Gram Altın

384 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Gram Altın

Halk arasında külçe altın olarak da bilinen gram altın, altın rafinerilerinde üretilir. 0,5 - 1 - 2,5 - 5 - 10 - 20 - 50 - 100 gram şeklinde kullanıcılara sunulur. Her bir gram altın olup kendine has sertifikaya sahiptir. Bu ağırlıklarda üretilen altınlar gram altın olarak adlandırılırken, 1 kilogramdan 10 kilograma kadar üretimi gerçekleştirilen altınlar ise genellikle külçe altın olarak bilinir. Gram altın çeşitleri 22 ayar ve 24 ayar saflığında üretilir. Saflık değerleri değişkenlik gösteren altın çeşitlerinde 22 ayar altın yaklaşık 0,916 saflığında has altından oluşurken, 24 ayar altın 0,995 saflığında has altından oluşur. Bu tür ayrıntılar altın fiyatlarını doğrudan etkiler. Altın fiyatları çok değişkendir. Dünya piyasasındaki ufak değişimler  fiyatları önemli oranda etkiler. Altın fiyatlarının artıp azalması, altının yakından ilişkili olduğu ülkelerin iç olaylara ve döviz kurlarının piyasasına bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Özellikle ekonomik açıdan gelişmiş ülkelerin, finansal durumu ve iç piyasadaki gelişmeler gram altın fiyatı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Altın üretim durumu ve  üretim maliyeti de fiyatlar üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Gram altın fiyatlarında meydana gelen anlık değişimi takip etmek gelişen teknoloji sayesinde kolaylaşır. İnternet üzerinden sürekli kontrol edebileceğiniz dünyadaki altın piyasası değişimlerine anlık olarak ulaşmanız artık çok kolaydır. Son dönemlerde sürekli değişen ekonomik faaliyetler ve dünya piyasası gram altın fiyatlarını önemli derecede etkisi altına alır. Alım gücüne bağlı olarak piyasada değer kazanan gramlık altınlar, en fazla tercih edilen altın çeşitleri arasındadır. 1 gram altın fiyatları güncel grafiklerde en çok dikkat edilen fiyat skalasına sahiptir. 1 gram altının fiyat değişimine bağlı olarak diğer altın çeşitlerinin fiyatları konusunda da fikir sahibi olunur. Yatırımların önemli tercihlerinden biri altındır. Yatırım sürecinde işçilik maliyetinden olumsuz etkilenmemek için altın takıları tercih etmek yerine çeyrek altın, cumhuriyet altını, bilezik gibi daha az işçilik gerektiren altın çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ya da işçilik maliyeti yok denilecek seviyede olan gram altına yönelebilirsiniz. 

Gram Altın Çeşitleri

Gram Altın Çeşitleri

Gram Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarı, parlak ve göz alıcı denildiğinde akla ilk gelen element altındır. Altın, piyasada önemli yere ve birçok kişinin ilgisine sahiptir. Bunun en önemli nedenlerinden biri piyasadaki ani yükseliş ve dalgalanmalara karşı yatırımcılara kolaylık sağlaması ve güvenilir bir yatırım kaynağı olmasıdır. Yatırımlara ek olarak hediyelik olarak da düşünülen altınlarda fiyat olarak fazla açılmayı istemeyenler için üretilen gramlık altınlar bulunur. Değişen gramajlara sahip altınlar ile bütçenize göre, istediğiniz değerde altına ulaşmanız mümkün. 7 gram altın almayı düşündüğünüzde yedili gram altın paketleri tercih edebilirsiniz. Burada alım ve satım fiyatları arasında herhangi bir zarara girmeden istediğiniz oranlarda altına sahip olabilirsiniz. Gram altın satın alırken gerçek altın aldığınıza emin olmanız gerekir. Her ürünün piyasada sahtesi bulunduğu gibi altında da bu durum söz konusudur. Sahte ve gerçeklik algısı altın alırken aklınızı karıştırabilir. Altın alırken yapmanız gereken bazı kontroller bulunur. Gram altın, sertifikaya sahip olarak üretilen külçe altınlardır. Sertifika ve TSE kontrolü yaparak çok rahat sahte ya da gerçek altını ayırt edebilirsiniz. Ayrıca altının üzerinde bulunan gram değeri ve yapıldığı yerin de incelenmesi gerekir. Güvenilir bir alışveriş için bu adımlara dikkat edilmelidir. Aldığınız altının tarihinin eski ya da yeni olması önemli değildir. Bu durum alım satım sırasında herhangi bir probleme sebep olmaz. Gram altında işleme maliyeti işin içinde değildir. Bu nedenle yatırımcılar için en ideal birikim yöntemleri arasında bulunur. İşçilik maliyeti olmayan altınlarda alım satım arasında fazla bir fiyat farkı oluşmadan karlı bir yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Kuyumcularda işçi maliyeti olmayan gram altın 24 ayar ile 22 ayar arasında önemli bir fark oluşturmaz. Fakat %100 saf altının değeri 22 ayar altına göre daha fazladır. Her iki ayardaki altın, bir miktar fiyat farkı dışında, özellik olarak farka sahip değildir. Gram altın güncel fiyatlarını sürekli takip ederek yatırımlarınıza yön verebilirsiniz. Hediye amacıyla kullanacak kişiler ise önceden takibe başlayarak, en uygun fiyata gram altına sahip olabilirler.

Altın uzun süreli yatırımlar için en çok tercih edilen yollardan biridir. Fakat, bu konuda yapılan yatırım seçenekleri önemli rol oynar. Altın takılar, cumhuriyet altını, çeyrek altın, tam altın, gram altın, gümüş gibi her türlü ziynet eşyası ile bu hesabı açabilmeniz mümkündür. Alım satım işlemlerini tek tuşla halledebileceğiniz altın hesapları ile birikiminizi hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Altın fonları da bu aşamada size yardımcı olur. Bu fonlarda ağırlıklı olarak borsada işlem gören altın ve altına dayalı sermaye araçlarının ele alınır. Altın, para, döviz arasında geçiş sağlamaya imkan veren altın fonları, uzun vadede karlı bir yatırım yapmanıza imkan verir. Altın hesaplar dışında değerlendirebileceğiniz farklı yollar da bulunur. Altın kira sertifikası ve altın tahvili bu yollardan bazılarıdır. Altın fonlarından değerlendirebileceğiniz altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ile elinde altını bulunan kişilerin, altınları üzerinden gelir elde edebilmelerini sağlayan bir yatırım şeklidir. Altına dayalı kira sertifikası ile bu sertifikaya sahip kişilerin ellerindeki altınların kiralanmasından elde edilen gelir, altın fiyatlarındaki değişime bağlı olarak Türk Lirası şeklinde bir kira getirisi elde edilir. Altın tahvillerinde ise herhangi bir gayrimenkula bağlı olmadan alacağınız tahviller karşılığında altın fiyatına bağlı olarak Türk Lirası cinsinde getiri sağlanır. Fiziki olarak altına sahip olanlar, bu altınlarını bankaların sunduğu çeşitli hesaplar ile değerlendirebilirler. Uzun vadede gram altın yatırım seçenekleri kazancınızı artırabilir. Gram altınların alım satımı arasında önemli derecede fiyat farkı olmadığından anlık olarak alım satım yapabilirsiniz. 

Yatırım dendiğinde akla ilk gelenler çoğunlukla döviz ve altın olur. Sürekli değişen ekonomik süreçte, altına yatırım yapmak birçok kişi tarafından tercih edilen bir durumdur. Amacınız kısa vadede altın alıp satmak ise yüksek oranda kar elde etmeniz zordur. Fakat uzun vadede yatırım yapacaksınız karlı bir birikim gerçekleştirebilirsiniz. Bu yatırım sürecinde piyasayı anlık olarak takip etmeniz kazancınızın artmasında önemli rol oynar. Kriz durumlarından para birimleri kadar etkilenmeyen altın, yatırım ve uzun vadede birikim yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. İşçiliğin az, ayarın ise yüksek olduğu altınlar yatırımcılar tarafından tercih edilen altın çeşitlerini meydana getirir. İşçiliğin az ve çok olduğu durumlara bağlı olarak işlenen altın çeşitleri, fiyat konusunda dikkat etmenizi gerektirir. Alım satım fiyatları arasında fark oluşmasını istemeyen yatırımcılar için gram altınlar önemlidir. İşçiliği fazla, buna bağlı olarak da dış görünüşünün daha çekici ve göz alıcı olmasını isteyenler ise genellikle işlemeli bilezik, cumhuriyet altını, reşat altını, çeyrek altın gibi daha göze çarpan çeşitleri tercih edebilir. Takı ve bilezik dışında az da olsa işlemeye maruz kalan altın çeşitlerinde işçilik maliyeti diğerlerine göre nispeten daha azdır. Bu durum az da olsa fiyat farkı yaratır. Gram altında ise bu fark kuruş cinsinden olup hissedilmeyecek kadar azdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta işçilik maliyetinin hangi oranda olduğudur. Bu maliyet arttıkça, satın alınan altının fiyatı da önemli oranlarda artar. Yatırım düşünenler için cazip olan gram altın ve külçe altınlar işçilik maliyeti olmadığı için çok daha kazançlı bir hal alır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise aldığınız altının gerçek olup olmadığıdır. Öncelikle alınan altının sertifikasına ve faturalandırılmasına dikkat edilmelidir. Rafineriden çıkan gram altınların üzerindeki bilgiler açık bir şekilde yazılı olmalıdır. İmalatçı firma veya kuyumcu patentine de bu noktada dikkat etmeniz gerekebilir. Bu küçük kontroller size büyük faydalarla geri döner.

Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol, altın konusunda kullanıcısına güvenilir ürünler sunar. Saf, gram altın ve gümüş kategorisindeki çeşitleri bünyesinde bulundurarak, yatırımcıların ve hediye arayanların kolaylıkla elde edebileceği ürünleri karşınıza çıkarır. Standart üretime sahip gramlıkları tercih ederek istenilen grama sahip altına sahip olabilirsiniz. 8 gram altın almak isteyen biri 5 gram 2,5 gram ve 0,5 grama sahip gram altınlar ile istediği değerde altın alabilir. Parça parça alınan gram altınların tümü, değer kaybına uğramadan yatırımınıza katkıda bulunur.  Külçe altın ve külçe gümüş çeşitlerini bünyesinde bulunduran site, istediğiniz gramlarda ürüne ulaşmanız için size geniş seçenekler sunar. Trendyol’un favoriler bölümüne kaydederek kolay bir şekilde takip edebileceğiniz gramlık gümüş ya da altınları en uygun fiyattan satın alabilirsiniz. Fiyat indirimleri konusunda aktif haber alma imkanı sayesinde, satın almak istediğiniz ürünü sürekli ve kolayca takip edebilirsiniz. Gram altın online takiplerde yatırımcılara anlık olarak alım satım yapmaları için fırsat oluşur. Düğün, sünnet, doğum ve diğer özel günlerde en çok tercih edilen hediyeler arasında bulunan gram altınlar, Trendyol’da hediye paketi konseptiyle hazırlanır. Almak istediğiniz altının paketi çeşitli renk ve desenlerle oluşturulup, özenle paketlenerek size gönderilir. Bu sayede dikkat çekici ve göz kamaştırıcı gram altınları hediye edebilirsiniz. Gram altın yarısı tercih edildiği gibi 1 gram altında hediye amacıyla en fazla alınan altın türlerindendir. Ayrıca tüm bunları istediğiniz zaman kuyumcular, sarraflar ve döviz büroları tarafından nakite çevirebilirsiniz. Bu süreçte altın nakit dönüşümlerini kar elde ederek yapmak önem taşır.  Bu süreci iyi bir şekilde işletebilmek için sayfadan fiyat karşılaştırması yaparak kararlar verebilirsiniz.

Gram altın işçilik maliyeti içermediği için en fazla tercih edilen altın çeşitlerindendir. Bu sayede alım satım fiyatları arasındaki fark yok denilecek kadar azdır. Dünyada ve ekonomik açıdan gelişmiş olan ülkelerdeki olayların dahi etkilediği piyasa, altın fiyatlarını da yakından ilgilendirir. Gram altın fiyatları kalıplanarak üretildiği gramlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Altının hem birikim hem hediye amacıyla tercih ediliyor olmasının da etkili olduğu fiyat skalasında, ani bir artıştan ziyade yavaş yavaş artış gerçekleşir. Bu durum yatırımcıların altına yönelmelerinde önemli bir rol oynar. Aynı ayardaki altınların değer kazanıp kaybetmesinde, satışa sunulana kadar uygulanan işlemler neden olur. İşçiliğin fazla olduğu altınlar hediyelik olarak, daha az olanlar ise genellikle yatırım amacıyla tercih edilir. Fakat artan fiyatlar alıcıları her iki konuda da gram altına yönlendirir. Altının en yaygın yatırım yöntemlerden biri olmasının sebebi, kriz gibi piyasanın her alanını etkileyen bir durumdan, diğer yatırım yöntemlerine göre daha az oranda ve yavaş bir artış meydana getirecek şekilde etkilenmesidir. Büyük dünya ülkelerinde meydana gelen kriz durumları para birimleri direkt etkilerken altın fiyatlarına olan etkisi uzun vadelidir. Bu durum yatırım yapanların uzun vadede kazançlı çıkmasını sağlayabilir. Gram altın fiyatları geniş bir skalaya sahiptir. Gram altın ücreti sürekli takip edildiğinde, altın piyasasındaki kazancınızı olumlu etkiler. Trendyol üzerinden yapacağınız karşılaştırmalar ile karşınıza çıkan alternatifler arasından ihtiyacınıza en uygun altına sahip olabilirsiniz. Gram altın taksit seçenekleri ile de alıcılarına kolaylık sağlayan Trendyol, uygun ödeme seçenekleriyle, her bütçeye uygun altını kolaylıkla satışa sunar. Her altın ve gümüşün sertifikalı ve güvenceli olduğu sayfamızdan gönül rahatlığıyla ve kolayca altınlarınıza sahip olabilirsiniz. Trendyol’dan gram altın yorumu yapanları inceleyebilirsiniz. Daha önce gram altın satın alan kullanıcının  deneyimlerini öğrenebilir, merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.