Çocuk Masal & Öykü

80402 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Çocuk Öykü

Çocuk Öykü

Yapılan araştırmalara göre küçük yaşlarda kitaplarla tanışmak çocukların gelişimi için çok önemlidir. Çocuk hikaye kitabı, çocuğunuzun okula başlamak için oldukça donanımlı ve özgüvenli olmasını sağlar. Kendini iyi ifade eden, hafızası kuvvetli olan, sözcük dağarcığı geniş olan ve okuduğu metinleri iyi kavrayıp doğru yorumlayan bir birey haline gelmesine yardımcı olur. Yaşıtlarına göre okuma ve yazma öğrenme hızında da artış görülür. İyi ve doğru seçilmiş bir kitap onu kötü davranışlardan ve gelişmemiş düşünce biçimlerinden uzaklaştırır. Çocuğunuzun okuyacağı kitapla ilk etkileşimi kitabın kapak fotoğrafı ve ismi ile olur. Bu nedenle çocuk hikaye kitabı isimleri ve kapak tasarımları bir çocuğun dikkatini çekecek şekilde olmalıdır. Binlerce seçenek arasından okunacak olan çocuk öykü kitabı, dikkat edilerek seçilmelidir. Öncelikle çocuğunuzun kitapla ilk etkileşimini göz önünde bulundurmanız gerekir. İsmin ve kapağın dikkat çekici unsur olduğuna karar verdikten sonra kitabın konusunun da çocuğunuzun ilgisini çekip çekmeyeceğini kontrol etmeniz önemlidir. Çocuk hikaye kitabı okul öncesi seçeneklerinin içinde kaybolabilir ve ne alacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Çocuğunuzun kişilik özelliklerine ve yaşına hitap edecek şekilde bir filtre belirlemeniz seçim yapmanızı kolaylaştırır. Çocuğunuzun kitapla kendi yaşamı arasında herhangi bir bağ kurması kitabı anlayabilmesi ve ders çıkarabilmesi için önemlidir. Tüm bu unsurlar evde geçirilen zamanın arttığı günlerde okuma saatlerinin keyifli geçmesi sağlar. Ebeveyn ve çocuk ilişkisinin güçlenmesine sebep olur. Trendyol’da birçok öykü kitabını evinizin rahatlığında inceleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun Yaşına Uygun Öykü Kitabı Seçimi

Çocuğunuzun isteklerini dikkate alarak onun gelişimi için katkıda bulunmaya çalışmanız önemlidir. Çocukların büyüme sürecinde bilgileri hızlı bir şekilde öğrenmeleri şaşkınlık vericidir. Bazen ilerleyişini takip etmek, öğrenme konusunda onu beslemek zorlaşır ve karmaşık hal alır. Büyürken basit bilgilerden başlayarak üzerine ekleme yapılır ve ilerleyen süreçte büyük bir bilgi havuzu oluşturulur. Eğer bu eklemeler başarılı bir sırayla ve doğru seçimler ile yapılmazsa çocuğun kitap okumaya karşı duvar örmesi kaçınılmaz olur. Anlayabilme düzeyinin üzerinde bir bilgi çocuğa verildiği takdirde bilinçaltı bilginin öğrenilmesi için baskı yapar. Bu da çocuğun kitap okumayı sadece bir görev olarak görmesine neden olur. Kitapla geçirdiği zaman onun açısından çekilmez bir durum haline gelir. Bu durum, kitabı anlayıp kendi hayatıyla eşleştirmesi önünde büyük bir duvar inşa eder. Okul öncesi için çocuk hikaye kitabı kısa olarak tercih edilmelidir. Çocuk hikaye kitabı konuları ile kendi hayatındaki olayları bir arada yorumlayabilen ve buna örnekler verebilen çocuklar için oldukça verimli bir okuma deneyimi yaşanır. Bu yüzden çocuğu bu konuda teşvik etmelisiniz. Uygun yerlerde hayal gücünü harekete geçirmek için sorular sormalısınız. Bu durum hem sizinle olan etkileşimini hem de anlatım gücünü olumlu yönde etkiler. Kitapları yaşa uygun seçmek oldukça önemlidir. Yaşa uygun olarak aşamalı devam eden bu öğrenim sürecinde çocuk hikaye kitabı 3 yaş kategorisinde bolca tekerleme ve masal anlatıldığı görülür. Çocuğun zihinsel gelişimi için önemli olan bu iki unsur, kitapları bir oyun evi haline getirir. Bu kategori ile çocuk hikaye kitabı 4 yaş kategorisi arasında çok büyük farklar görülmese de bu iki grubun öğretmeye çalıştığı kelimeler ve vermeye çalıştığı bilgi düzeyi farklıdır. 3 yaş gruplarındaki öykü kitaplarında konuların daha çok çocuğun motor becerilerini geliştirmeye yönelik olduğunu görebilirsiniz. Henüz anlatılan olaylar arasında bağlantıların çok iyi kurulamadığı bu dönemde motor becerileri de işin içine katılarak öğretilen kelimeler, sadece sözlü olarak öğretilenlere göre daha kalıcıdır. Çocuk hikaye kitabı 5 yaş kategorisinde ise artık okula hazırlık süreci hızlandırılmaya başlanır. Bu seviye diğerlerine oranla daha fazla sözel ve sayısal becerilerin üzerinde durulur, çizgi çalışmalarına ağırlık verilerek çocuğu yazı eğitimi için hazır hale getirmeye odaklanılır. Görüldüğü gibi her seviye bir öncekinin üzerine konulan bilgilerle ve becerilerle devam eder. Her yaşa ve seviyeye uygun yüzlerce kitabı Trendyol’da rahatlıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Bütçe Dostu Çocuk Hikaye Kitabı Fiyatları

Bütçe Dostu Çocuk Hikaye Kitabı Fiyatları

Okul öncesinde kitapla bolca iletişimde olan çocuk, okula adapte olma konusunda büyük sorunlar yaşamaz. Bu süreçte okumayı söker sökmez çocuk hikaye kitabı 1. sınıf düzeyine uygun kitapları okumaya başlaması gerekir. Burada eğitimciler pedagojik olarak uygun olan çocuk hikaye kitabı setini belirler. Çocuğunuzun eğitim hayatının önemli bir adımı olan bu sürecin doğru yönetilmesi onun kendi başına okumayı sevmesi konusunda çok önemlidir. Bu durum sizin gösterdiğiniz teşvik ve ilgi alanına giren kitaplar ile mümkün olur. Kitap okumaya heveslenmesi için okunacak kitapları seçerken çocuğun fikrini alabilir ve onun seçim sürecinde etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Kitap okumayı alışkanlık haline getiren çocuk, akademik anlamda da başarılar elde eder. Bu kitapları, setleri ve daha yüzlercesini Trendyol’dan uygun fiyata bulabilirsiniz. Çocuk hikaye kitabı 2.sınıf kategorisindeki kitaplarda çocukların daha aktif rol alması üzerine çalışıldığını görebilirsiniz. Yazı yazmayı öğrenmiş oldukları için bunu geliştirmeye yönelik etkinlikler ile hazırlanan kitaplarda çocukların cümle tamamlama ve işlem becerilerinin artırılması hedeflenir. Bu çalışmalar çocuğun hızlı anlama, pratik düşünme ve mantıklı cevap verme yetilerini artıran çalışmalardır. Aynı zamanda bolca resimler ile hazırlanan bu kitaplar, görsel zekayı da hareketlendirip geliştirir. Çocuk hikaye kitapları 4.sınıf kategorisinde yer alan ürünlerin görselleri diğerlerine oranla az olur fakat bilgi aktarımında artış yaşanır. Bu kategorideki çocuk hikaye kitapları 10 yaş seviyesi ile uyumludur. Bu kitapların 4.sınıf öğrencisinin anlayabileceği bilimsel bilgileri aktarmaya ve birçok konuya dair bilinçliliği artırmaya çalıştığı görülür. Çocukların ilkokulda alabildiği her bilgi, yaşamı ve eğitim hayatı için çok büyük önem taşır. Bu dönemde bolca kitap okuyan, okuduklarını anlatan ve hayal dünyasında okuduğu konuyu renklendiren çocuklar, henüz gündelik yaşamda karşılaşmadığı konularla haşır neşir olur ve olası bir karşılaşma için hazır hale gelir. Öykü kitapları almak ve okunmasını sağlamak çocuğunuza yapabileceğiniz faydalı şeylerin başında gelir. Oldukça uygun fiyatlı olan bu kitapları hemen şimdi Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Çocuklarınızı Kitaplarla Buluşturan Trendyol

Çocuklarınızı Kitaplarla Buluşturan Trendyol

Okumanın her yaşta önemli olduğu unutulmamalıdır. Çocuğun kitapla olan her türlü olumlu iletişimi artırılmalı ve bu süreçte ebeveynler de çocuğa örnek olmalıdır. Okul öncesinde çocuk hikaye kitabı sesli olarak okunmalıdır. Çocuğun yorum yapmasına ya da okunan kitap sayesinde aklına gelen herhangi bir olayı anlatmasına izin verilmelidir. Okuma yazma öğrendiği zaman kendisi sesli okumalıdır ve siz de ona kitapla ilgili sorular sormalısınız. Bu sorular onu hızlı düşünmeye ve bazı noktalarda hayal gücünü kullanmaya yönlendirir, hayatı boyunca kullanabileceği bir düşünce sisteminin temellerini atmasına yardımcı olur. Bu uygulamalar hem çocuğunuzun gelişimini hem de çocuğunuzla sizin iletişiminizi olumlu yönde etkiler. Dikkat unsurunun her an tetiklenmesi için çocuk hikaye kitabı resimli ve birbirine uyumlu renklerle donatılmış olmalıdır. Görsellik hem kitaba karşı ilginin artmasını sağlar hem de resimlerin hikayenin akışında yorumlanmasına imkan tanır. Kitaplar ardı ardına okunurken yenilerini bulabileceğiniz ve binlercesi ile karşılaşabileceğiniz Trendyol, size ve çocuğunuza her an yardımcı olur. Günümüzün favori alışveriş platformlarından biri olan Trendyol, müşteri memnuniyetini dikkate alarak birçok kategoride sayısız markanın ürünlerini beğeninize sunar. Bünyesinde bulunan her kategoride olduğu gibi çocuklar için öykü kitabı konusunda da çok zengin bir seçenek yelpazesi sunan Trendyol, her ihtiyaca ve zevke yanıt verir. Siz kitapların yardımıyla çocuğunuz için iyi bir hayatın temellerini oluşturmaya çalışırken Trendyol uygun ve avantajlı çocuk hikaye kitabı fiyatları ile yanınızdadır. Filtre belirleme hizmetiyle hem sizin hem de çocuğunuzun isteğine uygun kitapları ararken çeşitliliği azaltır ve size yardımcı olur. Seçtiğiniz bir kitabın müşteri yorumlarını okuyabilir ve sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.