Farmasi BB&CC Krem

712 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Farmasi BB-CC krem

BB kremler ve CC kremler, ağır fondötenler ve parlak pudraların yerini almış durumda. Daha günlük kullanım için tercih edilen kremsi yapıdaki ürünler doğallığı seven kadınlar için birebir. Farmasi'nin BB ve CC kremleri ise bu kategoride en çok tercih edilen ürünler olmayı başarmış durumda. Etken maddeleri ile cildin güzelliğini ön plana çıkarmayı amaçlayan ürünler, aynı zamanda hava alabilen yapıları sayesinde cildin nem dengesini korur. 

Farmasi BB Krem

Pek çok kadının beğenisini toplayan BB krem cilt kusurlarını kapatarak doğal ve güzel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Beauty Balm'ın kısaltması anlamına gelen BB kremler su bazlıdır. Cildinizdeki sivilce ve siyah noktaları kapatma konusunda başarılıdır. BB kremin kapatıcılığı fondöten seviyesinde değildir. Böylece günlük makyajlarınızda doğal bir görünüm sağlamaktadır. 15 SPF güneş koruma özelliği ile gün ışığına karşı duyarlı olan ürün kremsi yapıdadır. Farmasi BB krem renkleri açık, açıktan ortaya, orta ve ortadan koyuya olmak üzere dört renk tonuna ayrılmaktadır. Farmasi BB krem tonları, orta - yüksek kapatıcılık özelliği ile her cilt tipi için uygundur. Hafif yapısı sayesinde ürün gözenek tıkanma probleminin de önüne geçer. 50 ml ölçüsündeki ürün, mavi tüplerde üretilir. Ürün sadece 50 ml olarak üretildiği için Farmasi BB krem fiyatı herhangi bir ölçü üzerinden belirlenmez. 

Farmasi CC Krem

CC kremlerin en temel özelliği isminde saklıdır. CC, Color Control özelliğinin kısaltmasıdır. Color Control, renk kontrolü anlamına gelir, yani CC kremler yüzünüzdeki renk eşitsizliğini giderme konusunda iddialıdır. CC krem, içeriğinde C vitamini barındırıyor. Böylece cilt yüzeyinde renk dengesinin daha başarılı sağlandığı biliniyor. Özellikle cilt tonunuz solgun ve sarı alt tonlu ise CC krem tam size göre. Farmasi CC krem özellikleri yalnızca bunlar ile sınırla değil, ürün içerisinde bulunan multimineraller sayesinde cildinizin nem dengesini korur ve hava almasını sağlar. Güneş ışınlarına karşı 25 SPF güneş koruma özelliği bulunan ürün tüm cilt tipleri için uygundur. Kremsi yapıdaki ürün yüzünüzde parlak ve ipeksi bir görünüm yaratır. Su bazlıdır ve yüzünüze kolaylıkla dağılmaktadır, böylece pratik kullanıma sahiptir. CC kremin açık, açıktan ortaya, orta ve ortadan koyuya olmak üzere dört farklı renk tonu bulunmaktadır. Farmasi CC krem fiyatı renk tonlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

BB - CC Krem İçin Uygulama Önerileri

BB ve CC kremler su bazlı özellikleri sayesinde sıvı kremsi bir yapıdadır. Bu formdaki ürünleri uygulamak için birden fazla formül bulunmaktadır. BB ve CC kremlerin en sık görülen uygulama biçimi süngerlerdir. Sıradan bir makyaj süngerinizi hafif nemlendirerek ürünü yüzünüze eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Fondöten fırçaları da krem bazlı ürünleri uygulamanın bir başka yoludur, fırça yardımı ile yüz hatlarınızı daha da belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca BB ve CC kremleri, eliniz ile de yüzünüze yayabilirsiniz, bu işlem için ürünü her yere eşit yayıp yedirdiğinizden emin olmanız gerekir. Ürünleri kullanmadan önce cildinize uygulayacağınız baz veya nemlendirici daha şık ve opak bir görüntü yaratır. 

BB Krem ve CC Krem Farkı

BB krem ve CC krem hafif yapıları ile cildinizin hava almasını sağlar. Bu iki ürünü birbirinden ayıran temel özellik kullanım amaçlarıdır. BB krem yüz kusurlarını kapatma konusunda başarılı iken CC krem yüzünüzün renk tonunu eşitler ve sabitler. Bu yüzden BB krem ve CC krem arasında kararsız kalanların yüz tiplerini ve ihtiyaçlarını net olarak belirlenmesi önerilir.