Dolap

10021 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Dolap

Dolap

Yaşam alanlarını düzenlemede başlıca rol oynayan dolap modelleri; banyo dolabı, mutfak dolabı, gardırop ve bunlara benzer çeşitlerle evlerin farklı odalarında kullanılıyor. Evin dışındaki kalan alanlarda çeşitli hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde dizayn edilen plastik dolap kiler amaçlı da kullanılabildiğinden oldukça faydalı oluyor. Yaşam alanlarının dışında aynı zamanda çalışma alanlarının da derli toplu olması için çok amaçlı dolap çeşitleri ayrı bir önem taşıyor. Birçok eşyanın bir arada ve düzenli şekilde muhafaza edilmesine imkan veren ve her türlü çekmece ve raf içerisinde rahatlıkla kullanılabilen dolap içi düzenleyici çeşitleri de yine evlerin ve diğer mekanların düzeninde önemli bir rol oynuyor. Tercih edilen dolap renkleri ve dolap ölçüleri, dolap fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Yatak Odaları İçin Elbise Dolabı Modelleri

Gardırop dolap modelleri kapaklı ve çekmeceli bölmelerden meydana geliyor olup bunların sayısı modele göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca ayna tercih edenlere yatak odası için aynalı, sürgülü ve çok çekmeceli dolap modelleri sunuluyor. Bu kategoride Metalia, Rabi, Zenio, Kzy, Aeka, Yıldız Mobilya, Adore gibi markalar ön plana çıkıyor. Kapı ve çekmece sayısına göre ürünlerin boyutu değişkenlik gösteriyor olmakla birlikte genel olarak yükseklikleri 175 cm ile 190 cm, genişlikleri 90 cm ile 210 cm ve derinlikleri de 44 cm ile 55 cm arasında oluyor. Ürünlerde çevreye ve insan sağlığına önem verilerek kanserojen madde içermeyen Avrupa E1 kalite standardında suntalam (Melamin kaplı yonga levha) kullanılıyor. Kullanılan tüm montaj malzemeleri ithal ve 1. sınıf kalitede olduğundan ürünler montajı yapıldığı zaman son derece sağlam ve bütün görüntüde oluyor. Ürünlerde kenar bantları olarak PVC bant kullanılıyor. Ürünlerin kullanılacağı mekanda parke, halı veya sert zeminlerde takılmadan durması ve ihtiyaç duyulduğu zaman rahatlıkla çekilebilmesi için hem dayanıklı hem de geniş ve estetik ayaklar kullanılıyor. Tüm ürünlerin kurulumu kullanıcıya ait olmakla birlikte hızlı ve rahat kurulum için her parça üzerinde kurulum şeması ve uyumlu parça numaraları belirtiliyor. Kaliteli demonte bağlantı sistemleri ve minifix sistemi ile yapılan kurulum sayesinde ürünler herhangi bir zarar görmeden defalarca sökülüp tekrar kurulabiliyor. Bu sayede farklı mekanlara rahatlıkla taşınabiliyor. Ağırlıklı olarak beyaz rengin ön planda olduğu modellerin bazılarında parlak metal veya siyah kulplar kullanılarak canlı bir renk kombinasyonu yaratılıyor. Bazı ürünlerde dolap kapakları veya aynalar üzerinde kullanılan çıtalar ile de görsel bir hareketlilik ve şıklık oluşturuluyor.

Kapakların veya çekmecelerin bazılarında ceviz rengin tercih edildiği ürünler, elbise dolabı üzerinde beyaz-ceviz renk kombinasyonunu sevenler için ideal bir alternatif oluşturuyor. Ayrıca yatak odasında düz beyaz yerine dekorasyonunda biraz hareket sevenler için ahşap, siyah ve renkli dolap çeşitleri de yer alıyor. Dekorasyonda dolap altı LED, cam kapaklı ve avangarde dolap tercih edenler için bolca alternatif mevcut. Bu tür aksesuarların tercih edilmesi elbise dolapları fiyatları konusunda da belirleyici rol oynuyor. Kapak sayıları modele göre farklılık gösteriyor. 2, 3 ve 4 kapılı ve country tarzı dekorasyon sevenler için de 5 ve 6 kapılı dolap çeşitleri sunuluyor.

Evlerin küçülmesiyle birlikte yer darlığı yaşandığı için son yıllarda tercih edilen bir diğer model de kitaplıklı ve küçük raflı yatak dolabı. Bu kategoride FMS mobilyanın ürünleri ön plana çıkıyor. Tek kişilik veya çift kişilik seçenekleri bulunan bu ürünler yatak boyutları ile uyumlu bir yapı sergiliyor. Tek kişilik modeller 90x190 cm, çift kişilik modeller ise 140x190 cm şeklinde sunuluyor. Bu modellerde çift kişilik yataklar yatay açılabiliyorken, masalı ve kapaklı raflı genç odası dolap olarak kullanılabilen tek kişilik yataklar ürüne göre yatay ya da dikey açılabiliyor. Öte yandan raylı ve sürgülü kıyafet dolabı çeşitleri de özellikle yer darlığı yaşanan mekanlarda kapak hacminden kurtarıcı rol oynuyor. Ray dolap modelleri arasında çok çeşitli boyutlarda alternatifler sunuluyor. Genç ve giysi dolapları ile tek kişilik dolap gibi kategoriler yer darlığı sıkıntısı yaşayanlar için kullanışlı ürünler içeriyor. Ayrıca pembe, kırmızı, kahverengi ve tahta dolap gibi ürünler çocuklara hitap ederken ayrıca genel olarak beyaz ağırlıklı dekorasyonlara bir hareket katma amaçlı olarak kullanılıyor.

Şık Ve Dekoratif Mutfak Dolabı Çeşitleri

Dolap modelleri mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutuyor. Evlerde en çok kullanılan ürünlerden biri aynı zamanda çocuk odalarında da sıkça kullanım alanı bulan mutfak çok amaçlı ve sepetli dolap çeşitleri oluyor. Bu kategoride Pratico, Modacanvas, Kzy, Adore Mobilya, Remaks, Nesse Shop, Haus Modüler gibi markalar ön plana çıkıyor. Bu kapaksız, hasır sepetli ve plastik çekmeceli dolap çeşitlerinde sepet sayısı 4 ile 9 arasında değişiyor. Bazıları hasır çekmeceli olan bu çok amaçlı plastik dolap çeşitlerinde ürünlerin boyutu değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak en 45,5 cm, derinlik 30 cm ve yükseklik 83,5 ila 122 cm arasında oluyor. Sepetlerde ise ölçüler genel olarak sabit olup en 40,5 cm, derinlik 30 cm ve yükseklik 10 cm oluyor. Gövdede ağırlıklı olarak beyaz renk tercih ediliyor olmakla birlikte sepetler beyaz veya rengarenk olabiliyor. Ayrıca sayıca az da olsa siyah mermer desenli gövdeden meydana gelen ürünler de bulunabiliyor. Şık tasarımı ile evlerin çeşitli odalarında ve ofislerde kullanımı mümkün olan bu ürünlerde kullanışlı ray sistemi sayesinde taşıma kapasitesi maksimum seviyede tutulmuş olup sepetlerin düşme olasılığı da en düşük seviyede olacak şekilde ayarlanıyor. Plastik çekmeceli dolap kategorisindeki diğer ürünlerde ayrıca üst tarafta tek bir çekmece veya bir raf olup altında bir çamaşır sepeti gözü olan modeller de bulunuyor. Özellikle dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler bir veya iki çamaşır sepeti kapasiteli olabiliyor. Asıl kullanım amacı kirli çamaşır sepeti olmakla birlikte tercihe göre çocuk dolabı olarak oyuncak veya kitap sepeti amaçlı olarak da kullanım alanı bulabiliyor. Raflı, iki kapaklı veya küçük çekmeceli dolap altında çamaşır sepeti ile dizayn edilmiş olan bu ürünlerde genel olarak beyaz renk seçeneği bulunuyor.

Orta tarafı bölmeli mikrodalga ve mini fırın dolabı da sıkça kullanım alanı buluyor. Bu ürünlerde Kzy, platinreyon, haus modüler, nesse shop, chic life gibi markalar ön plana çıkarken dikey veya yatay dizayn edilmiş modeller olabiliyor. Boyutları modele göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak yükseklik 32,5 cm ile 140 cm, genişlik 59,5 cm ile 120 cm ve derinlik de 31,5 cm ile 120 cm arasında oluyor. Fırın için ayrılan boşluk da yaklaşık olarak 40 cm oluyor. Bu kullanışlı ve yeni model mutfak dolapları yer kazanımı açısından büyük avantaj sağlıyor. Ağırlıklı olarak beyaz renk kullanılarak tasarlanan ürünlerin arasında az sayıda siyah renk seçeneği de yer alıyor. Klasik ve çok amaçlı mutfak dolapları yanında bu tip ürünler de mutfak dekorasyonunda sıkça tercih ediliyor. Set altı mutfak dolabı genel olarak tek çekmeceli ve 2 kapaklı olmakla birlikte kapaksız modeller de bulunabiliyor. Bu ürünlerde ağırlıklı renk seçeneği beyaz olup, az sayıda siyah model de bulunabiliyor ve ürünlerde metal kulplar kullanılarak görsel bir hareketlilik yakalanmaya çalışılıyor. Mutfak duvar dolabı çeşitleri kapaksız ve çekmecesiz olup tamamen raflardan oluşuyor. Beyaz ve ceviz renkte modeller bulunabiliyor. Hazır mutfak dolabı fiyatları renk, boyut ve malzeme gibi unsurlara göre değişiyor. Tüm mutfak dolabı üretiminde yine insan sağlığı öncelikli tutularak kanserojen madde içermeyen 1. sınıf kalitede malzeme kullanılıyor.

Banyo Dekorasyonu İçin Dolap Seçenekleri

Banyolarda klasik banyo dolapları her zamanki gibi öncelikli olarak tercih ediliyor. Ayrıca aynalı dolap banyo dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Banyoda kullanılabilecek modellerde Remaks, Modacanvas, Metalia, Moonlife gibi markalar ön plana çıkıyor. 5 raflı, 8 raflı, büyük ve kapaklı dolap çeşitlerinin yanı sıra tek gözlü, kısa ve ayrıca ince uzun dolap çeşitleri de kullanım alanı buluyor. Çok raflı dolap boyutları ürüne göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak genişlikleri 30 cm ila 59 cm, yükseklikleri 110 cm ila 172 m ve derinlikleri 32 cm ila 36 cm arasında oluyor. Dekoratif ve açık raflı makine üstü dolap düzenleyici ayrı bir seçenek olarak sunuluyor. Bu makine üstü ürünlerin cam, iki kapaklı çekmeceli dolap şeklinde modelleri de bulunuyor. Banyo için 4 kapaklı ve çekmeceli ürünlerin yanı sıra tek kapaklı ve L dolap da birçok eşyayı içine alabilecek kullanışlı bir seçenek. Ürünlerde ağırlıklı olarak beyaz renk kullanılıyor olsa da kapaklarda ceviz ve siyah alternatifleri de sunuluyor. Banyo için set altı ikili, küçük dolap daha az yer kaplayan bir ürün olarak yer alıyor. Bu üründe genel olarak yükseklik 84,5 cm, genişlik 60 cm ve derinlik 45 cm oluyor. Diğer tüm banyo ürünleri gibi çevreye ve insan sağlığına verilen önemle, kanserojen madde içermeyen Avrupa E1 kalite standartlarında suntalamdan üretiliyor. Panjurlu ve kirli dolabı olarak kullanılabilecek modeller banyolarda ayrı bir şıklık yaratırken 40 cm, 70 cm, 90 cm ve 120 cm dolap boyutlarına yakın seçenekler bulunuyor. Banyolarda akla ilk olarak beyaz renk ağırlıklı bir dekor geliyor olmakla birlikte son yıllarda artan fayans çeşitliliği ile çok çeşitli renk ve desenlerde banyo dekorasyonu bulunabiliyor. Banyo fayanslarının çok desenli olabilmesi sebebiyle banyo dolaplarında ağırlıklı olarak yer alan beyaz renk seçenekleri çokça tercih ediliyor.

Diğer Kullanışlı Dolap Çeşitleri  

Kiler dolabı tüm mutfakların olmazsa olmazı. İrili ufaklı birçok mutfak malzemesini derli toplu muhafaza etmeye yarayan bu ürünler temel olarak sürgülü dolap olmasıyla dikkat çekiyor ve içerdikleri 5 çekmece ile 5 çekmeceli mutfak dolabı kategorisinde yer alıyor. En üstte yer alan sürgülü bölme genel olarak temel gıda maddesi olan ekmeği muhafaza etme amaçlı kulanım alanı buluyor. Mdf ve plastik raflı dolap olan bu ürünler genel olarak 114 cm yüksekliğinde, 40 cm eninde ve 35 cm derinliğinde oluyor. Renk kullanımında beyaz ağırlıklı olsa da çok sayıda desenli ve renkli seçenekler de bulunuyor.

Genel olarak ofis ortamlarında tercih edilen küçük dolap modelleri de bulunuyor. 4 açık raflı ve bir kapaklı bölmesi bulunan ve ofislerde şık bir dekor yaratmak için kullanılabilen bu modellerin yüksekliği 98 cm ile 158 cm, genişliği 90 cm ile 150 cm arasında değişiyor ve derinlikleri de 32 cm oluyor. Bunların içinde mobilyanın ana rengi beyaz olmakla birlikte kapaklı kısımda ceviz, siyah ve ahşap renk seçenekleri sunuluyor. Gömme dolap da çok sayıda eşyanın düzenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi açısından kullanışlı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Balkon dolabı denildiği zaman ise öncelik plastik malzemeden yapılmış ürünler oluyor. Balkon kiler modelleri konusunda Keter ve Bidesenal marka ürünler ağırlıkta olup ürünler dış ortam şartlarına dayanıklı reçine yapısına sahip olacak şekilde dizayn ediliyor. Ayrıca dolap tasarımları sayesinde neredeyse hiç bakım gerektirmiyor ve kolayca silinip temizlenebiliyor. Ürünlerin boyutları çok çeşitli olabiliyor. Genel olarak yükseklikleri 68 ila 182 cm, genişlikleri 65 cm ila 85 cm ve derinlikleri de 38 cm ila 50 cm arasında değişiyor. Ürünler genelde iki kapılı olmakla birlikte içerdikleri raf sayısı 2 ile 5 arasında değişiyor. Ürünlerin bazılarının kapıları kilitlenebilir özellikte olup kimisi de asma kilit kullanılabilir özellikte oluyor. Taşıma kapasiteleri 45 kg ile 60 kg arasında değişiyor. Ürünler 3 veya 4 zeminli olabiliyor. Ayrıca yağmur sızıntısına karşı özel izolasyon bandı içeriyor. Bahçe, teras ve balkon kullanımına uygun olan uzun ve pratik olanların yanı sıra mini dolap alternatifleri de hava şartlarına karşı korunaklı yapılarıyla çok çeşitli eşyaları iç mekanda güvenli şekilde muhafaza etmenizi sağlayan bir eşya dolabı işlevi görüyor.

Yüklük dolap modelleri, hazır ve portatif yorgan dolabı şeklinde olup metal görünümlü bez malzemeden meydana geliyor ve birçok büyük hacimli eşyayı muhafaza edebilme işlevi görüyor. Vestiyer dolap çeşitleri için çok sayıda renk ve çeşitte kulp bulunabiliyor. Retro dolap ağırlıklı olarak televizyon ünitesi işlevi görüyor ve ceviz-beyaz, siyah-beyaz, parlak beyaz gibi renk seçenekleri sunuluyor. Katlanabilir dolap şeklinde dizayn edilmiş dolap içi düzenleyici ürünler rengarenk çeşitler içeriyor. Gizli bölmeli dolap küçük çocuklar için sevimli bir seçenek olarak sunuluyor. Çeşitli kampanyalar dahilinde indirimli dolap modelleri kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Dolap Kokusuna Çözümler

Her türlü kapalı alanda söz konusu olabilecek koku sorunu dolap modelleri için de geçerli. Dolap kokusunu ne giderir diye sorduğumuzda bu sorunu çözmek için Hem, Domol, La Casa De Los Aromas, Kitchen Love, Bosphorus, Miss Flora gibi markaların çok çeşitli dolap koku kesesi modelleri sunduğu görülüyor. Ürünlerde limon, sandal ağacı, sedir ağacı, gül, lavanta, yasemin, okyanus ve bahar çiçekleri gibi aroma kokuları seçenek olarak sunuluyor. Çiçek kokuları ilgili çiçeklerin özlerinden elde ediliyor. Ucunda askı olması sayesinde bu tür kokular dolap içlerine askı yerlerine rahatlıkla asılabiliyor. Askı şeklindeki modeller PVC malzeme ile kaplanmış olup dolap içindeki kıyafetlere veya diğer eşyalara doğrudan temas etmiyor. Ayrıca ince yapıları sayesinde çekmecelerin ve rafların da kenarlarına konulabiliyor. Bu sayede kapladıkları alan en aza indirgeniyor. Ürünler genel olarak 4 aya kadar koku yayma özelliklerini devam ettiriyor ve dolap içlerine tüm bu süre boyunca ferahlık katıyor. Bazı ürünler tişört şeklinde eğlenceli modellerde olabiliyor. Özellikle taraftar renklerini içeren modeller erkek kullanıcıların fazlasıyla beğenisini topluyor. Kalp, sepet ve gül desenli zarf şeklindeki daha romantik hava içeren ve canlı renkleri bulunan modeller ise kadın kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Tek başına sunulan kokuların yanı sıra 2’li, 4’lü ve 6’lı paket şeklinde de kokular olabiliyor. Ayrıca jel şeklinde kokular da yine dolap içlerine asılabiliyor ve çekmece içlerine yerleştirilebiliyor. Yüksek teknolojik teknikler kullanılarak üretilen bu kokular naftalin ve buna benzer insan sağlığı için tehlike içeren herhangi bir madde içermiyor.