Halhal

9853 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Halhal

Kadınların beğenerek kullandıkları takılardan olan halhal, çok eski bir tarihi geçmişe dayanıyor. Doğu ülkelerinde gerçekleştirilen araştırmalarda yüzyıllar öncesinde yapılmış hayvan figürlü halhal modellerine rastlanıyor. Halhalın ilk güncel kullanımının Hindistan kaynaklı olduğu düşünülüyor. O dönemlerde kalın ve değerli taşlarla üretilen halhal modelleri günümüzde ince ve zarif tasarımlı ürünlerden oluşuyor. Anadolu’da, Suriye ve Irak gibi ülkelerde kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Batı dünyasında ise ince altın ve gümüş zincir üzerinde zarif süslemeleri olan şık modeller tercih ediliyor. Trendyol , ünlü markaların tasarımlarından oluşan halhal modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Kategori ürünlerini inceleyerek zevkinize uygun seçenekleri kolayca bulabilirsiniz.

Hindistan’dan Gelen Halhal Modası

Mistik ve özel bir bölge olarak kabul edilen Hindistan; takıları, özel kıyafetleri, müzikleri ve gelenekleriyle farklı bir dünya sunuyor. Hint kültüründen gelen halhal, Batı dünyasında da beğenilerek kullanılıyor. Geçmiş yüzyıllarda daha gösterişli olarak üretilen halhallar günümüzde zarif ve göz alıcı tasarımlar içeriyor. O tasarımlardan birisi olan gümüş halhal modelleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. İnce altın zincirlerden oluşan zarif modeller de bunlara ilave oluyor. Genç kızların ve modern kadınların kullandıkları ip halhal modelleri ve deriden tasarlanan ürünler ise dikkat çekici tasarımlar sunuyor. Ayak bileğini ince gösteren halhal çeşitleri çekici bir görünüm yaratmayı başarıyor. İncecik zincirden oluşan sade tasarımlı altın halhal seçenekleri abartıdan hoşlanmayan kadınların tercihi oluyor. Uç tasarımları ya da şatafatlı takıları sevenler için üretilen iri boncuklu, taşlı ya da çanlı modeller de bulunuyor. Değerli taşlardan üretilen halhallar ise gece davetlerinin şık takıları arasında ter alıyor.

Estetik Tasarımlı Halhal Modelleri

Ayak bileziği veya halkası olarak da isimlendirilen halhal, yaz mevsiminin en çok ilgi gören takısı olmayı başarıyor. Çok eski dönemlerden beri Anadolu kadını tarafından kullanılan bu takı, bir süredir Batı bölgelerinde de yaygın olarak kullanılıyor. Halhallar günümüzde çok farklı tasarımlarla üretiliyor. Altın halhal modelleri arasında şık figürler, değerli taşlar ve benzeri süslemeler içeren seçenekler yer alıyor. Deniz kabuğu, balık, yüz, burç ve yıldız gibi figürlerle tasarlanan altın halhal modellerine mavi boncuklu ürünler de ekleniyor. Çok tercih edilen ürünlerden olan gümüş halhal seçenekleri; taşlı, nazar boncuklu ya da gümüş para figürlü ürünlerden oluşuyor. Turkuaz baget taşlı gümüş halhal modelleri ilgi görüyor. Halhal seçenekleri arasında örgü halhallar, ip halhal modelleri, ince deri ipler ve renkli boncuklarla tasarlanan ürünler de bulunuyor. Genç kızların severek kullandıkları rengârenk halhallar ise dikkat çekici tasarımlar sunuyor. Hayvan, ay, yıldız, dünya gibi figürlerle süslenen ve pirinç malzemeden üretilen modeller cazip fiyat seçenekleri taşıyor.

Her Tarza Uygun Halhal Seçenekleri

Ayak bileklerine zarif bir görünüm kazandıran ve farklı modellerle tasarlanan halhal, her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Günlük yaşamda, ofiste, gece davetlerinde ve sosyal etkinliklerde şık bir aksesuar olarak kullanılıyor. Yaz aylarında çıplak ayak bileğinde kullanılan halhal, kış mevsiminde sade tasarımlı botların üzerinde bile tercih ediliyor. Kıyafete uygun bir halhal modeli kullanmak etkili ve çekici görünüm yaratmayı kolaylaştırıyor. Spor kıyafetler için uygun olan halhal modelleri, tarzına farklı bir dokunuş katmak isteyenleri bekliyor. Halhal fiyatları; modellerin üretildiği malzemeye, markaya ve tasarım özelliklerine göre değişim gösteriyor. Altın, gümüş ve değerli taşlarla üretilen modeller ile ip ya da pirinç gibi materyallerle üretilenler arasında fiyat farkları oluyor. Ama her bütçeye ve her tarza uygun bir halhal modeli bulunuyor.

Terndyol, takı ve mücevher kategorisinde her beğeniye hitap eden halhal modeli sunuyor. Kategori ürünlerini hemen gözden geçirerek tarzınıza uygun modelleri kolayca bulabilirsiniz. Trendyol’un avantajlı fiyat seçenekleri sayesinde dilediğiniz ürünü ayrıcalıklı alışveriş imkânıyla satın alabilirsiniz.