El Ayak Ağırlıkları

270 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

El Ayak Ağırlıkları

Vücut ağırlıkları ile çalışmak, normal egzersiz rutininize çeşitli avantajlar eklemek için etkili bir yöntemdir. Uygun boyuttaki el ayak ağırlıkları, kaslarınızı güçlendirmenize ve egzersiz planınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Sabitlenebilir el ve ayak bileği ağırlıkları ile egzersizlerinize daha fazla odaklanabilir ve daha fazla kalori yakabilirsiniz. Hem el hem de ayak için tasarlanmış, farklı ağırlığa sahip bilek ağırlıklarını, kategorisinde inceleyebilirsiniz. Voit ayak bilek ağırlığı gibi en iyi markaların ağırlık modellerini Trendyol ayrıcalığı ile anında satın alabilirsiniz.

El Ayak Ağırlıkları Kullanmanın Faydaları

El ve ayak ağırlığı, bileğinize uyacak şekilde tasarlanmış ağırlıklardır. 0,5 ila 4 kg arasında değişen boyutlarda gelirler. Kemerli, kayışlı ya da cırt ‌cırtlı, ayarlanabilir ayak ağırlığı ya da el ağırlığı modellerinin kullanımı son derece kolaydır. Bazı ağırlıklar üst üste giyilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir egzersiz sırasında ağırlık kullanmak, hızlı sonuçlar elde etmek için pratik bir yoldur. El ve ayak ağırlık torbası yerçekimine karşı direnç gösterdiğinden, elinizi ya da bacağınızı kaldırmak için daha fazla güç kullanmanız gerekir. Böylece ağırlık artarken kaslar daha fazla çalışır ve egzersizler ‌kardiyovasküler faydalar sağlar.

El ayak ağırlığı kullanmanın faydaları, çoğunlukla artan kas aktivitesinden kaynaklanır. Normal koşu ya da yürüyüş rutininizi herhangi bir vücut ağırlığı ile tamamlamak özellikle kalori yakımı açısından önemli bir fark yaratır. Eklenen yük, kas kuvvetini arttırır, kalp atış hızını arttırır ve ağırlıksız koşu ile aynı sürede daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Ayak bilek ağırlığı ile yapılan bir koşu, kalp atış hızını, ağırlıksız koşmaya kıyasla dakikada beş ile 10 atış arası artırabilir. Yakılan kalori miktarı da yüzde 5 ila 15 oranında artar. Bilek ağırlığı bacak kaslarının daha verimli çalışmasını teşvik eder ve daha hızlı bir şekilde, daha uzun süre çalışmanıza olanak tanır.

El Ayak Ağırlıkları Nasıl Seçilir?

Her egzersizin temel amacı daha fazla kalori yakmaktır. Egzersizler sizin için çok kolaylaştığında, el ve ayak bileği ağırlıkları vücudunuza ekstra direnç ekleyerek egzersiz rutininizin geliştirilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte başarıyı en üst düzeye çıkarmak ve yaralanma riskini azaltmak için el ve ayak bilek ağırlıklarını doğru kullanmayı bilmek önemlidir.

Ayak bileği ağırlıkları birçok şekilde kullanılabilir. Koşu, yürüyüş ve yüzme gibi aktivitelerin dışında ağırlıklarla yapılabilecek çok sayıda egzersiz vardır. Bu nedenle ağırlıklar, her yaştan birey için çok yönlü bir egzersiz aracıdır. Ayak ve bilek ağırlıkları ile hafif direnç sağlanabilir ve hafif ağırlıklar genç ve orta yaşlı yetişkinler kadar yaşlılar için de önerilir. Yaşlılar, direnç egzersizleri yapmak için daha büyük ve daha ağır makine ağırlıkları kullanmak yerine ayak bilek ağırlığı ile egzersiz yapabilir.

Core kasları ve bacaklarınızı ayak bileği ağırlıkları ile güçlendirebilirsiniz. Çekirdek kaslarınızla birlikte kullanmanız için uygun ayak bileği ağırlığı kişiden kişiye değişir. Ayak bileği ağırlıkları ile çalışmaya yeni başlıyorsanız, 0,5- 1 kg arasındaki ağırlıkları tercih edebilirsiniz. Sağlıklı yetişkinler için bacak egzersizlerinde genellikle 2- 2,5 kg aralığındaki ağırlıklar kullanılır. Profesyoneller için kullanılabilecek ayak ağırlığı 5 kg gibi ağırlıklara çıkabilir.

Bilek ağırlıkları, iç ve dış uyluk için tasarlanan egzersizler için de uygun olabilir. Ağırlıklı egzersizler yakılan kalori miktarını artırmakla birlikte, çok ağır veya uygun olmayan egzersizlerle yaralanma riskini artırabilir. Bu nedenle, ayak ağırlık torbası ile yapılan egzersizler, yaralanmaları önlemek için güvenilir bir programa uyularak, dikkatle yapılmalıdır. En iyi el ayak ağırlıkları, en uygun fiyatlarla Trendyol'da sizi bekliyor!