search result placeholder

Cips

Cips

Her yaşta büyük bir keyifle tüketilen cips, başta ailelerin akşam atıştırmalıkları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Televizyon seyrederken, film izlerken ya da sohbet ederken tercih edilen cips çeşitleri, ağızda bıraktıkları eşsiz tat ve benzersiz aromalarıyla sayısız seçeneğe sahip. Patates ve mısır gibi ürünlerden geliştirilen çeşitler farklı baharatlarla pek çok değişik lezzet sunuyor. En yayın ürünler arasında yer patates cips seçenekleri, tercihe göre tırtıklı ya da tırtıksız olabiliyor. Sade çeşitlerin yanında tuzlu, baharatlı, ketçaplı, soğanlı ve peynirli gibi pek çok aromatik seçenek de bulunuyor. Cips mısır ya da patates kullanılarak üretiliyor ve küçük paketlerden aile boyu seçeneklere farklı gramajlarla satın alınabiliyor. Cips ürünleri gramajları, şekilleri, çeşnisi ve diğer alternatifleri ile her beğeniye ve ihtiyaca uygun seçenekler sunuyor. 40 gramlık küçük ürünlerden 250 gram gibi daha büyük paketlere farklı gramaj alternatifleri kolaylıkla bulunabiliyor. Günlük kulanım için hazırlanan küçük, orta ya da büyük paket seçenekleri dışında özel organizasyonlar ya da profesyonel kullanım için 5 kg gibi özel ürün paketleri de tercih edilebiliyor.

Cips markaları tarafından geliştirilen ürünlere Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde kolaylıkla ulaşılabiliyor. Cips almak isteyenler Trendyol’da tekli ya da çoklu paketler halinde istedikleri ürünleri bulabiliyor ve avantajlı satın alma koşulları ile ürünleri edinebiliyor. Başta ünlü cips markaları olmak üzere her türlü ürün seçeneği uygun fiyat koşulları ile satın alınabiliyor. Cips paketi tekli olarak alınabildiği gibi çoklu paketler halinde alınarak önemli fiyat avantajları da sağlanabiliyor. Trendyol’un dönemsel indirim kampanyaları sayesinde sevilen cips modelleri oldukça uygun cips fiyatları ile satın alınabiliyor.

Lezzetli Cips Modelleri ve Özellikleri

Evde tek başına yenebilen, aile olarak geniş sohbetler için tercih edilen ya da kalabalık eğlencelerde gönül rahatlığıyla ikram edilen cips çeşitleri, çok özel lezzet seçenekleri sunuyor. Patates ve mısır temelli olarak geliştirilen ürünler sundukları özel aromatik lezzetler yanında, mükemmel soslar ile birlikte de servis edilebiliyor. Ketçaptan acı bibere, Meksika soslarından tarhanaya, naneli yoğurttan peynir aromalarına sayısız lezzet seçeneği bulunan ürünler, tercihe göre sıcak ya da soğuk içecekler eşliğinde tüketilebiliyor. Kişisel beğenilere göre daha az yağ ya da tuz içeren seçenekler, acılı ya da acısız türler de öne çıkabiliyor. Kaymak aromasını sunan özel ürünler çocukların kalbini kazanırken, dereotlu vegan ürünler büyük ilgi görüyor.

Klasik sade seçeneklerin yanında son dönemlerde yenilikçi aromalar ve geleneksel lezzetler de cips paketi seçeneklerinde yerini alıyor. Cips tarhana lezzeti ile Anadolu’nun yöresel lezzetlerini farklı bir biçimde yeniden canlandırıyor. Cips tarhana aroması ve çıtır yapıyı buluşturarak eşsiz lezzetler sunuyor. İçeriğinde buğdayın yanı sıra kekik aroması da bulunan bu özel ürün ailenin tüm bireyleri tarafından büyük ilgi görüyor. Buğday alerjisi olan ya da glutensiz beslenmeyi tercih edenler ise glutensiz çeşitler ile sağlıklı biçimde beslenebiliyor. Peynirli cips seçenekleri ise farklı peynir türlerinin özel lezzetlerini ürün paketlerine taşıyor. Tulum peyniri aroması içeren ürünler, patates ile tulum peyniri büyük bir başarıyla buluşturuyor. Tulum dışında başta beyaz peynir ve kaşar olmak üzere farklı peynir seçenekleri ve özel baharatlı karışımlar da peynirli cips seçenekleri arasında yerini alıyor. Tercih edilen cips mısır ve patatesin klasik lezzeti ile tuz, yağ ve özel baharat aromalarını buluşturan sayısız çeşit arasından seçilebiliyor.

Mısır ve Farklı Ürün Alternatifleri

Patatesin yanı sıra yaygın olarak tercih edilen süt mısır ürünleri de özel lezzetler sunabiliyor. Yüksek enerji kaynağı olan süt mısır çeşitleri, ağızda dağılan lezzetli yapılarıyla her yaş grubuna hitap ediyor. Peynirli, soğanlı, baharatlı ve ketçaplı seçenekleri de bulunan mısır çeşitleri, acılı ya da acısız olarak tercih edilebiliyor. Yoğurtlu ürünler de Türk damak tadına uygun lezzetler olarak büyük ilgi görüyor. Mevsim yeşillikleri, kekik, dereotu gibi aromalar içeren bu ürünler kusursuz seçimler yapmayı kolaylaştırıyor.

Mısır ya da patates dışında sebze ürünleriyle de özel seçenekler sunulabiliyor. Sebze çeşitlerinin oldukça ince biçimde kesilmesi ve fırınlanması ya da kızartılması ile üretilen cipsler, farklı lezzetler olarak öne çıkabiliyor. Bazı kuru yemişler ile meyveler kullanılarak da çok özel ürünler geliştirilebiliyor. Hayvansal gıda içermeyen ürünler vegan diyetlerde yerini alırken, katkısız ve organik olarak üretilen seçenekler de sağlıklı yapılarıyla büyük ilgi görüyor. Organik ürünlerde koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığı için raf ömürleri biraz daha kısa olabiliyor ve satın aldıktan sonra son tüketme tarihinden önce bitirilmeleri gerekiyor. Tercih yaparken yağda kızartılmış seçenekler yerine fırında kavrulmuş ürünlerin seçilmesi de daha az yağlı ve daha az kalorili bir tercih oluşturuyor. Diyet yapanların bu türdeki ürünleri tercih etmesi tavsiye ediliyor. Yer fıstığı, nohut ya da kinoa gibi yiyeceklerin yanı sıra özel bir mandalina türü olan satsuma ile yapılan ürünler de büyük bir beğeniyle tüketiliyor. Yağda kızartılmayan ve kurutularak çıtır hale getirilen sunulan satsuma ürünleri, yağsız ve düşük kalorili ürünler olarak diyet yapanların tercihleri arasında yer alıyor.

Özel Baharatlı ve Acılı Ürün Seçenekleri

Arkadaş buluşmalarının, küçük ev partilerinin ve aile içi keyifli eğlencelerin vazgeçilmezi olan cips türleri; acılı, baharatlı ve özel soslu seçenekleriyle farklı pek çok lezzet sunuyor. Değişik aroma ve içeriklerdeki ürünler arasından damak tadına uygun çeşitler bulmak mümkün olduğu gibi, farklı ürünlerin yer aldığı özel cips tabağı seçenekleri de oluşturulabiliyor. Ürünler acılı ve baharatlı olduğunda bu tatları sevenler için eşsiz lezzetler ortaya çıkabiliyor. Kırmızı biber aromasına sahip ürünler acılı ya da acısız olarak tercih edilebilirken, sarımsak tozundan dereotuna, dağ kekiğinden özel baharatlara pek çok lezzet eşsiz alternatifler oluşturuyor. Tarhanadan leblebiye, ketçaptan soğana farklı lezzetleri bulunan cips acılı ya da acısız versiyonları ile öne çıkabiliyor. Cips acılı olduğunda soğuk içecekler ile uyumlu bir ikili oluştururken, acı yemeyi sevenlerin favori atıştırmalıkları arasında başı çekiyor.

Soslu olarak geliştirilen cips fıstık çeşitleri ise kavrulmuş fıstık içeriği ile büyük ilgi görüyor. Yer fıstıklarının salça, sarımsak tozu, tuz ve farklı çeşnilerle harmanlanması ile elde edilen bu eşsiz lezzet, yer fıstığı tanelerinin sosu özümsemesi ile elde ediliyor. Besin değeri ve yağ oranı oldukça yüksek olan soslu cips fıstık ürünleri, özel içeriği ve eşsiz lezzeti ile oldukça popüler olan ürünler arasında yer alıyor. Benzer bir yöntemle üretilen cips leblebi ürünleri de hem eğlenceli, hem besleyici bir yiyecek olarak tercih ediliyor. Peynirli, baharatlı seçenekleri bulunan cips leblebi içeriği ile sağlıklı ve lezzetli bir seçenek oluşturuyor. Farklı markaların özel baharat ve bitki karışımları ile geliştirdikleri özel formüller arasında herkesin damak tadına uygun bir seçenek mutlaka bulunuyor. Özel cips baharatları ya da Meksika acısı gibi özel tatlar da lezzet artırıcı faktörler arasında yerini alıyor.

Farklı Şekil ve Paket Seçenekleri

Mısır, patates gibi ürünlerin fırınlanması ya da yağda kızartılması ile hazırlanan cips ürünleri gramajları, şekilleri ve çeşnisi ile pek çok özel seçenek sunuyor. Bu seçenekler arasında klasik ürünler yanında üçgen olarak hazırlanan taco seçenekler bulunuyor. Sos lezzetini daha kolay ve kusursuz biçimde alabilmek için tasarlanan bu ürünler, kıtır yapıları ile kolay parçalanmıyor ve oldukça pratik biçimde sosa batırılarak tüketilebiliyor. Üçgen biçimin yanı sıra yuvarlak, konik, köşeli seçenekler de bulunabiliyor. Enteresan formlarıyla çocukların da ilgisini çeken cips türleri, eğlenceli atıştırmalıklar olarak tercih ediliyor. Kaşık cips olarak ifade edilen ürünler ise yayvan biçimleri ile büyük beğeni topluyor. Şekli kaşığa benzediği için bu adı taşıyan ürünler, tercihe göre mısır ya da patatesten üretilmiş olarak satın alınabiliyor. Daha ince kesilmiş ve küçük boyutlu ürünler ise yoğun lezzete ulaşmayı kolaylaştırdığı için tercih ediliyor. Sos olmadan sade yenilen aromatik ürünler küçük boyutlu olduğunda ağızda daha rahat dağılıyor ve lezzetinin daha kolay hissedilmesini sağlıyor.

Paket çeşitleri de ihtiyaca uygun farklı büyüklükler sunuyor. Özel olarak tasarlanmış paketler, içindeki ürünleri uzun süre taze ve sağlıklı tutmayı başarıyor. Güneş ışığını geçirmeyen ve ürünlerin paketin içinde kırılma ihtimalini azaltan paketlerin bazılarında özel soslar da bulunabiliyor. Klasik paketler yerine koruyucu özellik taşıyan kutularda satın alınan ürünler ise açıldıktan sonra daha uzun süre taze kalabiliyor. Ürünlerin kolay bayatlamasını önleyen kutu sistemi sayesinde ürünleri her gün azar azar yemek mümkün olabiliyor. Açılmamış paketlerin tazeliğini ve lezzetini koruması için oda sıcaklığında ve kuru bir yerde korunması tavsiye ediliyor. Paketleri doğrudan darbelerden korumak, düşme ya da riskine karşı dikkatli olmak da gerekiyor.

Özel Dokunuşlarla Eşsiz Sunumlar

Kalabalık arkadaş buluşmalarında ya da misafir ağırlarken patates cips seçenekleriyle mükemmel atıştırmalıklar hazırlanabiliyor. Farklı lezzet ve biçimlerdeki ürünleri küçük paketler halinde alarak zengin çeşit sunan cips tabağı seçenekleri de oluşturulabiliyor. Evde cips keyfi yaparken herkesin beğenisi farklı olduğundan tek çeşit yerine farklı seçenekleri satın almak ve özel tabaklar oluşturmak mümkün oluyor. Evde cips keyfinin önemli avantajlarından biri de yoğurtlu, ketçaplı ya da farklı lezzetlerdeki soslar ile birlikte yeme kolaylığı olarak öne çıkıyor. Cips aromaları dışında özel soslar da farklı lezzetlere istenen yoğunlukla ulaşmayı kolaylaştırıyor. Cips alırken istenen soslara uygun lezzetlerin seçilmesi ve sonrasında özel soslar ile birlikte tüketilmesi kusursuz lezzetler oluşturmayı mümkün kılıyor. Cips aromaları bu sayede çok daha zengin ve bol çeşitli hale geliyor, kişisel tercihe uygun özel tatlar ile mükemmel atıştırmalıklar hazırlanabiliyor.

Soğuk ya da sıcak içeceklerin yanında sunmak üzere uygun sos ve aromatik lezzetlerle hazırlanmış ürünler kolaylıkla bulunabiliyor. Baharattan peynire, yeşillikten yer fıstığına sayısız seçenek arasından gönül rahatlığıyla tercih yapılabildiği gibi, pek çok farklı ürün bir arada sunum tabaklarında yerini alabiliyor. Özel soslar alınacaksa ya da evde hazırlanacaksa sade ürünler daha doğru bir tercih olarak öne çıkıyor. Yoğurt, mayonez, ketçap gibi lezzetler sos hazırlarken ilk başvurulan çeşitler oluyor. Hazır sos seçenekleri de uğraşmak istemeyenler için oldukça pratik çözümler oluşturuyor. Yoğun ve aromatik tatlar için baharatlı ürünler ve soslar, daha hafif lezzetler için ise sade ürünler ve dip soslar tercih ediliyor. Üretimde ya da soslarda kullanılan özel cips baharatları bu lezzetlerin daha benzersiz hale gelmesini kolaylaştırıyor. Trendyol’un geniş ürün gamı içinde çok özel ürün seçeneklerine kolaylıkla ulaşılabiliyor ve çok özel atıştırmalık sunumları oluşturmak oldukça pratik hale gelebiliyor.

Cips İsimleri ve Yapılış Yöntemleri

Cips isimleri ve yapılış teknikleri dünyanın farklı bölgelerinde farklılık gösterse de bu özel lezzetin Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde keşfedildiği biliniyor. Bu kentteki bir restoranda yemek ile birlikte istediği patates kızarmasının beğenmeyen bir müşteri, patatesin çok daha çıtır olması gerektiğini söylüyor. Restoranın şefi anlamsız bulduğu bu talebe tepki olarak, patatesleri ince ince doğruyor ve renkleri tamamen sararana kadar kızart��yor. Bol tuz da koyan şefin beklemediği bir gelişme oluyor ve müşteri bu benzersiz pişirme tarzını çok beğeniyor. Kısa sürede o restoranın spesiyal yiyeceği olarak satışa sunulan ve büyük ün kazanan ince patates kızartmaları, bugün sevilen ürünü ortaya çıkarıyor.

Her dönem en güzel kızartmalık patatesler seçilerek hazırlanan bu özel yiyeceğin üretim süreçleri de zaman içinde gelişerek bugünkü halini alıyor. Patateslerin güzelce yıkanıp ve temizlenmesi ile başlayan üretim süreci, incecik kesim ile devam ediyor. Ürünün daha çıtır olması için köşe noktalarının sayısı artırılıyor, özel tasarımlar gündeme geliyor. Yıkama, soyma ve kesme işlemleri çok özel makinelerde yapıldığı için mükemmel sonuçlara kolayca ulaşılıyor. Fazla nişastadan arınması için suya bırakılan patatesler, daha çıtır bir hale kavuşuyor. İyice kurutulduktan sonra kızgın yağda pişirilen incecik patatesler rengi iyice sarıya dönene kadar pişiriliyor. Patateslerin yüksek dereceli kızgın yağa konulması doğru pişirmenin püf noktalarından birini oluşturuyor. Bazı üretim tekniklerinde kızartma öncesi özel bir sıvı da kullanılabiliyor. Çoğu kez yağdan çıkartıldıktan sonra ikinci kez kızartılan patatesler çok daha özel bir lezzet sunuyor. Son kontrollerin yapılması ve uygun olmayanların ayıklanmasından sonra tuz ve türüne göre özel baharat karışımları ile harmanlanma aşamasına geçiliyor. Bu aşamadan sonra ise ürünler özel paketleme yöntemlerinin ardından kullanıcılara ulaşıyor. Yağ yerine fırında pişirilen ürün seçenekleri de bulunuyor.

Türlerine Göre Cips Fiyatları

Cips sipariş vermek isteyenler ürünün türüne, markasına, paketin gramajına ve diğer faktörlere bağlı olarak farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşabiliyor. Paket boyları fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olurken aile boyu büyük paketleri seçmek ya da çoklu paket seçeneklerine yönelmek önemli fiyat avantajları sağlayabiliyor. Üretimde kullanılan patates ve mısırın kalitesi, baharat ya da diğer çeşnilerin niteliği de fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Ürünlerini çoğunlukla küçük, orta ya da büyük boy paketler halinde satışa sunan markalar, herkesin damak tadına uygun olan ürünleri seçebilmesine imkân tanıyor. Klasik paketler dışında yuvarlak kutular da en yaygın tercih edilen ambalaj seçenekleri arasında yer alıyor. Koruyucu özellik taşıyan bu özel kutular, yemeye daha sonra devam etmeyi mümkün kılıyor ve ürünlerin bozulmadan korunabilmesini sağlıyor. Ayrıca yöresel firmaların ve özel markaların 1, 2 ya da 5 kg gibi özel kutu seçenekleri de bulunabiliyor. Kalabalık aileler ya da özel organizasyonlar için kiloluk satın alma seçenekleri büyük fiyat avantajları oluşturabiliyor.

Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde dünyaca ünlü markalar başta olmak üzere pek çok markanın değişik ürünlerine ulaşmak mümkün oluyor. Cips sipariş vermek isteyenler tekli paketler yerine içinde çok sayıda paketin yer aldığı ürünleri ya da farklı lezzetlerin bir arada sunulduğu özel setleri tercih edebiliyor. Yöresel ürünlerden içinde çok sayıda farklı ürünün yer aldığı keyif paketlerine, özel sos seçeneklerinden rengarenk şekilli seçeneklere çok sayıda ürün Trendyol’un avantajlı satın alma koşullarıyla edinilebiliyor. Dönemsel olarak ilan edilen kampanya seçenekleri, özellikle toplu alımlar için oldukça önemli fırsatlar sağlıyor. Trendyol’un özel indirim kampanyaları sayesinde yüksek kaliteli ürünleri ve özel ürün setlerini kolayca satın almak mümkün oluyor.

search result placeholder