Duvar Rafı

10618 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Duvar Rafı

Duvar Rafı ile Evlerinize Yenilik ve Şıklık Getirin

Evlerinizin dekorasyonunda duvarlarınızı süsleyen şık ve sağlam duvar rafı modelleri ile hem yenilik yapabilir hem de dilerseniz tarzınızı değiştirerek çeşitli modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Genel olarak ev dekorasyonunda ilk önce pek önemsenmeyen ancak oldukça fazla katkısı olan ürünlerdir. Ev ya da ofis dizaynının dekorasyonunuzun tamamlayıcı bir parçasıdır. Ufak bir duvar rafı ile dahi evinizin ve de ofisinizin tüm havasını değiştirebilirsiniz. Hem işlevsel hem de oldukça şık bir kullanım sağlamaktadır. Sadece salonunuz için değil, çocuk odası, bebek odası, yatak odası, mutfak ve hatta banyo ve balkonlarınız için de evinizdeki boş duvarlarınızı dekore edebilmek ya da daha işlevsel hale getirebilmek adına duvar için raf kullanabilirsiniz. Duvar raflarının ihtiyaca ve duvarın boyutlarına göre küçük olabildiği gibi büyük modelleri de bulunmaktadır. Günümüzde duvar rafı dekoratif olarak kullanılmasının yanı sıra takıları ya da objeleri organize etmek ya da kitapları dizmek için de kullanılmaktadır. Kitaplık duvar rafı modellerini ihtiyacınıza göre belirleyebilir ve dilediğiniz renk ve ebatta çok daha hafif, daha yaratıcı ve modern raflar ile duvarlarınızı şekillendirebilirsiniz. Duvar rafı kitaplık modelleri arasında tarzınıza uygun yaşam alanlarınız ve de ofisleriniz için de oldukça fazla seçenek mevcuttur. Dekorasyonunuza uygun modelleri seçerek düzenli ve şık bir eve ya da ofise sahip olabilirsiniz. Raf modeli olarak birçok tasarım bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak farklı tasarımlarını bulabileceğiniz demir duvar rafı yer almaktadır. Son dönemlerde oldukça tercih edilen modeller arasında da halat duvar rafı bulunmaktadır. Evlerinize güzel bir hava katmanın yanı sıra kullanımı da oldukça rahat ve kolaydır. Bir diğer tercih edilen tasarım ise ferforje duvar rafı olarak kullanılan modellerdir. Kullanıldığı her ortama farklı bir hava kazandıran bu raf modeli ile size özel sizi hitap eden duvar dekorasyonunu elde edebilirsiniz. Diğer raf modelleri ise metal duvar rafı ve ahşap duvar rafı olarak fazlasıyla tercih edilen modeller arasındadır. Duvar raflarını istediğiniz düzene göre monte edebilir ve tarzınızı duvarlarınızdaki detaylarla yansıtabilirsiniz. Size kalan raflara ne koyacağınıza, neleri nasıl yerleştireceğinize karar vermek olacaktır.

Özendiğiniz Alanlar İçin Duvar Rafı Dizaynı

Evinizin farklı odalarında kullanabileceğiniz oldukça fazla çeşitte tasarım raf modelleri bulunmaktadır. Kitaplarınız, aksesuar ve objeleriniz, mutfak gereçleriniz ve hatta saksılarınız için de raflar kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ve pratik şekilde kullanılabilen raflar ile hem dekoratif modeller kullanarak şıklık kazandırabilecek hem de işlevsel olduğu için onları kullanmaktan memnun kalacaksınız. Raflarla dekore edilen odalar için ilk örneği mutfak duvar dekorasyonlarından verebiliriz. Mutfak söz konusu olduğu zaman rafların fonksiyonları asla göz ardı edilememektedir. Bu yüzden mutfak duvar rafı ile boş kalan duvarları istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz mutfak masanızın üzerine, dilerseniz de farklı yerlere monte ederek farklı kullanım alanları yaratabilirsiniz. Kavanozlarınızı, baharatlıklarınızı, tabaklarınızı, yemek kitaplarınızı ve süs eşyalarınızı raflara koyarak kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Salonun belki de en çok dikkat çeken yerinin oturduğunuz koltuğun karşısındaki televizyon seyrettiğiniz alan olduğu söylenebilir. Takım halinde de alınabileceği gibi, yine kendi tarzınıza uygun olarak yaratıcı fikirlerle farklı boyutlarda, farklı renklerde ya da birçok adette tv duvar rafı alarak duvarınızı dizayn edebilirsiniz. Kitaplarınızı, vazolarınızı, süs eşyalarını, fotoğrafları vb. koyabileceğiniz bu raflar ile salonunuzu güzelleştirebilirsiniz. Evlerin belki de en çok özen gösterilen ve de zamanla en çok kalabalık üreten bireyleri olan çocuklar için de odalarına raf uygulamak gerekebilmektedir. Bebek odası duvar rafı ile bebeğinizin oyuncak, boyama kitabı ve diğer bütün eşyaları için işlevsel rafları rahatlıkla kullanılabilmeniz söz konusudur. Böylece hem odanın içerisinde düzen sağlamış olacak hem de bebeğinize ve çocuklarınıza şık bir oda sağlamış olacaksınız. Birçok odada kullanabildiğimiz bu rafları özellikle banyo ve bahçe gibi alanlarda da kullanabilirsiniz. Farklı modelleri olan balkon duvar rafı ile hem şıklıkları hem de sağlamlıkları ile farklı dizaynlar yapabilmektedir. Saksılarınızı ve de sevdiğiniz bitkileri yerleştirmek için oldukça ideal görünmektedir. İşlevsel olduğu kadar yaratıcı bir şekilde de güzel çiçeklerinize onlara layık yerler verebilir, balkonunuzu göz kamaştırıcı bir hale getirebilirsiniz. Evin diğer odaları ve kullanım alanları için de yaratıcılığınız ve kendinizden bir şeyler katabileceğiniz dekorasyonlar yaparak duvar raflarını dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Böylece el altında olan ya da kalabalık yapabilecek birçok şeyi duvarlarınızda görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Farklı Duvar Rafı Modelleri ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

Duvara monte raf modelleri birçok alanda kullanılırken görünümleri ve işlevsellikleri ile de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bunların arasında bulunan tekli duvar rafı eviniz, ofisiniz, bahçeniz gibi diğer yaşam alanlarınızda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kimi modellerde altında tutucular gözükmemekte, kimi modeller de farklı tasarımları bulunan raf ayakları ile duvara monte edilebilmektedir. Hangi modeli tercih edeceğinize göre duvarınızı şekillendirebilirsiniz. Aynı şekilde üçlü duvar rafı ile de duvarınızda farklı boyutlarla ya da şekiller aracılığıyla kullanabilirsiniz. Farklı simetriler kullanarak yaptığınız dekorasyonlar sayesinde en güzel ve de en uygun şekilde tarzınıza göre bu rafları duvarlarınızda değerlendirebilirsiniz. Dekoratif ve farklı modellerdeki tasarımlar sayesinde şık ve estetik, her ortama özgün bir hava kazandıracak 2’li duvar rafı ile de yaşam alanlarınıza farklılıklar katabilirsiniz. Tercihinize göre 3’lü duvar rafı kullanarak da yapabileceğiniz bu tasarımlar için farklı dizaynlara sahip ürünler de kategorilerde bulunmaktadır. Örneğin, bazı özel ve de düzenli bir şekilde korumanız gereken eşyalarınızı çekmeceli duvar rafı kullanarak ya da kapaklı duvar rafı modellerini kullanarak saklayabilir ve de onları raflara yerleştirebilirsiniz. Her iki modelin de üst kısmını yine işlevsel bir şekilde kullanabilmeniz söz konusudur. Bu yöntemle hem özen gösterdiğiniz ve de saklamak istediğiniz eşyaları kaldırabilecek bir alan bulup hem de sergilemek istediğiniz eşyalarınıza bir çözüm yolu bulmuş olacaksınız. Ahşap, lake, ferforje gibi malzemelerden üretilen modellerin farklı tasarımlarında tercih edilebilecek birçok renkte ürün bulunmaktadır. Antrasit, kırmızı, sarı, ahşap rengi, mavi, beyaz duvar rafı gibi aklınıza gelebilecek birçok renk ile dekorasyonunuzu yapabilir, duvarlarınızı dilediğinizce süsleyebilirsiniz. Duvarınızda farklı renklerde raflar da bir arada kullanılabilmektedir. Buradaki en önemli nokta evinizin dekorasyonuyla nasıl uyumlu olacağı ya da neye ihtiyacınız olduğu ile bağlantılı olmasıdır. Her ne kadar tasarım olarak nasıl göründüğü önemli olsa da aslında ne için kullanacağınız ve nasıl bir işleve sahip olacağı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hiçbirimiz sadece güzel göründüğü için isteğimizi karşılayamayacak bir ürüne sahip olmak istemeyiz. Dolayısıyla öncelikle tam olarak ne gibi bir gereksinimimiz olduğuna karar vermeli sonrasında ise birbirinden çeşit model, tasarım ve renklerde duvarlarımıza renk katacak rafları seçmemiz gerekmektedir.

Duvar Rafı ile Odalarınızı Şekillendirin

Duvarlarınızı görsel bir şölene dönüştüren raflar ile farklılığın izlerini duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Günümüzde farklı tasarımlar ile üretilen raf çeşitlerinde geometrik şekiller oldukça popülerdir. Bu raf modelleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Oldukça estetik görünen bu modeller dayanıklı ahşap, metal, demir ya da ferforje gibi farklı malzemelerden üretilmektedir. Duvar raf modelleri arasında son dönemlerde oldukça ilgi görmeye başlayan geometrik duvar rafları kullanıcılar tarafından vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bunların arasında dikdörtgen ve kare duvar rafı ilk sırada yer almaktadır. Genel olarak beyaz ve beyazın tonlarının tercih edildiği görülmektedir. Ayrıca rahat kullanımı dolayısıyla tercih edilmektedir. Bu tarz raflar, koyu renkli duvarlarda veya beyazın tonlarındaki duvarlarda oldukça güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Duvar rafı seçimlerinizde evinizin dekorasyonuna uyumlu olarak yuvarlak duvar rafı, daha farklı bir görünüm için de üçgen duvar rafı ile u model duvar rafı modellerini tercih edebilirsiniz. Zevkinize uygun birçok modeli dekorasyonunuzla bütünleştirerek sergiler hale getirebilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun modeller arasında küçük duvar rafı da minik aksesuarlarınızın şık görünümü için tercih edilebilir. Çok fazla yer kaplamayan, evinizde az bir alana hâkim olan bu raflar sayesinde, zarif görünümleriyle güzel bir seçimin kanıtını gözler önüne sunmuş olursunuz. Köşe duvar rafı ise bir diğer seçenek olarak alışılagelmiş rafların yerini alan bu birbirinden farklı modeller ile evinizin boş duvar köşelerine hareketlilik katabilmeniz mümkündür. Metal, ferforje, çelik ya da ahşap malzemeli ürünler ile bu modelleri her yerde, ofis ya da evlerinizin salonlarında değil diğer yaşam alanlarınızda da kullanabilirsiniz. Kitaplarınız, biblo ve vazolarınız, el altındaki eşyalarınız, mutfak ürünleriniz, kavanozlarınız vb. eşyalarınız için birden fazla çeşitte tasarımları yapılmış bu raflardan herhangi birini ihtiyacınıza yönelik alıp dekore edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza güzel bir hava katmanız, değişikliğin ve de görselliğin buluştuğu raflar sayesinde duvarlarınızın güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle mobilyalarınız ile dekore ettiğiniz odalarınıza ya da ofisinize biraz tarz katmak isterseniz farklı tarzda duvar raflarından faydalanma seçeneğiniz bulunmaktadır. Oldukça pratik ve de kullanışlı bu geometrik modeller ile göz kamaştıracak dizaynlar yapabilirsiniz.

Duvar Rafı Özel Tasarımları

Duvar raf modelleri genel olarak isteğinize göre duvara monte edilebileceği gibi demonte olarak da satışa sunulmaktadır. Duvar rafı montajı aparatları ile kurulum aşamaları adım adım yapıldığı takdirde kolayca rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Duvar rafları rahat bir şekilde aparatlar ile duvara montaj işlemi yapılmaktadır. Duvar rafı aparatları olan çivi, vida ve askı gibi çeşitli bağlantı edevatlarıyla raflarınız farklı farklı tasarımlarda geniş bir ürün yelpazesinde üretilmektedir. Raf tutucular ile bu montaj işlemi kolayca tamamlanmaktadır. Örneğin, televizyon ünitesini bu raflar sayesinde kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Aynı şekilde gizli bağlantılı duvar bağlantısı, duvara montaj aşamasında çivi, vida ve askı gibi çeşitli bağlantı aparatlarının görünmemesini sağlamaktadır. Gizli bağlantılı raflar ile gizli duvar bağlantısı yapılarak duvarla bir bütün haline gelecek ve raf dışında başka hiçbir şey duvarda görünmeyecektir. Gizli bağlantılı duvar rafları, kullanım açısından da oldukça geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Gizli bağlantılı raf ünitelerini kitaplık olarak kullanabilmeniz mümkündür. Büyük bir kitaplık yerine duvar rafları kullanılarak boş duvarlardan yararlanmanız ve dekoratif açıdan da şıklık kazandırmanız mümkündür. Ayrıca bu bağlantılar sayesinde evinizin daha şık bir duruma ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Mutfak, banyo gibi yerlerdeki ufak tefek ürünler için de bu raflar kullanılabilir, dekore edebilirsiniz. Bunun dışında raflarınızı evinizin dekorasyonuna uyacak duvar rafı ayağı ile tamamlayabilir, farklı objelerle ve de aksesuarlarla düzenli bir odaya dönüştürebilirsiniz. Duvar raf sistemi duvar montajlı raf modelleridir. Bütünüyle duvara bağlantılı olan bu raf sistemlerinde kullanılacak ve montajı yapılacak duvarın sağlam olması son derece önemlidir. Duvar profillerinin üzerinde kanca takılabilmesi için delikler bulunmaktadır ve bu kancalar sayesinde rafların ayarlanma işlemi oldukça basittir. Ofislerde, marketlerde, mağazalarda, eczanelerde, evlerde, kilerlerde vb. yerlerde kullanımı söz konusudur. Ev raf sistemleri ise boş kalan duvarlarınıza şıklık katarak sizin için kullanım alanı açacaktır. Kitaplık olarak kullanılacağı gibi ayakkabılarınızı, giysilerinizi de koymak için kullanabilirsiniz. Ayrıca çamaşır odası ya da diğer eşyalarınızın düzenlenmesi açısından da yardımcı olmaktadır. Raf sistemleri, farklı renk seçenekleri ve onlarla kullanılabilen aksesuarlar ve görsel ekipmanlar ile estetik duvar tasarımları oluşturmanız sağlanmaktadır. Kolayca geliştirilen farklı kullanım şekilleri ile ürünlerinizi sergilerken keyifle kullanabileceğiniz seçeneklerden oluşmaktadır.

Duvar Rafı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günümüz koşullarında hem şık hem de pratik seçimler yapmak hemen hemen herkesin önem verdiği bir konudur. Özellikle dekorasyon ve tasarım gibi kategorilerden seçili olan ürünlerin dayanıklı ve kullanışlı olması aranan özellikler arasındadır. Evin mobilyalarına, duvar rengine uyum sağlaması gibi özellikler de ön plandadır. Duvar rafları modelleri ile her tarza ve zevke uygun, her ihtiyacınızı karşılayabilecek uygun birçok seçenek bulunmaktadır. Ürünler çevreye ve insan sağlığına zararsız, kanserojen madde içermeyen maddelerden üretilmiştir. Bir diğer nitelikleri ise, ısı, ışık ve nem gibi durumlardan kolay kolay etkilenmemesidir. Bu da kullanıcılar arasında en çok önem verilen konulardan biridir. Sade ve renkli tasarımlar ile her zevke ve tarza hitap etmektedirler. Ek olarak belirtecek olursak seçilecek rafların rahat bir şekilde temizlenebilmesi ve temizlik esnasında çizilmemesi de ürünlerin bir diğer özelliğidir. Üzerlerine koyulacak eşyalar açısından da çizilmeden rengini ve kalitesi muhafaza etmesi gereklidir. Duvar rafı fiyatları belirlenirken ürünlerin malzemelerine ağırlık verilmektedir. Aynı zamanda üründe hangi malzemelerin kullanıldığı, ürünün boyutları ve işçiliği gibi unsurlar etkili olmaktadır. Kalite performans olarak göz önüne alındığında fiyatlarının karşılığını verdiği görülmektedir. Kullanıcılarının büyük çoğunluğunun da duvar raflarını evlerinde kullanmak için tercih ettiği ve memnun kalarak keyifle kullandıkları görülmektedir. Genel olarak ihtiyaca göre seçimi yapılan ürünlerin özellikleri arasında her tarza hitap eden ürünlerin çeşitliliği dikkat çekmektedir. Duvar rafları ev dekorasyonunda her ne kadar çoğunlukla önemsenmese de diğer eşyalarınız kadar katkısı olan ürünlerdir. Bir bütün olarak düşünülmesi gereken, üzerinde titizlikle durulmasını gerektiren ufak ama önemli detaylardır duvar rafları. Bir tablo gibi duvarlarınızı süsleyecek, boş duvarlarınızdaki eksikliği dolduracak ürünlerdir. İçinde bulunduğu odanın bütün havasını değiştirebilecek bu rafları, oturma odasında, yatak odasında, çalışma odasında, banyo, bahçe mutfak, antre gibi evinizin her köşesinde severek ve de beğenerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ofisleriniz ve çalışma alanlarında da size aynı şekilde dekorasyonda yardımcı olacaktır. İster işlevsel ister dekoratif olarak kullanıp estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve duvarınızdaki alana göre boyutlarını bulabileceğiniz oldukça geniş bir ürün kataloğu bulunmaktadır. Bazı raflar ufak, bazı raflar kapaklı ya da çekmeceli olarak da kullanılabilmektedir. Tek parça olarak da 2’li ya da 3’lü olarak da farklı geometrik şekillerde modelleri olan duvar rafları gerekli aparatlarıyla duvar ayakları ile ya da gizli bağlantı ile duvara montaj edilebilmektedir. Renk, nitelik, malzeme ve tarz açısından fazlaca duvar rafı seçeneği mevcuttur. Sağlam, iyi görünümlü duvar rafları ile yuvanızda ya da ofisinizde nefes kesici bir atmosfer oluşturmaktadır. Duvarlarınıza hareket katmak için ideal alternatifler bulabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. En küçük alanları bile akıllıca bir şekilde kullanarak tarzınızla fark yaratabilirsiniz. Detaylı bilgi ve alışveriş için sayfamızı ziyaret ederek raf modellerine göz atabilirsiniz.