Göz Makyajı

11658 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Göz Makyaj Ürünleri

Göz makyaj ürünleri, gözleri belirginleştirmek ve renklendirmek için göz çevresinde kullanılan ürünlerden oluşur. Göz farı, göz kalemi, ‌eyeliner, ‌dipliner, kaş kalemi, kaş farı, göz astarı ve rimel gözleri vurgulamaya yardımcı olabilecek temel makyaj ürünleridir. Kusursuz ve etkileyici bir göz makyajı için aradığınız ürünü makyaj kategorisinde inceleyebilirsiniz. En iyi makyaj malzemelerine ve aksesuarlarına, avantajlı fiyatlarla anında sahip olabilirsiniz.

Göz Makyaj Ürünleri

Kaş, kirpik ve göz kapağı çevresine uygulanan renklendirici ürünler temel makyaj malzemeleri arasında yer alır. Renklendiriciler dışında fondötenler, astarlar ve diğer makyaj bazları, makyaj öncesinde cildi hazırlamaya ve makyajın kalıcılığını uzun süre korumasına yardımcı olur. Kapatıcılar gibi göz altı makyaj ürünleri ise yorgunluk izlerini gidermeyi ve kusurları gizlemeyi sağlar.

Maskara, kirpiklerin kalınlaştırılması, uzatılması ve renklendirilmesi yoluyla gözlerin görünümünü iyileştirir. Hassas ve kontrollü şekilde bir fırça yardımıyla uygulanır. Eyeliner, göz kapaklarını vurgulamak ve göz şeklini değiştirmek için göz çevresindeki alana çizgi şeklinde renk uygulamayı sağlar. Eyeliner kullanarak gözlerinizi ortaya çıkarabilir ya da olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Çekik göz makyajı yapmak için eyeliner ile kirpik çizginizi yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Göz farı, göz bölgesini renklendirmek için kullanılan toz ve likit formdaki ürünlerden oluşur. Farların temel işlevi gözlerin görünümünü geliştirmek ve vurgulamaktır. Göz kapaklarına ve kaşların altına uygulanan göz farı, gözlere derinlik ve boyut katar.

Kaş kalemi, kaşlara renk uygulayarak şekillendirmeyi, boşlukları gidermeyi ve dolgun kaşlar elde etmeyi sağlar. Kaşları belirginleştirmek ve daha doğal bir görünüm elde etmek için kaş kalemini kaş farıyla beraber kullanabilirsiniz. Kaş kemerini fırçalamak ve şekillendirmek için çift taraflı kaş fırçası tercih edebilirsiniz.

Güvenilir markalar tarafından üretilen makyaj ürünleri, potansiyel olarak zararlı mikroorganizmaların büyümesini ve çoğalmasını önlemek için özel olarak formüle edilmiştir. Bununla birlikte bazı kişilerde bu maddelere duyarlılık gelişebilir. Hassas cilt ve göz yapısına sahipseniz, antialerjik göz makyaj ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mükemmel makyaj, mükemmel cilt bakımı ile başlar. Dumanlı göz makyajı ya da buğulu göz makyajı yapmadan önce cildinizi nemlendirici ve astar uygulamasıyla makyaja hazırlayabilirsiniz. Nemlendirici ve astar, göz makyajının tüm gün bozulmadan kalması için kusursuz bir temel oluşturmaya yardımcı olur. Farın cildinize daha iyi yapışmasını sağlar. Kusurları kamufle ederek daha az far kullanmanızı kolaylaştırır. 

Cildinizi makyaja hazırladıktan sonra etkileyici bir görünüm elde etmek için 4 temel renkle makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Cilt tonunuzdan daha açık olan vurgulayıcı ton, orta ton, orta tondan 2-3 ton daha koyu olan kontur tonu ve siyah tondan oluşan bir far paleti ile hemen hemen her kıyafetle eşleştirebileceğiniz ‌bir göz makyajı yapabilirsiniz. Renk geçişlerini harmanlayarak gölgeli göz makyajı yapabilir ya da sadece 2 renk kullanarak sade göz makyajı gerçekleştirebilirsiniz.

Makyajınızı düzgün bir şekilde uygulamak için doğru makyaj aksesuarlarını kullanmanız gerekir. Özellikle fırçalar, göz farını kusursuz bir şekilde uygulayabilmeniz için önemlidir. Uygulama için küçük, düz bir göz farı fırçasına, ayrıca küçük ve orta boy bir karıştırma fırçasına ihtiyacınız olacaktır. Düz bir fırça yardımıyla en açık tonu gözlerin iç köşesine uygulayın. Fazla farı almak için uygulamadan önce fırçanıza dokunduğunuzdan emin olun. Daha yoğun renkler için fırçanın ucunu nemlendirecek kadar suya batırın. Ardından fırçayı göz farı üzerine kaydırın ve tekrar gözlerin en iç köşesine (gözyaşı bölgesi) kadar uygulayın. Orta tonlu farı gözün dış köşesinden içeri doğru karıştırarak uygulayın. Kontur farını uygularken gözün en dış kısmına gelmesine ve orta tonla doğru şekilde harmanlamaya dikkat edin. Mükemmel sonuçlar için bir karıştırma fırçası kullanın.

Dramatik ve etkileyici bakışlar için kontur tonunu alt ve üst kirpiklerin diplerine uygulayabilir, karıştırma fırçası ile gözlerinize buğulu bir görünüm kazandırabilirsiniz. Görünümü tamamlamak için mat siyah göz farını gözlerin dış köşesine ve alt kirpik çizgisine yakın bir yere uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra hacim veren bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayın. En iyi göz makyajı ürünleri, avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!