İphone Xs Max

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

iPhone XS Max

iPhone XS Max ile Daha Yüksek Performans

iPhone XS Max ile Daha Yüksek Performans

Akıllı telefon üretici markalarından Apple yeni çıkardığı telefonları yeni ve kaliteli teknolojiler ile donatmaktadır. iPhone XS Max akıllı telefon teknolojisine büyük bir damga vurmuştur. Özellikle geniş ekran seven bireyler için uygun olarak üretilen iPhone XS Max ekran 6,5 inç boyutundadır ve inç başına 458 pikseldir. Super retina HD ekran, çerçevesiz, multi touch özelliği, oleofobik kaplaması ve yüksek parlaklık gibi özellikleri ile ekran takıntısı olan bireylerin ekran beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Ekran yapısında bulunan bir diğer özellik Oled panelleridir. Bu paneller ekranın en doğru renklere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu telefonun arka tarafı da cam hammaddesinden dizayn edilmiştir. Hem ekranındaki cam hem de iPhone XS Max arka cam yapısı düşme ya da çarpma gibi kazalara dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Özel bir şekilde üretilen bu cam yapılar toz ve parmak izi kalıntısına izin vermemektedir. Kasası Apple’a özel bir bio medikal paslanmaz çelik ile çevrelenmiştir ve dayanıklı cam koruması ile kombine edilmiştir. Kutu içeriğinde iPhone XS Max şarj aleti , kulaklığı ve şarj kablosu bulunmaktadır. Tasarım ve donanım olarak kullanıcıların beklentilerini her türlü karşılayan bu telefon güvenlik sistemi olarak da yüz tanıma sistemi ve parmak izi sistemlerine sahiptir. iPhone XS Max kamera olarak da kendisini yenilemiş ve yenilenen kamera seti ile bireylere fotoğraf ve video çekimlerini daha profesyonelce yapma imkanı sunmaktadır. Bu profesyonel çekimler çift kamera teknolojisi ve kameradaki sensörler sayesinde yapılmaktadır. Her iki arka kamera da 12mp olup bu kameraların bir tanesi geniş açı diğer kamera da telefoto özelliği taşımaktadır. Kameradaki HDR özelliği ile de fotoğraflardaki en ince detaylar bile fark edilebilir şekilde öne çıkarılmaktadır. Kamerada 5 adet efekt bulunmaktadır ve bu efektler ile 63 mp değerine kadar panorama fotoğraflar da çekilmektedir. Seri çekim, ağır çekim ve zamanlayıcı gibi modlar da kamera özellikleri arasındadır. Ön kamerası da 7mp’dir ve yine geniş açı özelliği ön kamerada da kullanılmaktadır. Bağlantı olarak da oldukça hızlı olan bu telefon bireylere çok daha etkili bir internet bağlantısı sunmaktadır. 2g, 3g, 4g ve 4,5g desteklemelerine de sahiptir.

iPhone XS Max İnceleme

iPhone XS Max İnceleme

iPhone XS Max inceleme yapıldığında telefonun birçok ince detayda özelliği ortaya çıkmaktadır. Bu telefon gerek işletim sistemi gerek ise grafik sistemi açısından oldukça güçlüdür ve bu güç sayesinde telefon uzun süre kullanılsa bile donma ya da kasma yapmamaktadır. Tasarımına bakacak olursak iPhone XS Max renkleri sarı renk ya da siyah veya beyaz renk seçenekleri ile üretilmiştir. iPhone XS Max altın rengi daha füme bir renk olmakla beraber iPhone XS Max siyah rengi de en çok tercih edilen renklerden biridir. Cam dizaynı sayesinde siyah renk telefonda daha parlak bir yapıdadır. iPhone XS Max beyaz rengi ise yine cam yapı sayesinde parlak ve siyah renge göre daha aynalı bir yapıya sahiptir. Tasarımındaki bir diğer özelliği ekranının 6,5 inç büyüklükte olmasıdır. Bu büyüklükte bir ekrana sahip olması geniş ekran severler için oldukça uygundur. Telefon ağırlığı 208 gramdır. iPhone XS Max batarya olarak da 3174 mAh güçte bir bataryaya sahiptir. Telefonun ön kısmı ve arka kısmı her ikisi de cam yapıdadır ve arka kısmının cam yapıda olması sayesinde kablosuz şarj desteği sunmaktadır. İki tarafı cam ve çevreleme kısmı da Apple’a özel bir bio medikal paslanmaz çelik ile çevrelenmiştir. Apple telefon renklerini yaparken fiziksel buharlı sistemini kullanmakta ve bu sayede renkler telefon üzerinde daha kaliteli bir hal almaktadır. Bu telefon suya ve toza karşı dayanıklıdır. 2 metre kadar su derinliğinde neredeyse yarım saat kadar bu dayanıklı yapısını korumayı başarmaktadır. Ekran kasa oranına bakıldığında bu oran değeri de %84,5 gibi bir orandır. Donanımsal özelliklere bakacak olursak telefon kutusundan ios 12 işletim sistemi ile çıkmaktadır. Ekran çözünürlüğü 2688x1242’dir ve bununla birlikte inç başına düşen piksel yoğunluğu 458’dir. iPhone XS Max 64 GB ekranında OLED panel kullanmaktadır. Ekranın kontrast ayarı da oldukça geliştirilmiştir ve bu ekran true tone desteği sunmaktadır. True tone sayesinde 6 kanallı ışık sensörü ile ortam ışığı saptanmaktadır ve ekran parlaklığı ve renk üretimi ortam ışığına bağlı olarak otomatik bir şekilde ayarlanmaktadır. Bu da göz yorulmalarını engellemeye yönelik bir uygulamadır.

iPhone XS Max Teknik Özellikleri

iPhone XS Max Teknik Özellikleri

iPhone XS Max teknik özellikleri bakımından da oldukça zengindir. Ekran grafiklerinden başlayacak olursak oldukça güçlü ekran grafiklerine sahiptir ve bu ekran grafikleri sayesinde ekran renkleri oldukça kaliteli optimize edilmektedir. Yapılan ölçülere göre en iyi renk doğruluğu bu telefonun renk doğruluğu olarak ölçülmüştür. Renk doğruluğunun yanı sıra renk geçişlerindeki canlılık da yine bu ekranda yer almaktadır. En yüksek ve en doğru kontrast oranı özelliği yine bu telefonda yer almaktadır. Ekran yansımasının düşük olması özelliği ile de güneş ışınlarında bile telefon ekranı rahatlıkla görülebilme özelliğine sahiptir. Ekranındaki dayanıklılık düşme ya da çarpma gibi kazalara dayanıklı olsa da tercihe göre iPhone XS Max kırılmaz cam da kullanılabilmektedir. Bu modeldeki bir başka güncelleme işletim sistemidir. İşletim sistemi Apple yeni nesil olarak tasarlamış olduğu a12 bionic işlemcisidir. Bu işletim sisteminin yanı sıra 6 çekirdekli bir işlemciye sahiptir. Bu çekirdeklerden 2 tanesi yüksek performans çekirdeği ve diğer 4 tanesi ise enerji verimliliğini ve tasarrufu ön plana çıkaran çekirdeklerdir. Apple yeni nesil üretmiş olduğu bu işletim sistemi ve işlemci çekirdekleri eski modellere göre çok daha üstün kalitededir. Bu modeldeki grafik işletim sistemi de diğer modellerden daha üstün performans sergilemektedir. iPhone XS Max kamera özellikleri açısından da güncellemeler ve yenilikler yapmıştır. Arka kapaktaki ikili kamera setindeki her bir kamera 12MP çözünürlüğe sahiptir. Ana kamera olarak adlandırılabilecek geniş açılı kamera farklı ışık koşullarında kaliteli bir fotoğraf deneyimi sunmaktadır. Telefoto özelliği olan kameraya bakıldığında ise bu kamerada 2x optik yakınlaştırma özelliğine sahiptir ve ek olarak dijital yakınlaştırmada 10x kadar yakınlaştırma yapabilme özelliğine de sahiptir. Ana kamera 4K video çekebilme özelliğine de sahiptir. Ön kamera 7MP çözünürlüğe sahiptir. Ön kamera da 1080P çözünürlükte video çekme özelliğine de sahiptir. Yine arka kameradaki özelliklerden olan 6 katmanlı bir lens mekanizmasına sahiptir. Arka kameranın üst tarafında çizilmelere karşı safir cam kaplama bulunmaktadır. Bunlarla birlikte çift optik görüntü sabitleme özelliği bulunmaktadır. Bu görüntü sabitleme özelliği fotoğraf çekme konusunda büyük bir öneme sahiptir. Herhangi bir el titremesinde fotoğraf çekerken bu titremeyi yok etmekte ve sabit bir fotoğraf çekmektedir.

iPhone XS Max Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

iPhone XS Max Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

iPhone XS Max yorumları genel olarak olumlu yönde yapılmıştır. Özellikle donma kasma yapmaması ve uzun süre kullanımda bile performansında hiçbir şekilde düşüş olmaması kullanıcıların dikkatini çeken özelliklerden olmuştur. Apple markasının kendi üretmiş olduğu işlemcileri de kullanıcılar tarafından oldukça yüksek oranda beğeni toplamıştır. Batarya gücü ve pil ömrü de kullanıcılar tarafından yeterli görülmüş ve performansına göre başarılı bir pil ömrü sergilediği konusunda izlenimler elde edilmiştir. Özellikle oyun sever kullanıcıların yapmış oldukları grafik yorumları oldukça önemlidir. Grafikler konusunda başarısını kanıtlamış olan iPhone XS Max 128GB telefon kullanıcılara sunmuş olduğu oyun tecrübeleri ile yüksek kalitede renk koordinasyonu uygulayarak bu sayede oyunseverlerin de kalbini kazanmıştır. Depolama olarak iPhone XS Max 512 GB kadar dahili depolama hafızası seçeneğine kadar depolama modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra iPhone XS Max 256 GB da uzun süre kullanım için yeterli görülmektedir. Bu telefonun donanım olarak kullanıcıların beklentilerini karşıladığını görmekteyiz. Kamera açısından da manzara fotoğrafı çekmeyi ve öz çekim yapmayı seven kullanıcıların onayını almaktadır. Arka kısmındaki ikili kamera seti oldukça yüksek sayıda övülmüş ve özellikle portre çekiminde bulanıklaştırma ayarı kullanıcılar tarafından beğenilmiştir. Arka kamerasında bulunan özellik ve modların ön kamerasında bulunması da öz çekim severler için büyük bir avantajdır. Ön kamera ile de portre çekimler yapılabilmekte ve yine bulanıklaştırma ayarı manuel olarak ayarlanabilmektedir. Bu modelin en beğenilen özelliklerinden biri de ekranının büyük olmasının yanı sıra çerçevesiz olmasıdır. Çerçevesiz ekranı sayesinde kullanıcılar tam ekran bir oyun ya da tam ekran film keyfini doyasıya yaşayabilmektedir. Kasa kalitesi insanların dikkatini yüksek oranda çekmeyi başarabilmiştir. Cam olan arka kapağı renkleri daha soft renklere çevirmiş ve cam hammaddesi ile renkleri daha kaliteli bir şekilde kombine edilmiştir. Arka kapağın da camdan olması bireyler üzerinde bir tedirginlik yaratsa da ilk elle tutulduğu andan itibaren sağlamlığı güven vermektedir. Korunaklı ön ekranı ve arka kapağı çizilmeye, düşme ve kırılma kazalarına karşı dayanıklıdır ve su geçirmez bir yapıda imal edilmiştir. Korunaklı ön ve arka cam yapısı ufak kazalarda zedelenmeyi önlemesi açısından kullanıcılar tarafından takdir görmüştür. İşlemcisinin 7 nanometre teknolojide olması sebebiyle işlemci performansı oldukça yüksek kalitededir ve bu kalite sayesinde uygulamalar, oyunlar ısınmadan olabildiğince akıcı bir şekilde kullanılabilmektedir.

iPhone XS Max ve Vazgeçilmez Özellikleri

iPhone XS Max ve Vazgeçilmez Özellikleri

iPhone XS Max özellikleri birçok modele göre güncellenmiş ve daha da geliştirilmiştir. Apple markasının daha önce üretmiş olduğu telefonlar ile karşılaştırıldığında iPhone XS Max boyutları oldukça büyük bir telefondur. iPhone XS Max RAM değeri de 4GB’dır. Kullanıcıların dilinden düşürmek istemediği telefon performansının ana kahramanı ram olmuştur. 4GB ram değeri sayesinde telefon performansı oldukça yüksektir ve grafik olsun işlemci olsun her bakımdan akıcı ve kalitelidir. 208 gram ağırlığı sayesinde arka ve ön olmak üzere her iki tarafın da cam olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda oldukça hafif bir yapısı vardır. Bluetooth, NFC, GPS ve Wi-fi bağlantı desteklerine sahiptir. Arka tarafının cam hammaddesinden olması sayesinde kablosuz şarj özelliği de bulunmaktadır. Sar değeri yani radyasyon değerine bakacak olursak 0.99 W/kg baş ve 0.99 W/kg vücut sar değerine sahiptir. İnsan sağlığını tehlikeye atacak derecede bir sar değerine sahip değildir. Bu değer diğer akıllı telefonların sar değerleri göz önünde bulundurulduğunda gayet normal bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik sistemleri yüz tanıma ve parmak izi sistemleridir. Ve bu güvenlik sistemleri hızı da oldukça yüksektir. Özellikle Face ID sistemi telefonun birçok uygulamasında da kullanılmaktadır ve alt modellere göre daha da hızlandırılmış geliştirilmiştir. Her iki sensör de hızlı bir şekilde çalışmakta ve telefon kilidini açmaktadır. iPhone XS Max zil sesi polifonik yani çok sesli bir özelliktir. Apple kendi tasarımı olan 4 çekirdekli GPU sayesinde bu model eski modellere göre iki kat daha hızlı bir grafik işlemcisine sahiptir. En çok övülen özelliklerden olan altı katmanlı ışık sensörüdür. Bu sensör sayesinde mekan ışığı ölçülmekte ve bu ışığa göre ekran ayarlamaları otomatik olarak yapılmaktadır. Otomatik ekran ayarlamaları ile ekrandaki görüntüler daha hassas bir şekilde görünmekte ve kişilerin gözlerini yormamaktadır. Bu özelliği ile büyük ilgi toplayan bu telefonun bir diğer özelliği ise Dolby vision ve HDR10 destekleridir. Bu özellikler sayesinde film keyfi daha da eğlenceli bir hale gelmekte ve stereo destekli ses sayesinde filmler daha gerçekçi bir ses efekti ile izlenebilmektedir. Arka kamerasının 4K video çekme özelliği sayesinde bireyler en önemli anlarını kaliteli bir şekilde filmleştirebilmektedir.

iPhone XS Max Özellikleri ve Fiyatları

iPhone XS Max Özellikleri ve Fiyatları

Bu telefonun özelliklerindeki odak noktası ekrandır. Telefon ekranı 6,5 inç olmakla birlikte çerçevesiz bir yapıya sahiptir. Full HD çözünürlüğe sahip olması ekran açısından büyük bir avantajdır. Ekranın otomatik renk ayarlama özelliği sayesinde bulunulan ortama ekran renkleri değişmekte ve her ortamda uygun renkler ekrana hakim olmaktadır. 7.7 mm incelikteki bu telefon yarım saat boyunca 2 metre kadar bir derinlikteki suya karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Arayüz olarak iOS 12 arayüzüne sahiptir ve diğer modellerden de bilindiği gibi akıcı ve performans olarak başarılı bir arayüzdür. Ön ekranın üst kısmındaki çentik üzerinde Face ID güvenlik sistemini bulundurmaktadır. Face ID oldukça güvenli bir sistem olmuştur çünkü yüz tanıma işlemini truedepth algılama sistemi yani kızılötesi sistemle gerçekleştirmekte ve bu kızılötesi yüz tanıma işlemi ile telefon kilidini yalnızca telefon sahibi açabilmektedir. Bu telefondaki diğer bir özellik çift sim kart özelliğidir. Çift sim kart özelliği çift hattı bulunan ve bu hatları farklı farklı telefonlarda kullanmak zorunda kalan bununla birlikte kullanım zorluğu yaşayan bireyler için oldukça kurtarıcı bir özelliktir. Bu telefonda diğer modellere göre kamera özelliklerinde değişimler de yaşanmıştır. Arka kapak kısmında 12mp çözünürlüğünde iki kamera bulunmaktadır ve bu kameralardan ana kamera 1,8 diyafram açıklığında ve diğer kamera da 2,4 diyafram açıklığındadır. Ana kameranın çekim açısı genişletilmiştir. Bu genişletilme özelliği sayesinde daha çok obje kadraja alınabilmektedir. İki kamerada da ortak olarak görüntü sabitleme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede fotoğraf çekerken fotoğraf kayması ihtimali düşürülmüştür. Ön kamera 7mp çözünürlük değerindedir ve diğer modellere göre bir iyileştirme söz konusudur. Özellikle portre modu diğer modellere göre daha da geliştirilmiştir. Bu gelişme portre modunda fotoğraflar çekildikten sonra odak noktası dışındaki bulanıklaştırma değerinin manuel olarak ayarlanması şeklindedir. Performans konusuna gelindiğinde bu telefondaki işlemci diğer modellere göre daha da geliştirilmiştir. Bu telefondaki A12 bionic işlemcisi 7 nanometre teknolojisinde üretilmiş bir işlemcidir. Bu teknoloji de kullanıcılara daha iyi bir performans sunmaktadır. Bu teknoloji ile birlikte gelen daha kaliteli performans ısınmayı da azaltmış uzun süreli kullanımda bile performansta herhangi bir aksaklık görülmemiştir. iPhone XS Max fiyat olarak dahili depolama alanına göre değişiklik göstermektedir. Sizler de iPhone XS Max akıllı telefona sahip olmak isterseniz Trendyol online mağazamızı ziyaret ederek sahip olabilirsiniz.