Eğitici ve Ahşap Oyuncaklar

39727 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Eğitici ve ahşap oyuncaklar

Eğitici oyuncaklar, çocukların zekâ gelişimine ve yaratıcılığına katkı sağlıyor. Zihin çalıştırıcı setleri, birleştir-oyna setleri ile birlikte sanat, kabiliyet ve yaratıcılığı artıran ahşap oyuncaklar ve bloklar sayesinde minikler hem motor reflekslerini hem de düşünme becerilerini geliştiriyor. Farklı yaş aralıklarına uygun olacak biçimde üretilen eğitici ve eğlenceli oyuncaklar, çocuklara hangi dönemde ne tür oyuncak alınması gerektiğine yönelik kılavuz görevi de görüyor. Zeka küpü, dişli çevirmece, mıknatıslı oyuncaklar, mesleki malzeme setleri, temel seviye enstrümanlar, el becerisini geliştiren ahşap setler ve daha nicesi ile bebekler ve çocuklar, zihinsel süreçleri çok daha sağlıklı biçimde ilerletiyor.

Hem Eğlenceli Hem de Öğretici

Sanat, spor, el becerisi, zihinsel gelişim, zekâ ve daha pek çok alanı kapsayan oyuncak setleri, çocuklar için muazzam bir vakit geçirme aktivitesi sunuyor. Eğitici piyano ve gitar ürünleri ile çocuklar, küçük yaşta enstrüman çalma becerisi ediniyor. Yapboz setleri, çocukların dikkat eksikliğini gideriyor; görsel hafızanın daha iyi çalışmasını sağlıyor. Ayrıca, problem çözme yeteneğini de artırıyor ve bir şeyleri yapabilme neticesinde özgüven duygusunu geliştiriyor. Çocuklar, eğitici oyuncaklar sayesinde yeni bilgiler öğreniyor ve zamanla bunları günlük hayata adapte ederek idrak kabiliyetlerini, öğrenme kapasitelerini artırıyor.

Ahşap Türkçe alfabe yapbozlar, ahşap mıknatıslı rakamlar, geometri ve matematik yapbozları, doğa temalı puzzle’lar ve daha nicesi, farklı yaş grubundan çocukları bekliyor. Eğlenerek öğrenmeyi mümkün kılan eğitici oyun seti çeşitleri ile çocuklar, gün boyu sıkılmadan yeni yetenekler ve bilgiler ediniyor. Doktor malzeme seti, marangozluk oyun seti, yaratıcı dokuma tezgâhı gibi mesleki oyuncaklar, el becerisi geliştirmekle birlikte kolay düşünme ve analiz yeteneği de katıyor. Kaliteli ve sağlığa zararlı olmayan ahşap oyuncaklar, ebeveynlerin en fazla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Eğitici ahşap oyuncak fiyatları, oyuncak türü ve marka gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Her Yaşa ve İlgi Alanına Yönelik Oyuncaklar

Yenidoğanlar, bebekler ve çocuklar için farklı yüzlerce eğitici oyuncak ürünü bulunuyor. Hayvan sesli bebek oyun minderleri ya da dönen renkli kuleler ile minikler, doğa seslerine ve renklere aşina oluyor. Ahşap destekli labirent koordinasyon oyunları, eşleştirme setleri, geometrik şekil blokları, matematik gelişim seti oyunları, renkli resimli ahşap meslek kartları, mıknatıslı yazı tahtası setleri, denge oyunları gibi ürünleri satın alırken ise hangi yaş aralığı için ideal olduğu bilgisine bakmak gerekiyor.

0-3 ay aralığındaki bebekler için çıngıraklar; 0-6 ay aralığındaki bebekler için ana kucağı üstü çıngıraklı oyuncaklar, aynalı ve renkli objeli oyun halıları, yatak üstü hayvan temalı, ışıklı ve müzikli oyuncaklar, oldukça fazla tercih ediliyor. 6 ila 12 aylık bebekler için ayıcık ve palyaço gibi figürlü özel çıngıraklar, ahşap sarmal labirentler; 12-18 ve 18-24 aylık bebeklere yönelik çevreyi, doğayı daha kapsamlı biçimde tanıtan zekâ oyunları da oldukça ilgi çekiyor. Algı yeteneğinin hayli hızlı biçimde artışa geçtiği 2 yaş ve üzeri çocukluk dönemleri için daha kapsamlı özellikleri olan ve detaylara ağırlık vermeyi sağlayan oyuncaklar rağbet görüyor.

Çocukların en sevdiği oyuncaklardan bir diğeri de eğitici tasarım robotu çeşitleri oluyor. Tasarım robotları, okul çağındaki çocuklar için son derece keyifli bir oyuncak olması ile dikkat çekiyor. Kodlama, zekâ, yaratıcılık ve el becerisi geliştiren eğitici robotlar, çocukların verdiği komutları algılayarak uyguluyor ve böylece çocuklar; bilim, teknoloji ve mühendislik gibi alanlardaki bilgileri uygulamalı olarak öğreniyor. Gelişim aşamaları göz önünde bulundurularak üretilen eğitici ve eğlenceli oyuncaklar sayesinde bebekler ve çocuklar, hayata bir adım önde başlıyor.