Flipper Yayıncılık Jules Payot Takım - Irade Terbiyesi - Irade Terbiyesi 2 - Mutluluğun Fethi

Tahmini Teslimat:4 - 12 Mayıs
Kalan Süre:

Ürünün Kampanyaları

Sepette %5 İndirim

Ürün Bilgileri

Detaylı Ürün Açıklaması

Takım üçlü settir. İrade Terbiyesi - İrade Terbiyesi 2 - Mutluluğun Fethi

İrade Terbiyesi:Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi Rektörü Jules Payot’un “İrade Terbiyesi” adlı kitabı idi. Ertesi gün şehre inerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak okumaya koyuldum. Okudukça içimde tahassür ve nedamet ile karışık müphem bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, “Ah bu kitap on sekiz yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi” diyor ve geciktiğim için üzülüyordum.

Prof. Dr. Ali Fuat Başgil

Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim.

Cemil Meriç

Tembelliğe neden olan dış çevrenin tüm zararlı etkilerine karşı Payot’un önerisi şudur: İrade Eğitimi. Peki, bu irade eğitimi nedir ve nasıl yapılır? İşte Payot, yılların gözlemi ve deneyimi ile irade eğitimi savaşının her bir evresini ve yapılacakları tek tek anlatıyor. İrademiz ne kadar güçlü olursa hayatta sağlıklı, mutlu ve başarılı olma şansımız da bir o kadar artar.

İrade Terbiyesi 2 : “İrade Terbiyesi” kitabım basıldıktan kısa bir süre sonra seçkin bir profesöre, öğrenme âşığı büyük bir üstada uğradım. Bana, yaşadığı acımasız bir şokun sebebinin şahsım olduğunu itiraf etti. Hayatı boyunca ne kadar çok enerjisini ziyan ettiğini kitabımı okurken geç de olsa gördüğünü söyledi. Altmış yaşındaydı ve bu geri dönülemez kaybın kendisine eziyet ettiğini ve yanlış yöntemlerin kurbanı olduğu için yaşadığı ıstırabı dindirecek hiçbir şey olmadığını anlattı.

“İrade Terbiyesi” insanları öyle etkiledi ki birçok insan aynı bu profesör gibi hayatlarını yeniden düzene koymanın gerekliliğini anlamışlardı. Peki, düzenden sonra istikrar nasıl devam edecekti?

“Bana bir dayanak noktası verin,” der Leibnitz, “dünyayı yerinden oynatayım.”

İşte elinizdeki bu kitap da size bu dayanak noktasını verecek ve dünyayı yerinden oynatmak isteyenler için istikrarlı bir çalışma hayatının nasıl kazanılacağını anlatacak.

Mutluluğun Fethi: Ünlü Fransız eğitimci ve filozof Jules Payot, bu çalışmasında da yine mutlu olmanın yolları ve yapılması gerekenler üzerinde durmaktadır. Kişinin çalışma hayatında olduğu kadar özel hayatında da dikkat etmesi gerekenleri verdiği çarpıcı ve zengin örneklerle dolu bu eseri tam bir başucu kitabı niteliğindedir.

60,00TL
19,95TL
Sepette %5 İndirim
18,95 TL

Satıcı Hakkında

KARE Kırtasiye

8.7
Diğer Satıcılar
Tüm Satıcılar (7)
Esas kitabevi
9.0
Tahmini Teslimat: 3 - 11 Mayıs
53,00 TL
21,38 TL
ORTAK NOKTA KİTAP
8.6
Tahmini Teslimat: 10 - 24 Mayıs
64,00 TL
23,65 TL

Benzer Ürünler

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

reviews-placeholder