Dalış Ürünleri

2346 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Dalış Ürünleri

En keyifli aktivitelerden olan dalış sporunu güvenli hâle getirmek için kategorisinde yer alan dalış ürünlerinden amaca en iyi biçimde yanıt verecek olanları temin etmek gerekiyor. Tam teçhizatla dalış yapmak, güvende olma hissini artırdığından su altında kalınan zaman çok daha eğlenceli ve verimli geçiyor. Dalış ürünleri, son derece geniş bir yelpaze sunuyor olmakla birlikte dalış kıyafeti, maske, şnorkel ve palet gibi bazı dalış ekipmanları, olmazsa olmazlar listesinde yer alıyor. Su altı dalış ürünlerini seçerken dalış yapılacak alan, dalış stilleri, profesyonellik derecesi, su altında geçirilmesi planlanan süre gibi birtakım değişkenleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Dalış İçin Hazırlıklı Olun

Dalış sürecini eğlenceli ve emniyetli kılacak pek çok ürün bulunuyor. Dalış öncesinde, dalış sırasında ve sonrasında kullanılacak ürünlerden ihtiyaç duyulanları belirlemek ve hazır etmek, bu bakımdan önem arz ediyor. Dalış maskesi, ağırlık, bağlantı elemanları, basınç ölçer, batmazlık yeleği, şamandıra, dalış bilekliği, dalış regülatörü ve regülatör hortumu, dalış saati, deniz ayakkabısı, el feneri, eldiven, ip sarma makarası, su altı çekim yapacaklar için kamera sabitleyici, kamış yüzüğü, lamba, maske ve maske kayışı, neopren giysi, onarım malzemesi, palet kayışı, pusula, dalış makası, su altı keşif simidi, zıpkın, zıpkın lastiği ve zıpkın tüfeği, balaklava, su altı avcılık aksesuarları ve keşif setleri şeklinde uzun bir liste, dalış severleri bekliyor. Bunlar arasından tercih yapılırken kalitenin ve dayanıklılığın yüksek olmasına dikkat etmek gerekiyor. Giyilebilir ürünlerin vücuda uygun olması ve kolay giyme-çıkarma yapılabilmesi, önemli detaylar arasında yer alıyor.

En önemli dalış ürünlerinden bir diğeri de suyun altında nefes almayı sağlayan regülatörler oluyor. Dalış ekipmanlarının olmazsa olmaz parçası olan regülatörlerin, dalışa yeni başlayanlar için set hâlinde satılanları bulunuyor. Setler içerisinde genellikle basınç regülatörü, regülatör hortumu ve manometre yer alıyor. Profesyonel dalış için depolanmış havayı suyun altında kullanmayı sağlayan dalış tüpleri, büyük önem arz ediyor. Dalış sporu ile uğraşanlar için su altındaki yüzerliklerini kontrol etmeye yarayan denge yelekleri satışa sunuluyor. Hava gönderme ve hava tahliye etme gibi işlevleri olan bu ürünler, su altındaki güvenliğin önemli araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Farklı amaçlara hizmet eden dalış ürünleri arasından ihtiyaç duyulan kaliteli ve sağlam malzemeleri temin ederek dalış aktivitesini son derece konforlu ve güvenli kılabilirsiniz.  

Amaca Uygun Dalış Ürünlerini Seçin

Dalış için olmazsa olmaz ürünlerden olan maskeler, su altında etrafı net biçimde gözlemlemeye yarıyor. Maske seçerken kaplama materyaline, ebatlarına, ağırlığına ve dalış türüne göre seçim yapmak gerekiyor. Dalış için gerekli bir diğer önemli malzeme de şnorkel oluyor. Tüplü ve serbest dalışlar için kullanılan şnorkel, su yüzeyinin kısmen altında nefes alıp vermeyi sağlıyor. Şnorkel çeşitleri seçerken de amaca ve vücuda uygunluk devreye giriyor. Şnorkel maske modelleri, örneğin zıpkınla balık avı yapan dalgıçlar ve yüzey yüzüşü sevenler tarafından yaygın biçimde kullanılıyor. Şnorkel fiyatları, markaya ve kullanılan malzeme bileşimine göre farklılaşıyor.

Dalış paletleri, dalış sırasında ve su altındayken rahat hareket etmeyi mümkün kılıyor. Nötr yüzerlik kontrolü sağlayan dalış paleti alırken pala açısına, rahatlığa, iç ayakkabının ayağa oturma derecesine ve paletin sunduğu pala gücüne göre seçim yapmak gerekiyor. Tüplü dalış ayakkabılarının yıpranmaya karşı yüksek dayanıklılığı olan, palet kayışını tutturmaya yarayan topuk kancalı desteği olan, ısı yalıtımlı olanları, oldukça fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Dalış kıyafetleri, ayrı ayrı satılabildiği gibi serbest dalış maskesi, paleti ve şnorkeli bir arada set şeklinde de satışa sunulabiliyor. Dalış kıyafeti fiyatları ise ürünlerin niteliğine, dayanıklılık ve konfor derecesine, kampanya ve fırsatlara bağlı olarak çeşitleniyor.