Garnier Maske & Peeling

439 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Garnier Maske

Garnier Maske

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kişisel bakım ürünlerine sahip firmaları arasında yer alan Garnier, doğal ve sağlıklı ürünleri, içeriğini tohumlar ve çeşitli bitki özlerinden alan bakım setleriyle güzellik anlayışınızı değiştiriyor. Dünya çapında hakim olduğu cilt temizliği ve vücut bakım ürünleri sayesinde bedeninize verdiğiniz değeri ve hassasiyeti hissetmenizi sağlayan ünlü marka, farklı koruyucu ve temizleyici ürünleriyle daha parlak, pürüzsüz ve doğal görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor. Birbirinden farklı tohum ve yağlardan elde edilen, tüketici tercihlerine duyarlı ve test edilerek üretilen bakım ürünleri sayesinde hem sağlığınızın hem çevrenin sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor. Saçlarınıza veya cildinize yaptığınız bakımı profesyonelleştirmek istediğinizde amacınıza yönelik ürüne ulaşmanızı kolaylaştıran Garnier; güzel ve canlı görünüme giden yolu açıyor, yüzyılı aşkın bilgi birikimi ve araştırmalarını dünyanın dört bir yanındaki takipçilerine ulaştırıyor. Dermatolojik test süreçleri sayesinde rahatlıkla seçilebilen birbirinden farklı ürünleri, hem vücudunuz hem ruhunuzla bütünleşen bir sağlık anlayışı ortaya koyuyor.

Garnier Saç ve Cilt Bakım Ürünleri

1904 yılında Fransa’da kurulan Garnier, cilt ve saç bakımında uluslararası alanda saygın bir isim haline gelmesinin yanı sıra kişisel bakım ürünlerinin çoğunda kullanıcıların öncelikli seçimleri arasında yer alıyor. Geçmişi, kuaför salonunda kullanılan saç sağlığı uygulamalarında ilk bitki bazlı losyonun geliştirilmesine dayanıyor. Lotion Garnier adlı bu ürün saç dökülmesini ve kepek oluşumunu önleyici özelliği sayesinde kısa sürede çok satanlar arasına giriyor. Hemen ardından çıkardığı beş yeni içerikle ürün yelpazesini genişleten marka, cilde yönelik geliştirdiği ilk formülü Eau de beauté ile büyük başarı yakalıyor. 1935 yılında bir sıçrama daha yaparak güneş kremi niteliğinde, bronzlaştırma yağlarıyla zenginleştirilmiş formülünü üretiyor. Ambre Solaire adlı bu krem plajların, ferahlığın ve modernliğin sembolü haline geliyor. Birinci kalite saç boyası deneyimini evlere taşıyan ürünü Belle Colour, beyazları kapatmaktan çok daha fazlasını üstlenerek kadınların giyim ve aksesuar tercihleri kadar gerekli bir moda haline geliyor. Kozmetik sektöründeki galibiyetini 1995 yılında küresel düzeyde ilan eden Garnier, 120’den fazla ülkede kadın ve erkeklerin saç ve cilt bakım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik formüller sunmaya devam ediyor.

Saç bakımı alanında meyvelerden elde edilen içeriklerle hazırlanan ve ikon haline gelen yeşil şişesiyle Fructis; saçlara verdiği güç, hacim ve parlaklık sayesinde kısa sürede kozmetik sektöründe en çok tercih edilen ürünler arasına giriyor. İlk kalıcı saç maskesi ola Nutri Colour ise kremsi formülünün içerdiği shea ve 3 farklı yağ ile saç bakımında zengin bir formül sunuyor. Frenk üzümü, avokado ve zeytinyağlarından elde edilen formülü saçları beslerken yumuşak, parlak bir görünüm sağlıyor. Cilt bakımında Kafkasya’dan formulize edilen bb krem, kullanıcıları tarafından elde edilen görünür sonuçları sayesinde yeni nesil cilt bakımı deneyimi sunuyor. Günlük bakım ve güzellik uygulamalarını daha hızlı ve kolay hale getiren krem, cildi nemlendirip aydınlatırken 5 farklı solüsyonun bileşimini kullanıyor. Saç rengi paletlerine yeni renk aralıkları ekleyen Olia saç boyası, doğal çiçek yağlarından aldığı güçle saçlarda kaliteli bir görünüm sağlıyor. Amonyak içermeyen yapısı rengin saça oturmasını sağlarken içerdiği yağ bileşenleri saç derisini rahatlatarak kadifemsi bir doku yaratıyor. Yüzün tüm bölgelerine uygun olarak üretilen Mikellar temizleme suyu, çok amaçlı formülüyle tüm cilt tipleri için hassas bir uygulama sağlıyor. Miracle, ilk yorgunluk ve kırışıklık önleyici gece kremi olarak üretiliyor. Kendi kendine yumuşayan bir dokuya sahip olan krem aynı zamanda yaşlanma karşıtı özelliğiyle cilt parlaklığını artırıyor, göz çevresine uygun bakım sunuyor. Güzel ve sağlıklı ciltler için formulize edilen Granier Ultimate Blends ile vücut bakımı ve her cilt tipine uygun nemlendirme tek ürünle sağlanıyor. Nar, gliserin ve hyalüronik asit bileşenlerine sahip Moisture Bomb, Garnier maske çeşitleri arasında yoğun ve ferahlatıcı nemlendirme özelliğiyle öne çıkıyor. UV ışınlarına karşı koruma, gözenek temizliği ve benzeri çoğu Garnier leke maskesi çeşitlerinin sahip olduğu özelliklere ek olarak yorgunluk ve stresin ciltteki yansımalarının kaldırılmasına yardımcı oluyor. Yakın zamanda çıkarılan Skin Active, farklı cilt tiplerine uygun maske bakımı sağlıyor. Garnier cilt maskeleri arasında etkili bileşenleri bir araya getiren bu maske, birkaç dakika içinde uygulanabilen özelliğinin yanı sıra hareket halindeyken de cildi korumaya devam ediyor.

Yüz Maskeleri ve Genel Özellikleri

Cildi arındırmak, korumak ve cildin rengini dengelemek amacıyla üretilen cilt maskeleri, içerdiği bitki özlerinden gelen kremsi dokusuyla orta incelikle bir tabaka oluşturacak şekilde cilt yüzeyine uygulanıyor. Kaktüs ve salatalıktan gelen çoğu minerale sahip olmasının yanı sıra meyve özlerinden gelen vitaminleri sayesinde besleyici ve cilt sağlığını koruyucu bakım sunuyor. Farklı amaçlar için kullanılmasının yanı sıra erkeklerde de en az kadınlar kadar sık tercih edilen kişisel bakım yöntemleri arasında yer alıyor. Gözenekleri derinlemesine temizleyen etkisi cildin canlanmasına, ferahlamasına ve gergin bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Garnier gözenek sıkılaştırıcı maske kullananlar tarafından onaylanan bu özellikler, ürünün güvenilirliğinin artırılmasında öne çıkıyor. Cilt berraklığını arttırmada ve kırışıklıkları azaltmada standart nemlendirici losyonlardan daha etkili olduğu çoğu araştırma tarafından kanıtlanmış olsa da ürünün etkililiğini artırmada sahip olunan cilt tipi doğru seçim yapmanın önemini ortaya koyuyor. Kil ve çamur maskelerinin yağlı cilt tiplerinde, krem bazlı maskelerin ise kuru cilt tiplerinde uygulanması öneriliyor. Başarılı sonuçlar almak için kilit nokta ise uygulamaya başlamadan önce cildin iyice temizlendiğinden emin olmakta yatıyor. Alerji ve kaşıntıların önüne geçmek için ise, özellikle Garnier sıkılaştırıcı maske kullanımının göz çevresinden uzak bölgelerde uygulanması gerekebiliyor.

Derinlemesine temizlik ilkesi çoğu maskenin asıl uygulama amacını oluşturuyor. Gözeneklere yaptığı etki sayesinde sivilce izlerinde ve hiper-pigmentasyonun azaltılmasında cilt tonunun kademeli olarak dengelenmesini sağlıyor. Garnier sivilce karşıtı maske ile tazelenen ve temizlenen yüz dokusu, uzun dönemli oluşabilecek cilt rahatsızlıklarının da önüne geçmiş oluyor. Çoğu maske türünden, çene kemiklerinin etrafına uygulamak suretiyle cilde iyice yayılması ve kuruyarak sertleşiyor beklenebiliyor. Uygulanma amacına yönelik farklı türleri bulunmakla beraber cilde sürüldükten sonra nemli ve ıslak dokuda kalan maskeler de bulunuyor. Uygulama sonrasından temizliğe kadar geçen süre maske türüne ve kullanma talimatlarına göre değişmekle beraber birkaç dakikadan 12 saate varan uygulama süreleri bulunuyor. Hassas cilde sahip kullanıcıların yüz periferine uygulama yapmadan önce maskeyi cildin belli bir noktasında bekletmesi, cildin vereceği reaksiyonun anlaşılması açısından uzmanlar tarafından öneriliyor. Bekleme süresi sonunda yüzü suyla durulayarak, nemli bir bezle silerek veya tabakayı soyarak temizleme işlemi gerçekleştiriliyor. Yüz maskesi Garnier bakım ürünlerinde sıklıkla cildi nemlendirmek, gözenekleri ve ölü dokuları temizlemek amacıyla tercih edilebiliyor. Siyah nokta için maske Garnier ürünlerinde bir diğer tercih edilen maske türü olmakla beraber cilt bakımı hedeflerine ulaşılmasında başarılı sonuçlar veriyor.

Garnier Ürünleriyle Yüz ve Vücut Bakımı

Kişisel bakım ürünleri arasında Garnier maske faydaları ve özellikleriyle temizlik rutininizi keyifli hale getiriyor. Her cilt tipine uygun özellikteki yapısı, doğadan ilham alarak hazırlanıyor ve kapsamlı uygulama talimatlarıyla kullanıcılara sunuluyor. Ürünlerini oluşturan bileşenler içeriği badem, avokado, yaban mersini, aloe vera, argan, kenevir, hindistan cevizi, greyfurt, matcha, akçaağaç, bal, yulaf, zeytin yağı, nar, mango, limon, kil, kömür ve farklı yağ çeşitlerinden elde ediliyor. Bakım yönteminiz ve cilt tipiniz için ideal olanı bulmak, ürün özellikleri ve içeriklerine dair bilgilere göz atmak doğru ürünü daha ulaşılabilir hale getirebiliyor.

Garnier ışıltı veren maske çeşitleri arasında öne çıkan volkanik kayalardan ve kilden üretilen Skin Active, gözenekleri açmak için kendi kendine ısınan kil ile formüle ediliyor, cilt bakımında iddialı bir bileşen olan volkanik kaya özüyle bir araya getiriliyor. Paraben içermeyen yapısı gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlarken, içerdiği kil düzenli kullanımla cilt kusurlarını düzeltmeye yardımcı oluyor. Uygulama sonunda cilde pürüzsüz bir yüzey, arınma hissi, mat ve tazelenmiş bir görünüm sunuyor. Ultra nemlendirme özelliği ve dokuları dengeleyici özellikleriyle dikkat çeken göz maskeleri, çizgilerin ve şişliğin azaltılmasını sağlıyor. Garnier göz maskesi, üçlü maske fırsatları sayesinde elde edilecek sürdürülebilir doku yenileyici bakım ile kusursuz cilde kavuşmak kolaylaşıyor. Hindistan cevizi suyu ve hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş bu formül, gözlerdeki şişkinliğin azaltılmasına, göz altlarında oluşan koyu renk halkaların kaybolmasına yardımcı oluyor. Garnier gözaltı tabakaları için maske uygulamaları 15 dakika içerisinde etki gösteriyor. Cildi nemle dolgunlaştırarak ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, parlamaya meyilli ciltlerde dengeli bir doku elde etmeyi sağlıyor. Garnier maske siyah nokta, sivilce gibi cilt problemlerinin önlenmesinde etkili olan arındırıcı, matcha çay özlerinden oluşan ürünüyle de bakım sonrası ferah bir his arayanların ilk tercileri arasında yer alıyor. Kil maskeleri arasında yer alan bu ürün cildi tazeleyerek matlaştırıyor, paraben içermeyen kremsi kil dokusu kirlerden arınmış dengeli bir cilt görünümü yaratıyor. Göz ve dudak bölgesinden uzak kullanılan matcha kilinde etkili bir uygulama için 10 dakikalık bekleme süresi yetiyor.

Garnier detoks maske etkisi gösteren ürünlerine Pure Active serisiyle bir yenisi daha ekleniyor. Matcha yeşil çay özleri ve kaolin kili ile zenginleştirilen bu formül, ciltteki fazla yağı ve kir kalıntılarını emiyor, cildi 10 dakikada arınmış bir görünüme kavuşturuyor. Göz ve dudak çevresinden uzak uygulanan bu maske, devamında matlaştırıcı bakım ürünleriyle kullanıldığında cilt yüzeyinde kısa sürede gözle görülür etki yaratıyor. Garnier maske kullananlar, yorumları ve deneyimleri ile daha birçok maske türünü tercih etmeye devam ediyor.

Salisilik Asit ve Kömüründen Gelen Sağlık

Garnier saf temiz maske 3’ü 1 arada özelliğe sahip yeni formülüyle takipçilerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Her gün daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanan bu maske özellikle yağlı ciltler için ideal kullanım sağlıyor. Garnier peeling maske çeşitleri arasında temizleme özelliğiyle de öne çıkmasının yanı sıra Skin Naturals serisi lekelerle ve tıkanmış gözeneklerle savaşmada güçlü etki gösteriyor.

Arındırma özelliği ve mineral özleriyle bilinen smithsonite taşının çinko bileşenleriyle zenginleştirilmiş formülü cildi yoğun şekilde temizleyerek leke oluşumuna karşı koruyuculuk sağlıyor. Sebum düzenleyici özelliği cildi arındırarak günlük kullanım için elverişli hale getiriyor. Garnier yağlı ciltler için maske arayan kullanıcılarına da bir alternatif olarak sunduğu bu ürünü sayesinde üç etkiyi tek seferde sunuyor. Peeling özelliğini sağlayan ve doğal bir eksfoliant olan pomza taşı sayesinde ölü hücreleri gidererek gözeneklerin açılmasını sağlıyor, çene ve burun derisine mat bir görünüm veriyor. Bileşenlerinden bir diğeri olan beyaz kil sayesinde ise cilde yumuşaklık ve emici özellik kazandırıyor. Garnier nemlendirici maske özelliği bulunan çoğu ürün bileşeninde bulunan salisilik asit, saf ve temiz serilerinde tıkanmış gözeneklere yaptığı etkiyle öne çıkıyor. Yeşil sebzeler, turunçgiller ve yağlı tohumlarda bol bulunan bu asit türü, yağda ve suda kolay çözünen yapısı sayesinde gözeneklere nüfuz ederek sıkılaşmış bir görünüm elde etmelerine yardımcı oluyor. Gözenek görünümünü azalttığından dolayı Garnier siyah nokta karşıtı soyulabilen maske tipleriyle aynı özelliği gösteriyor. Düzenli kullanımda cilt lekelerinin oluşumunu önlüyor, sivilceler üzerinde kurutucu etki yaratıyor. Harekete geçirdiği gençlik hücreleri sayesinde kırışıklık ve göz çevresi lekelerine karşı önleyici bir bakım sağlıyor.

Garnier soyulabilir maske kömür bileşeni sayesinde gözenekleri gözle görülür şekilde sıkılaştırmada ve yağ bezelerinin meydana getirdiği sebum salgısını düzenlemede mıknatıs görevi görüyor. Yaş ilerledikçe azalan sebum kalitesini dengelemek için de kullanılabilecek bu aktif kömürlü bileşen, yine yaşa bağlı olarak meydana gelebilecek cilt kuruluklarının önlemesine yardımcı oluyor. T bölgesi denilen burun, çene ve alından oluşan yüz bölgelerindeki siyah noktaların çıkarılmasında oldukça etkili olan odun kömürü ve salisilik asit birleşiminin, kirleri gidererek gözenekleri açtığı bilimsel araştırmalar tarafından da destekleniyor. Garnier maske tek kullanımlık seçeneklere sahip saf kömür özelliğindeki ürünlerinde ilk kullanımdan itibaren dikkat çekici, mat ve siyah noktalardan arınmış bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. T bölgesine yoğun olarak uygulandıktan sonra tamamen kuruyana kadar bekleniyor, 20-30 dakikadan sonra soyularak ciltten ayrılıyor. İdeal kullanım için haftada 2 kez uygulanması öneriliyor.

Cilt Tipine Göre Maske Seçimi

Cilt bakım ürünleri arasında farklı tipte yüz maskelerine sahip olmak ve karma bir uygulama yöntemi seyretmek, etkili bir uygulama için yeterli olmayabiliyor. Cilt tipine ve amaca bağlı olarak maskeler ve içerikleri farklı cilt tiplerinde farklı etkiler gösterebiliyor. Garnier kuru ciltler için maske çeşitlerinden herhangi biri uygulandığında cilt neminde artış sağlanırken, detoks etkisi gösteren ürünlerin kullanımı sonucu mat yüzeyler elde edilebiliyor.

Bal özlü, antioksidanlar açısından zengin maske türleri, cildi sıcak ve yumuşak hissettirirken bal, yatıştırıcı etkisi ve B vitaminleri sayesinde deriye canlılık kazandırıyor. Veganlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu içerik uygulama esnasında ciltte kalın bir katman oluşturuyor, masaj yaparak uygulanması öneriliyor. Haftada üç kez kullanılması halinde taze ve temiz bir cilt yapısının oluşumuna yardımcı olabiliyor. Esnek ve güçlü cilt yapısı arzu edenlerin kullanması gereken hindistan cevizi ve armut özlerine sahip bileşenler cilt hücrelerini besliyor, içerdiği B-3 vitamini nemi kapatmak üzere yağ asitlerini harekete geçiriyor. Kısa süreli uygulamaların aksine bu tür maskelerin gece boyunca ciltte kalması önerilebiliyor. Garnier tek kullanımlık maske çeşitleri, greyfurt özleri sayesinde C vitamini ile, beslediği cilde ferahlatıcı ve canlandırıcı bir yapı kazandırıyor. Antibakteriyel özellikleri tek kullanımda cildi berraklaştırarak pürüzsüz görünüme kavuşturuyor. Kil içeren türleri de bulunan tek kullanımlık maskeler yağı ve toksinleri çekme görevi sayesinde cilt tonunda gözle görülür fark yaratıyor. Elma çekirdeği ve salatalık özleri cildin kurumasını önleyerek hücre yenilenmesini harekete geçiriyor. Kuru cilt tipleri için önerilen bentonit kile ve hidroksi asite sahip maskeler, ölü derilerin giderilmesi ve cilt görünümünün berraklaşmasında kullanılıyor, akneye eğilimli cilt tipleri için başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Hassas ve alerjik cilt tiplerine uygun yulaf ve vanilya özlü maskeler, 10 dakika süren bir uygulamadan sonra ciltte yatıştırıcı etkiler gösteriyor. Anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde cildi temiz ve yumuşak hissettiriyor. Ayrıca güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili olduğu biliniyor.

Cilt tipinize uygun ürüne ulaşmada zorlanıyor, kişisel bakım ihtiyaçlarınızın tam anlamıyla karşılanmasını istiyorsanız; Garnier maske fiyat ve özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye Trendyol sayesinde ulaşabilir, Türkiye ve dünyanın kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarının güncel indirim ve kampanyalarından dilediğiniz zaman haberdar olabilirsiniz.