Çeşni

248 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Çeşni

Güzel ve lezzetli sofralar kurmak hayatın en hoş keyiflerinden biridir. Özenle hazırlanan yemekler mutfağa, sofraya ve evdeki yaşama mutluluk katar. Yemekleri hem lezzetleri hem de görünümleri açısından daha cazip kılmak için kullanılan çeşni türleri, sofraları şölene çevirebilir. Tüketiciden oldukça ilgi görür. Pek çok farklı çeşidi bulunan ürünler, farklı yemek ve salatalarda kullanılır. Çeşni çeşitleri, içerdikleri malzemelere göre farklılık gösterir. Her damak tadına ve her zevke uygun çeşni türleri bulmak mümkündür.

Çeşni Ürünleri Nelerdir?

Yemekleri ve salataları çok daha lezzetli hale getirmekte kullanılan çeşni, pek çok çeşidi bulunan bir üründür. Çeşni çeşitleri, öncelikle hazırlanacak yemeğe uygun olarak farklılaşır. Kıymalı köfte yaparken kullanılan köfte harcı, temel köfte malzemelerine katılarak en güzel köftelerin yapılmasını sağlar. Baget kızartmak için çıtır pane harcı en iyi sonucu verir. Mangalda pişirilen yiyecekler için de özel çeşni türleri vardır. Tavuk kanat, et ya da tavuk parçaları için farklı zevklere uygun çeşni çeşitleri mangala lezzet katar. Fırında, fırın torbası içerisinde tavuk pişirmek isteyenler için özel fırın pane çeşnisi tavuk parçalarını bambaşka bir lezzete ulaştırır. Mangalda pişirilen ürünler için sunulan çeşitler ise acı sevenler ya da yoğun baharat tercih edenler için farklı içeriklerdedir. Çeşni ürünleri, patates püresi sevenlerin de işini kolaylaştırır. Mangalın yanı sıra fırında yemek pişirmeyi tercih edenler için fırın yemeklerine uygun türleri farklı seçenekler içerir. Baharat içeren çeşnilerin bazıları aynı zamanda sarımsak içeriklidir. Yemeklerinde tuzsuz ya da az tuzlu diyet uygulamak isteyenler için de tuzsuz türleri mevcuttur. Diyet yapanlar için tuzsuz köfte harcı, lezzetli diyet köfteler pişirmeyi mümkün kılar. Tavuk lezzetini sevenler için ise tavuk çeşni çeşitleri farklı yemeklerde, pilavlarda tercih edilebilir. Çeşni baharat ise hemen her yemek türünde, özellikle etli yemeklerde yepyeni lezzetler yaratır. Çok beğenilen çeşitlerden bir tanesi de sebzeli çeşni seçeneğidir.

Knorr Çeşni Çeşitleri

Kaliteli çeşni türleri ile en güzel yemeklerin hazırlanmasına yardımcı olan Knorr, sağlık ve lezzet sunar. Knorr çeşitleri, mutfaklara yeni alternatifler, farklı seçenekler kazandırır. Etli ya da tavuklu yemeklerin hazırlanmasında, sebzeli türlülerde, soslu makarnalarda, pilav çeşitlerinde, salatalarda, çorbalarda farklı Knorr türleri kullanılır. Knorr çeşni seçenekleri en güzel ve şık sofralara hayat verir. Knorr çeşniler ile süslenen ve lezzetlenen yemekler, tatları kadar renkli görünümleri açısından da beğeni toplar. Aynı zamanda Knorr çeşitleri, sağlıklı ve doğal içerikleri ile yemeklerin sağlıklı pişmesine de yardımcı olur. Knorr seçenekleri herhangi bir yapay ve kimyasal malzeme içermez. Suni tatlandırıcı ve renklendiriciler barındırmaz. Doğal malzemelerden üretilen kaliteli Knorr seçenekleri sağlıklı beslenmeye katkıda bulunur. Kullanımları çok kolay ve pratiktir. Knorr çeşni paketinde uzun süre tazeliğini muhafaza eder. İstendiği zaman kolayca yemeklere ilave edilir. Knorr’un salatalara özel çeşnileri salataları sofranın yıldızı haline getirir.

Çeşni Nasıl Kullanılır?

Kuru gıda ürünleri arasında yer alan çeşni türleri farklı biçimlerde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çeşni türlerinin bir kısmı yemeklerin pişirilmesi esnasında yemek malzemesinin içine karıştırılır. Köfte harcı olarak sunulan ve kıyma, bayat ekmek, soğan gibi köfte malzemelerine katılan çeşni, köfte için ideal baharatları bir arada sunar. Sebzeli çeşni, yemeklerin pişirilmesi esnasında karışıma lezzet katar. Mangalda pişirilen yiyecekler ve fırın yemekleri için üretilen çeşni türleri; yemeklerin pişirilmesinden önce etin, tavuğun, sebzenin üzerini kaplar. Böylece yemeğin yüzeyinin iyi kızarmasını, güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bazı çeşni türleri ise yemekler piştikten sonra hazırlanacak sosları tatlandırır ya da garnitürlerde, salatalarda kullanılır. Salatalara ilave edilen çeşni seçenekleri; sirke, limon, zeytinyağı gibi malzemeler ile bir araya getirilerek salata sosuna dönüşür. Farklı çeşni seçenekleri ile hazırlanan soslar damak tadına göre farklı lezzetler taşır. Ekşi tadın ağırlıkta olduğu çeşniler tercih edilebileceği gibi, keskin baharat içerikli ya da acı tadın baskın olduğu çeşniler de leziz soslar yaratır. Farklı ambalajlarda sunulan çeşni türleri, hemen her damak tadına hitap eden bir çeşitlilik içerir. Çeşni, ambalajı açılmadığı takdirde uzun süre saklanabilir.