search result placeholder

D-Smart Kumanda

Televizyonda başlayan büyük değişim ile birlikte kumandalar da değişir. Yeni nesil televizyon tasarımlarında belirli kanalları izlemek dışında yapılabilecek çok farklı aktiviteler bulunur. Bu yüzden eski tip kumandaların farklı özelliklere sahip televizyonları kontrol etmesi zorlaşır. Teknolojik değişime ayak uyduran ve yeni nesil televizyonları kontrol etmeyi sağlayan özellikli kumandalar üretilir. D-Smart kumanda birden fazla özelliği bir arada barındıran televizyon kumandaları arasında yer alır. D-Smart uydu yayın sisteminden oluşur. Bir televizyonun D-Smart yayınına sahip olması ayrıcalıklı bazı özellikleri beraberinde getirir. Bu yayın normal televizyon akışında bulunmayan kanalları izleme imkanı sunar. D-Smart uydu alıcısı aylık abonelik gerektirir. Abonelikler belirli paketler üzerinden yapılır. Paketlerin içeriği birbirinden farklıdır. Mesela bir pakette futbolseverlerin keyif alarak izleyeceği pek çok spor kanalı yer alır. Başka bir paket filmseverleri memnun etmeyi hedefler. İçerisinde HD film kanalları bulunur. Bu kanallarda karşınıza yerli ve yabancı pek çok film seçeneği çıkar. Aylık abonelik paketlerinde çocukların ilgisini çeken içeriklere de yer verilir. Normal uydu yayınlarında bulunmayan çizgi film kanalları D-Smart ile izlenir hale gelir. Dizi, film, spor kanalları ve çizgi filmler haricinde pek çok belgesel vardır. Belgesel meraklılarının beğeneceği seçkin kanallar yer alır. Uluslararası haber kanalları, müzik ve eğlence kanalları, yemek kanalları ile birlikte her abonelikte 200’den fazla içerik bulunur. Ayrıca bu kanalların yarısı HD özelliğe sahip olur. Özellikle film ve belgesel kanallarının çoğunu HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Yeni kullanıcılardan aktivasyon ve iç kurulum ücreti istenmez. Bu ayrıcalıklı uydunun büyük avantajları arasında İnternet bağlantı erişimi yer alır. Sınırsız İnternet erişimi sayesinde oyun, müzik, video gibi farklı içeriklere televizyondan ulaşabilirsiniz. Tüm bu özellikler ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlayan uydu kumandası olur. Akıllı cihaz olarak da adlandırılan bu ürün, D-Smart özelliklerinden faydalanmanızı sağlar. Uydu kanalına yeni üye olan kullanıcılara akıllı cihaz hediye olarak verilir. Ancak kendi cihazını almak isteyenler için ürünün tekli halde satışı da yapılır. Trendyol’da yer alan D-Smart akıllı televizyon cihazlarına bakabilirsiniz. 

D-Smart Kumanda Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ayrıcalıklı uydu kanallarından yararlanmak için yeni üyelik oluşturan herkese paket ve kumanda kurulumu ücretsiz olarak yetkili kişiler tarafından yapılır. Ancak akıllı cihazın kurulumu profesyonellik gerektirmez. Siz de yeni bir akıllı cihaz aldığınız zaman kurulumunu kolayca yapabilirsiniz. Bunun için televizyon ile akıllı cihazı eşleştirmek gerekir. Öncelikle manuel televizyonda geçiş yapmak için cihazın üzerinde yer alan TV tuşuna basılır. Daha sonra mute ve power tuşlarına aynı anda birkaç saniye boyunca basılı tutulur. Bu süreçte cihaz üzerinde bulunan TV LED ışığı yanar. Ekranda televizyon kanal kod listesi açılır. Bu listeden sizin kullandığınız televizyon markası ve modelini bulup o model için verilmiş olan kodu akıllı cihaz aracılığıyla girmeniz gerekir. Eğer kodu yanlış tuşlarsanız TV LED ışığı yanmaya devam eder. Kodu doğru tuşladığınız anda o ışık söner. Akıllı cihaz üzerinde bulunan zarf sembollü tuşa basıldığında harici kaynak listesi çıkar. Uydu alıcısı televizyona hangi seçenek ile bağlandıysa o seçeneğin üzerine gelerek ok tuşuna basılır. Bu şekilde televizyon ile D-Smart HD kumanda birbirine eşleşmiş olur. Akıllı cihazı fabrika ayarlarına almak için de biraz fazla bir yol izlenir. Önce cihazdan mute ve power tuşlarına aynı anda basılır. TV LED ışığı sabit şekilde yanana kadar basılı tutulur. Sabitlendiği zaman cihaz üzerinden 8899 sayıları peşpeşe tuşlanır. Kod yanlış girildiği takdirde LED ışığı yanıp yanıp sönmeye başlar. Kod doğru girildiğinde ise LED ışığı söner. Akıllı cihaz fabrika ayarlarına dönmüş olur. Akıllı cihazın kurulumu ve genel ayarları kolay bir şekilde düzenlenebilir. Kafa karışıklığına sebep olan bir kullanımı yoktur. Cihaz üzerinde yer alan tuşlar görsel ve sayısal semboller ile desteklenir. Yeni bir ürün satın aldığınız zaman kumanda ile birlikte gelen küçük kitapçık üzerinde bu sembollerin işlevlerine yer verilir. Tuşların büyüklüğü ve birbirleri arasındaki mesafe yeterli olur. Cihazın üzerinde bulunan tuş sayısı çok fazla değildir. Yeteri kadar ve ortalama sayıda tuş yer alır. Tuşların boyası aşınma ve silinmeye karşı dirençli olarak tasarlanır. İki adet kumanda pili çalışır. Sağlam malzemeler ile üretilen cihaz sert ve dayanıklı olur. Ancak yine de kullanımında dikkatli olunması gerekir. Cihazı ani ve şiddetli çarpmalara karşı korumanız uzun ömürlü kullanımlar için doğru olur. Akıllı ürünün bozulması durumunda ilgili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Trendyol’da online satışı yapılan D-Smart uzaktan kumanda ürünlerini uygun fiyatlara alabilirsiniz. Eski modeller ile birlikte yenilenen özellikli akıllı cihazlar da satışa sunulur. Uydu alıcı akıllı cihazlar tüm televizyon marka ve modellerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. Özellikle yenilenen modellerin hepsi bugüne kadar üretilen tüm D-Smart cihazlarında kullanılacak şekilde tasarlanır. Trendyol üzerinden detaylı araştırma yaparak aradığınız ürüne kavuşabilirsiniz.

D-Smart Uzaktan Kumanda Otomatik Mod Geçişi Özelliği

Genellikle insanlar evlerinde vakit geçirdiği zamanların çoğunda televizyon izler. Hatta televizyonu izlemeseler dahi çalışır vaziyette bıraktıkları görülür. Evin içerisindeki televizyonun izlensin veya izlenmesin her daim açık olması sıradanlaşmış bir hal alır. Okuldan veya işten eve gelen kişinin ilk yaptığı işlerden biri televizyonu açmak olur. Bu denli insan hayatına yerleşmiş bir ürün olan televizyonlar teknolojiye paralel olarak sürekli geliştirilir. Yeni üretimler dış tasarım ve iç özellikleri bakımından hep bir üst seviyeyi hedefler. Artık bir insan evine televizyon alırken pek çok farklı beklentisi olur. Sadece var olan uydu kanalları ile yetinmek istemez. D-Smart uydu alıcısı yeni televizyon anlayışı ve beklentilerine bağlı olarak ortaya çıkar. Bu uydunun sunduğu filmler, diziler, belgeseller, çizgi filmler ve akıllı kumanda özelliği gibi ayrıcalıklar barındırması ilgi çekmesine neden olur. D-Smart kumanda kullanımı sayesinde televizyonun farklı özelliklerini pratik bir şekilde harekete geçirilir. Bu cihazın yönlendirmesi ile televizyon modu ile D-Smart modu arasında geçiş yapılabilir. D-Smart ilk kurulduğu zaman televizyon modundan D-Smart’a geçişi otomatik mod üzerinden gerçekleşir. Yani televizyon açıkken eğer 30 saniye boyunca bir şey yapmazsanız cihaz otomatik olarak D-Smart’a geçer. Otomatik modu iptal etmek isterseniz öncelikle akıllı kumandanın power ve mute tuşlarına cihazın LED ışığı yanana kadar basmanız gerekir. Işık sabitlendiği zaman uzaktan cihazınızın numerik tuşlarından 8200 sayılarını tuşlarsınız. Işık söndüğü anda otomatik mod geçişi iptal olur. Bu durumda normal televizyon kanallarından D-Smart uydu kanallarına girebilmek için uzaktan cihaz aracılığıyla yönlendirme yapmanız gerekir. İsterseniz de otomatik mod geçişini tekrardan açarak aktive edebilirsiniz. Bu geçiş işlemi tüm uzaktan cihazlarda temel özellik olarak bulunur. D-Smart eski kumanda modelleri için de bu özellik geçerli olur. D-Smart uydu alıcısı uzaktan cihazlarının eski ve yeni tüm modellere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Alışveriş yaparak bazı modellerde geçerli olan kargo bedava fırsatından yararlanabilirsiniz. Bunun gibi daha çok kampanya ve fırsatı kaçırmamak için hemen Trendyol’a bakabilirsiniz.

D-Smart Akıllı Kumanda Tuşları ve Özellikleri

Uydu alıcılı televizyonların kontrolü için tasarlanan akıllı cihazlar pek çok işlevi bir arada barındırır. Cihaz üzerinde yer alan tuşlar bu işlevleri yerine getirmeye yarar. Tüm modellerde tuşların sayısı oldukça ideal tutulur. Bir tuş üç veya dört farklı amaç için kullanılabilir. Mesela power tuşu birbirinden farklı komutları harekete geçirebilir. Bu tuşa televizyon modu açıkken basarsanız televizyonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Eğer D-Smart modu açıkken power tuşuna 1,5 saniyeden az basılı tutarsanız bu modu açıp kapatırsınız. Uydu alıcısı ve televizyonu aynı anda açmak için de kullanabilirsiniz. D-Smart GO kumandası üzerinde yer alan nümerik tuşlar hızlıca kanal değiştirmenize yardımcı olur. Ayrıca uydu ayarları için gereken kodlamaları bu tuşlar sayesinde yapabilirsiniz. Akıllı cihaz üzerinde bulunan büyüteç sembollü tuş aramaya özelliğini açmak için kullanılır. Posta sembolü olan tuş ise tarafınıza gönderilen mailleri görüntüler. Bunun dışında D-Smart modundan direkt olarak mesajlar sayfasına gitmeyi sağlar. Televizyon modundayken posta sembolü bulunan tuşa basarsanız A/V giriş kaynağına geçiş yapmış olursunuz. Ev sembolüne sahip olan tuş ana menüyü oluşturur. Bu tuşa bastığınızda ana sayfa ve ayarlara ulaşırsınız. Ses yükseltme ve düşürme tuşlarını hem televizyon hem de D-Smart modunda ses seviyesini ayarlamak için kullanabilirsiniz. Kanal ileri ve geri tuşları da televizyon ve D-Smart modunda aynı şekilde çalışır. Bunların dışında geri al, durdur, oynat, sesi kapat, çıkış ve info gibi başka tuş ayarları bulunur. Tüm modeller için bu tuşların özellikleri ve işlevleri aynı şekilde tasarlanır. Trendyol üzerinden yapacağınız akıllı cihaz alışverişlerinde satın almak istediğiniz ürünün tuşlarına ve dış tasarımına dair görüntüleri bulabilirsiniz.

D-Smart Uzaktan Kumanda Modelleri

Trendyol üzerinden satışa sunulan ürünler belirli kategorilere ayrılır. Bu sayede aradığınız ürün ve onunla ilgili başka şeyleri daha kolay bulabilirsiniz. D-Smart uyumlu ürünleri aramak istiyorsanız elektronik kategorisini kullanabilirsiniz. Bu ana kategorinin altında televizyon ve görüntü ve ses alt kategorisi yer alır. Buradan seçeceğiniz uzaktan kumandalar başlığı sizi tüm televizyon marka ve modeller için üretilmiş cihazlara götürür. Filtreleme seçenekleri sayesinde sizin aradığınız marka ve özellikteki tüm ürünleri görüntüleyebilirsiniz. D-Smart kumanda nerede satılır bulmak isteyen herkes Trendyol’da yer alan modellere bakabilir. İstedikleri ürüne sepete ekle seçeneğine tıklayarak sahip olabilirler. Aradığınız bir ürünü farklı satıcılar aracılığı ile bulursunuz. Her satıcı kendi ürününün fiyatını kendisi belirler. Trendyol üzerinden yapmış olduğunuz tüm satın alma işlemleri sizin adınıza güvence altına alınır. Sipariş verdiğiniz bir ürünü almaktan vazgeçtiğiniz anda siparişinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Çoktan satın aldığınız ancak bazı sebeplerden ötürü iade etmek istediğiniz ürünler için geçerli iade süresi Trendyol tarafından belirlenir. Bir ürünü daha önce denemediyseniz Trendyol’da online alışveriş yapmış kullanıcıların ürün hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz. Siz de satın aldığınız ürün hakkındaki görüşlerini paylaşabilir veya ürüne yıldız puanı verebilirsiniz. Trendyol’da bulacağınız tüm bu özellikler güvenli ve uygun fiyatlara alışveriş yapmanızı sağlar. Aradığınız kumanda modeli eski veya yeni olabilir. Trendyol’da sadece D-Smart yeni kumanda ürünleri yer almaz. Aynı zamanda eski üretim olan ürünleri de bulabilirsiniz. Tüm cihazlar ile uyumlu olan uzaktan kumandalar genellikle siyah renkte standart ürün boyuna sahip olur. El içine düzgün bir şekilde oturur. Düz ve dar tasarıma sahip olan modeller ile enden geniş boydan kısa olan modeller bulunur. Akıllı cihazların tasarımlarını daha iyi görmek için Trendyol’daki görsellere bakabilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

D-Smart Uydu Alıcılarının Tümüne Uyumlu Uzaktan Kumandalar

Televizyon ayarlarını rahat bir şekilde yapabileceğiniz, kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen uzaktan kumandalar kanal değiştirme ve ses ayarlama gibi genel fonksiyonlarının haricinde pek çok işlevde kullanılır. D-Smart kumanda nasıl kullanılır bilmeyenler kısa bir süre içerisinde tüm bu işlevlere hakim olabilir. Çünkü cihaz üzerinde yer alan tuşların dizaynı ve özellikleri oldukça basit tutulur. Özellikle ev halkı arasında bulunan yaşlı kişiler için kumandayı doğru şekilde kullanmak zor olur. Detaylı ve karmaşık ayarları bulunan cihazların kullanımı yaşlılar için pek uygun değildir. Bu ürün pratik bir tasarıma sahip olduğu için çocuklar, gençler, yetişkinler ve hatta ileri yaştaki kişiler tarafından da oldukça rahat kullanılır. D-Smart uyumlu cihaz ile farklı televizyon ayarları yapılabilir. Mesela film izlerken mola vermeniz gerektiğinde filminizi durdurabilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrar kaldığınız yerden devam edersiniz. Bu özellik sadece filmler için geçerli değildir. Yayın akışı içerisinde izlediğiniz bir televizyon programını da aniden durdurabilirsiniz. Hatta o an izlemek istemezseniz programı kaydedip daha sonra izleyebilirsiniz. Geri alma özelliği sayesinde kaçırdığınız dizi sahneleri tekrar oynatabilirsiniz. Geri alma tuşunun karşısında ileri alma tuşu yer alır. Sınırsız internet paketi ile yapacağınız aramalarda büyüteç işaretli tuşa bir kere basmanız yeterli olur. Hemen arama sayfasına ulaşarak hızlıca merak ettiklerinizi araştırabilirsiniz. Normal kanal listesinin haricinde sadece en beğendiğiniz kanallardan oluşan favori listenizi oluşturabilirsiniz. İzlediğiniz kanala ait program bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Film izlerken kaç saat süreceğini, oyuncularının isimlerine, filmin özetine ve benzeri bilgilere ulaşabilirsiniz. D-Smart kumanda orijinal ürünlerin sunduğu bu ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmak için Trendyol ürün sayfalarına giderek sipariş oluşturabilirsiniz.

Trendyol’da Uygun Fiyatlı ve Kaliteli D-Smart Akıllı Kumandalar

Uygun fiyatlı paketlerin içerisinde her yaşa hitap eden eğlenceli ve bilgilendirici içerikler bulunur. Çocuklar için oluşturulmuş özel kanallara sahip paketler ile çocuğunuz güvenle televizyon izleyebilir. Gençlerin ilgisine çekecek pek çok yabancı ve yerli filmi D-Smart paketi sayesinde evinize getirebilirsiniz. Aylık abonelik sistemine bağlı uydu kanalları sayesinde futbol dahil çoğu spor turnuvasını izleme şansı bulursunuz. Tüm bu belgesel, dizi ve film gibi zengin içeriklerle dolu paketler D-Smart uyumlu akıllı kumanda sayesinde televizyonda kolayca izlenebilir. Televizyonunuzun kendi markasına ait kumandası D-Smart uydu kanallarını kontrol edemez. Normal televizyon modundan D-Smarta geçildiği anda ona uyumlu akıllı cihaza ihtiyaç duyarsınız. İki adet pil ile uzun süre kullanılabilen ürün ortalama bir boyuta göre üretilir. Ne fazla büyük ne de fazla küçük değildir. Standart tasarımdaki ürünün üzerine yerleştirilen tuşlar belirli bir dizayna sahip olur. Genellikle eski ve yeni modellerde tuşların yerleri aynı kalır. Sadece değişen küçük ayrıntılar bulunur. Cihazın üst kısımda açma kapama düğmesi ve ana menü vardır. Orta kısımda ses ayarları, kanal değiştirme tuşları, ileri ve geri al, durdur ve başlat gibi tuşlar bulunur. Alt kısımda ise 1’den 9’a kadar oluşan sayılar sırayla yer alır. Modellerde değişiklik gösteren tuşlardan bazıları arama, mesaj, favori listesi, sesi kapat, rehber ve info gibi işlevler olur. Sizin için hangi model tasarımını daha güzel bulduysanız onu alabilirsiniz. Eski modeller yeni televizyonlarda kullanmaz diye bir durum yoktur. Akıllı cihazlar aynı işlevlere sahip olur. Sadece dış tasarımları farklılaşır. Modeller üzerinden D-Smart kumanda fiyat araştırması yapmak için Trendyol sayfalarına bakabilirsiniz.

search result placeholder