Epilatör

522 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Epilasyon Aleti

Epilasyon Aleti ile Yumuşacık Bir Ten

Lazer epilasyon uzun yıllardır birçok kullanıcı tarafından tercih edilen, istenmeyen tüylerden kurtulmalarını sağlayan önemli bir yeni epilasyon tekniğidir. Lazer ışığı kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak istenmeyen tüyler yok edilmektedir. Lazer ışığı tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılır ve milisaniyelik atışlarla lazer epilasyon aleti aracılığıyla kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilmesi sağlanır. Cilt dokusuna zarar vermeden kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturmasıyla, kökü tahrip eder ve yavaş yavaş uygulama yapıldıkça köklerin kurutulmasını ve tüy üretimini kalıcı bir şekilde durdurulmasını sağlar. 12 yaşından büyük herkes ve cilt yapısı uygun olan herkes yapılabilmektedir. Sonuç almak için yapılacak olan seanslar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Cilt rengi, kıl rengi ve kalınlığı, yoğunluğu bu değişikliklerin nedenleri arasındadır. Aynı zamanda vücudumuzda yer alan tüy kökleri aynı anda aktif halde değildir ve uygulama anında sadece aktif olan tüy kökleri lazer ışığından etkilenecektir. Ayrıca uygulama yapılacak bölge de seans sayısını belirleyecek parametrelerden biridir. Bir sonraki seans için en uygun dönem tüylerin uzayıp ciltte fark edildiği anlardır. Tüylerin görünecek kadar büyümesi köklerin aktif olduğunun bir göstergesidir ve yapılacak olan seansta lazer atışlarından etkilenecektir. Lazer epilasyona başlamadan en az 1 ay öncesinden ağda, ip, cımbız, epilatör gibi işlemleri bırakmış olunmalıdır. Güneşlenmek ya da solaryuma girmemek gerekir. En sağlıklı sonuçlar her zaman doğal ten renginiz ile alınmaktadır. Tüy sarartıcı kullanılmamalıdır. Cilt üzerindeki kozmetik ürünlerin temizlenmesi gereklidir. Son olarak peeling gibi işlemler yapılıyorsa seanstan 15 gün önce bırakılmalıdır. Yüz epilasyonu yapıldıysa ilk 24 saat fondöten ve allık gibi ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir. Lazer epilasyon tüm dünyada güvenilirlik konusunda şüphe bırakmayan, gelişmekte olan teknoloji ile başarılarını da arttıran bir epilasyon yöntemidir. Bilinmesi gereken en önemli konu ise lazer epilasyon cihazlarının hangi tipte olursa olsun ışık yaydıklarıdır. Bu yüzden radyasyon barındırmaları imkansızdır. Sadece tüy köklerini hedef almaktadır. Son yıllarda ise sadece güzellik merkezlerinde ya da kuaförlerde değil, evlerimizde de yer almaktadır. Ev tipi lazer epilasyon aleti ile evde kullanıma uygun kaliteli, fonksiyonlu ürünler sayesinde tüm istenmeyen tüylerinizden daha konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evde lazer epilasyon kullanımı çoğaldığından bu yana pek çok kaliteli ve tanınmış markalar kendi lazer epilasyon ürünlerini piyasaya sürdü. Birden fazla seçenek ile kullanım kolaylığı ve kalıcı etki sağlamaktalar.

Epilasyon Aleti ve Erkeklerde Epilasyon Bölgeleri

Erkek epilasyon işleminin tercih edilme nedenleri arasında kadınlarda da olduğu gibi istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak ve harcanan zamandan kazanmak ve kalıcı temiz bir çözüm elde etmek vardır. Genelde sırt, karın, göğüs ve yüzlerindeki yanak üstü gibi bölgelerde olan fazla tüylerden kurtulmak istemektedirler. Kadınlara oranla çok daha sert ve koyu renk tüylere sahip olan erkekler için de lazer epilasyon yöntemi oldukça acısız ve de kolaylık uygulaması yapılan bir yöntem olacaktır. Ayrıca tüylü bölgelerde sıklıkla görülen kıl dönmesi gibi bir sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Lazer uygulamasında cihaz seçimi yine erkekler kullanıcılar için de fazlasıyla önemlidir. Koyu ten rengine sahip iseniz çok fazla sorun yaşamadan tüylerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Uygulama yapılacak bölge yüz ise seans aralıları ilk başta 4 ila 5 hafta arasında değişecektir. Diğer bölgeler için de 6 ila 8 hafta arasında değişkenlik göstermektedir. Zaman geçtikçe seans aralıkları da uzayacaktır. Güzellik merkezlerinde olabileceği gibi evde epilasyon aleti ile de erkekler tüylerinden sorunsuzca kurtulmaktadırlar. Kullanacağınız bölgeye uygun başlığı seçmeniz ile uygulamayı rahatlıkla kendileri yapabilmektedirler. Ancak güneşin etkilerinin yoğun olduğu yaz mevsimlerinde daha çok dikkat edilmesi gereklidir. Uygulama sonrasında cilt, güneş ile direkt etkileşime girebileceği için bronzlaşma sonucun başarılı ve etkili olmasını engelleyecek bir faktördür. Bu yüzden yüksek korumalı güneş kremleri kullanılması muhakkak önerilmektedir. Dolayısıyla uzmanlar lazer epilasyon için güneş etkilerinin minimum olduğu ayların tercih edilmesini önermektedirler. Aksi takdirde güneş koruyucu kremlerle korunmaz ise ciltte lekelenmelere yol açacak ve tahrişlere neden olabilecektir. Tatile çıkmadan önce de lazer yapılmaması tavsiye edilmektedir. Uygulama sonrası ilk 72 saat güneşlenmemek gereklidir. Havuza ve denize girmek de ilk iki gün için yasaktır. Erkeklerin ergenlik döneminin tamamlanmasıyla lazer epilasyona ihtiyaç duyarlarsa başlayabilmeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da ergenlik döneminde hormon üretimi ve kıl köklerinin hormonlara yönelik duyarlılığı fazla olduğu için uygulamalar çok etkili olmayabilmektedir. Ancak aşırı tüylenme gibi durumlarda lazer epilasyon yapılması gerekli görülüyorsa önce hekim kontrolünde yapılacak hormon testleri gerçekleştirilmelidir. Böyle durumlarda seans aralıkları daha sık olacaktır. Lazer uygulamalarında işlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler kadın ve erkek için farklılık göstermemektedir. Uygulamadan sonra birkaç gün içerisinde tüyler dökülmeye başlayacaktır ve seanslar süresince ağda, ip, tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Keseleme gibi işlemlerden uzak durmak gerekmektedir. 24 sat sıcak su değdirilmemesi ve 48 saat bölgenin tıraş edilmemesi gerekir.

Lazer Epilasyon Aleti Kadınların Öncelikli Tercihi

Epilasyon cihazı kullanımı son derece basit ve de güvenlidir. Temiz ve de kuru cildinize uygun olan epilasyon başlığını tüylerden kurtulmayı istediğiniz bölgede cihazı gezdirmeniz gerekmektedir. Sadece cilt üzerinde gezdirmek yeterli olacaktır. Ek olarak epilasyon aleti kullanım kılavuzunu okuyup yazılı yönlendirmeleri takip etmeniz doğru bir şekilde epilasyon aleti nasıl kullanılır sorunuza çözüm sağlayacak ve başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Uygulamadan hemen sonra ilk iki gün havuza ya da denize girilmemesi gerekmektedir. Koltuk altına uygulandıktan sonra 2 ila 3 gün deodorant vb. ürünler kullanılmamalıdır. Evde uygulanan lazer epilasyonlarda basit kızarıklıklar olması oldukça normaldir ve 24 saat içerisinde de bu kızarıklıklar kendiliğinden geçecektir. Lazer epilasyon aleti kullananlar arasında oldukça fazla olumlu yorumlar yer almaktadır. Bunların arasında en çok evde kullanım rahatlığı ön plandadır. Teninize ve acı eşiğinize göre seviyeyi ayarlayabilecek ve uzun süre tüy gelmemesi ürünlere yönelik kalite performans açıcından beklentilere oldukça yüksek olumlu dönüşler olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda atış sayısı bitene kadar da bu cihazlar kullanılabilmektedir. Epilasyon aleti ile genital bölge temizliği özel bölgelerinizde bulunan tüyleri temizlemek için tercih edilen uzun süreli ve kalıcı yöntemlerden biridir. Epilasyon makinesi ile genital bölgedeki tüylerin alınması sağlanmaktadır. Ancak genital bölgede bulunan tüyler alınırken hassas bölge başlığı kullanmaya dikkat edilmelidir. Kılları kökünden alarak yaklaşık 3 hafta süresince bir daha epilasyon yapmanızı gerektirmeyecektir. İşlem esnasında cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak acı ve tahrişin azalmasını sağlayacaktır. Şarjlı epilasyon aleti kullanım sırasında hareket özgürlüğü sağlamaktadır ve daha pratik olup birçok sefer kullanabileceğiniz şekilde sarj edilmektedir. Epilatör aleti ürünleri vücut kıvrımlarına sağladığı uyum ile pürüzsüz bir tene sahip olmanızı sağlar. Her kıl boyuna özel epilasyon sistemlerine sahiptir. Şarjlı olan modellerde 30 dakikalık kesintisiz kullanım imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra ipli epilasyon aleti ile de yüzünüzde bulunan tüylerden arındırarak tüyleri kökünden alacak şekilde dizayn edilmiş hızlı ve temiz bir yöntemdir. Eski zamanlardan beri iple tüy alma her daim tercih edilen yöntemlerden olmuştur. Kuaförlerde ya da güzellik merkezlerinde yaptırmanız gereken işlemleri bu cihaz ile evinizde kendi kendinize yapabilmeniz mümkündür. Böylece hem para hem de zaman harcama sıkıntısından da kurtulmuş olacaksınız.

En Etkili Epilasyon Aleti

Etkili epilasyon aleti kısmen kişiden kişiye göre değişmekle beraber genel itibariyle epilasyon aleti tavsiye edenler arasında oldukça olumlu ve memnun dönüşler bulunmaktadır. Birçok kullanıcı yorum ve tavsiyelerini uygulamalarda farklı ten ve tüy renkleri cihaz seçiminde önemli rol oynadığını da göz önünde bulundurarak dile getirmektedir. Buzlu epilasyon aleti son teknoloji lazer sistemlerinden biridir. Uygulama alanı oldukça geniştir ve işlem bölgesine eş zamanlı buz uygulama imkânı ile cilt kızarıklığı ve yanma hissi gibi sorunlardan yoksun olarak konforlu ve acısız bir epilasyon hizmeti sağlamaktadır. Kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirilmesiyle kıl kökü kademeli olarak ısıtılacaktır. Lazer epilasyon aleti tavsiye edenler arasında da acısız bir epilasyon yöntemi olduğu için genellikle buzlu epilasyon aletleri çok daha fazla önerilmektedir. Yüz epilasyon aleti ile kaş bıyık gibi yüzünüzde bulunan tüylerinizden arınmayı sağlamak adına tavsiye edilmektedir. Yüzünüze, cildinize zarar vermeden hızlı ve kolay bir çözüm yolu sunmaktadır. Genel olarak 4 haftaya kadar tüylerden tamamen arınmış pürüzsüz bir cilt yüzünüzün parıldamasını sağlamaktadır. Ağdanın yakalayamadığı minik ince tüyleri dahi rahatlıklar alabilmektedir. Böylece güneş ışığı altında gözükebilecek açık renk tüyleri de almanıza imkân tanımaktadır. Ağda randevusuna gerek kalmadan evinizde kolaylıkla yüzünüzde bulunan tüylerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Şarj edilebilir olmaları da gittiğiniz her yerde bakımınızı yapmanızı sağlayacaktır. Acısız epilasyon aleti acıya dayanıklılığınız çok fazla değilse kullananlar tarafından önerilen bir üründür. Acısız, ağrısız ve kolaylıkla dakikalar içinde epilasyonunuzu yapmış olacak ve tüyleri kökünden aldığı için de uzun süre tüylerinizin çıkmasını engellemiş olacaktır. Cildi tahriş etmeyen özelliği sayesinde sürekli kullanımda tüylerin azaldığını da görebileceksiniz. Acı eşiğinin farklılık gösterdiğini ve tüy ve cilt renginin de sonuçlar da değişiklik olmasını sağlayacağını unutmamak gerekir. Epilasyon aleti fiyatları tasarım, model, marka ve özelliklerine göre değişmektedir. Her bütçe ve ihtiyaca göre birçok ürüne ulaşabilmek mümkündür. Önemli olan hangi özelliklere sahip bir cihaza ihtiyacınız olduğu konusunda net olabilmektir. Sadece yüz bölgeniz için bir seçim yapacak olursanız tüm vücut bölgenizde de kullanabileceğiniz bir ürün almanıza gerek duyulmamalıdır.

İğneli Epilasyon Aleti Sayesinde Küçük Tüylerden Bile Kurtulun

İğneli epilasyon cihazı, çok uzun yıllardır kullanılan ve uygulama tekniği son derece titizlikle çalışılması gereken bir yönteme sahiptir. Kıl köküne ince bir steril iğne girilerek çok düşüm akımla elektrik uyarısı yapılmaktadır. Bu işlemden sonra kıl, cımbız ile çekildiği anda hemen gelecektir. İşlem sırasında kızarıklık, kabartı ve birkaç gün sürecek küçük kabuklanmalar gözlemlenmektedir. Uzmanlık ve ustalık gerektiren bir bu uygulamada her ne kadar özenli çalışılsa da hafif kızarıklıklar ve hassas bir cilt ise kabartılar oluşması büyük olasılıkla muhtemeldir. Seans sayısı yine tüylerin çıkış süresi, rengi, yapısı ve yoğunluğu ile ilgilidir. Fakat oldukça hızlı ve kesin bir sonuç vermektedir. Seans sıklığı ilk başta oldukça yoğun iken giderek azalacaktır. Kullanılan iğneler kişiye özel ve sterildir. Bu da uygulamanın etkili ve güvenli olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda da kişiye özel iğne kullanılması steril olmaları nedeniyle bulaşıcı hastalıklara maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmaktadır. İğneli epilasyon uygulaması varisli kişilere, kalp pili kullananlara, sedef, vitiligo gibi deri hastalığı olanlara ve kanserli vakalara kesinlikle yapılmamaktadır. İşlem sonrasında ilk 24 saat parfüm, kozmetik ürünü gibi deriyi tahriş edebilecek ürünler kullanılmamalı, cilde sürülmemelidir. Ortalama 2 ila 3 saat su değdirilmemeli ve tedavi alanına antibiyotik içeren kremlerin sürülmesi tavsiye edilmektedir. Ürünlerde müşteriye veya bölgeye özel program kayıt özellikleri yer almaktadır. Vuruş süresi ve sayısı ayarlanabilmektedir. İğneli epilasyon öncesinde tüylerin belli bir miktar uzamasını beklemek gerekmektedir. Bu sayede kıl kökleri daha rahat bir şekilde gözlemlenebilecek ve daha rahat uygulama yapılabilecektir. Bütün vücut için uygun olan bu işlem genital bölge, koltukaltı, yüz, bacak gibi birçok bölgede rahatlıkla uygulanmaktadır. İşlem sırasında hissedilen acı duyarlılığınıza göre, makinenin modeline göre ya da uygulayan uzmana göre değişecektir. Gerekli olduğu takdirde anestezik krem kullanılması da acıyı ağrıyı daha az hissetmenizi sağlayacaktır. Kadınların yanı sıra son dönemlerde erkekler de iğneli epilasyonu tercih etmektedirler. Özellikle de yanak ve omuz, sırt gibi bölgelerde çokça iyi sonuçlar alınmaktadır. Ancak söz konusu bölgede oldukça yoğun bir kıl yapısı bulunmaktaysa önce lazer epilasyon yapılması çok daha uygun olacaktır. İğneli epilasyon tek tek her kıl köküne girilerek akım verildiği düşünüldüğünde işlemin ne kadar uzun süreceği ve yapılacak olan seansların çokluğu göz ardı edilmemelidir. Lazer epilasyonun incelttiği tüyler ile ardından yapılacak iğneli epilasyon sayesinde büyük bir oranda yok olacaktır.

Epilasyon Aleti Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kablolu ya da kablosuz şarjlı ya da pilli seçenekleriyle birçok ürün sunan epilasyon aletleri; buzlu lazer cihazı, ıslak kuru epilatörler, yüz epilasyon aletleri ve ipli epilasyonlar gibi fazlasıyla geniş bir yelpazeye sahiptir. Vücudun çeşitli bölgelerinde rahat ve kolay kullanım sağlayan ürünler en ufak tüyleri dahi alabilmektedir. Lazer epilasyon aleti yorumları arasında olumlu dönüşler oldukça fazla bulunmaktadır. IPL Lazer Epilasyon cihazlarında tüm bacak, bikini, koltuk altı ve yüz gibi birçok bölgede uygulama yapılabilmektedir. Cilt temas sensörü özelliği yanı sıra cilt rengi analizi cihazda bulunmaktadır. Aynı şekilde I Light epilasyon cihazlarında 3 kullanım sonrası kalıcı sonuçlar elde edebilmek mümkündür. Yoğun darbeli ışık ile kıl köklerini hedef alır ve tamamen tüysüz pürüzsüz bir cilt sağlamaktadır. Cilde hassas davranarak şık tasarımı ile sadece 3 uygulamada kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Bacaklar, kollar, koltuk altları, genital bölge hatta sırt, göğüz ve omuzlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm vücut için kullanma imkânı sağlamaktadır. Epilasyon aleti tavsiyeleri arasında ıslak ve kuru epilatörler ile yüz epilasyon aletleri yer almaktadır. Hızlı dönen diskler sayesinde ince, kısa tüyleri bile sıkıca kavrayacak ve özel tüy alma yöntemlerini kullanarak haftalarca süren ipeksi bir pürüzsüzlük sunacaktır. Ayrıca hassas bölgelerde tıraş etme özelliği ile aynı zamanda kuru tıraş makinesi kullanımı da sunulan ürünler yer almaktadır. Masaj başlığı içeren ürünler sayesinde cilt üzerinde nazikçe hareket ederek daha rahat bir epilasyon için hazırlık yapılmasını sağlanmaktadır. Sonrasında da tüyleri nazik bir şekilde kökünden alarak haftalarca pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. İhtiyacınız olan epilasyon aletine telefonunuzdaki uygulama üzerinden ya da internetteki arama motorları üzerinden lazer epilasyon aleti fiyatları ve içerikleri her zaman detaylı ve güncel olarak inceleme imkânınız bulunmaktadır. Dilediğiniz ürünü uygulama üzerinden sepetinize ekleyerek ödeme koşullarını sağlayıp anında ürününüze sahip olabilirsiniz.