search result placeholder

Döküm Tava

Mutfakların Yeni Üyesi: Döküm Tava

Döküm tava çeşitleri özellikle son yıllarda en popüler mutfak araç gereçlerinden biri halini almıştır. Yemeğin yapım aşamasını önemli ölçüde azaltan döküm tavalar yiyeceklerim normalden çok daha lezzetli pişirilmesini sağlamaktadır. Döküm tavalar yüzeyi sayesinde son derece sağlıklıdır. Hiçbir kanserojen madde içermemesi sebebiyle sağlık sorunlarının oluşumunu engelleyebilmektedir. Döküm tavalar tüm doktorlar tarafından önerilen en sağlıklı malzeme içeriğine sahiptir. Döküm tavada farklı ve sağlıklı birçok malzeme içeriği bulunmaktadır. Besinlerin pişirimi için tercih edilen tavalarda eşit ısı yayma özelliğinin var olması çok önemlidir. Isıyı eşit dağıtamayan tava çeşitleri çabuk ısınmayacağı gibi, yiyeceklerde bir tarafın pişmiş bir tarafın pişmemiş olmasına neden olabilmektedir. Bu durum hem lezzetli bir öğün hazırlayamamanıza hem de çok daha fazla zaman kaybetmenize neden olacaktır. Döküm tavalar ısıyı her tarafa eşit olarak dağıtabilme özelliğine sahiptir. Küçük ocaklarda dahi kısa süre içerisinde ısınarak yemeğin kısa süre içerisinde pişmesine yardımcı olur. Ayrıca besinlerin her tarafın aynı ısı altında pişmesini sağlayarak, kurutmadan yumuşak kalmasına neden olacaktır. Döküm tava kullanımı sırasında çok fazla yağ kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Azıcık bir yağ ile nefis yiyecekler ve sağlıklı porsiyonlar oluşturabilirsiniz. Döküm tavanın en büyük avantajlarından bir tanesi yiyeceği uzun süre sıcak tutabilmesidir. Malzeme içeriğinin sıcak kalabilmesi sayesinde yemeklerinizi istediğiniz zaman hazırlayabilirsiniz. Ayrıca döküm tavalarda soğuk tutabilme özelliği vardır. Isıyı iletme özelliği sayesinde soğuk kalmasını istediğiniz yiyeceklerinizi döküm tavalara yerleştirerek buzdolabında saklayabilir, çıkardıktan sonra uzun süre soğuk kalabilmesini sağlayabilirsiniz. Döküm tava ilk kullanım sırasında yağsız ısıya direkt temas ettirmemeniz oldukça önemlidir. Yağ sürmeden ısıya değdirilmesi dökümün çatlamasına neden olabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için yağladıktan sonra ocağa koymanız gerekecektir. Döküm tavalarda farklı kullanımlar için birçok model içeriği bulunmaktadır. Etler için özel olarak tasarlanmış modeller, tasarımı ve malzeme içeriği sayesinde etin en uyun ısı ve şekilde pişmesine olanak sağlayabilmektedir. Ayrıca döküm tavalarda farklı tasarımların bulunmasını sunum aracı olarak kullanarak, göze hitap eden sofralar hazırlayabilirsiniz. Döküm tava yorum yapan kullanıcılar incelendiğinde kullanımından son derece memnun olduklarını ve uzun süre eskimeden kullanılabildiğini dile getirmişlerdir.

Döküm Tavalarla Zamandan Tasarruf Sağlayın!

Granit döküm tava tavuk yemekleri yapabilmek için ideal bir tasarıma sahiptir. Düz ve ince bir yapısı olması sebebiyle kısa süre içerisinde tavuğun kısa süre içerisinde pişirmektedir. Her tarafını eşit ısıda pişirerek tavuğun suyunu kurutmayan bu tava ile krep, gözleme gibi hamur işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. İnce ve uzun kulpunu kolayca tutabileceğiniz gibi dilerseniz kulpu çıkararak enfes yemeklerinizi fırında da pişirebilmeniz mümkün olacaktır. İç yüzeyi 3 kat kaplama, dış yüzeyi ise 4 kat kaplama sebebiyle oldukça sağlıklı ve dayanıklıdır. 5 mm granit döküm tava yapıştırma yapmaması sayesinde kolayca temizlenebilmektedir. İstendiği takdirde bu tavayı mangal üzerine koyarak ızgara yapabilirsiniz. 3’lü tava seti 20, 24, 28 cm genişliğindedir. Granit döküm olması sebebiyle oldukça dayanıklıdır. Yanmaz ve yapışmaz içeriği sayesinde et ve sulu yemeklerin tamamını yapabilirsiniz. 3 kat granit malzeme tabakası sayesinde çizilmelere karşı yüksek direnç gösterebilmektedir. Tutuş kolaylığı sunan plastik sap başlık erimelere ve ısınmalara karşı dayanıklıdır. Döküm tava modelleri arasında yer alan Lava tava, genellikle pankek ve krep yapımı için idealdir. 26 cm genişliğinde bu tava emaye malzemedir. 2 kat malzeme içeriği sayesinde çizilmelere direnç göstererek sağlıklı bir kullanım sunabilmektedir. Her türlü pişirme tekniğini uygulayabileceğiniz tavanın her tarafına ısı eşit olarak dağılabilmektedir. Çabuk ısınabilme özelliği sayesinde pişmesi uzun zaman alan tüm besinleri rahatlıkla kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Buharla pişirim özelliği bulunan bu tavada mineral, vitamin ve lezzet kaybı olmayacaktır. Geri dönüşebilen malzemelerden tasarlanmış olması sebebiyle çevre dostudur. Döküm tava özelliği sebebiyle her türlü ocakta rahatlıkla pişirebilmektedir. Ancak mikrodalgalarda kullanılması önerilmemektedir. Isıyı sabit tutabilme özelliği sayesinde sıcak yemekleri sıcak, soğuk yemekleri ise soğuk tutabilmektedir. İki taraflı döküm tava balık yemekleri için tasarlanmıştır. 32 cm genişliğine sahip olup yanmaz ve yapışmaz malzemeye sahiptir. Geri dönüşebilen çevre dostu malzemesi bulunan bu tava çift taraflı döküm tava olması sebebiyle ocakta balığın çevrilebilmesini kolaylaştırabilmektedir. Bu döküm tavanın dış yüzeyince silikon malzeme kullanılmıştır. Hem iç kaplaması hem de diş kaplaması sayesinde çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Demir döküm malzeme kalınlığı 5 mm’dir. Bu nedenle ateş altında ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak kısa süre içerisinde tüm yemek çeşitlerini pişirebilmektedir. Ergonomik metal saplar rahatlıkla tutulabilirken, uzun oluşu sayesinde tamamen ısınmamaktadır.

Nefis Lezzetler Yapabileceğiniz Döküm Tava Modelleri

Döküm tava yemekleri yapabileceğiniz gibi kahvaltıda aperatif hamur işleri de yapabilirsiniz. Bu amaçlar için üretilen bazı döküm tavalar özellikle pankek yapabilmek için tasarlanmıştır. Yuvarlak bölmeler halinde oluşturulmuş olması sebebiyle pankeklere şekil vermek son derece kolaydır. Özel kaplama malzeme içeriği sayesinde pankekler kolayca çevrilebilmektedir. Kaliteli içeriği sayesinde hem iç kısmı hem de dış kısmı çizilmelere dayanıklıdır. Her türlü ocakta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Isının her tarafa eşit şekilde yayılması sayesinde her pankek aynı şekilde pişecektir. Kullanım sırasında yağlayarak pankekleri pişirmek daha lezzetli olabilmesini sağlayacaktır. Ürünün özelliğinin bozulmaması için yüzeye çatal, bıçak gibi malzemeler değdirilmemelidir. Metal saplı döküm tava antrikot ya da diğer etlerin pişiriminde oldukça başarılıdır. Izgara telleri şeklinde bulunan iç malzemesi etin iyice mühürlenmesini sağlayacaktır. 26 cm’lik geniş iç hacmi sayesinde birden fazla eti pişirebilmeniz mümkün olacaktır. Metal uzun kulpu yüksek ısı altında ısınmadan tutulabilecektir. Malzeme olarak iki kat emaye kullanılmıştır. Isıyı eşit olarak dağıtarak pişirme özelliği ile etin suyunu kurutmadan yumuşak ve leziz bir pişirim sunacaktır. 2,8 kg ağırlığındaki bu tava tüm ocaklarda kullanım için uygundur. Lava yuvarlak ızgara döküm tava et yemekleri ve tavuk yemekleri için ideal bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra kişiler istediği takdirde lezzetli sebze soteleri hazırlayabileceklerdir. 28 cm ve 2 litre iç hacmine sahip bu ürün bir aile için yeterli yemek pişirimini yapabilecektir. 3 kat kullanılan emaye malzemesi çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. İç kısmında bulunan ızgara yapısı sayesinde etlerin mühürlenerek pişirilebilmesi sağlamaktadır. Hızlı ısınabilme özelliği ile en zorlu güveç yemeklerini bile kısa süre içerisinde pişirebilirsiniz. Yuvarlak olarak tasarlanmış bu tavanın uzun metal tutuş bölümü bulunmaktadır. Malzeme yapısı sayesinde uzun süre ısısını koruyabilecektir. Sıcak ya da soğuk her yemeği rahatlıkla saklayabileceğiniz gibi sofranızda hoş görünen sunumlar oluşturabilirsiniz. Kapaklı döküm tava sulu yemek yapımında da kullanabileceğiniz bir üründür. Tamamen buhar altında pişirerek besinlerin besin değerinin yok olmasını önlemektedir. 3 kat emaye kaplaması hem sağlıklı hem de lezzetli yemekler hazırlayabilmenizi sağlayacaktır. Izgara şeklinde tasarlanmış iç yapısı ile mangal tadında tavuk ya da kırmızı et pişirebilirsiniz. Çabuk ısınabilme özelliği, yemekleri kurutmadan pişirebilme özellikleri bulunmaktadır. Cam kapak tasarımında ısıyı iletmeyen başlığın bulunması elinizi yakmadan yemeği kontrol edebilmenizi sağlayacaktır. Kırmızı hoş renk içeriği sayesinde mutfaklara farklı bir hava katacaktır.

Mutfakta Harikalar Yaratabileceğiniz Döküm Tava Modelleri

Döküm wok tava 28 cm genişliğine sahiptir. İki taraflı olması sayesinde buharı tamamen içerisinde hapsederek besinlerin daha lezzetli, daha sağlıklı ve hiçbir kayba uğramadan pişirilebilmesini desteklemektedir. İç ve dış yüzeyinde kullanılan granit kaplaması düzünün yanmadan yapışmadan besin pişirebilmesini sağlamaktadır. Pişirim sırasında olası kazaların oluşmasını engelleyebilmek için buhar tahliye deliği bulunmaktadır. Çizilmeye karşı direnç sağlayan bu tavada kanserojen madde içeriği bulunmamaktadır. İki tavayı birbirine bağlayan kısımda yanmaz özelliğe sahip olup son derece dayanıklıdır. Bu nedenle işlevi bozulmadan uzun süre kullanabilmek mümkün olacaktır. Yüksek ısı iletkenliği ve eşit ısı dağılımı sayesinde en zorlu yiyecekleri bile dakikalar içerisinde pişirebilirsiniz. Döküm tava pirzola ya da tüm et ürünlerini her tip ocakta ızgara tadında pişirebilmektedir. Kolay temizleme özelliği, bakalit kulpları ile multifonksiyonel bir tava çeşididir. Döküm balık tava olarak kullanabileceğiniz tavalar yüksek ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Granit içeriği sayesinde yanmadan ve yapışmadan pişirim sağlayabilmektedir. 3 kat malzeme içeriği sayesinde çok sağlıklı pişirimler yapabilen bu döküm tava çift taraflı oluşu sayesinde buharı içerisinde saklı tutmaktadır. İki tarafta kullanılan yedek mıknatıslı conta kolayca ayrılırken, kolay bir şekilde de kapatılabilmektedir. Kullanımı sırasında yalnızca az yağ kullanmanız pişirim için yeterli olacaktır. Döküm tava seti Cem 18,20,26 olmak üzere 3 parçadan oluşmaktadır. Dengeli ısı dağılımı, hızlı pişirin özelliği, yanmaz ve yapışmaz döküm malzeme içeriği sayesinde lezzetli sofralar hazırlayabilmeniz mümkün olacaktır. 3 kat emaye malzeme içeriği sayesinde çizilmelere ve çok yüksek ısılara karşı dayanıklılık sağlayabilmektedir. Boy boy olması sebebiyle dilediğiniz miktarda besin pişirimi yapabilirsiniz. Sert plastik malzemeden yapılmış uzun sap kısmı ise ısının erişemediği bölümde olması nedeniyle kolay tutuş imkanı sunmaktadır. Kullanıcıların döküm tava öneri seçenekleri arasında yer alan tava, özellikle gözleme, pankek ve krep gibi kahvaltı seçeneklerini hazırlayabilmeniz açısından tercih edilebilmektedir. Granit 3 kat malzemesi sayesinde oldukça sağlıklı olan bu ürün ile et ya da diğer tüm besinlerin pişirimini de yapabilirsiniz. Isıyı eşit yayabilen çelik alt taban sayesinde besinlerin tamamı kısa süre içerisinde eşit ısıya maruz kalarak hazırlanabilmektedir. 2 kg ağırlığında olması ile rahat taşıyabileceğiniz ürünün ahşap tutma sapı fırın kullanımları için çıkarılabilmektedir. Dilerseniz her tip ocakta dilerseniz fırında sağlıklı ve lezzetli nefis yemekler hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı Pişirim Özelliği ile Döküm Tava Modelleri Sofranızın Baş Tacı!

Kullanıcıların döküm tava tavsiye niteliğinde yorum yaptığı granit ızgara, dikdörtgen yapısı ile tek seferde 4-6 kişilik porsiyonların hazırlanabilmesini sağlamaktadır. Izgara plakaları şeklinde tasarlanmış döküm tava levrek, balık, tavuk ya da etlerin mühürlenerek pişirilebilmesini sağlayacaktır. Alüminyum döküm gövdesi 3 kat granit malzemeden oluşturulmuştur. Yüksek ısıya son derece dayanıklı olan bu ürün ısıyı en uzak köşeye bile kısa süre içerisinde yeterli ısıyı verebilecektir. Tavanın içerisinde bulunan buhar kaybolmadan pişirim sağlandığı için tüm besinlerin vitaminleri, mineralleri ve besin değerleri ölmeden sağlıklı bir öğün oluşturulabilecektir. PFOA madde içermeyen bu ürün kalıntı bırakmaması sebebiyle kolayca yıkanabilmektedir. 32 cm genişliğinde bu tavanın portatif tutma sapı bulunmaktadır. Bu nedenle yer kaplamadan her yere koymanız ve yanınızda taşıyabilmeniz mümkün olacaktır. Döküm et tavası, ahşap standa sahiptir. Stantlı olması sayesinde genellikle mangal yapıldığında kullanım için oldukça uygundur. Emaye kaplama içeriği sayesinde ısıya çok dayanıklı bu ürün, çabuk ısınabilme özelliğine sahiptir. 5 kg ağırlığındaki bu ürün dikdörtgen formda tasarlanmıştır. Ortalama 6 porsiyon besin hazırlayabileceğiniz bu üründe eşit ısı yayılım özelliği bulunmaktadır. Etlerin içerisindeki suyu kurutmaması sayesinde lezzetli, sağlıklı ve yumuşak besinler hazırlanabilecektir. Bu tavayı stantlı olarak kullanabileceğiniz gibi stant kısmından ayırarak ocak içinde kullanabilirsiniz. Döküm saç kavurma tavası özellikle buharda ve köz tadı alarak besin hazırlamak isteyen kişilerin tercihleri arasındadır. Et için kullanılabileceği gibi sebze sotelemek içinde kullanılabilmektedir. Gıda sertifikalarına sahip bu ürün kanserojen madde içermemesi sebebiyle son derece sağlıklıdır. Buharlı pişirim özelliği sayesinde azıcık yağda sağlıklı, lezzetli ve yumuşak besinler hazırlayabilmenizi sağlayacaktır. Bu tava türünde ısı çukur kısımda yoğunlaşmıştır. 5 katman emaye kaplaması sayesinde köz ateş ısısına bile yüksek direnç gösterebilmektedir. Çizilmelere karşı da dayanıklı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Cam emaye kaplaması bakteri oluşumunu engellerken paslanma olasılığı bulunmamaktadır. Her ocak tipinde kullanabileceğiniz bu ürün mikrodalgada zarar görebileceği için kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra cam ocaklara emaye yapısı nedeniyle zarar vermemektedir.

Döküm Tava Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Döküm saç tava modelleri arasında bulunan Falez, 30 cm genişliğine sahiptir. Genellikle et ya tavuk sotelemek için kullanılabilmektedir. Nefis yemekler hazırlayabileceğiniz bu tava kısa süre içerisinde ısınarak her yere eşit ısı yayabilmektedir. Yüksek ısı ve lekelerden etkilenmeyen bu yapısı, geniş ve derin olması sayesinde oldukça avantajlıdır. Kolay tutuş özelliği bulunan bu ürünü karıştırabilmeniz için hafif sallayabilmeniz yeterli olacaktır. Ortalama 4-6 kişi için yemek hazırlanabilmektedir. Saç tava kapaklı modeli, granit döküm malzeme içeriğine sahiptir. Kısa süre içerisinde ısınabilen bu tava, her yere ısıyı eşit olarak dağıtabilmektedir. Kapaklı olması sayesinde ağzı kapatıldığında yalnızca buhardan destek alarak pişirim yapabilmektedir. Bu nedenle yağsız, sağlıklı, sulu ve besin değerini yitirmeyen lezzetli öğünler hazırlayabilirsiniz. Bu döküm tava köfte, et, sebze ya da diğer tüm besinlerin pişirimi için kullanılabilmektedir. Döküm tava modellerinde genellikle kahvaltılar için kullanabileceğiniz sahan setleri de bulunmaktadır. 3’lü sahan seti tamamen 3 katman granit malzeme içeriğine sahiptir. 18, 20, 22 olmak üzere farklı boyutu bulunmaktadır. Granit malzeme içeriği yapışmadan yumurta ya da benzeri kahvaltılık besinlerin hazırlanmasını sağlayacaktır. Kusursuz yapışmaz yüzeyi, kolay temizlenebilmesi, hızlı pişirim yapılabilmesi sayesinde oldukça avantajlıdır. Çizilmeye yüksek direnç gösteren bu üründe farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Mor, pembe, siyah renkleri arasından mutfağınıza en çok uyum sağlayan modeli tercih edebilir, işlevsel ve dekoratif bir ürüne sahip olabilirsiniz. Döküm tava yorum yapan kullanıcılar tarafından çok beğenilen ürünlerden bir tanesi de bakır tavadır. 18, 20, 22 ebatlarında olan bakır tavalar kanserojen madde içermemesi sebebiyle oldukça sağlıklıdır. Yapışmaz gövdesi, çabuk ısınma özelliği bulunan bu sahanlarda eşit ısı altında pişirim özelliği bulunmaktadır. Görünüş açısından eski sahan modellerini hatırlatması sebebiyle nostaljik bir görüntüsü vardır. Döküm tava modelleri ile lezzetli tatlılarda hazırlayabilirsiniz. Döküm waffle tava 18 cm genişliğine sahip olup, iki taraflı olarak kullanılabilmektedir. Isı geçirmez tahta sapı sayesinde piştiğinde kolayca çıkarabilirsiniz. Kolayca ısınabilen plakalar ısıyı eşit olarak dağıtarak waffle hamurunun her tarafını eşit olarak pişirebilmektedir. Her ocak tipinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Granit malzeme içeriğini öncesinde yağlayarak yeterince ısıya ulaştığında hamurun dökülmesi yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra döküm waffle tavada gri, mor ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Döküm tava fiyatları seçilen ürünün özelliğine ve marka içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Döküm tava kampanya dönemlerini Trendyol uygulaması üzerinden inceleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yaparak tüm ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, beğendiğiniz ürünlere uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

search result placeholder