Fırın & Kek Kalıpları

11632 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Fırın&Kek Kalıpları

Kek söz konusu olduğunda, yumurta, un ve şekeri karıştırmaktan çok daha yaratıcı olabilirsiniz. Brokoli ya da ıspanak benzeri sebzeleri kullanabileceğiniz gibi; peynir, baharat kullanarak tuzlu olmasını da sağlayabilirsiniz. Kuru ya da taze meyveler, fındık, fıstık gibi kuru yemişler, kremalar ve soslar ekleyerek farklı tatlar elde edebilirsiniz. Bu tatlara ulaşabilmenin en kolay yolu da doğru ekipmanları kullanmaktır. Elverişli araç ve gereçler, birbirinden güzel kekler yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Fırın&Kek Kalıbı Çeşitleri

Kekin malzemeleri ve nasıl bir şekil almasını istediğiniz tamamen size kalmıştır. Ancak özenle hazırladığınız karışımınızı pişirmek için boşaltacağınız kabın seçimi burada çok önemlidir. Kabın altına sereceğiniz pişirme kağıdı, kabı yağlama veya unlama gibi teknikler kimi zaman yanlış kap seçimleri nedeniyle istenilen sonucu vermez. Bu nedenle çeşitli materyallerden üretilen farklı fırın ve kek kalıpları tercih etmenizde fayda var. Kelepçeli kek kalıbı, silikon kek kalıbı, granit kek kalıbı, döküm kek kalıbı, küçük kek kalıpları, baton kek kalıbı,toprak güveş, porselen fırın kabı, seramik fırın kabı veya muffin kabı arasından biri mutlaka sizin ihtiyacınıza yanıt verecektir. Bu fırın kapları, farklı kullanım özellikleriyle keklerinizi daha düzgün çıkarmanıza ve servis etmenize olanak sağlar. Kelepçeli kek kalıbıyla kekinizi kolaylıkla servis tabağına alabilir, muffin kalıplarıyla birbirinden süslü ve sevimli kekler hazırlayabilirsiniz. Silikon kek kalıbıyla kekinizi parçalanmadan çıkarabileceğiniz gibi dökme kek kalıbında yapışma ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Özel günlerinizde hazırlamak isteyeceğiniz kek, tatlı, çörek gibi yiyeceklerde dilerseniz kalpli, çiçekli kapları ve farklı şekillere sahip kurabiye kalıplarını kullanabilirsiniz. Bu kalıplarla yaş günleri, yıl dönümleri gibi kutlamalar sizler için daha zevkli ve keyifli hale gelecektir.

Şık ve Zarif Sunumlar için

Konuklarınız için uzun zahmetlerle hazırladığınız kek, çörek, tatlı gibi atıştırmalıkların daha şık görünümlerde sunulması hem sizi hem de onları mutlu edecektir. Bu amaca yönelik olarak kullanabileceğiniz ürünler de mevcuttur. Tek porsiyonluk toprak güveç, sufle kabı gibi materyaller daha şık ve özenli sofralar kurmanızda size yardımcı olur.

Hazırladığınız yiyeceklerin tüketim sürelerini uzatmak için de çeşitli saklama yöntemleri uygulamanız gerekir. Kek fanusları, kilitleme mekanizmalı pasta ve kek kapları pişirdiğiniz keki uygun koşullarda saklamanızı sağlar. Yine fırından çıkardığınız yiyeceklerin düzgün biçimlerde servis edilebilmesi için de çeşitli aletlere gereksinim duyulur. Spatulalar, tek kullanımlık kağıt muffin kapları servis açısından size kolaylık sağlayacaktır.

Çocuklarınız için eğlenceli kurabiye setleri, çeşitli boylarda karıştırma kapları, spatulalar, sıkarak kullanabileceğiniz hamur kalıbı setleri, kahve ve kurabiye desen kalıpları, pasta şablonları, hamur kesici ve kazıyıcıları, pratik ölçü kapları ve çelik kurabiye kalıpları gibi ekstra malzemeler yeteneklerinizi ve sınırlarınızı genişletmekte size yardımcı olacaktır. Yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bu malzemelerle yapabilecekleriniz, yalnızca hayal gücünüzle sınırlıdır. Sevdiklerinizi mutlu etmek ve emeğinizin karşılığını övgü, beğeni sözcükleriyle almak gibisi yoktur.

Kek Kalıbı Fiyatları

Trendyol'un içerisinde yer alan fırın ve kek kalıbı fiyatları almak istediğiniz ürünün işlev ve ölçeklerine göre değişkenlik gösterir. Malzemenin üretildiği materyaller de fiyatlandırmada rol oynar. Fırın ve kek kalıpları; granit, cam, porselen, döküm demir, kağıt veya teflon gibi oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Tüm bu çeşitlilik arasında hazırlamak istediğiniz ve damak tadınıza uygun olan besinleri pişirebilmeniz için uygun olanı seçmek gerekir.

Seçeceğiniz ürünler kullanım şeklinize ve yapıldığı malzemeye göre de belirli bir kullanım ömrüne sahiptir. Kağıt muffin kapları tek seferlik kullanım için uygunken; cam, porselen, granit ya da dökme demir gibi malzemelerden üretilenler daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yaparken satın alacağınız ürünleri ne kadar süre kullanabileceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi dilediğiniz gibi sergileyebilmek ve sevdiklerinize harika sofralar kurabilmek için yapmanız gereken tek şey gereksinimlerinizi ön planda tutarak size hitap eden ürünü seçmektir.