Hava Perdesi

448 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Hava Perdesi

Hava Perdesi

Hijyenik ve Sağlıklı Ortamlar Oluşturan Hava Perdesi

Hava perdesi, iç ortamdaki ısıtılmış veya soğutulmuş havanın kalitesini korur ve zararlı gazların (sıcak / soğuk / kirli hava, nem yüklü toz gibi) iç ortama girmesini önlemektedir. Bu kurulum yöntemine göre belirli bir yatay veya dikey hava akışı ile hava üflenerek önlenir. Bu da “hava perdesi nedir?” sorusuna bir yanıt olarak verilebilir. “Hava perdesi ne işe yarar?” sorusuna cevaben hava perdesinin kullanmanın amacı, iç ortamdaki ısıtma veya soğutma havasını korumak ve soğuk veya sıcak, tozlu, kirli havanın, zararlıların dış ortamdan girmesini önlemek için etkin bir şekilde çalışarak enerji tasarrufu sağlamaktır. Hava perdesi, iç ve dış kısımları birbirinden izole ederek ayırır. Çevresel ve mevsimsel koşullara bağlı olarak, iki ortam arasında maksimum izolasyon sağlar. Bu şekilde, hem kapalı bir kapı görevi görebilir hem de kapalı kapının neden olduğu sorunları ortadan kaldırabilir. Kullanım amaçları arasında farklı ısı ortamlarının oluşturulması istenilmektedir. Isı izolasyonu, çalışma ortamı konfor koşullarının korunmasında, hijyenik yaşam alanlarının muhafazasında ve enerji tasarrufu gibi durumlar yer alır. Hava perdeleri genel olarak mağaza, otel, hastane, lokanta, market, kafe, AVM’ler, eczaneler, havaalanları, sağlık merkezleri ve iş yerlerinde kullanılan ürünlerdir. Aynı zamanda hava perdelerinin bazı avantajları da bulunmaktadır. Hem ticari hem de hijyenik açıdan faydaları bulunmaktadır. Ticari faydaları arasında kapıların açık kalmasını ile için müşterilerin mağazaya girmesini sağlar. Bu sayede tekerlekli sandalye, bebek arabası gibi ürünleri kullanan insanların kapıdan geçişlerini kolaylaştırmaktadır. Hem müşterilerin hem de çalışanların konforunu artırarak daha rahat bir ortam oluşturmaktadır. Bunlara ek olarak halka açık yerlerde sigaralı ve sigarasız bölümlerin ayrılmasını sağlar. Hijyenik açıdan ise düzgün bir ortamın oluşmasını, toza, kokuya, dumana karşı bir bariyer işlevi görür. Ayrıca ek olarak önemli derece enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Hava perdesi satın almaya karar verdiğinizde daima hava perdesinin özelliklerine, özellikle kullanılan fan tipine ve hava hacmine göre karşılaştırmalarda bulunmalı ve de buna göre tercihini yapmanız tavsiye edilmektedir. Hava perdesi markaları arasında bulunan seçenekler üzerinden araştırmalarınızı kolaylıkla yapabilir ve de ihtiyacınıza yönelik ürün modellerini bulabilirsiniz.

Hava Perdesi Bakımı ile Artan Hijyen Seviyesi

Hava perdesinin yüksek performanslı sürekliliğini sağlamak için bir bakım prosedürü uygulanması son derece önemlidir. Hava perdesi genellikle bir kapı veya pencerenin açıklığına ya da yakınına monte edilerek kurulumu gerçekleştirilir. Açıklığın üstüne montajı yapıldığında hava perdesi dikey olarak hava üflerken yanına montaj yapıldığında ise hava yatay olarak üfler. Ekipmanın boyutunu, kurulumunu, ayarını ve bakımını düzgün bir şekilde ayarlarsanız, hava perdesini kullanmanın avantajlarını tam olarak sağlayabilirsiniz. İç ve dış mekânlar arasında bir bakıma sınır işlevi gören hava perdeleri ile kapalı bir kapı gibi aşırı soğuk, sıcak veya kirli havanın, toz ve uçan haşerelerin içeri girmesini engellemektedir. Bakım yapmazsanız, arıza takip edilmez ve maddi kayıplarınız olur. Hava perdesi bakım gerektirmeyen ekipman olduğundan, ek güç tüketmeniz gerekebilir. Bakım gerektirmeyen hava perdeleri ortamınızda sağlık sorunlarına neden olabilecek kokuları, bakterileri ve diğer faktörleri önleyemez. Bu nedenle, sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hava perdesi seçimi yaparken kapı genişliği ve yüksekliği, kapıdan tavana boyutu, kullanım amacı, personel ve malzeme girişi ve iklim koşulları gibi temel bilgiler eşliğinde adım atılması önerilir. Bu bilgilere dayanarak, Hava perdesi ölçüleri ve fanın kapasitesine göre seçim yapılmalıdır. Isıtma için doğal gaz, buhar, kaynar su, sıcak su ve elektrik gibi en ekonomik ve mevcut enerji kaynakları seçilmelidir. Hava perdesi fanı genel olarak iç mekandaki kötü kokuları, dumanı, buharı, nemi, tozu dışarı atmanızı sağlamaktadır. Kombi, doğalgaz kullanılan ev, ofis ve işyerlerinde kullanıma uygundur. Duvar, panel, pencere ya da tavana monte edilerek kolaylıkla kullanılabilir. Güçlü motoru ve minimum sessizlik standartlarında çalışmasıyla da birçok kullanıcı tarafından son derece elverişli bulunmuştur. Hava perdesi elektrik tüketimi ile ilgili bilgilere ürün kategorisinden ulaşabilir ve de tüm modellerin teknik özellikler bölümünde Kilowatt cinsinden güç tüketimini görebilirsiniz. Günlük maliyet, üflemeli kalıplama istasyonunun direncine, direnç gücüne ve ortam sıcaklığına ve cihazın termostatının darbesine göre elektrik tüketimleri değişkenlik göstermektedir. Bunun dışında kullanım alanına göre uygun ölçülerde olmasına da dikkat etmeli ve buna göre seçimlerinizi yapmanız tavsiye edilmektedir.

Ortamın Havasını Dengeleyen Hava Perdesi Modelleri

Hava perdesinin çalışma mantığında, giriş ızgarasından giren hava bazen filtre fonksiyonu aracılığıyla dâhili fan tarafından sıkıştırılır ve çıkıştan açık kapıya doğru boşaltılır. Filtre, iç parçaları arasında bulunan ısı transferi, fanlar, elektronik ekipmanları toz ve parçacıklardan korur. Hava perdesinin fanı doğrudan veya kayışla çalışabilir. En yaygın kullanılan tipler dairesel ve eksensel, ters akımdır. Farklı yollarla bazı hava çıkışları ve ince plakaların değiştirilmesiyle hava perdesinin performansı artırılabilir. Üfleme sırasında hava akımları üç yön olasılığına sahiptir. Bu yönler ise üstten alta yatay çıkış, üstten alta dikey çıkış ve bir yandan diğer yana yatay çıkıştır. Hava perdelerinin çoğu, açıklığın üst kısmından yatay olarak monte edilir ve hava, kapı boyunca yukarıdan aşağıya boşaltılır. Dikey hava perdesi kapının bir yanına monte edilebileceği gibi her iki tarafına da montaj yapmak mümkündür. Zemine entegre yatay kurulum tercih edilmez çünkü termodinamik açısından en karlı olanıdır, ancak aynı zamanda yaya geçişinin en pahalı kurulum ve önleme yöntemidir ve bu nedenle sadece belirli endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Isıtıcılı hava perdesi modellerinde genel özellikleri arasında modern dekorasyonda yeni üst düzey ürünlerden biri olarak, klimalar ile de uyumlu olması yer almaktadır. Marketler, marketler, eczaneler, şarküteri, giyim mağazaları, restoranlar, gıda fabrikaları, süpermarketler, tiyatrolar, konferans salonları, oteller, ofisler, atölyeler ve depolama alanları (girişte kurulu olmak üzere), toz, sivrisinekler, sıcak hava, soğuk hava gibi birçok şeyin girmesini önlemektedir. Bunların yanı sıra kolay montaj, yüksek performans, uzaktan kumandalı ortam ısısı ayarı, enerji tasarrufu gibi özelliklere sahip birçok ürün bulunmaktadır. Klima hava perdesi modelleri, insanları rahat hissettirme, klima, soğutma ve nem ayarı gibi işlemleri gerçekleştiren bir ekipmandır. Sıcak, soğuk ve kirli hava bu konforu sağlayan hava kalitesini düşürmemesine ve nem, toz ve sivrisinekler gibi istenmeyen durumların temiz hava ile karıştırılmamasına yardımcı olmaktadır. Soğuk hava perdesi sıcak havalarda avantaj sağlamaktadır. Sıcak hava perdesi ise soğuk mevsimlerde kullanım açısından son derece uygundur. Mekândaki havayı emen ısıtma modeli sayesinde hava, ısıtma elemanından geçerken ısınır. İlgili cihazlar ısıtılmış havayı bir fan aracılığıyla yere üfler ve kapının önüne kadar perdeleme işlevini gerçekleştirir. Yağmurlu günlerde kapıyı kuru tutar. Kapı hava perdesi modellerinde ise kapının genişliğine ve yüksekliğine göre yüksek kaliteli kapı hava perdesi seçebilirsiniz. Isıtıcısız hava perdesi kullanımı dört mevsime de uygundur. Enerji tasarrufu özellikleri ile öne çıkan özellikle su serpintisi yapan modeller, oteller ve fabrikalar arasında en popüler ürünler arasında yer almaktadır.

Enerji Verimliliğini Hissettiren Hava Perdesi Modelleri

Hava perdesi kullanmak birçok açıdan verimlilik sağlamaktadır. Bu verimlilikleri korumak ve de artırmak için dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur. Bunlar arasında ise kapı açıklığının korunma kalitesi, havanın tüm açıklığı kapsaması, iç ve dış ortam koşullarına göre uygun cihazın seçilmesi gibi etkenler bulunmaktadır. Aynı zamanda doğru kurulum ve montajın yapılması da önemli bir faktördür. Bunların yanı sıra açıklık veya seçilen kapıda hava perdesinin hava akışı; doğal hava akımının olduğu yerlerde, ısı ve nem kaybını önleyen bir kapı görevi görmesi gibi etkenlere de özen gösterilmesi gerekir. Bunun içinde yer seviyesindeki hava akışı 1,5 – 2,0 m/s’den daha düşük olmamasına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Kapı üstü hava perdesi modelleri en yaygın kullanıma sahip ürünlerdir. Oldukça verimli çalışan bu modellerde en fazla hava akışı kapının üst kısmında olduğundan, kapı üstünden yapılan üfleme, hava akışı ile birlikte oluşan enerji kaybını daha kolay önlemektedir. Doğalgazlı hava perdesi binada sıcak hava ve soğuk havanın kaçmasını önlemek için fabrikalar, depolar ve hangarlar gibi geniş alanların kapılarına monte edilir. Kapı açıklığını tamamen kaplayacak şekilde 4 metreye kadar ayarlanabilir. Faydaları arasında multijet gaz yakıcısı, soğuk havayı dışarı, sıcak havayı içeri hapsedebilme, ısı ve enerji tasarrufu sağlama, kolay montaj, güçlü hava üfleme ve yatay ya da dikey montaj gibi özellikler bulunmaktadır. Elektrikli hava perdesi modelleri elektrikli bir sistemle bulunduğu ortamdan aldığı havayı hava sirkülasyonunu sağlayarak iç mekanı, dış ortamın olumsuz etkilerinden koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Genel olarak dumansız hava sahası yaratılmak istenen alanlarda sigara içilen yer ile içilmeyen yer arasında bir perde oluşturmaktadır. Bu sayede iki alandaki havanın birbirine karışması engellenir. Bunların dışında da estetik ve ergonomik tasarımları ile oldukça zarif ve de şık modelleri ürün kategorisinde görebilirsiniz. Kolayca sökülebilir ve temizlenebilir gövde özellikleri ile rahat bir kullanım sağlamaktadır. Farklı kademeli motor güçleri, güvenilir performans, sessiz çalışma, uzaktan kumanda ve montaj kolaylığı gibi teknik nitelikleri ile birçok kullanıcının beğenerek kullandığı ürünlerdendir. Hava akışını yönlendirmek, hava değişimini etkili bir şekilde azaltmak ve enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmak için özel hava kanatları kullanır. Hava perdesinin doğru takılması enerji tüketimini % 80'e kadar azaltabilir.

Yerinize Uygun Hava Perdesi Ölçülerine Göre Model Seçenekleri

90 cm hava perdesi modelleri ısıtıcılı, ısıtıcısız, su ve buhar püskürtmeli olarak birçok dizayna sahip ürünler ile kategoride yer almaktadır. Her mevsim ferah ve konforlu bir alan oluşturulmasını sağlayarak özellikle iç mekanların hava şartlarını düzenliyor. Dış ortamdan gelecek olan olumsuz hava akımını da engellemektedir. Farklı devirli fan ayarları ile üst düzey verimlilik sunmaktadır. Ergonomik tasarımları ile estetik ve işlevsel bir görünüme sahiptir. Hava perdesi 90 cm modelleri arasında da sessiz çalışma özelliği hem ofis hem de işyerleri için tercih edilme nedenlerinden biridir. Aynı zamanda hava perdesi 100 cm ürün modelleri de sessiz çalışma özelliği sayesinde ortam sakinliğini koruyabilmektedir. Enerji tasarrufu a sınıfı enerji verimliliği sağlayan tasarıma sahip bu hava perdesi az enerjiyle çok daha fazla konfor sağlayan ürün ve dizaynlara sahiptir. Estetik ve dekoratif tasarıma sahip hava perdeleri ile estetik görünüme önem veren kişileri de son derece memnun etmektedir. Diğerlerinde de olduğu gibi hava perdesi 120 cm modeller de esnek montaj imkânı sunar. Kısa süre içerisinde montaj edilebilen ve yine kısa zamanda sökülebilen tasarımlar ile kolay kurulum imkânı sunulan birçok marka ve modeller bulunmaktadır. Tercihinize ve de ihtiyacınıza yönelik bu ürünlerin ait olduğu markalardan birini seçerek kullanım sağlayabilirsiniz. Hava perdesi 150 cm ürünler ise yüksek performans iklim koşullarına göre en iyi performansı sunan, dışarıdan içeriye akan hava ve hava içerisindeki toz, yağmur gibi partikülleri maksimum performansla engellenmesini sağlayan birçok tasarımda cihazlardır. Hava perdesi 180 cm ölçülerindeki modeller bakkal, eczane, yemek yerleri, marketler, toplantı odaları, otel odası, atölye, tiyatro gibi yerlerde tercih edilen ürünlerdendir. Yaygın servis ağına sahip birbirinden farklı ve de kaliteli markaların bu hava perdeleri ile ısıtıcılı, ısıtıcısız, elektrikli, doğalgazlı olması gibi pek çok nitelikte ürünleri bulunmaktadır. Hava perdesi sıcak soğuk modellerinin yanı sıra ısıtıcısız ürünler de birçok kişi tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. Hava perdesi 200 cm modeldeki ürünler de uzaktan kumandalı, enerji tasarruflu olmak üzere tasarlanmıştır. Toz ve uçan haşerelerin içeri girmesini engelleyerek 2 kademeli üfleme, hava akış yönünü ayarlama ve sessiz çalışan uzun ömürlü güçlü motor gibi özelliklere sahiplerdir. Geniş ürün yelpazesi bulunan hava perdesi modellerinde ihtiyacınıza yönelik en uygun tasarımı ofis ya da işyerinde kullanabilirsiniz.

Hava Perdesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

200 cm hava perdesi uygulama yapılacak alana ve de yerin niteliklerine göre kapı üstü, duvara monteli olarak tercih edilmesi tavsiye edilir. Bulunduğu ortamdan aldığı havayı ısıtarak yüksek hızda hava sirkülasyonu sağlar ve böylece iç mekanı dışarıdan gelebilecek olumsuz etkilerden de muhafaza eder. Böceklerin ya da haşerelerin içeriye girmesine engel olur. Bu özellikleri nedeniyle sıklıkla gıda ve sağlık sektöründe tercih edilen ürünlerdir. Çevredeki ortamdan alınan havayı sirkülasyon sonrasında üfler ve aynı zamanda iç mekanı zararlı etkilerden muhafaza eder. Zararlıların dışarıdan girmesini önler. Bu fonksiyona sahip ürünler özellikle gıda ve hijyen alanlarında popülerdir. Hava perdesi yorumları, kullanan kişiler tarafından olumlu dönüşlere sahiptir. Her bir markanın ürünlerine yönelik, satın alındıktan ve de kullandıktan sonra hem içeriği, hem özellikleri hem de görünümleri ve konforu, sağladığı faydaları konusunda birçok pozitif dönüşler bulunmaktadır. Model tasarımlar arasında birçok farklı ürüne sahip olan hava perdesi fiyatları, markalara ve her bir ürünün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Isıtıcısız hava perdesi makinesi ekonomik fiyatla öne çıkıyor. Sıcak havalarda soğuk üfleme olan modellerde, uzaktan kumanda ürünleri ilk tercih olabilir. Koltuğunuzdan ayrılmadan sıcaklık ayarını değiştirmek için uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. Konforlu yaşam alanları için tasarlanmış modeller arasında bütçenize uyan seçeneği, teknik özelliklere göre belirlenen fiyattan bulabilirsiniz. İşyerindeki sessiz hava perdesini kontrol edebilirsiniz. Hava perdesini ısıtma veya soğutma cihazı olarak kullanarak çok fazla enerji tasarrufu yapılabilir. Düşük enerji tüketimi açısından aylık faturalarınızı azaltabilirsiniz. Uzunluk, fan çapı ve teknik özellikleri kontrol ederek bütçenize en uygun ürünü seçebilirsiniz. Seçim esnasında hem yaşadığınız bölgenin iklimini hem de ortam sıcaklığını dikkate almanız tavsiye edilir. Doğru ürünü bulabildiğiniz takdirde uzun süre konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre üretilmiş olan kaliteli hava perdesi fiyat listesi içeriğine ve de ürünlere internet aracılığı ile arama motorları veya telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak markalara ait modellere ve içeriklerine ulaşabilir ve de ürün tercihinizi sepetinize ekleyerek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ürün kampanyalarını da takip ederek sizin için en uygun fiyatlı ürünlere kolaylıkla hemen sahip olabilirsiniz.