekrar kullanılamazken, jel aküler bu durumdan muaftır çünkü jel aküler dönüşüm prensibine dayalı çalışmaktadır. Jel Akü tavsiyesi verilirken, kullanım alanları ve koşullarına göre doğru akü seçilmelidir. Sulu akülere göre, jel aküler aynı kullanım koşullarına rağmen daha uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca Jel akülerde asit taşması ya da sızdırma olmaz, bu nedenle de Sulu akülere göre daha güvenlidir. Jel akülerin kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte, genel olarak tekne, karavan ve golf arabaları gibi birçok araçta ayrıca elektrik gücünün olmadığı yerlerde de aydınlatmalar için kullanılabilmektedir. Jel akünün, diğer aküler ile arasındaki en büyük fark derin deşarj yapılabilmesidir. Ancak yine de hiçbir zaman akünün jelinin bitmemesi gerekir, çünkü bu akü içerisinde oksitlenme gibi problemlere neden olabilir. Kuru akülerin saklama koşulları, jel akülere göre daha zordur, çünkü içerisindeki sıvının sızdırma olasılığı çok düşüktür. Ayrıca jel akülerin diğer akülere göre çevre dostu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu sızdırmanın olmamasıdır. Jel aküler ayrıca, sulu akülere istinaden daha verimlidir. O nedenle bu akülerin tercih edilme oranı çok daha yüksektir. Bunun yanı sıra, Jel akülerin kullanımı diğer akülere göre çok daha pratiktir. Pratik olmasının en önemli nedenlerinden biri de bakım olarak ekstra bir bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Yine de jel akülerin bakımını yaparken, akünün içerisindeki gazın çıkarılmamasına özen gösterilmesi gereklidir. Aksi durumlarda akünün ömrünün kısalması söz konusu olur. Düzenli periyodlar ile ayrıca jelin içerisinde bulunan elektrolit sayısının ölçümünün yapılması gereklidir.

Kullanım alanlarına Göre Jel Akü Çeşitleri

Kullanım alanlarına Göre Jel Akü Çeşitleri

Jel aküler ve sulu aküler arasındaki en önemli farklardan biri verimliliktir. Jel akü içerisinde bulunan elektrolitlerin jel kıvamında olması nedeni ile dış koşullara bağlı sıcaklık değişimlerinde dahi çok verimli şekilde çalışabilirler. Akülerin farklı amperlerde olması, kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. En yaygın jel akülerden biri 100 amper jel akü olmaktadır. Piyasada daha çok 12 volt jel akü kullanılmakta olup, amper ise bahsettiğimiz kullanım alanlarına göre artar ya da azalır. Amper sayısı ise saat ile orantılıdır. Örneğin; 12 Voltluk 105 Amper Jel Akü ile saatte 1 Amper güç çeken bir lamba kullanır ise, 105 saat akünün kullanabileceği anlamına gelmektedir. Piyasada çok farklı amperlerde jel akü çeşitleri bulunmaktadır. Akü tercihlerinde en önemli şey verimlilik ve kullanım ömürleridir. Sulu akülerin aksine Jel akü ömrü çok daha uzundur. Jel akülerde bulunan üretim kapasiteleri, sulu akülere göre çok daha yüksektir. Oran bazında yaklaşık %75 daha yüksek performans gösterirler. Bu performansın yüksek olması, jel akülerin daha çok yenilenebilir enerji kaynaklarında kullanılması yönünden daha çok tercih edilebilir hale gelmesi demektir. Bu kaynaklara örnek göstermek gerekirse denizcilik sektörü, rüzgâr ve güneş enerjisi düşünülebilir. Bu nedenle son dönemde sulu aküler yerine jel aküler özellikle tercih edilmektedir. Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının artması nedeni ile jel akü kullanımı da doğru oranda artış göstermiştir. Sulu akülerin depolanmasının zor ve daha tehlikeli olmasını göz önünde bulundurursak, jel akülerin tercih edilmesi çok doğru bir adımdır. Çünkü jel aküler, sulu aküler gibi özellikle depolama ve saklama koşulları açısından tehlike arz etmemekte olup, çok daha kolay depolanabilmekte ve uzun süre saklanabilmektedir. Sıvı akülerde bulunan sıvı, sızdırma yapabildiği için akü ve bulunduğu ortama zarar verir. Jel akünün sıvı aküler gibi düz tutulmasına gerek de yoktur. Günlük kullanımda da elektriğin olmadığı zamanlarda güç ünitesi gibi kullanılarak ortamın aydınlatılması için kullanılabilir. Ayrıca jel akülerde deşarja dayanıklılık sulu akülere göre çok daha yüksektir. Sulu aküler için deşarj oranı ¼, jel aküler için ise ¾ dür. Teknolojinin gelişmesi ve yukarıda bahsedilen özellikleri nedeni ile jel aküler artık sulu akülerin piyasadaki yerini almıştır.

Birbirinden Farklı Seçeneklerle Jel Akü Fiyatları

Birbirinden Farklı Seçeneklerle Jel Akü Fiyatları

Yeni nesil geliştirilen jel aküler fiyat ve performans açısından değişiklikler göstermektedir. Çeşitli markalar altında üretilen jel aküler için sabit bir fiyat bulunmamaktadır. Jel akü fiyatları, amper değerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; 72 amper jel akü yerli ve yabancı marka olarak farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin, 300 amper jel akü ise daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Bu fiyat değişikliklerinde kullanılan malzeme kalitesi, korozyona karşı dayanıklılık, sızdırmazlık, çevrim sayısı ve bunun gibi ithal ürün ise gümrük masrafları ve diğer işletim masrafları etki edebilmektedir. Ayrıca jel akü yenileme koşullarına baktığımızda ise diğer akülerde olduğu gibi derin deşarj durumunda performans kaybına uğramadığı için yenileme periyodu daha düşük olmaktadır. Jel akü yenileme zamanı, verilen ömür süresinin takip edilmesi ile sağlanabilmektedir. Jel akü yenileme avantajlarına bakıldığında yenileme ile kullanılan araçlarda veya makinalarda servis ömrünü uzatır ve makinenin zarar görmesini engeller. Şirketlere ve kişilere jel akü yenileme işlemi maliyet tasarrufları da sağlamaktadır. Jel akü kullanım alanları diğer akü tiplerine göre dayanıklılık isteyen ortamlarda kullanılır. Aşırı sıcak ya da soğuk havalarda, çok fazla dar ve titreşimin olduğu alanlarda dış etkilere dayanıklı olduğundan jel akü kullanım alanlarında diğer akülere göre yüksek performans göstermektedir. Yüksek kapasite ile üretilen jel aküler elektrikli gibi taşıtlarda kullanılırken bir diğer model düşük kapasiteli akülerse, elektrikli olarak kullanılan tekerlekli sandalye modellerinde kullanılırken yeni nesil elektrikli bisikletlerde jel akü kullanım alanları arasında olduğu görülmektedir. Doğal koşullardan yoğun bir şekilde etki gören telekomünikasyon sistemlerinde özellikle tercih edilen akü tipleridir. Kullanıcılar tarafından çeşitli ürünler için verilen geri bildirimlere bakıldığında jel akü yorumları ile ilgili daha pozitif yorumlar yapıldığı görülmüştür. Jel akü yorumlarında kapasitenin sulu akülere daha fazla kapasitede çalıştığı, aynı koşullarda ise jel akülerin daha yüksek ömürlü, çevrim ömrünün sulu akülere göre çok daha yüksek olduğu gibi kullanıcının pozitif yorumları görülmektedir. Bazı jel akü modelleri dijital özelliklere de sahiptir. Akünün şarj durumunu göstergeden takip edebilme özelliği olan bu akü modellerinin avantajı ise, akünün ömrüne bağlı olarak ne zaman şarj ya da derin deşarj edilmesi gerektiğinin bilinmesini sağlamaktadır. Daha uzun ömürlü kullanım açısından oldukça avantaj sağlar ve bütçeniz açısından da daha uygun olan ürünlerdir.

Jel Akü Özellikleri ve Amper Gücüne Göre Jel Aküler

Jel Akü Özellikleri ve Amper Gücüne Göre Jel Aküler

Gelişen teknoloji ile hem şarj, hem de deşarj özelliklerine sahip olan 20 amper jel akü, yüksek kaliteli teknolojilere sahip olan ürünlerdir. Daha küçük boyutlardaki cihaz ve araçlarda kullanılmaktadır. Elektrikli aletlerde, motorlu aletlerde de rahatlıkla kullanıma uygun olan akü çeşididir. 200 amper jel akü modellerinde ise derin deşarj ile uzun ömürlü performans sağlanabildiği için çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Jel akülerin oldukça yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri de güneş enerjisi sistemleridir. Sıcaklığa dayanıklılık gösterebilme özelliğine sahip olan jel akü ömrü de oldukça idealdir. Jel akü şarj etme özelliğinin yanı sıra derin deşarj özellikleri ile de oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle de çok sayıda kişi tarafından talep görmektedir. Yeni nesil teknolojilerden de fayda sağlanarak üretilen jel aküler oldukça başarılı performans sergilemektedir ve dijital özellikleri ile de akü dolum oranı hakkında ön bilgi verebilmektedir. Jel akülerin özelliği ise jel kıvamında elektro likitlerden üretilmiş olan ürünlerdir. Kuru aküler sınıfına jel akü çeşitleri de dâhildir. Jel aküler bakım gerektirmeyen oldukça da avantajlı olan ürünlerdir. Jel akü de en sık tercih edilen ve oldukça yüksek performans sağlayan bir diğer ürün ise motosiklet jel akü olmaktadır. Sulu akülerden çok daha iyi performans sergilemesi ve uzun ömürlü olması gibi özellikleri nedeni ile çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir ve diğer kullanıcılara da tavsiye edilmektedir. Tam performans sağlayarak uzun ömürlü kullanıma elverişli olan jel akü çeşitleri ile kullanıcılar beklediklerinin de ötesinde bir akü seçmiş olacaktır. Jel aküler, sıklıkla solar panellerinde kullanılmaktadır. Örneğin; teknelerin solar panellerinde jel akü kullanımı son derece doğru bir tercih olacaktır. Güçlü performansı, şarj edilebilme ve derin deşarj edilebilme özellikleri gibi çok sayıda olumlu özellik ile kullanım alanlarınızda oldukça başarılı performans sergileyecektir. Kullanım alanları ile akü özellikleri açısından doğru tercihlerin yapılması uzun vadede yüksek performans almayı sağlamak mümkün olacaktır. Jel akülerin değişkenlik gösteren amperleri ise, gücüne en uygun alanlarda kullanıldığında tam performans alınabilecektir. Düşük amper gücüne sahip olan jel aküler, daha küçük araç ve cihazlarda kullanıma uygundur. Yüksek amperli ürünler ise, daha yüksek performans gerektiren aletlerde kullanılmaktadır. Düşük güçteki amperler sıklıkla golf arabalarında da kullanılmaktadır.

Jel Akü İle Geniş Kullanım Ağı

Jel Akü İle Geniş Kullanım Ağı

Jel akü kullanım alanları amper güçlerine göre farklı alanlarda kullanım sağlayan, bakım gerektirmeyen akü çeşitleridir. 150 amper jel akü, solar sistemli alanlarda daha sık kullanılmaktadır. Zorlu hava şartları ve yüksek sıcaklığa dayanıklı olan jel aküler, oldukça güçlüdür. Solar panel sistemleri, rüzgâr enerjisi üretim sistemleri gibi alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Kapalı ve özel olarak üretilen jel akü ürünleri, zorlu hava koşullarına uyum sağlamasının yanı sıra yüksek performansı ile de fazlası ile beğenilmektedir. Sulu akülere göre jel akü farkı bakım gerektirmeyen özellikte olmasıdır. Jel akü avantajları, çok farklı alanlarda olumlu sonuçlar vermektedir. Jel aküler yapıları gereği kullanım alanlarına uygun güçte tercih edildiğinde tam performans sağlayacaktır. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan jel akü çeşitleri göstermiş olduğu yüksek performans ile çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. 60 amper jel akü ve 40 amper jel akü gibi modeller ise, daha düşük performansa ihtiyaç duyulan cihazlarda kullanılmaktadır, çim biçme makineleri gibi. Kullanım alanları hakkında doğru tercihlerin yapılması neticesinde daha olumlu ve uzun ömürlü performanslar alınması oldukça mümkün olmaktadır. Jel aküler dış kaplamaları sayesinde dış etkenlere karşı oldukça dirayetlidir, sızdırma yapmaz ve bakıma ihtiyaç duymaz. Çok yönlü avantaj sağlayan jel akü çeşitleri yoğun talep görmektedir. Büyük ya da küçük aletlerde akü ihtiyacı olduğunda kullanım alanına uygun olan akü çeşidi ve gücü tercih edildiğinde oldukça olumlu sonuçlar almak mümkündür. Diğer avantajları ise, bazı özel üretim serilerde dijital göstergeler mevcuttur ve bu sayede de uzun vadeli kullanım ve yüksek performans alma olanağı sağlayan jel aküler çok sayıda kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Aküler kullanıcılar tarafından satın alınmadan önce de uzun raf ömrü özelliğine sahip olan ürünler oldukları için, raflarda bekliyor olması kullanım sırasında olumsuz bir duruma sebep olmamaktadır. Oldukça yüksek verim sağlaması ise, üstün kaliteli üretim süreçleri ile bağlantılıdır. Üretim süreçleri oldukça detaylı ve titizlikle yürütülen jel akü modelleri, yüksek kalite ve teknoloji ile üretildiği için son derece başarılı sonuçlar verebilmektedir. Jel aküler aynı zamanda kuru aküler olarak da bilinmektedir. Kullanım alanlarına uygun güçte olan akülerin kullanımı ile olumlu sonuç ve başarılı performanslar almak mümkündür.

Jel Akü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Jel Akü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Farklı amper güçlerine sahip olan jel akü çeşitleri doğru alanlarda kullanıldığında oldukça yüksek performans alınması mümkün olacaktır. 7 amper jel akü, alarm sistemleri gibi daha az performansa ihtiyaç duyulan alanlarda uzun ömürlü kullanım sağlanabilmektedir. Jel aküler, silikon jel teknolojisi ile üretildiği için oldukça güçlü ve uzun ömürlü performans sağlamaktadır. 22 amper jel akü ve 24 amper jel akü çeşitleri sulu akülere nazaran çok daha güçlü performans sergilemektedir. Farklı koşullara ve ısı değişimlerine dayanıklı olan jel aküler sergilemiş olduğu üstün performans ile son derece dayanıklı ve kullanışlı olan ürünlerdir. Jel akü kullanım ömrü, sulu aküler ile kıyaslandığında çok daha uzun süreli performans sergileyen çeşitlerdir. Özel ve ileri teknolojiler ile üretilen jel akü çeşitleri kullanım alanlarına en uygun olacak şekilde ve en güçlü performansın alınabilmesine olanak sağlayan alanlarda kullanılmalıdır. Jel aküler, açık hava ve çeşitli hava koşullarına dayanıklı dış yapısı ve uzun süre kullanım olanağı sağlayan ürünler oldukları için çok sayıda kullanıcı tarafından yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Kullanım alanları oldukça geniş alanlara hitap eden jel aküler, yapıları ve avantajlı olan çok sayıda özelliği ile diğer akü çeşitlerinden daha ön planda olabilmeyi başarabilmektedir. Golf araçları, endüstriyel alanlar, alarm sistemleri, solar panel sistemleri gibi çok sayıda farklı alanda kullanıma olanak sağlayan jel akü çeşitleri, yüksek güç ve sergilemiş olduğu üstün başarılı performansı nedeni ile kullanıcılar tarafından son derece memnuniyet belirtilen ürünler olmayı başarmıştır. Jel aküler, son derece güçlü ve başarılı sonuçlar elde etmek için uygun olan ürünlerdir. Kullanım alanlarına göre fiyat aralıkları da değişkenlik gösterebilen jel akü çeşitleri, oldukça özel ve güçlü olan ürünlerdir. Telekomünikasyon sistemleri, alarm sistemleri, aydınlatma, rüzgâr enerjisi üretim alanları gibi çok sayıda farklı alanda kullanılan jel aküler, güçlerine göre performans sunabilmektedir. Sızdırma, gaz çıkışı gibi olumsuz durumların yaşanması ise, pek sık karşılaşılan bir durum değildir. Jel aküler özellikleri gereği son derece dayanıklı olan ürünlerdir. Dış alanda da kullanıma olanak sağlayan jel akü çeşitleri kullanıcılar tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Son derece üstün teknoloji ile üretilmiş olan jel aküler, doğru sıcaklık sağlandığında uzun raf ömrü sayesinde de farklı tepkimelere girmez ve rahatlıkla kullanılabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir