Gümüş Yüzük

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Gümüş Yüzük

Gümüş Yüzük

Gümüşün yolculuğu M.Ö 3000 yılına kadar uzandığı için, tarihin hemen her döneminde gümüşe ayrı bir önem atfedildiği biliniyor. Altın ve bakırdan sonra bulunan ilk metallerden biri olan gümüş, her dönemde asaletin, güzelliğin ve zenginliğin simgesi olarak kabul ediliyor. Örneğin, parayı ilk kez kullanan Lidyalıların, para birimi olarak gümüş kullandığını arkeolojik kaynaklar yazıyor.

Daha sonraları, değerli aksesuarın üretiminde kullanılan gümüş, zaman içinde gelişen işçilik ile birlikte takı olarak da kullanılmaya başlayarak, önemli mücevherler arasında yerini alıyor. Bin yıllardır kullanılan ve her dönem sevilen gümüş, uzun yıllar saltanat sofralarındaki aksesuarları yapımında da kullanılıyor ve varsıllığın önemli bir sembolü olarak görülüyor. Günümüzde daha çok takı olarak kullanılan gümüş, kendine has çizgisi ve yansıttığı farklı tarz ile her zamanki ayrıksı ve önemli yerini koruyor.

Gümüş yüzük tasarımları da bu sevilerek kullanılan takıların başında geliyor. Özellikle son dönemlerde birbirinden güzel parçalarla yoğun ilgi gören gümüş yüzükler; hem çizgileriyle dikkat çekiyor hem de kadın-erkek fark etmeksizin hemen herkes tarafından severek kullanılıyor. Zarafet, şıklık ve inceliği bir arada sunan gümüş yüzük modelleri, klasik çizgileriyle olduğu kadar fütüristik detaylarıyla da göze çarpıyor. Minimalist tasarımlardan, gösterişli parçalara, spor modellerden, abiye kesimlere uzanan geniş bir yelpazeye sahip olan gümüş yüzük çeşitleri; özel günlerin, kutlamaların, doğum günlerinin ve tekliflerin de en çok tercih edilen parçaları arasında bulunuyor. Üstelik yalnızca kadınlar değil, artık erkekler de gümüş yüzükleri beğenerek takıyor.

Farklı markaların çok özel tasarımları ile genişleyen gümüş yüzük seçkisinde birbirinden farklı modeller, farklı tarzlara hitap eden işleme ürünler, rengârenk doğal taşlar, minimal tasarımlar ve çok daha gösterişli parçalar bulunuyor. İhtiyacınız olan gümüş yüzük modellerine, Trendyol’dan ulaşabilir ve binlerce alternatif içinden zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Gerçek Saflıkta Gümüş Yüzükler

Gümüşün en saf ve en değerli halinden elde edilen 925 ayar gümüş yüzük, en güzel mücevherlerin yapımında kullanılıyor ve işlenmesi bir hayli incelik gerektiriyor. Gümüş yüzükteki bu ayar, yüzüğün içindeki gümüş oranını belirtiyor. Gümüş ham halde, yani yüzde yüz olarak bu denli işlenemeyeceği için binde yirmi beş oranında bakır ile seyreltiliyor. Gümüşün saflığı ve yoğunluğu, yüzüğün kalitesini ve buna bağlı olarak da kullanım ömrünü belirliyor. Kaliteli gümüş yüzük, ömür boyu kullanılabiliyor. 

925 ayar gümüş yüzük, özel tasarım gümüş yüzük modelleri arasında en fazla tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Bu tarz özel gün hediyelerinde, yüzükler genellikle çift olarak tercih ediliyor ve böylece anlamlı bir hediye olmakla kalmıyor, bir o kadar da romantik bir anıya dönüşüyor. Özel tasarım yüzüklere genellikle evliler, sevgililer ve özel bir hediye vermek isteyenler rağbet ediyor. İsimli gümüş yüzük, bu hediyeler arasında en çok beğenilen modellerin başında geliyor. Çiftlerin ya da çocuklarının adı yazılan özel gümüş yüzüklerin yanı sıra, evlilik ve doğum tarihlerinin işlendiği tasarımlar da sıklıkla tercih ediliyor.

Kadınlar kadar erkeklerin de severek kullandığı özel tasarımlarda, heybetli çizgilerin öne çıktığı Osmanlı gümüş yüzük modelleri göze çarpıyor. Siyah, lacivert ya da bordo gibi koyu renkli taşların kullanıldığı bu tarz erkek gümüş yüzük modelleri kadar tuğralı gümüş yüzük de yine beğenilen tasarımlar arasında yer alıyor. Erkekler için tasarlanan 925 ayar gümüş yüzüklerde tuğra işlemesi mat ya da parlak siyah oniks taş üzerine yapılıyor. Ay yıldız gümüş yüzük işlemesi ve siyah gümüş yüzük yine erkekler tarafından tercih edilen modellerin başında geliyor. Erkek gümüş yüzük modelleri kimi zaman tespih ile birlikte set olarak satılabiliyor.

Aşkın ve Bağlılığın Sembolü Gümüş Alyanslar

Aşkın ve bağlılığın en güzel sembollerinden olan gümüş yüzük alyans modellerinde hem çarpıcı bir ışıltıya hem de sade bir güzelliğe yer veriliyor. Yüz yıllardır, çiftleri görünmez bir sevgi bağıyla bağlayan yüzükler, gümüşün parıltılı cazibesiyle yeniden hayat buluyor.

Gümüş alyanslar, her tarza hitap edebilecek şekilde geniş bir yelpaze sunuyor. Daha sade, gösterişsiz ve minimal tasarımlardan hoşlananlar için, işlemesiz ve taşsız gümüş yüzük modelleri tercih ediliyor. Bu sade gümüş yüzük sevgili yüzüğü olarak da tercih ediliyor ve ilk heyecanların unutulmaz hatırasında yerini alıyor. Alyans tasarımlarında genellikle 925 ayar saf gümüş kullanılıyor.

Zirkon ve gümüş işçiliğini zarafetle birleştiren tamtur gümüş yüzük modelleri ise yine gümüş alyans modellerinin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Zirkon taşlı gümüş yüzük tasarımlarında, tek sıra tamtur ya da ya da beş sıra tamtur zirkon taş kullanılıyor. Zirkon kullanılan yüzükler, klasik çizgileri ve ışıltılı duruşları ile şıklık ve inceliği çok iyi yansıtıyor. Tamtur yüzüklerin yanı sıra, tektaş gümüş yüzük de alyans olarak kullanılabiliyor. Svarovski taşının gösterişli şıklığı ile bambaşka bir görünüm kazanan alyans yüzüklerde tektaş kadar beştaş gümüş yüzük de tercih ediliyor. Çok daha ışıltılı ve iddialı bir çizgiye sahip olan beştaş yüzükler, istenirse sade bir alyans ile de tamamlanabiliyor.

Kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan beştaş gümüş yüzük modelleri, şıklığı ve gösterişi bir arada sunuyor. Özel günlerde hem şık hem de göz dolduran bir hediye olarak tercih edilen beştaş gümüş yüzükler; aşkı, bağlılığı ve sadakati de temsil ediyor. Taş ve gümüş işçiliğinin harika bir birleşimi olan beştaşlı gümüş yüzük modelleri, ışıltılı bir şıklığı ve öz güvenli bir duruşu seven kadınlara hitap ediyor. yeni bir moda akımı olarak tek taş ve beş taş yüzükler birlikte tercih edilerek, çok daha gösterişli bir duruşa imza atılabiliyor.

Taş ve Gümüş İşçiliğinin Mükemmel Birlikteliği: Taşlı Yüzükler

Doğanın en güzel armağanlarından olan birbirinden değerli taşlarla yeniden yorumlanan gümüş yüzükler göz kamaştırıyor. Doğal taşların farklı enerjisi ile gümüşün ışıltısını birleştiren taşlı gümüş yüzük modellerinde safir, yakut, akik, ay taşı, zultanit gibi taşlar dikkat çekiyor.

Taşlı yüzüklerde gösterişli çizgiler, narin tasarımlar ya da farklı şekiller göze çarpıyor. Kullanılan taşın doğal yapısına göre farklı anlamlara da sahip olan doğal taşlı yüzükler, ruhsal anlamda da kişiyi rahatlatıyor ve farklı bir maneviyat katıyor. Sadece doğal taşın odak noktası olduğu büyük taşlı yüzük modelleri kadar, farklı taşları bir araya getiren ve doğanın eşsiz uyumunu yansıtan yüzükler de son dönemde sıklıkla tercih ediliyor.

Safir’in Mükemmel Laciverti ile Gelen Enerji

Safir gümüş yüzük tasarımlarında, genellikle oval ve damla kesimler tercih ediliyor ve bu yüzüklerde safir taşının göz alıcı lacivert rengi, diamond kesim taşlar ile ön plana çıkarılıyor. Gerek rengi gerekse duruşu ile göz alıcı bir duruşa sahip olan safir yüzükler, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Çok eski zamanlardan beri önemli bir mücevher olarak kullanılan safir taşı ile işlenmiş gümüş yüzüklerin; kişisel özgürlüğü güçlendirdiğine, ilişkide sadakati sağladığına, inancı kuvvetlendirerek öz güveni arttırdığına ve tüm salgı bezlerini harekete geçirdiğine inanılıyor. Safir taşlı gümüş yüzük takmak, ayrıca sezgileri ve duyguları da güçlendiriyor.

Akik Taşlı Gümüş Yüzüğün Sonsuz Huzuru

Kırmızıdan kahveye uzanan akik taşlı gümüş yüzükler ise geleneksel çizgiyi, modern yorumlarla birleştiriliyor. Göz alıcı kırmızının gümüş ile birleştiği yakut gümüş yüzük modellerinde ise kare kesimler daha fazla tercih ediliyor. Güçlü ve karakterli bir duruşu estetik çizgilerle birleştiren akik yüzükler, farklı tarzlara hitap ediyor.

Pek çok faydası olduğuna inanılan akik taşı ile işlenmiş yüzüklerin, kişiye manevi güç ve dinginlik verdiği biliniyor. Barış ve huzuru yükselten akik taşının güçlü enerjisi, yüzük olarak kullanılarak sıklıkla dokunulduğunda açığa çıkıyor. Daha uyumlu ve daha dengeli bir ruh hali için tercih edilen akik taşı, sükunet ve yaşam enerjisini dengeleyerek stresi azaltıyor.

Zümrüt Taşlı Gümüş Yüzük ile Güçlü Bağlar

Yeşilin en canlı ve en iç açıcı tonunu, gümüşün şıklığı ile birleştiren gümüş zümrüt yüzük hem otantik hem de modern çizgisiyle dikkat çekiyor. Osmanlı saraylarından esinlenen ve o dönemin ihtişamını günümüze taşıyan gümüş zümrüt yüzük modelleri, özellikle yıl dönümü hediyesi olarak sıklıkla tercih ediliyor.

Rengi dolayısı ile pozitif duyguları, iyiliği ve bilgeliği çağrıştıran zümrüt taşlı gümüş yüzük sinir sistemini kuvvetlendiriyor. Ruhsal doyuma ulaşmada etkili olan kişisel başarıların önünü açan zümrüt taşı, aynı zamanda sevgi ve bağlılık duygularını açığa çıkararak, sadakat ve güveni yoğunlaştırıyor.

Zultanit Taşlı Gümüş Yüzük ile Gelen Uyum

Zultanit taşı ise otantik tarzda işlenmiş yüzüklere gösterişli bir hava katıyor. Eski ile yeniyi çarpıcı bir biçimde harmanlayan gümüş ve zultanit taşının mükemmel uyumu, tasarımlara zamansız bir görünüm kazandırıyor.

Enerjiyi yükselttiğine inanılan zultanit taşlı yüzükler, bedensel gerginliği de azaltarak, rahatlamanıza yardımcı oluyor. Cesaret verici etkisi ile öz güveninizi de tazeleyen zultanit taşının, nazara karşı etkili olduğu ve günlük yaşam enerjisini dengelediği biliniyor. Zultanit aynı zamanda negatif enerjiyi emerek, pozitif düşünmeye yardımcı oluyor.

Sadeliğin En Çarpıcı Örnekleriyle Minimal Gümüş Yüzükler

Şıklığı ince detaylarda gizleyen ve minimal çizgisi ile dikkat çeken ince gümüş yüzük modelleri, özellikle günlük hayatta sıklıkla tercih ediliyor. Şehir şıklığının ayrılmaz bir parçası olarak görülen minimal tasarımların modernist çizgisi dikkat çekiyor.

Minimal gümüş yüzük modellerinde taşlı ya da taşsız modellere yer veriliyor. Taşlı yüzüklerde yine zarif ve küçük kesimli, kuvars ya da yakut gibi taşlar tercih ediliyor. Taşların verdiği ışıltı ile çok daha şık bir görünüm kazanan bu tasarımları, her yaştan kadınlar rahatlıkla tercih ediyor.

Sade gümüş yüzükler narin bir duruşun altını çizerken, spor şıklığın da tamamlayıcısı oluyor. Göz, kuş, kelebek gibi motiflere de sıklıkla yer verilen bu tasarımların zarafeti ve incelikli detayları göz dolduruyor. Klasik modeller kadar, spiral olarak birbirini izleyen, açık uçlu, modernist yorumların da kullanıldığı minimal yüzüklerdeki sakin duruş, elleri ve parmakları çok daha zarif gösteriyor.

Farklı Tasarımlarıyla Gümüş Yüzük Modelleri

Hem yansıttıkları tarzlar hem de kesimlerindeki farklı şekillerde dikkat çeken gümüş yüzük modellerinde, minimalden otantiğe, telkariden moderne kadar uzan geniş bir seçki yer alıyor. Gemotrik kesimlerde ön plana çıkan kare gümüş yüzük tasarımları, daha spor ve daha modern bir tarzda yorumlanırken, kelebek gümüş yüzük modellerinde genç, çocuksu ve doğal bir ruh ön plana çıkıyor. Büyük taşlı yüzük modelleri ise daha gösterişli ve iddialı tarzlara hitap ediyor.

Geçmişten günümüze taşıdığı motiflerle dikkat çeken otantik gümüş yüzük modelleri, eski gümüş yüzüklerin romantik kesimlerini yeniden yorumluyor. Oval gümüş yüzük tarzının daha fazla tercih edildiği otantik çizgide, yine yakut, akik, zultanit gibi taşlar tercih ediliyor. Son yılların en gözde kesimlerinden biri olan baget gümüş yüzük seçkisinde futüristik bir hava dikkat çekerken, bu tarz tasarımlarda genellikle zirkon ya da yakut kullanılıyor.

Gümüş Yüzük Fiyatları

Farklı işçilik ve modellerin belirleyici olduğu gümüş yüzük fiyatları, marka ve tasarıma göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak yüksek işçilik emeği ve ham madde kalitesi düşünüldüğünde gümüş yüzük fiyatları son derece ekonomik bir skalada seyrediyor.

Gümüş yüzük gramları da yine fiyatta belirleyici unsur olarak rol oynuyor. Minimal tarzdaki sade yüzükler, gramajları gereği daha uygun bir fiyata sahip olurken, kalın gövdeli, bol işlemeli, büyük taşlı yüzükler daha yüksek fiyata satılıyor.

Uzun yıllar kullanıma elverişli, kararma yapmayan ve doğru bir bakımla tekrar ilk günkü parlaklığına kavuşabilen gümüş yüzükler, gösterişli duruşları ve cilde dost, alerji yapmayan, doğal bileşenleri ve hiçbir zaman kaybetmedikleri değer ile birlikte düşünüldüğünde uygun fiyatlı olarak nitelendiriliyor. Ayrıca özel günlere yönelik kampanyalarda indirim gümüş yüzükler bulmak ve çok daha hesaplı olarak satın almak da mümkün oluyor.

Gümüş Yüzük Nasıl Temizlenir?

Gümüş yüzüklerinizi temizlemek için bir profesyonelden yardım almak ve gümüşü yapısına uygun temizlemek gerekiyor. Özenle kullanılan yüzükler, uygun temizleme mendilleri ile de kolayca temizlenebiliyor ancak gümüş yüzük temizlerken zararlı ve aşındırıcı kimyasallar kullanmamak, gümüş yüzeyini çizmemek gerekiyor. Kendi araştırmalarınızla elbette, gümüş yüzük nasıl parlatılır gibi bilgilere ulaşabilirsiniz ancak, parlatma işi için bir profesyonelden yardım almak uzun vadeli kullanımda çok daha fazla avantaj sağlıyor.

Gümüş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük alırken, parmağınıza uygun boy ve tasarım seçmeniz, sizin için kolay kullanım avantajı sağlıyor. Alacağınız yüzüğün, parmağınıza dar ya da bol gelmeyecek şekilde olması ve parmağınızı tam sarması gerekiyor. Gümüş yüzük numaraları, yüzük boyutlarında belirli bir standart oluşturarak, güvenle yüzük alabilmenize imkân tanıyor.

Olası bir küçük gelme durumunda yüzüğün alt kısmı kesilerek ekleme yapılabiliyor ya da açık bırakılarak ayarlı olarak kullanılabiliyor; ancak bunun için mutlaka bir profesyonelden yardım almanız gerekiyor. Gümüş yüzük küçültülür mü diye merak ediyorsanız, yine bunun için iyi bir kuyumcuya gitmeniz ve küçültme işini mutlaka orada yaptırmanız gerekiyor. Ancak bu gibi yüzüğün orijinalliğini bozacak müdahalelerden kaçınmak için, yüzük satın alırken doğru bedeni tercih etmek gerekiyor.

Gümüş Yüzük Ölçünüzü Bulun

Eğer gümüş yüzük alacaksanız ancak ölçünüzü bilmiyorsanız, daha önce kullandığınız bir yüzük ve milimetre aralığını da gösteren bir cetvel, yüzük ölçünüzü kolayca bulmanızı sağlıyor. Bunun için öncelikle kullandığınız bir yüzüğü cetvel yardımı ile ölçmeniz gerekiyor. Cetvelin üzerinde bulunan milimetre bazındaki ölçü, sizin yüzük ölçünüzü bulmanıza yardımcı oluyor ancak bu ölçümde yüzüğün metal kısmı değil sadece parmağınızın gireceği boşluk kısmı dikkate alınıyor. Elde edeceğiniz mm ölçüsü, yüzük ölçüm tablosunda bir numaraya denk geliyor. Örneğin 17 mm uzunluktaki bir yüzük, 14 numara yüzüğe denk geliyor. Bu basit yöntem sayesinde, denemenize gerek kalmadan yüzük ölçünüz kolayca bulunuyor.

Birbirinden kaliteli ve iddialı gümüş yüzük markaları ile size göz doldurucu bir seçki sunan Trendyol; kolay, keyifli ve güvenilir alışverişin en sevdiğiniz halini sizlere sunuyor. Siz de hiç tereddüt etmeden kaliteli gümüş yüzük sahibi olmak istiyorsanız, Trendyol’un birbirinden güzel binlerce yüzüğü sizin için bir araya getirdiği modelleri inceleyebilirsiniz. Unutmayın, tarzınıza uygun güzellikler yalnızca bir tık uzağınızda.