Eyeliner

1240 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Eyeliner ile Çekici Bakışlar Kazanmak Senin Elinde

Eyeliner, uyguladığınız göz makyajını daha da belirgin hale getirmek için kullanılması gereken en önemli makyaj malzemesi sayılabilir. Eyeliner, uyguladığınız kedi gözü makyajı veya uzun çizgilerle gözünüze her zaman seksi ve çarpıcı bir görünüm verir. Yüzlerce eyeliner çeşidi arasından seçim yaparken uygulamak istenilen efekt oldukça önemlidir. İhtiyacınıza göre jel, likit, dipliner veya keçeli kalem eyelinerlar Trendyol’da pek çok marka seçeneği ile mevcuttur.

Eyeliner Kullanımı

Likit eyeliner kullanıyorsanız öncelikle iyice karıştığından emin olmak için şişesini sallayın. Kapağı açarak fırçayı şişesinden çıkarın. Fırçada çok fazla eyeliner birikmişse şişenin kenarına sıvayarak fazlasını alın. Eyeliner sürerken ortadan başlayın. Fırçayı, kirpik çizginize olabildiğince yakın olacak şekilde üst kirpik çizginize yerleştirin. Ardından, üst kirpik çizginize fırçayı veya kalemi uygulayarak başlayın. Kirpik çizginizin dış kenarına doğru hareket ettirin. Düz bir çizgi çizememekten endişe ediyorsanız, üst kirpik çizginizi önce kalem eyeliner ile çizebilir ve daha sonra bu çizgiyi sıvı eyeliner ile belirginleştirebilirsiniz. Dış köşeyi çizmeyi bitirdikten sonra, üst kirpik çizginizin iç kenarını çizin ve bu çizgiyi ilk yaptığınız çizgiyle bağlayın. Çizgilerinizi birleştirmek ve üst kirpik çizginizde düz, hatta bir çizgi olacak şekilde gerektiği kadar doldurmak için küçük vuruşlar kullanın. Çizgide bir taşırma veya hata yaparsanız, pamuklu çubuğu makyaj temizleyicisine batırın ve düzeltmek için bunu kullanın.

Likit Eyeliner

Likit eyelinerlar göz makyajı dünyasının yıldızıdır ve gözünüzün etrafındaki Kleopatra çizgilerini mükemmel bir şekilde çizmek için çok iyi bir el koordinasyonu gerektirir. Eğer doğru uygulanırsa sıvı eyeliner kusursuz görünür. Eğer aradığınız keskin hatlı çizgiler ise likit eyeliner lekeli ve dumanlı bir görüntüyü yapmayan türde bir eyelinerdır. Dipliner ve kalem eyeliner çeşitleri ile piyasada bulunabilirler. Sıvı eyelinerlar pürüzsüz, kıvrımlı ve hassas çizgilerin çekilmesinde en uygun eyeliner çeşididir. Kullanmak için, sadece çizgilerinizi çizin ve ikinci bir astar uygulamasıyla boşlukları doldurun. Böylece ince, doğal çizgilerden dramatik görünümlere kadar geniş bir çizgi yelpazesi yaratabilirsiniz.

Jel Eyeliner

Her makyaj seven kadının çantasında bulunması gereken bir eyeliner tipi de jel eyelinerlardır. Dramatik çizgiler çizmek isteyenler mutlaka jel eyeliner çeşitlerini denemelidir. Eyeliner fırçası ile sürülen ve ufak kaplarda satılan bu eyelinerlar cesur çizgiler ve kedi gözü makyajı için rahatlıkla kullanılabilir. Likit eyelinerdaki gibi ince ve keskin hatlı çizgiler çekebilmek tamamen sizin el alışkanlığınıza ve kullandığınız fırçanın boyutuna bağlıdır. Jel eyeliner ile kömür karası renginde güçlü koyu çizgiler oluşturulabilir. Bu eyelinerı uygulamak için açılı fırçalardan yardım alabilirsiniz. Göz sağlığınızı korumak için fırçanızı sık sık temizlemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Kalem Eyeliner

Kalem eyelinerlar katı jel otomatik kalemler ve keçe uçlu kalemler olmak üzere 2 çeşide ayrılır. Otomatik kalemler, yumuşatılmış eyeliner görünümü için mükemmeldir. Aplikatör ve el dikkati gerektirmedikleri için uygulamaları oldukça kolaydır. Ayrıca pigmentleri daha güçlü, koyu ve uzun ömürlüdür.

Keçe uçlu eyelinerlar ise son yıllarda tüm markaları popülaritesi altına almış bir eyeliner çeşididir. Çeşitli kalınlıklara sahip uçları ile istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olurlar. İnce ve sivri uçlu kalemler ile keskin hatlı çizgiler oldukça kolay şekilde uygulanabilir. Daha kalın uçlar ise dramatik gece makyajları için oldukça uygundur.

Göz Kalemi

Göz kalemi, kozmetik ürünler yaygınlaştığından beri her makyaj çantasının göz bebeğidir. Taşıması ve uygulaması kolay olan bu kalemler düzgün bir şekilde uygulandığında, en iyi dumanlı göz görünümünü oluşturur. Üstelik diğer eyelinerlar gibi sadece koyu tonlarda üretilmezler. Yüzlerce renk seçeneği sayesinde oldukça trend ve canlı göz makyajları uygulamak mümkündür. Makyaj meraklısı her kadının bir göz kalemine ihtiyacı vardır ve en kalitelileri cildinize tamamen sürtünmeden, istediğiniz etki için kolayca sürülmeyi mümkün kılar. Yani bir göz kalemi oldukça hassas çizgiler çizecek kadar sağlam, ancak cildi sürüklemeden pürüzsüzce kayması için de yeterince yumuşak olmalıdır.