Fred Perry

186 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Fred Perry

Fred Perry

Marka yolculuğuna yalnızca tenise yönelik giysi ve aksesuarlar üreterek başlayan ancak zaman içinde dünyanın en ünlü tekstil firmalarından biri haline gelen Fred Perry, bugün ülkemiz dahil dünyanın dört bir yanında hem spor hem casual tarza uygun benzersiz kıyafetleri ve aksesuarları nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor. İlk kez piyasaya sürüldüğü tarih olan 1950'li yıllardan itibaren özellikle polo yaka Fred Perry tişört modelleriyle yoğun ilgi gören spor giyim markası, zaman içinde koleksiyonunu genişleterek başta İngiltere, İtalya ve Japonya olmak üzere tüm dünyaya yayılmayı başarıyor. 

Şahıs ismine sahip giyim firmalarından biri olan Fred Perry'nin tenisle arasındaki sıkı bağ da markanın yaratıcısına dayanıyor. 1934 ve 1936 yılları arasında 3 kez Wimbledon şampiyonluğu elde eden ünlü İngiliz tenişçi Fred Perry, 1940'lı yılların sonunda Avusturyalı bir futbolcu olan Tibby Wegner 'in de desteğiyle ilk ter tutucu kafa bandını geliştiriyor. Ardından kendine has tarzı sayesinde Fred Perry ismini efsaneleştirecek polo yaka tişörtler geliyor. Wimbledon'un simgesini temel alan Fred Perry logosuyla ve kenarları çizgili polo yakayla özgünleştirilmiş olan bu tişörtler, kısa sürede büyük bir popülerlik kazanıyor. 

Sade ve Zarif Tasarımları Sayesinde İkonikleşen Fred Perry Tişört Modelleri  

İlk etapta yalnızca fit kesim beyaz polo yaka tişörtler üreten firma, 1950'lerin sonunda farklı renk, kesim ve desenlere de koleksiyonlarında yer vermeye başlıyor. Bugün hâlâ milyonlarca kişi tarafından giyilen M3, markanın en ünlü düz tişört modelini oluşturmakla beraber M12 ise yaka ve kol uçları çizgili diğer bir klasiği meydana getiriyor. Diğer yandan Fred Perry erkek giyim ürünleri ile yola çıkmış olsa da bugün birçok ünlü isim tarafından da tercih edilen kadınlara özel pek çok kıyafet ve aksesuar koleksiyonları da üretiyor. Fred Perry giyim ürünlerini bu kadar popüler yapan nedenlerin başındaysa spor tarzı klasik bir görüntüyle başarılı şekilde harmanlayabilmeleri geliyor. 

Marka, tamamen tenise yönelik ve spor amaçlı kurulmuş olsa da spordan bağımsız çok daha farklı ve geniş kitleler tarafından da tercih edildikçe ürün gamını genişleterek çok daha kapsamlı bir hal alıyor. Fred Perry ayakkabı, Fred Perry çanta, Fred Perry gömlek gibi ana parçaların yanı sıra Fred Perry cüzdan ve Fred Perry sırt çantası modelleri de dünyaca ünlü markanın tişörtleri dışında ürettiği diğer popüler ürünler arasında yer alıyor. Markanın yönetimi, 1995 yılında Japon kökenli bir tekstil firması olan Hit Union'a devredilene kadar babadan oğla geçerek yıllar boyunca David Perry ve diğer aile üyeleri tarafından gerçekleştiriliyor. Firmanın satışından sonra da aile üyeleri, Fred Perry markasını desteklemeye devam ediyor. 

Günümüzde sporcularla yaptığı sponsorluk anlaşmaları ve ünlü isimlerle gerçekleştirdiği reklam çalışmalarıyla artık bir aile şirketi olmaktan çıkıp, dünya devine dönüşmüş olan Fred Perry'nin sözleşme imzaladığı kişiler arasında İngiliz tenisçi Andy Murray gibi başarılı sporcuların yanı sıra Amy Winehouse gibi popüler şarkıcılar da bulunuyor. Markanın sektörel anlamda birbirinden bu kadar ayrı isimlerle çalışmasının sebebini ise artık spor giyimin yanı sıra alternatif tarzlara da hitap ediyor oluşu meydana getiriyor. Bu da markayı yalnızca tenis ve spor tutkunlarının değil; aynı zamanda moda ve sanatseverlerin de tercih ettiği anlamına geliyor. 

Spor ve Klasik Tarzın Başarılı Bir Temsilcisi Olan Fred Perry Koleksiyonları 

Yıllar içinde yalnızca tenis odaklı bir spor giyim firması olmaktan çıkıp, tamamen günlük giyim için tercih edilen ünlü bir marka haline gelen Fred Perry'nin güncel ürünleri arasında hem erkeklere hem kadınlara yönelik onlarca farklı kategoride, yüzlerce değişik seçenek bulunuyor. Erkeklere hitap eden ürün kategorilerini tişört, gömlek, sweatshirt, mont, ceket, kazak, eşofman, şort, şapka. çanta, ayakkabı ve çeşitli aksesuarlar oluştururken Fred Perry kadın giyim koleksiyonları ise tüm bu ürün çeşitlerine ek olarak elbise alternatifini de içeriyor. Ayrıca markanın çocuklar için ürettiği tişört, sweatshirt ve eşofman gibi farklı ürün modelleri de bulunuyor. 

Her ne kadar Fred Perry dendiğinde akla ilk olarak polo yaka tişörtler gelse de markanın kadın ve erkek kategorilerinde farklı serilere ait bisiklet yaka ya da uzun kollu tişört seçenekleri de yer alıyor. Özellikle Raf Simons, Akane Utsunomiya gibi moda ve tekstil alanlarında ün yapmış isimlerle gerçekleştirilen iş birlikleri sonucu ortaya çıkan Fred Perry tişörtler, klasik marka imajından çok daha farklı, masif ve eğlenceli desenlere yer veren, bol kesim modeller barındırıyor. Bu çeşitlilik de markayı sanıldığının aksine yalnızca belirli tarzlara ve yaş gruplarına hitap eden bir marka olmaktan çıkararak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. 

Abartıdan Uzak Konforu ve Estetiği Hedef Alan Fred Perry Ayakkabılar

Fred Perry'nin uzun yıllardır iddialı olduğu ve farklı iş birlikleriyle güçlendirdiği kategorilerden bir diğerini ise ayakkabı modelleri oluşturuyor. Spor ve casual tarza uygun parçaların yer aldığı ayakkabı koleksiyonlarında klasik tenis ayakkabılarından yüksek tabanlı spor ayakkabılara, sade deri modellerden konçlu kanvas modellere kadar her beklentiye hitap eden seçenekler bulunuyor. Nicholas Daley ve George Cox işbirlikleriyle geliştirilen modeller ise kategori içerisindeki dikkat çekici parçalardan yalnızca birkaçını meydana getiriyor. 

Firmanın tasarım ve kalitesiyle ön plana çıkan, "spor çantası" ya da "el valizi" olarak da bilinen büyük boy çantalarına ek olarak el ve sırt çantaları da her sezon sabırsızlıkla beklenen sayılı aksesuarlarından birkaçı olarak kabul ediliyor. Genellikle parlak ya da mat deriden yapılan ve spor bir görüntüye sahip olan el valizlerini, benzer renk ve kumaş türlerindeki postacı ve sırt çantaları takip ediyor. Markanın kadınlar için ürettiği çantalar arasında sadece Amy Winehouse koleksiyonunda yer alan oldukça özel parçalara da rastlanabiliyor. Farklı stil ve boyutlardaki cüzdanlar da yine markanın en şık ürünleri arasında bulunuyor. 

Fred Perry Türkiye pazarında tişörtlerle birlikte en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan gömlekler, hem formal hem günlük giyimde önemli birer kurtarıcıya dönüşebiliyor. Özellikle retro detaylar barındıran ve özgün tasarımlı gömlek modelleri arayan erkekler için mükemmel bir alternatif sayılan Fred Perry gömlekler, düz, ekoseli, cepli, kısa kollu, uzun kollu, klasik, spor ve benzeri her beklentiye uygun çeşitler sunmayı başarıyor.

Alternatif Bir Şıklık Yakalamak İsteyenler İçin Mükemmel Seçenekler

Her mevsim, yaş grubu, cinsiyet ve tarz için uygun opsiyonlar barındıran Fred Perry, böylece tüm yıl boyunca birbirinden her anlamda oldukça farklı kişiler tarafından başarılı bir şekilde kombinlenebiliyor. Markanın herhangi bir giysisini ya da aksesuarını tarzınızla bütünleştirebileceğiniz gibi tamamen Fred Perry parçalarını tercih ederek orijinal bir tarz da yaratabilirsiniz. Günümüzde genellikle markanın polo yaka tişörtlerini temel alan çeşitli tarzlar ortaya konsa da Fred Perry'nin özellikle kazakları, hırkaları ve elbiseleriyle de fark yaratmak mümkün hale gelebiliyor. Marka ürünlerini birbiriyle nasıl başarılı bir şekilde kombinleyebileceğinize dair fikir almak için Sharp, Colour Block, Modern Sports ve Punk Botanicals gibi Fred Perry'e özel düzenlemelerden ilham alabilirsiniz. 

Örneğin; Sharp başlığı altında yer alan kıyafetler ve aksesuarlar, daha çok klasikleri seven ancak modern dokunuşların da yer aldığı bir tarza sahip olmak isteyenler için ideal parçalar içeriyor. Düz polo yaka tişörtler, ekoseli gömlekler, uzun parkalar, kanvas ya da loafer ayakkabılar, çizgili kazaklar, deri çanta ve kemerler, v yaka süveterler, bu düzenlemenin ana parçalarını oluşturuyor. Klasik parçalara eklenen kontrast renklerdeki çizgiler, baklava desenleri ve logolar, seriyi alışıldık ve sıkıcı olmaktan çıkararak genç yaş gruplarına ve farklılık arayanlara da uygun hale getiriyor. Fred Perry'nin bu düzenlemesinde günlük kombinleriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm parçaları bulabilirsiniz. 

Colour Block ise daha çok rahat kesimlerden ve geniş desenlerden, gösterişli logolardan hoşlananlar için pek çok seçenek barındırıyor. Büyük puntolarla işlenmiş Fred Perry yazısının veya logosunun eşlik ettiği tişört, sweatshirt, eşofman, spor ceket ve ayakkabılar, oldukça konforlu yapıları ve dinamik görüntüleriyle özgün dokunuşlara sahip, farklı bir tarz yakalamak isteyenler için onlarca değişik alternatif sunuyor. Tıpkı Sharp koleksiyonunda olduğu gibi Fred Perry'nin en çok ürün barındıran serileri arasındaki Colour Block, özellikle günlük kombinlerinizde hem üst hem alt giyim için zengin seçenekleri bir araya getiriyor. 

Klasik ve Trend Çizgileri Başarılı Bir Şekilde Harmanlayan Özel Tasarımlar 

Modern Sports da isminden anlaşılabileceği üzere markanın spor ve güncel trendlere bağlı olarak yarattığı düzenlemeyi meydana getiriyor. Bu başlık altında toplanan ürünlerde Fred Perry'nin artık gelenekselleşmiş klasik çizgilerine daha az rastlanırken mevcut moda akımlarına daha çok yer veriliyor. Son yılların popüler aksesuarlarından biri olan bel çantaları, yüksek tabanlı spor ayakkabılar, minimal yakalı gömlekler, Modern Sports serisinde en dikkat çeken parçaları oluşturuyor. Sharp ve Colour Black kadar yüksek bir çeşitlilik içermese de bu koleksiyonda da alt ve üst giyim için gerekli kıyafet ve aksesuarları bulabiliyorsunuz. 

Fred Perry'nin en sıra dışı düzenlemelerinden biri olan Punk Botanicals serisinde ise markanın klasik kadın giyim ürünleri, alışılmışın dışında kesimler ve desenlerle bir araya geliyor. Özel bir koleksiyon şeklinde tasarlandığı için Fred Perry outlet mağazalarında bulmanın zor olduğu Punk Botanicals, gardırobunu eşsiz parçalarla donatmak ve koleksiyonuna eskimeyecek kıyafetler katmak isteyenler için elbiseden eşofman takımına, etekten tişörte sayılı ve benzersiz alternatifler oluşturuyor. Punk Botanicals serisi, özellikle markanın sıkı takipçisi ya da hayranı olanlar için oldukça tatmin edici kıyafetler barındırıyor. 

Şıklığı ve Kaliteyi Bir Araya Getiren Fred Perry Aksesuarları ile Tarzınızı Güçlendirin 

Destekleyici veya tamamlayıcı ürünler olarak adlandırılabilecek aksesuarlar konusunda da zengin bir ürün gamına sahip olan Fred Perry, şapka, bere, kemer, kaşkol ve çorap gibi ürünleri, hem klasik hem spor tarz için uygun tasarımlarla sunarak önemli ölçüde avantaj sağlıyor. Farklı renklerdeki deri kemerlerin yanı sıra düz ya da desenli dokuma kemerler, ekoseli kaşkollar, logolu çoraplar, beyzbol şapkaları, spor tarzdaki bereler, size hem günlük hayatınızda hem iş hayatınızda eşlik edebilecek parçalar içeriyor. Fred Perry aksesuarlarda da markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi üst düzey kalite ve sofistike tasarım detayları dikkat çekiyor. 

Beyzbol şapka modelleri konusunda her sezon oldukça zengin bir koleksiyon sunan Fred Perry, aynı zamanda balıkçı şapka modelleri gibi farklı türlerdeki şapkaları da içeriyor. Markanın dönemsel ya da sürekli ürettiği özel koleksiyonlarda denizci ya da Fransız tipi nadir rastlanan şapka alternatiflerini de bulabilirsiniz. Keskin hatlardan yumuşatılmış estetik hatlara kadar geniş bir çeşitlilik içeren Fred Perry şapka modelleri, böylece birbirinden farklı tarzlara kolayca uyum sağlayabiliyor ve vazgeçilmezler arasındaki yerini alabiliyor.  Aynı zamanda siyah, gri, beyaz gibi klasik renklerle beraber zeytin yeşili, hardal rengi ve gece mavisi gibi yaratıcı renk seçenekleri de sunan bu şapkaları, içerdiği zengin renk çeşitliliği sayesinde günlük kombinlerinizle harmanlamak çok daha kolay bir hal alıyor. 

Mükemmel Uyum İçin Tasarlanmış Çanta ve Cüzdanlarla Kusursuz Kombinler Yaratın

Markanın çanta ve cüzdan modelleri, farklı boyutları, cep sayıları ve formlarıyla her ortama uyum sağlayabilecek, ince düşünülmüş ayrıntılarla kaplı alternatiflerden oluşuyor. Dokuma, kanvas ve doğal deri gibi çeşitli malzemelerden üretilen çanta ve cüzdanlar, farklı ihtiyaçlara yönelik tasarlandığı için kare, dikdörtgen ya da silindir şeklinde olabildiği gibi lacivert, siyah, kahverengi ve bordo gibi değişik renkler de içeriyor. Fred Perry aksesuarları arasında düz cepli, geleneksel cüzdan tasarımlarının dışında güneş gözlüğü ya da makyaj malzemesi gibi ürünlere uygun formlarda tasarlanmış seyahat ya da el çantaları da bulabilirsiniz. 

Kemer modellerinde de çanta ve cüzdan modellerindeki gibi birbirinden farklı beklentileri ve tarzları hedef alan marka, bu yüzden birçok malzeme, renk, beden ve tarz seçeneği sunuyor. Klipsli ya da tokalı olan Fred Perry kemer modelleri, diğer yandan bordo, lacivert, siyah ya da çok renkli ürünler de barındırıyor. Stil açısından formal ya da spor tarzlarla uyum sağlayabilecek alternatiflerden oluşan kemerler, düz veya desenli olabildiği gibi mat veya parlak tonlarda da olabiliyor. Bu zengin çeşitlilik sayesinde Fred Perry'nin kemerlerini iş ortamında, özel gecelerde ya da günlük kombinlerinizle zahmetsiz bir uyum yaratarak zorlanmadan kullanabiliyorsunuz. 

Markanın birbiriyle uyumlu olması için daima özel bir çaba sarf ettiği çorap, bere ve atkılar, yüksek kaliteli pamuk karışımı ham maddeden ve ekoseli ağırlıklı desenlerden meydana geliyor. Kırmızı, turuncu ve sarı gibi sonbahar tonlarının ağırlık kazandığı atkı, bere ve çorap üçlüsü, haki yeşili, koyu mavi ve bordo tonları da içeriyor. Fred Perry, diğer kıyafet ve aksesuarlarında olduğu gibi atkı, bere, çorap modellerinde de hem klasik hem spor tarza uyum sağlayabilecek ayrıntıları bir araya getiriyor.  

İndirim ve Kampanyalarla Fred Perry Ürünlerine Avantajlı Bir Şekilde Sahip Olabilirsiniz 

Fred Perry modelleri fiyat açısından genellikle orta üst segment aralığında yer aldığı için indirim ya da kampanyalarla sahip olmanın büyük avantaj sağladığı markalardan biri olarak kabul ediliyor. İndirimli Fred Perry ürünlerine ulaşmanın en kolay yollarından birini ise online alışveriş oluşturuyor. Örneğin; Trendyol'un dönemsel veya özel günler için sunduğu indirimli Fred Perry outlet online satış fiyatlarına evinizden çıkmadan sahip olabiliyorsunuz. Bu nedenle siz de satın alma işlemlerinizi Fred Perry online satış adımları üzerinden birkaç tıkla tamamlayabilir, böylece dünyaca ünlü giyim markasının kıyafet ve aksesuarlarını çeşitli fırsatlar eşliğinde kolayca sipariş verebilirsiniz. 

Özellikle Black Friday, Babalar Günü ve Sevgililer Günü öncesinde mağazalar dışında Fred Perry online alışveriş açısından da oldukça cazip kampanyalar ve fiyatlar sunabiliyor. Bu tarz özel günlere özgü fırsatlar sayesinde Fred Perry yeni sezon kampanya ve indirimlerini de yakalayabilirsiniz. Sezon sonu kıyafetleri ilerleyen aylarda giyebilecek olsanız dahi yüksek oranda avantaj sağladıkları için kaçırılmaması gereken ürünler arasında yer alıyor. Trendyol'da, hem erkekler hem kadınlar için yüzlerce farklı Fred Perrry giyim ve aksesuar seçeneği bulabilir, klasiklerin yanı sıra sürekli güncellenen koleksiyonlara da kısa sürede ve zahmetsizce sahip olabilirsiniz.