search result placeholder

Casper Via E2

Tamamen yerli sermaye ile üç Türk bilgisayar mühendisinin girişimiyle kurulan ve 1990’ların ilk yıllarından itibaren Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede tanınır hâle gelen Casper, üretimden gelen gücüyle ürün portföyüne yeni çözümler eklemeyi sürdürüyor. Ar-Ge faaliyetlerini kendi yürüten ve yaklaşık 40 bin metrekarelik üretim tesislerine sahip olmasıyla Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük elektronik üreticileri arasına adını yazdıran marka, geliştirdiği akıllı cep telefonu modelleriyle teknoloji dünyasında ses getiriyor. Via adını verdiği cep telefonu ailesiyle kısıtlı bütçeli teknoloji meraklılarının beklentilerini karşılayan ürünlere hayat veren marka, Casper Via E2 modeliyle de kullanıcıları memnun ediyor. Yeni nesil tasarım çizgilerine sahip akıllı cep telefonu, Via ailesinin diğer modellerinde olduğu gibi Android işletim sistemiyle geliyor. İlk defa Android işletim sistemli bir telefon edinecek teknoloji tutkunları başta olmak üzere herkesin tercih edebileceği Casper Via E2 ekran fiyatı ile oldukça erişilebilir aralıklarda seyrediyor. Bu sayede elektronik ürünlere büyük bütçe ayıramayanlar da tatmin edici performans sergileyen modern bir akıllı cep telefonu edinebiliyor.

Via Ailesinin En Başarılı Üyelerinden Biri

Tasarımıyla zarif, boyutlarıyla tek elle kullanılabilir, ağırlığıyla kendini hissettirmeyen bir akıllı cep telefonu arıyorsanız, Via E2 tercih edebileceğiniz ürünler içerisinde yer alıyor. Markanın fiziksel ana ekran kullandığı telefonlarından biri olan ve Android işletim sistemi menülerinin, ekrandaki sanal tuşlar aracılığıyla yönetilebildiği model, yuvarlatılmış köşeli yapısıyla beğeni topluyor. Ekranın hemen altında bulunan ana ekran tuşu, yalnızca ana ekran, Google Asistan ve benzeri uygulamaların etkinleştirilebilmesinde değil aynı zamanda parmak izi okuma işlemlerinde de kullanılabiliyor. Zira tuşun üst yüzeyi, parmak izi okuyucu görevi üstleniyor. Oldukça kısa süren parmak tanımlama işleminden sonra PIN ya da desen olmaksızın kilit ekranını açmanız, Google Play Store üzerinden gerçekleştireceğiniz alışverişlere onay vermeniz ve daha pek çok işlem parmak izi okuyucu ile pratiklik kazanıyor. Dilediğiniz takdirde Android işletim sisteminin menüleri içerisinden parmak izi okuyucuyu devre dışı bırakmanıza da imkân tanınıyor.

Telefonun açma kapa tuşu, ses seviye butonları, özellikle telefonunuzu sağ elle kullanıyorsanız, son derece rahat şekilde ulaşabileceğiniz bir noktada bulunuyor. Cihazı sağ elle tuttuğunuzda, baş parmaklarınızla yönetebileceğiniz tuşlar, telefon cebinizdeyken bile yönetebilmenize olanak verecek derecede belirgin çıkıntılar içeriyor. Telefonun üst kısmında 3,5 mm kulaklık girişi yer alıyor. Kulaklık girişinin üst kısımda bulunması, cep telefonu cepte taşınırken kulaklıkların konnektörlerinde gözlemlenebilen kırılma ve kıvrılmaların önüne geçebiliyor. Ön kamera, LED flaş, ahize hoparlörü, LED bildirim ışığı ve çeşitli algılayıcılar ise telefon ekranının üst kısmında sizleri karşılıyor. Modelin taban kısmında Micro-USB girişi konumlanıyor. Batarya şarjı ve dijital veri aktarımında değerlendirebileceğiniz port, OTG desteği sunduğu için telefon, size büyük bir esneklik kazandırıyor. Dilediğiniz takdirde telefonunuza klavye, fare, oyun kumandası, taşınabilir disk, USB bellek gibi birçok bilgisayar çevre birimi ve depolama çözümünü takabilmeniz mümkün oluyor. Şayet telefonunuza Android işletim sistemiyle uyumlu dosya yönetici uygulamaları da yüklerseniz, USB bellek ve taşınabilir disklerinizdeki dijital verilere erişiminiz kolaylaşıyor, dosya transferi yapmanız, taşıyacağınız dosyanın büyüklüğüne de bağlı olarak saniyeler sürüyor.

Gelen aramaları kolayca işitebilmeniz için çok sayıda açıklık içeren hoparl��r bölümü, cihazın arka kapağında bulunuyor. Telefonun yine arka kapak bölümünün üst tarafında, cihazın arka kamerası, LED flaş ve kamera mikrofonu yer alıyor. Oldukça yüksek kapasiteli Casper Via E2 batarya da arka kapağın altında kendine yer buluyor. Li-Po formundaki 4000 mAh kapasiteli batarya, telefonunuzu gün içerisinde dilediğiniz gibi kullanabilmenize olanak veriyor. Gerçekleştirilen testlerde 3G modunda 20 saat civarı konuşma süresi, 360 saat de bekleme süresi sağlayan batarya, ürünün kendi adaptörü ya da taşınabilir şarj cihazlarıyla tam doluluğa ulaştırılabiliyor. Telefonun kasasını korumakla birlikte bataryasını şarj etme gibi özellikler sunabilen Casper Via E2 kılıfları, uzun süreli yolculuklarda şarj cihazı ve adaptör taşımadan da telefonunuzu kesintisiz kullanabilmenize yardımcı oluyor. Geleneksel kılıflar gibi görünen ancak arka kısmında batarya bulunan böylesi kılıflar, telefonun batarya doluluk oranını daima yüksek tutmak isteyen teknoloji meraklıları ve profesyonellere hitap ediyor.

Casper Via E2 Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Fiziksel yapısıyla tek elle kullanıp yönetebileceğiniz şekilde dizayn edilen ve ölçüleri de bu doğrultuda belirlenen Via E2; 153,4 mm’ik uzunluğu, 77 mm’lik genişliği ve 10,5 mm’lik kalınlığıyla taşınabilirlik sınırlarında kalıyor. 195 gram ağırlığındaki Casper Via E2 ekran özellikleriyle günceli yakalıyor.

Renk doğruluğu ve geniş görüş açısı sağlamasıyla teknoloji sektörünün takdirini kazanan IPS LCD panelli ekran kullanan ürün, 5,5 inç genişliğinde ekranla geliyor. Uygulama, oyun ve diğer tüm dijital içerikleri, keskin görüntüler eşliğinde takip edebilmenizi mümkün kılan ekran, bunu 237 ppi piksel yoğunluğuna sahip 1280 x 720 piksel (HD) çözünürlüğüyle başarıyor. Çözünürlüğüyle olduğu kadar yenileme hızıyla da kullanıcılarını memnun eden ekran 60 Hz seviyesinde tazeleme hızı sunuyor. Böylece dijital oyunlarla zaman geçirmek isteyen mobil oyun tutkunları, Via E2’nin akıcı görüntüleriyle favori oyunlarına zaman ayırabiliyor. Birçok cep telefonunda olduğu gibi 16:9 en boy oranını kullanan ürün, ilgili en boy oranına sahip videoların ve oyunların, tam ekran şeklinde görüntüleyebilmenize olanak veriyor. Çoklu dokunma destekleyen ekran, 2,5D eğimi sayesinde görünüm açısından telefonun zarafetini tamamlarken kullanım açısından da size rahatlık sağlayabiliyor. Ekranın üst kısmına yerleştirilen algılayıcılardan ortam ışığı sensörü, gerekli ayarlamaları yaptığınızda, odanın ve açık mekânın ışık durumuna göre ekranın parlaklık seviyesini kendiliğinden artırıp azaltabiliyor. Dilediğiniz zaman ekran parlaklığını elle ayarlamanız da mümkün oluyor.

Telefonunuzla dijital içerikleri tüketmenin yanı sıra video ve fotoğraf kaydı gerçekleştirip ses ya da görüntü dosyaları üzerinde geliştirmeler yapmayı hedefliyorsanız, bu işlemleri kolayca yapabileceğiniz Casper Via E2 fiyat performans segmentinin iddialı telefonlarından biri olarak karşınıza çıkıyor. Gücünü MediaTek MT6737 yonga setinin beraberinde getirdiği dâhili donanım bileşenlerinden alan ürün, bulunduğu segment dikkate alındığında gayet tatmin edici bir başarım sergiliyor. Çalışma hızını, 1,3 GHz frekansına kadar yükseltebilen ve telefonla ilgilendiğiniz anda işlemciye binen yük doğrultusunda hızını farklılaştırabilen dört çekirdekli işlemci, cihazın temel performansını belirliyor. Aynı anda birden fazla uygulama çalıştırabilmenize olanak veren; dijital içerik tüketimi, video düzenleme ve benzeri, işlemciyi zorlayabilecek süreçlerin üstesinden rahatlıkla gelen dört çekirdekli işlemci, ARM Cortex-A53 mimarisiyle üretiliyor ve 64-bit desteği sunuyor. İşlemcinin 28 nm üretim teknolojisiyle geliştirilmiş olması, güç tüketimi tarafında dezavantaj gibi görünse de 4000 mAh kapasiteli telefon bataryası, muhtemel dezavantajı ortadan kaldırıyor. Android platformunda yayımlanan oyunlara meraklıysanız ve özellikle iki boyutlu oyunlarla zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, Via E2’nin grafik çözümü, gereksinimlerinizi karşılıyor. Mali-T720 MP1 grafik işlemcisine ev sahipliği yapan model, iki boyutlu oyunları keyifle oynayabilmenize imkân tanıyor.

Yeni nesil uygulama ve oyunların donanım gereksinimleri giderek artarken Casper imzası taşıyan akıllı cep telefonu, bu gereksinimleri karşılamayı başarıyor. Çoklu uygulama kullanımını mümkün hâle getiren, geniş kapasiteli bellek isteyen uygulamaların kullanılabilmesine vize veren 3 GB kapasiteli bellek, telefonun en önemli özelliklerinden birine dönüşüyor. Cihazın dâhili depolama alanı ise pek çok kullanıcı için yeterlilik gösterebiliyor. Via E2 32 GB kapasiteli depolama alanı sayesinde size Google Play Store üzerinden uygulama ve oyunlar indirip yükleyebilmenize, modeldeki kameraları kullanarak görüntü ve ses kayıtları yapabilmenize ve favori multimedya içeriklerinizi telefonunuza aktarabilmenize fırsat tanıyor. Şayet telefonunuzun depolama alanı, kullanım senaryolarınızda yetersiz geliyorsa, ürünün hafıza kartı desteği bulunuyor. Maksimum 64 GB kapasiteli hafıza kartlarını takabileceğiniz akıllı cep telefonunun hafızasını bu yolla artırabileceğiniz gibi dilerseniz Google ve diğer markaların bulut depolama çözümleri de verilerinizi saklama noktasında size yardımcı olabiliyor. Bu özelliklerin yanı sıra Casper Via E2 yeşil ekran, bilinmeyen özellikleri, inceleme ve yorumlar okunarak kolayca keşfedilebiliyor. Ayrıca sahip olduğunuz akıllı cep telefonunun parçalarını yenilemek istiyorsanız; Casper Via E2 kasa, anakart, LCD ekran, ekran çıtalı, tuş takımı, şarj soketi, hoparlör gibi parçalarının fiyat ve özellikleri değişiklik gösteriyor.

Akıllı cep telefonunun kablosuz bağlanabilirlik özellikleri de teknoloji meraklılarının ihtiyaçlarını karşılıyor. MediaTek MT6737 platformunun varsayılan özellikleri arasında yer alan 802,11n Wi-Fi kablosuz ağ bağlantı imkânı, internete ve yerel ağlara yüksek hızda bağlanabilmenize olanak tanıyor. 4,5G desteği ise modelin en dikkat çeken yanlarından biri oluyor. LTE Cat.4 sınıfında olan ve 150 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme hızlarıyla, mobil internet kullanım deneyiminizi zirveye taşıyan ürün, gerek gördüğünüz takdirde Wi-Fi HotSpot olarak görev alabiliyor. Böylece telefonunuzdaki mobil interneti Wi-Fi özellikli bilgisayar, oyun konsolu ve benzeri cihazlarla paylaşmanız olanaklı hâle geliyor. Kablosuz kulaklık ve hoparlörlerin yanı sıra giyilebilir teknoloji ürünlerinizi, akıllı cep telefonunuzla eşleştirerek kullanmayı arzu ediyorsanız, Via E2’nin Bluetooth özellikleri gereksinimlerinize yanıt verebiliyor. Bluetooth 4,0 teknolojisini taşıyan ürün, Bluetooth destekli aygıtlarla kolayca iletişim kurabiliyor, veri aktarımı gerçekleştirebiliyor ve tüm bunları yaparken asgari oranda enerji tüketerek bataryanın daha uzun süre telefonu çalıştırabilmesine katkıda bulunuyor.

İçinizdeki Fotoğrafçıyı Via E2 ile Açığa Çıkarın

Teknoloji tutkunlarının kullandıkları kompakt fotoğraf makinelerini yavaş yavaş emekliye ayırmalarına vesile olan yeni nesil cep telefonları, hem ön kameraları hem de arka kameralarıyla oldukça başarılı kareler yakalayabiliyor. Diyafram aralıkları, mercek yapıları, görüntü işleme sistemleri ve telefon markalarının kendilerine özgü fotoğraf makinesi yazılımları, ürünlerin gündelik yaşamda, fotoğraf çekimi ve video kaydı alanında değerlendirilebilmesine zemin hazırlıyor.

Casper’ın Via ailesine kazandırdığı E2 modeli de böylesi cep telefonları arasında gösteriliyor. Gündüz ve gece çekimlerinde tatmin edici sonuçlar elde etmenize olanak veren ön ve arka kameralarla donatılan model, donanım bileşenlerinden aldığı gücü ve yakaladığı esnekliği kameralarının verimli kullanılabilmesine yönlendiriyor. Telefonu elinize aldığınızda sizi karşılayan ve ekranın üst kısmına yerleştirilen 5 megapiksel çözünürlüklü ön kamera, gerek görüntülü görüşmelerde gerekse selfie çekim süreçlerinde görev alabiliyor. Çekim modu, beyaz dengesi, görüntü efekti ve benzeri özelleştirmeleri yapabilmenize imkân tanıyan kamera arayüzü, ön kamerayı daha verimli yönetebilmenize yardım ediyor. Gündüz çekimlerinde başarılı fotoğraf ve videolar yakalayabilmenizi sağlayan ön kamera, gece çekimleri ve karanlık ortam çekimlerinde ise LED flaş desteğiyle çekimlerinizi, hedeflediğiniz kalitede gerçekleştirebilmenizi mümkün kılıyor. Dilerseniz Google Play Store üzerinden indirip yükleyebileceğiniz üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla ön kamerayı daha efektif kullanmanıza ortam hazırlanıyor. Hatta kimi uygulamalardan destek alınarak Via E2’nin ön kamerası, âdeta bir web kamera gibi çalıştırılabiliyor. Casper Via E2 ekran değişimi gibi süreçler, ön kameranın performansını olumsuz yönde etkilemiyor.

Modelin arka kamerası ise ön kamerasına kıyasla çok daha fazla hünerle geliyor. 13 megapiksel çözünürlüklü arka kamera, Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüklü videoları saniyede 30 kare hızında kaydedebiliyor. Arka kameranın asıl kabiliyetleri ise fotoğraf çekimlerinde ortaya çıkıyor. Hem elle hem de otomatik odaklama özelliği sunan arka kamera, odaklanmak istenilen nesnenin, sahnenin geri kalanındaki diğer unsurlardan ayrılarak daha net şekilde görüntülenebilmesine hizmet ediyor. Odaklama sonrasında kaydedilen görüntüler, vurgulanmak istenen nesne ön plana çıkarılabildiği için daha hoş görünüyor. Özellikle sosyal ağlarda ve fotoğraf paylaşım mecralarında, çektiğiniz fotoğrafları paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, Via E2 ile yakaladığınız kareler, sizi bir fenomene dönüştürme potansiyeli taşıyor.

Gündüz çekimlerinizde vurgulamak istediğiniz ayrıntılar, yalnızca odaklama ile değil HDR imkânlarıyla da öne çıkarılabiliyor. Kamera arayüzünden elle seçebileceğiniz ya da sürekli otomatik modda tutabileceğiniz HDR özelliği, yüksek ışıklı alanlarda daha detaylı pozlar elde edebilmenizi olanaklı kılıyor. Ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarını çekmek istediğinizde en iyi anı zahmetsizce tespit etmek istiyorsanız, gülümseme yakalama özelliği, keşfedilmeyi bekliyor. Daha kapsamlı çekimler yapıp en iyi karenin peşine düşenlerden biriyseniz, içinizdeki teknoloji tutkunu fotoğrafçıyı, Via E2’nin arka kamerasıyla kullanılabilen seri çekim modu memnun edebiliyor. Saniyeler içerisinde onlarca kare kaydı gerçekleştirebilen akıllı cep telefonu, çektiğiniz kareler arasından en iyilerini seçebilmenize, dilerseniz tüm çekimleri kaydedebilmenize imkân tanıyor.

Hâlihazırda kullandığınız telefonunuzun kameralarından memnunsanız ancak ekranını ve bataryasını değiştirmeyi planlıyorsanız, Casper Via E2 batarya fiyatı ve ekran camı fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Bunun yanında telefonunuzun ekranını ve kasasını, dış etkenlerden korumak istiyor, telefonunuzu güvenle şarj etmeyi hedefliyorsanız; Casper Via E2 ekran koruyucu, kırılmaz cam, kapaklı kılıf, telefon kılıfları, şarj aleti seçenekleri, alışveriş listenize girmeyi bekliyor.

Android 6,0 Marshmallow’u Casper ile Keşfedin

Markanın geliştirdiği Via E2 akıllı cep telefonunda, Android işletim sisteminin en yaygın kullanılan sürümlerinden biri olan Android 6,0 Marshmallow yer alıyor. Bu işletim sistemi sürümünün taşıdığı tüm yenilikleri keşfedebilmenize olanak veren ürün, güvenlik güncelleştirmelerinden de yararlanabilmenizi sağlıyor. Bahse konu güvenlik güncelleştirmelerinin başında ise tercihe bağlı izinler geliyor. Eski Android sürümlerinde uygulama yüklerken uygulama yayımcısının talep ettiği tüm erişim izinleri, tek seferde toplu hâlde verilirken Android 6,0 Marshmallow ile gelen yenilik sayesinde artık, tercihlerinize göre bu erişim taleplerine izin verip reddetme hakkınız bulunuyor. Kişisel verilerinizin ve genel dijital güvenliğinizin korunması yönünde atılım bu yenilikçi adım, Via E2 modelini tercih etmeniz noktasında da değerli oluyor. Casper’ın cep telefonuyla karşınıza çıkan teknik özelliklerden parmak izi okuma fonksiyonu da Android 6,0 işletim sisteminin maharetleriyle hayat buluyor.

Eski sürüm Android işletim sistemlerinde belirli oranda kullanılabilen ancak 6,0 sürümünde fark edilir düzeyde iyileştirilen uygulamayı beklemeye alma işlevi de akıllı cep telefonunuzu keyifle kullanmanıza yardım ediyor. Batarya kullanımını asgari düzeye taşıyan özellik sayesinde çok sık kullanmadığınız uygulamalar, beklemeye alınıyor ve pil tüketimini herhangi bir şekilde etkilemiyor. Cihazın, otomatik olarak uyku moduna alınması ise yine batarya kullanımı için Android 6,0 ile gelen iyileştirmeler arasında yer alıyor. Via E2 modeliyle de etkin şekilde çalıştığını görebileceğiniz uyku modu, genel kullanım deneyiminizi olumsuz etkilememekle birlikte batarya kullanım süresini standart değerlerden daha yukarı taşıyabiliyor.

Eğer siz de hem iş hayatınızda hem de gündelik yaşantınızda ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bir akıllı cep telefonu kullanmayı hedefliyorsanız, Casper’ın geliştirdiği ürünleri ve bu ürünlerle uyumlu aksesuarları inceleyebilir, dilediğiniz çözümü Trendyol’a özel avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

search result placeholder