Canon 200d

536 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Canon 200D

En Güzel Anlarınızı Canon 200D ile Ölümsüzleştirin

İyi fotoğraf çekebilmek için ışık ve ortam kadar kullanılan fotoğraf makinesinin özellikleri de belirleyicidir. Eskiden çekilen fotoğraflar kişisel hayatın bir parçasıyken, artık onu başkalarıyla paylaşmak da bir o kadar önem kazandı. Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak, akıllı telefonların çıkmasıyla beraber daha da önemli hale geldi. Ancak akıllı telefonların çektiği fotoğraflar hala fotoğraf makineleri kadar kaliteli ve kontrol edilebilir olmuyor. Temel olarak en büyük fark fotoğraf makinelerinin büyük ve kaliteli lenslere sahip olmasından ve görüntü işleyen sensörlerinin akıllı telefonlarınkinden daha büyük olmasından kaynaklanıyor. Hâl böyle olunca iyi fotoğraflar çekmek ve detayları yakalamak isteyenler için hala fotoğraf makineleri hayatın önemli bir parçası. Canon 200D çoğu kullanıcının bu ihtiyacına yanıt veriyor. Akıllı telefonlarla kurduğu Bluetooth bağlantısı sayesinde kaliteli fotoğraf çekimlerini aynı zamanda hızlı bir şekilde telefonla entegre ederek size büyük kolaylık sağlıyor. Akıllı telefonla fotoğraf makinesinin gücünü birleştiriyor ve kullanıcıya daha hızlı ve kaliteli bir deneyim yaşatıyor. App Store ve Google Play’de sunulan fotoğraf arşivi uygulaması sayesinde çok hızlı bir şekilde telefondan çekilen fotoğraflara ulaşmak ve galeride gezmek mümkün. Canon 200D fiyat olarak sunduğu özelliklerin ötesinde bir performans vaat ediyor. Teknolojinin gelişimi ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla artan fotoğraf paylaşımlarından profesyonel fotoğrafçılığa geniş bir yelpazede kullanılabilecek ürün, 24.2 megapiksel çözünürlüğe sahip. Piyasadaki diğer makineler göz önüne alındığında bu çözünürlük fiyat performans açısından oldukça iyi sonuçlar verecektir. Canon 200D özellikleri göz önüne alındığında CMOS sensör, çok düşük ışık koşullarında dahi çekim yapabilmeye yarayan yüksek ISO hassasiyeti, Wi-Fi, NFC ve Bluetooth bağlantı seçenekleri dikkat çekiyor. Kablosuz dosya aktarım teknolojileri sayesinde gereksiz eşya yükü ve kalabalığının önüne geçiliyor. Sensör büyüklüğü sayesinde hem alan derinliği olan estetik fotoğraflar hem de yüksek bilgi ve detay barındıran fotoğraflar çekilebilir. ISO değerleri ideal koşullarda 25600’e kadar çıkabiliyor. Birçok fotoğraf makinesi için gece koşullarında özellikle hareketli nesneleri fotoğraflamak sorun olabilirken, bu cihazda sunulan ISO değerleriyle enstantane ayarlarını düşürmeden fotoğraf çekmek ve hızlı objeleri görüntüde yakalamak mümkün hale geliyor. Aynı zamanda çeşitli ayarlar yapıldığı takdirde ISO 51.200’e kadar genişletilebildiği de Canon tarafından belirtilmekte. Video çekimleri sırasında ise ISO 12800’e kadar çıkmaktadır.

Canon’un Sunduğu Zengin Lens Çeşitliliği

Fotoğraf makinesi aldıktan sonra ona istenen ölçüde aksesuar eklemek ve onu yeni ekipmanlarla güçlendirmek mümkün. Fotoğraf makinesi için en önemli olanaklardan biri kullanılabilen lenslerin sayısıdır. Her fotoğraf makinesi kendi lens yuva tipine sahiptir. Farklı markaların sunduğu modellere yönelik ürünler başka markalarda kullanıma uygun olmayabilir. Lens ve makine gövdesi arasındaki uyumsuzluğa çözüm olarak geliştirilen aparat kullanımı; makinenin ağırlığını, dengesini bozarak kullanımı negatif yönde etkileyebilir. Daha rahat bir kullanım için fotoğraf makinesi seçilirken markanın sunduğu lens kataloğuna da göz atmakta fayda vardır. Piyasadaki en kaliteli lens markalarından biri olan Canon, optik özellikleriyle fotoğrafa değer katan lenslerini büyük bir uzmanlık ve titizlikle üretiyor. Böylece Canon marka makineleri tercih eden kullanıcılar sadece aynı marka lensleri kullanarak bile bütün ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yine objektif aksesuarları olarak kullanılan ND, polarize ve diğer lens filtreleri; parasoleyler için de kullanılan marka ve modellerin uyumlu olmasına özen göstermek gerekir. Edinilen malzemelerin temizliği ve bakımı için de lens temizleme setleri, solüsyonlar ve optik temizleme mendilleri edinilerek ürünlerin kondisyonunun koruyarak kullanımı sağlanmalıdır. Canon 200D inceleme sonuçları gösteriyor ki yeni nesil fotoğraf ve video kamera üretiminde sektörde çığır açan marka, sürekli yeni geliştirmelerle müşterilere ihtiyaç duydukları ürünleri tasarlamaya devam ediyor. Yılların verdiği birikimle tüketicinin çok rahat ulaşabildiği bir markaya dönüşmesinin yanında, makineler için kullanılabilir lens skalasında da sunduğu çeşitlilik onun diğer markalardan bir adım daha öne çıkmasını sağlıyor. EF/EF-S lens yuvalarıyla uyumlu 80’nin üzerinde lensin bulunması markanın en büyük avantajlarından biri. Böylece kullanıcılar portre, dış, tele, makro çekim gibi tüm ihtiyaçlarını tek bir fotoğraf makinesiyle karşılayabiliyor. Canon 200D yorumları da ürünün bu özelliğinin önemini gösteriyor. Aynı zamanda Canon 200D DSLR uyumlu lenslerde var olan optik görüntü sabitleyici özelliği daha net görüntüler yakalamak isteyenler için büyük bir öneme sahip. Bilhassa düşük ışık koşulları, hızlı hareket eden nesneler gibi farklı faktörlerin olduğu çekimler için bu özelliğin çok işlevsel olduğu vurgulanmakta. Hem RAW hem de JPEG formatlarında 6000 x 4000 piksel büyüklüğüne kadar fotoğraf çekebiliyor olması da eşsiz detaylar yakalamak isteyenler için öne çıkan bir nokta. Yüksek çözünürlüklü çekimler sayesinde çektiğiniz görüntülerden çok daha büyük boyutlarda baskılar almanız mümkün.

Farklı Renk Seçenekleri ile Canon 200D

Alışılageldik şık Canon tasarımının yanında bu modelde farklı bir tasarım da beğeniye sunuldu. Canon 200D beyaz, gümüş renk seçenekleriyle bildiğimiz fotoğraf makinelerinden farklı bir yerde konumlandırıyor kendini. Gövde ve farklı renkteki lenslerin şık uyumu, sadece teknolojiye değil, görselliğe de verilen önemin bir göstergesi. Aynı zamanda şehir fotoğrafları çekenler için fazlasıyla şık bir aksesuar. Birçok fotoğrafçı ve fotoğraf meraklısı için yaşadıkları veya gezdikleri şehri fotoğraflamak, yerel insanların gündelik hayattan manzaralarını yakalamak ayrı bir tutkudur. Çoğu kişi makinesini çantasında bazıları da her an fotoğraf çekebilmek için boyun askısıyla taşır. Farklı renklerdeki yeni nesil makinelerle kıyafet ve tarzınızla çok daha uyumlu ve şık kombinler yapmak böylece mümkün hale geliyor. Canon 200D kullanımı da oldukça kolay. Oldukça hafif, taşınabilir bir gövdeye sahip. Pil takılı olduğu haliyle 450 gram civarında ağırlığa sahip olması onu sürekli yanınızda taşınabilir bir hale getiriyor. Bu yönüyle makine, üzerinde değişken açılı ekran bulunan üretilmiş en hafif kamera. Hem estetik görünümü hem de hafif tasarımıyla bu makineyi kullanırken en çok ihtiyaç duyacağınız şey boyun askınız olacaktır. Dokunmatik bir ekrana sahip olan ekranı kullanmak, odaklama ve diğer ayarlarla oynamak da mümkün. Hızlı netleme özelliği sayesinde dokunmatik ekrandan kolayca yeni ayar yapılabilir. Aynı zamanda telefonla veri aktarımı bağlantısının güçlü olması ve kullanılabilir fotoğraf arşiv uygulaması sayesinde tüm bu aktarma ve paylaşma sürecini de en hızlı, pratik hale getirmiş durumda. Kamerayı çantasından çıkarmaya gerek kalmadan telefon uygulamasında görüntüler arasında gezilebiliyor. Böylece çekimi yapılan karelerin kontrolü yapılarak gerekli görüldüğü takdirde yenilerini çekmek çok kolay.

Canon 200D Modelinde Batarya ve Şarj Kullanımı

Satın alındığında ürünün paketinin içinde bulunan Canon 200D şarj aleti çoğu Canon fotoğraf ve video makine modellerinin bataryasını şarj edebilme özelliği taşıyor. Canon 200D batarya şarj edilebilir Li-iyon pilden oluşuyor. Günlük kullanımlar için yeterli bir güce sahip olsa da uzun çekimler ve elektrik kaynağından uzakta gerçekleştirilecek çekimler için yedek bataryaları her yerden bulunabiliyor. Böylece birkaç batarya ile doğada çekime gitmek ve gün boyu fotoğraf çekmek mümkün oluyor. Bu, aynı zamanda modeli fotoğraf dışında, video içinde sık kullanılan bir ürün hâline getiriyor. 29 dakika 59 saniye boyunca kesintisiz video çekimi yapılabiliyor. HD görüntü kalitesiyle saniyede 50 veya 60 kareye kadar slow motion çekme özelliği bulunuyor. Video kayıtları en sık kullanılan iki video türü olan MP4 ve MOV formatlarında yapılıyor. Bu sayede çekimleri sosyal ağ ve internette paylaşmak hem kolaylaşıyor hem de videoyu sonradan farklı bir formata çevirmeye gereksinim duyulmuyor. YouTube gibi platformlarda yayın yapan kullanıcıların kaliteli yayın yapabilmesi için görüntü ve ses kaydının belli bir kalitenin üzerinde olması gerekir. En az içerik kadar önemli olan bu biçimsel kriterler, izleyiciye giden verinin daha rahat izlenebilmesini sağlar. Çoğu yayıncı öncelik olarak kamerayı baz alsa da aslında ses de en az görsel çözünürlük kadar önemlidir. Kameranın yan bölümünde mikrofon girişi bulunması seslerin daha kaliteli bir şekilde kaydedilmesine yarıyor. Boom ya da yaka mikrofon kullanılarak görüntülerin olduğu kadar seslerin de profesyonel bir şekilde alınmasını sağlıyor. Yayıncılık alanında içerik üreten kişiler için haber, inceleme veya vlog kaydedip hazırlamak böylece mümkün oluyor. Cihaz ses ve görüntüleri karta takılan SD hafıza kartlarına kaydediyor. Böylece günümüzde çoğu bilgisayarda bulunan SD kart yuvalarıyla, başka bir aktarım cihazına gerek kalmadan dosyaları masaüstü veya laptoplara aktarmak mümkün oluyor. Canon’un fotoğraf makinelerine getirdiği yeniliklerle müşteriye hız ve pratiklik sağlayan yaklaşımları, kullanımın her aşamasında büyük konfor sağlıyor.

Canon 200D ile İyi Fotoğraf Çekmek İçin Önemli Hususlar

Fotoğraf diğer sanatlara göre çok daha geç ortaya çıkmıştır. İlk keşfedildiği yıllarda birçok konu hakkındaki fikrin değişmesine sebep olmuştur. Örneğin koşan atların anatomik yapısı hakkında bilinen bilgileri alaşağı etmiştir. O güne kadar koşu sırasında atların dört ayağının da aynı anda havalandığı zannedilirdi. Ressamlar çizimlerini bu bilgiye göre yaparlardı. Ancak ilk fotoğraf çekimleriyle beraber görüldü ki ön ve arka ayakları arasındaki koordinasyon daha farklı bir şekilde koşmalarını sağlamaktaydı. Ön ayakları zemine değdiği sırada arka ayakları havada, arka ayakları zemindeyken de ön ayakları havaya kalkmaktadır. İşte fotoğrafın getirdiği bu farklı bakış açısı hem nesneleri hem de dünyayı algılayışımızda değişik izler bıraktı. Bugün kendini güzel hissetmek isteyen biri için fotoğraflarda iyi çıkmak çok önemlidir. Aslında güzel fotoğraf çoğunlukla ışık, obje, renk ve desen arasındaki uyumdan kaynaklanmaktadır. Güneş gibi doğal ışıkta ya da evdeki herhangi bir elektrik kaynaklı doğal olmayan ışıklarda çekim yaparken de önemli olan fotoğrafın objesinin ışığa yeterince doymasıdır. Pozlama sırasında obje yeterli ışık almazsa görüntüde karıncalanma olarak da bilinen parazitlenme görülür. Eğer güçlü bir ışık kaynağı mevcutsa hem ana obje hem de fondaki objeler net bir şekilde ışıkla beslenir. Bu daha net görüntüler elde etmek için oldukça gereklidir. Çekim yapılan alanda, ana obje, zemin ve fona düşen ışığın birbirlerinden farklı ışık şiddeti ve renk aralıklarında olması kompozisyon içinde boyutlanmayı sağlar. İkinci önemli olan şeyse renk ve dokular arasındaki uyumdur. Bazı renkler fotoğraflanan karelerin daha soğuk çıkmasına neden olur. Örneğin mavi tonları veren beyaz ışık, daha soğuk bir görüntü izlediğimizi bilinçaltımıza söyler. İster istemez kareyi gördüğümüzde kafamızda soğukluk, donukluk, ciddiyet, gerçeklik çağrışımları gelir. Oysa sarı, kırmızı gibi sıcak renklere sahip olan fotoğraflar görenlere daha samimi, içten ve duygusal görünürler. Aynı objeleri iki farklı şekilde fotoğrafladığınızda ortaya çıkan fark aslında sadece insanın renkle alakalı olarak zihninde kodladığı yorumlama farkıdır. Renk kadar önemli olan bir diğer şey de doku ve desendir. Örneğin suya yansıması düşen bir görüntü görenlere bambaşka duygular çağrıştıracaktır. Fotoğrafın içine giren alanda bulunan kumaşlar, meyveler, doğal olan ve olmayan malzemeler dokularıyla fotoğrafta belirli duygular yaratır. Birçok profesyonel fotoğrafçı su yansıması, gölge, pürüzlü ve pürüzsüz zeminler gibi farklı nitelikteki öğelerden yararlanarak kompozisyonları oluştururlar. Tıpkı bu fotoğraf önü öğeleri gibi birde elimizdeki malzemelerle kompozisyonla kurduğumuz ilişkiyi yorumlayabiliriz. Kullanılan lens, filtre ve diğer aksesuarlar kamera önündeki görüntüyü algılayışı ve yorumlamayı biçimlendirir. Bulunduğu alandan koparılmak istenen obje tele lens ile ayrı bir şekilde görüntülenebilir. Oysa aynı nesneye geniş açı lensle yaklaşıldığında mekanla kurduğu ilişki çok daha farklı olmaktadır.

Canon 200D Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tüketicilerin için ürünü cazip kılan noktalardan biri de Canon 200D body fiyat ve beraberinde sunulan diğer lens seçenekleri. Oldukça verimli bir ürün olan makine, genelde Canon 200D 18-55 kit lensle tercih ediliyor. Her türlü kullanıcının ortak ihtiyaçları için artık endüstri standardı haline gelmiş bu kit lens hem dış mekan hem de genel çekimlerde iyi bir başlangıç seviyesi lensi. Markanın amiral gemilerinden biri olan Canon 200D 50mm lens de kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında. Yıllardan beri Canon’un ürettiği her fotoğraf makinesi modeli için en çok tercih edilen lenslerden biri olma özelliği taşıyor. Her türlü çekim için ideal bir yardımcı. Barındırdığı 1.8 diyafram; alan derinliği dar, göze hoş gelen fotoğraflar üretmek için çok cazip. Daha profesyonel bir görüntü yaratan dar alan derinlikli fotoğraflarda odaklanılan nesneyle diğer nesneler arasında boyut oluşturuluyor. Bu hem mekan algısını hem de çekimi yapılan nesnenin canlı görünümünü değiştirerek etkileyici karelere olanak sağlıyor. Diğer yandan 50mm lens seyahatlerde, gezilerde yanınızda taşıması basit ve çok fazla yer kaplamıyor. Yine de farklı odaklı lenslerin her zaman elinin altında ve bir arada olmasını isteyenler için de Canon 200D 18-135 mm lens seçeneği mevcut. Hem geniş açı hem de tele açılarda oldukça iyi bir performans sunuyor. Dışarıda yapılan fotoğraf çekimlerinde birçok farklı lensi çantasında taşımak istemeyen, tek bir lensle fotoğraf ve video çekimlerini gerçekleştirmek isteyen tüketici için oldukça pratik ve işlevsel bir seçenek. Böylece gereksiz yükler taşımak yerine çekime odaklanabilir ve hareket etmek daha kolay hale gelir. Tele fotoğraf çekimlerinde kameranın en ufak bir sarsıntıda herhangi bir flu görüntü vermemesi ve hareketli objeleri dahi net yakalayabilmesi için makine alırken Canon 200D tripod seçenekleri de düşünülmeli. Değişik fiyat aralıklarında bulunabilen tripodlar için çekimin gerçekleşeceği yer, hangi lenslerin kullanılacağı gibi detayları göz önüne almak da fayda var. Hafif tripodlarla dış çekimlerde ağır zum lensleri kullanmak bazı kullanıcıları zorlayabilir, bunun yanında kit lens kullanılacak bir iç çekimde fiyat açısından daha uygun olan tripod modelleri de iyi bir performans verecektir. Eğer dışarıda çekim yapmayı planlıyorsanız yağmur, rüzgar gibi dış etmenleri de düşünmeniz, tripod ve makinenizi kurarken gerekli korumayı sağlamanız gerekir. Bu gibi çekim koşulları için üretilen aksesuarlar her zaman çantanızda bulunmalı ve sizi her türlü koşula karşı hazırlıklı hale getirmelidir. Rahat ve iyi bir akış sağlayan kaliteli bir tripod kafası ve ağır malzemeli tripod gövdesi her koşulda olduğu gibi zorlu koşullarda da görevini yerine getirecektir. Yüksek teknoloji ürünü Canon 200D gibi kaliteli fotoğraf makineleri ve daha fazlası için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.