Fincan & Kupa

22944 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Fincan&Kupa

Günün yorgunluğunu en güzel atma yöntemlerinden biri, bir fincan sıcak kahve ya da çay eşliğinde ayaklarınızı uzatıp huzurla dinlenmektir. Ancak konu çay veya kahve olunca ille de yorgunluk atmak için değil güne başlamak için de bu içecekleri tüketmek iyi bir fikirdir. Şık fincanlar içinde hazırlayacağınız geleneksel Türk kahvesi, filtre kahve, granül kahve,  siyah çay ya da bitki çayları, aslında günün her saatinde içmek isteyebileceğiniz içeceklerdir. Tüm bu içecekler içinse çay fincanı, bambu fincan takımı gibi alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Karaca fincan takımı modelleri ile çay saatlerinize şıklık katabilirsiniz. 

Şık Sunumlar, Zarif Tasarımlar

Kahve fincanı denilince akla onlarca çeşit gelir. Hemen her kahvenin kendine özgür ritüelleri olduğu için kullanılan fincanlar da bu ritüellere uygunluk göstermelidir. Büyük kupalarda Türk kahvesi içilemeyeceği gibi, minik fincanlarda da filtre kahve içmek pek fazla keyif vermeyecektir. Fincanların şekil ve boyutları, içim zevkinizin yanı sıra alacağınız tadı da etkileyecektir. Üretildiği materyalin ne olduğu da bu noktada hassas bir konudur. Porselen, cam, bakır veya bambu gibi birçok seçenek arasından hem tarzınıza hem de ihtiyacınıza yönelik olanları seçebilirsiniz.

Yalnızca fincanınız değil, kahve ya da çayınızın yanında ona eşlik eden malzemeler de önemlidir. Birden fazla fincan ya da kupa bardak taşımak için kullanılan tepsiler, yanında sunmak isteyebileceğiniz şeker, lokum, çikolata gibi ikramlıkların servisi için kullanılan şık kaplarda yine çay, kahve saatlerinizi renklendirecektir. Tüm bu sunumlar içinse onlarca konseptte seçenek mevcuttur. Osmanlı temalı olanlar, modern çizgilere sahip olanlar, esprili yaklaşımla desenler çizilenler, çini ya da çiçek desenliler, bambu kahve fincanı gibi birçok tasarım modelleri bulunmaktadır.

Geleneklerle Özgün Tasarımlar İç İçe

Evlilik öncesi geleneklerinden biri olan kız isteme merasimlerinde, kız tarafı erkek tarafını evinde ağırlar. Bu ağırlamanın en mühim kısmı, kız tarafının ikram ettiği Türk kahvesidir. Bu kahveyi içenler arasında en çok heyecanlanansa, kuşkusuz müstakbel damattır. Eskiden kalma bir adet olan damada tuzlu kahve içirme geleneği son yıllarda daha esprili yaklaşımlarla yaşatılmaya devam edilmektedir. Artık kahve fincanları arasında damat fincanı adı verilen yeni tasarımlar göze çarpmaktadır. Elbette o gece yalnızca damat adayına kahve ikramı yapılmaz. Diğer misafirler içinde birbirinden şık ve zarif kahve fincan takımı seçenekleri mevcuttur.

Fincan ve kupalar günlük kullanımın yanı sıra aynı zamanda güzel bir hediye seçeneğidir. Sevdiklerinize özel günlerde hediye edebileceğiniz oldukça hoş tasarım alternatifleri bulunmaktadır. Tutkunu oldukları spor kulüplerinin sembolleri, sevdikleri kahramanlar, klasik ve modern modeller, çiçek desenleri veya çini işlemeliler, meslekleri ya da onları anlatan birkaç önemli sözcüğün üzerine işlendiği fincanlar güzel bir armağan seçeneği olacaktır. Hatta her baktıklarında sizi hatırlamalarını isteyebileceğiniz özel mesajların ya da esprilerin bulunduğu tasarımlar da mevcuttur. Dilerseniz tek bir kupa dilerseniz de takım halinde satın alarak yakınlarınızı mutlu edebilirsiniz. içerisinde yer alan fincan ve kupalar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Fincan ve Kupa Fiyatları

Fincan ve kupa fiyatları, seçtiğiniz ürünün takım olması, özel tasarım olması, yanında tabak, kaşık, şekerlik veya lokumluk gibi aksesuarlar bulundurmasına göre çeşitlilik göstermektedir. Ayrıca fincan ve kupaların yapıldığı materyallerde bu fiyatlandırmada rol oynamaktadır. Cam, porselen, bakır veya bambudan üretilen ürünlerin üzerindeki desenlerde ayrı bir ölçek olarak fiyatlara yansımaktadır. İster hediyelik, isterseniz günlük kullanım amacıyla, tasarım ve zevkleriniz doğrultusunda seçeceğiniz ürünler bütçenize dosttur. Size kalan yalnızca ihtiyaçlarınızı belirlemek ve tarzınıza en uygun olanlarını seçmektir.