Topten Güneş Gözlüğü

110 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Topten Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü, modası hiç geçmeyen tamamlayıcı aksesuarlardandır. Güneş gözlüğü, şık bir aksesuar olmanın yanında aynı zamanda sağlık açısından da gerekli bir koruyucudur. Son yıllarda etkileri artan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri sebebiyle insanlar daha çok güneş ışığına maruz kalır. Güneşin sayısız faydasının yanında ultraviyole ışınları gibi zararlı yanları da vardır. Bu ışınlar insan cildinde ve özellikle gözlerde olumsuz sonuçlar oluşmasına sebep olabilir. Kullanıcılar güneş gözlüğü tercih ederken işlevselliğinin yanı sıra iyi bir görünüm elde etme düşüncesi de taşır. Bu yüzden, güneş gözlüğü kullanımı hem beğeni hem de ihtiyaç çemberine dahil olarak karşınıza çıkar. Gözlerinizi güneşin zararlı ışınlardan korurken şık bir görüntüye sahip olmanızı sağlayan Topten, 2006 yılında ürünlerini aksesuar severlerin beğenisine sunmuş, bilinirliği her geçen gün artan bir Türk markasıdır. Üretim işlemini İzmir’de gerçekleştiren Topten markası, hem Türkiye’de hem de dünyada adını duyurmaya başlamıştır. Kaliteli ve sağlam ürünler oluşturmak amacıyla ortaya konan Topten güneş gözlüğü, özgün detayları ile kısa zamanda kullanıcıların beklentilerine hitap etmeye başlar. Zengin çeşit yelpazesiyle Topten güneş gözlüğü modelleri; kadın, erkek ve bebek kullanıcılar için seçenekler barındırır. Ayrıca, güncel trendleri takip ederek modanın hızına yetişmenize de yardımcı olur. Değişen ihtiyaçlarınızla uyumlu cam tipleri bulundurmak için uzman bir ekiple çalışan Topten, hayatınızı kolaylaştıran modelleri ile şimdi Trendyol'da! 

Topten Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Kalite ve şıklığın adresi Topten güneş gözlüğü nasıl incelenmelidir sorusu ile Trendyol'a baktığınızda beş kriterle karşılaşırsınız. Bunlar; cam tipi, cam tasarımı, cam rengi, çerçeve tasarımı ve çerçeve rengidir. Cam tipi seçenekleri; polarize, organik, polikarbon, degrade, aynalı ve anti-refle olarak incelenebilir. Topten polarize güneş gözlüğü, yansımaları en aza indirir. Polarize teknolojisinin parlaklığı azaltan yapısı sayesinde net bir görüş sağlar. Artan kullanım rahatlığıyla kullanıcılara keyifli bir deneyim sunar. Organik camlar ultraviyole ışınlarını keser ve rahat bir görüş sağlar. Organik cam tipinin hafif ve esnek bir yapısı vardır ve bombeli modellerde daha sık kullanılır. Plastikten üretilen organik cam, kırılmalara karşı daha dayanıklıdır. Kırılmaya karşı olan bu direnci sayesinde, özellikle Topten bebek güneş gözlüğü yapımında kullanılır. Polikarbon cam tipi, organik cama nazaran kırılma ve çizilme noktasında daha dirençlidir. Şeffaflığıyla kaliteli bir görüş elde etmenize yardımcı olur. Degrade cam tipi, gölgeli bir yapıya sahiptir. Koyu renkten açık renge doğru kademeli olarak renk geçişi mevcuttur. Aynalı cam tipi, yapısından dolayı daha koyu renklerden üretilir ve karanlık bir görüş sunar. Kumlu zeminlerde kullanılabilir. Anti-refle cam tipi, güneş gözlüklerinin iç yüzeyine anti-refle kaplama yapılmasıyla oluşur. Bu cam tipi ile arka taraftan gelebilecek yansımalar en aza indirgenir ve gözünüzün rahatsız olmasını engeller. Cam tasarımında kare, dikdörtgen, damla, oval gibi klasik tasarımların yanında pilot, çekik, kedi gözü gibi seçenekleri de barındırır. Turuncu, kırmızı gibi canlı renklerden, siyah, füme gibi daha koyu renklere varan cam rengi seçeneği mevcuttur. Çerçeve materyali olarak kemik ve metal kullanılır. Kemik tipi çerçeve yüzünüzü sarar fakat burun bölgesi sabittir. Bu sebeple şekil verme konusunda zorluklar yaşanabilir. Metal çerçeve tipi oksitlenme ve paslanma yapmaz. Bu sayede olası alerjik reaksiyonların önüne geçer. Kolayca şekillendirilebilir. Çerçevelerde siyah, gri gibi koyu renk seçeneklerinin yanında mor, mavi, pembe gibi renk seçenekleri de bulunur. Geniş bir renk skalasıyla kullanıcılara sunulan Topten unisex güneş gözlüğü, farklı desen seçenekleriyle göz kamaştırmanıza yardımcı olur. 

Topten Güneş Gözlüğü Çeşitleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz, vücudun en hassas noktalarından bir tanesidir. Ayrıca göz, uyku süresi dışında daha fazla dinlenme olanağı bulunmayan bir organdır. Bu sebeple, gözünüzle alakalı kullanacağınız her ürün hassasiyetle seçilmelidir. Güneşten gelen ultraviyole gibi bazı zararlı ışınların, gözlerde kalıcı hasarlara varan problemlere yol açabildiği bilinir. Güneşin özellikle yoğun olarak hissedildiği aylarda güneş gözlüğü kullanımı göz sağlığınızı korumak adına gereklidir. Güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Öncelikle, gözünüzde bir alerji varsa ya da güneşe bağlı olarak oluşmuş ise göz doktorunuza danışarak güneş gözlüğü tercih etmeniz sizin için sağlıklı bir seçim olur. Güneş gözlüğü seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi yüz yapınızdır. Güneşli günlerin artmasıyla birlikte güneş gözlüğü kullanım süresi de artar. Kullanım rahatlığını sağlayabilmek adına yüze uygun gözlük seçilmesi tavsiye edilir. Erkeklerde yüz yapısı kadınlara oranla daha kemiklidir. Kemikli yüz yapısına sahipseniz, Topten erkek güneş gözlüğü tercih ederken daha rahat şekil aldığından dolayı metal çerçeve tipini deneyimleyebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise cam tipidir. Organik cam, diğer camlara nazaran daha zor temizlendiğinden ekstra kaplama yapılması, özellikle çocuklar ve titiz kullanıcılar için tavsiye edilir. Polikarbon cam, benzer özellikler taşıdığı organik cama nazaran daha yüksek fiyat seçenekleri barındırır. Bu sebeple, güneş gözlüğü değiştirme sıklığınız fazla ise daha uygun fiyatlı seçenekler tercih etmeniz bütçenize yarar sağlayabilir. Sahilde şemsiye altında oturup kitap okurken ya da ilginizi çeken videolar izlerken degrade cam tipine sahip güneş gözlüğü seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Gözlüğün kademeli renk geçişi sayesinde; alt kısımda bulundurduğu açık renk, okuma ve izleme işlemi için yeterli görüşü yakalamanıza yardımcı olur.  

İndirimli Fiyatlarıyla Topten Güneş Gözlükleri Trendyol'da

Türkiye’nin bilinirliği en fazla online alışveriş sitesi olan Trendyol, güneş gözlükleriyle sektörde adından sıkça söz ettiren Topten markasının kaliteli ürünlerini kullanıcılarla buluşturur. Topten güneş gözlüğü fiyatları, gözlüğün barındırdığı çeşitli özellikler sebebiyle farklılık gösterir. Cam tipi, fiyatı değiştiren faktörlerin başında gelir. Güneş gözlüğünde polarize camın kullanılması fiyatını artırır. Topten kadın güneş gözlüğü modelleri arasında da bulunan polarize cam, gün içerisinde yoğun ışığa maruz kalan kullanıcılar için idealdir. Polarize teknolojisi sayesinde zaten gün içerisinde fazla dinlenme imkanı bulamayan gözler, yapay ışıktan ve güneşten gelen her türlü yansımanın sebep olduğu göz yorgunluklarının daha fazla etkisi altında kalmazlar. Göz yorgunluğu, baş ağrısını tetikleyici bir durum olduğundan, polarize teknolojisi sayesinde kullanıcılar, daha rahat bir günün tadını çıkarır. Her üründe olduğu gibi, güneş gözlüklerinde de farklı bütçelere uygun fiyatlar bulunur. Topten erkek güneş gözlüğü fiyatları, tıpkı diğer güneş gözlüğü modellerinde olduğu gibi birçok farklı faktöre bağlı olarak değişir. Örneğin; kırılmaya karşı sahip oldukları direnç sebebiyle organik cam ve polikarbon cam tipi, güneş gözlüğünün fiyatının değişmesinde etkili rol oynar. Organik cam, yapısı gereği daha kolay renklendirildiğinden renk seçeneğini artıran bir faktördür. Bu çeşitliliğin artması fiyatlara da yansır. Topten markasının tasarım çeşitliliğine bağlı olarak da güneş gözlüğü fiyatları farklılık gösterebilir. Dilerseniz siz de Topten güneş gözlüğü yorumları okuyarak kullanıcı deneyimlerini inceleyebilir, farklı filtreleme ve sıralama seçenekleriyle aradığınız modellere Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Siz de ihtiyaçlarınız ve beğenileriniz doğrultusunda Trendyol’da favori ürünlerinizi belirleyebilir, kampanyaları düzenli takip ederek koruma ve şıklığı aynı anda sunan Topten markasının birbirinden güzel ürünlerine indirimli fiyatlarla ulaşabilir, alışveriş keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir