Havlu

22708 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Havlu

Banyolar, evdeki en önemli bölümlerden biri olarak ön plana çıkarken bu alanın güzel görünmesi için banyo aksesuarları ve eşyaları büyük önem taşıyor. Bu eşyalardan biri de havlular oluyor. Havlu, dekoratif bir ürün olmasının yanı sıra kullanıcıların işine yarayan bir eşya olma özelliği taşıyor. Bunun yanı sıra havlu ürünleri pek çok çeşide ayrılıyor. Bu çeşitleri belirleyen havlunun modeli, işlemesi ya da imal edildiği ham madde gibi etkenler oluyor. Bu sayede kullanıcıların karşısına binlerce havlu modeli çıkıyor. Havlu modelleri konusunda çeşidin fazla olması tüketicilere farklı alternatifler sunulmasına olanak sağlıyor.

Kurulanmanın En Hızlı Yollarından Biri

altında bulunan ve genel olarak banyolar ile tuvaletlerde ve lavabonun kenarında konumlanan havlular, model ya da ham madde dışında kullanım amaçlarına göre de ayrılıyor. Yüz havlusu, adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcının yüzünü kurulamak üzere devreye giriyor. Yüz havlusunun dışında, yıkanmış olan elleri kurulamak için el havlusu kullanılıyor. Ayrıca ayaklar için de ayak havlusu bulunuyor. Bunların arasında en çok kullanılan ise el havlusu oluyor. Havlunun rengi ve deseni banyonun şık görünmesine katkıda bulunuyor. Havlu tasarımının nasıl olacağı konusunda ise banyonun genel tasarımına göre tercih yapmak gerekiyor. Ayrıca havlunun rengi de bu noktada önem taşıyor. Havlular desenlerinin ve renklerinin dışında direkt olarak kullanıcının tarzını da taşıyabiliyor. Pek çok kişi, havlunun kenarına danteller örerek bu ürünü özelleştirebiliyor. Havluların tasarımı dekorasyon açısından önemli olsa da kullanıcıların elini, yüzünü veya ayağını da iyi kurulaması gerekiyor. Bu noktada havlunun ham maddesi öne çıkıyor. Ketenden üretilmiş havlular tasarım olarak güzel sonuçlar ortaya çıkarsa da, bazen kurulama noktasında yetersiz kalabiliyor. Suyu emme gücü yüksek olan havlular ise genel olarak uzun pamuk liflerinden imal ediliyor. Pamuk havlular emici olmasının yanı sıra yumuşak bir yapıya sahip oluyor.

Bambu, Havlu Modellerinde de Gözde

Son dönemlerde bambudan üretilen ürünler piyasada oldukça popüler bir çizgide seyrediyor. Bu bambu akımından havlular da payına düşeni alıyor. Bambu havlu modelleri, tıpkı diğer havlular gibi çeşit çeşit ve renk renk ayrılıyor. Bu sayede kullanıcıların karşısına zengin bir bambu havlu skalası çıkıyor. Bambu havlu da pamuk liflerinden üretilen havlular gibi yumuşak bir yapı sergiliyor. Kullanıcılar için bambudan imal edilen banyo havlu seti bulunuyor. Bunların dışında havlu ürünleri genel olarak düşük fiyatlarda seyrediyor. Böylece farklı gelir gruplarına mensup olan tüketiciler tarafından kolayca ulaşılabilir seviyede yer alıyor. Diğerlerine göre daha pahalı olan havlular ise Brezilya ya da Mısır pamuğundan imal edilmiş havlular oluyor. Havlu boyutları ve malzemeleri gibi noktalar da havlular arası fiyat farkına etki eden faktörler olarak öne çıkıyor.

Banyodaki Uyum için Havlu Seti

Banyo için havlular tek tek satın alınabileceği gibi, set halinde de tercih edilebiliyor. Havlu seti içerisinde 3 ya da 4 parça havlu bulunuyor. Bu havlular çeşitli boyutlarda olabiliyor. El havlusu, ayak havlusu ya da yüz havlusu dışında tüm bedeni kurulamak için kullanılan büyük havlular da birbirinden güzel çeşitlerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Havlular, kullanım amacı dışında hediyelik eşya olarak da kullanılıyor. Bu da havlu ürünlerinin banyoda el ve yüz kurulama amacı dışında kullanılabildiğini gösteriyor. Misafir havluları, bir sepetin içerisine konulup banyonun bir köşesine yerleştirildiğinde otantik bir görünümün de kapısı aralanmış oluyor. Misafir havlularının, misafir geldiğinde banyoya yerleştirilmesi hijyen açısından önem taşıyor. Trendyol aracılığı ile birbirinden güzel havlular banyonuzu süslüyor.