Çamaşır Sepeti

5513 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Çamaşır Sepeti

Çamaşır Sepeti

Yıkanma zamanını bekleyen kirlilerinizi biriktirdiğiniz çamaşır sepetleri, farklı malzemelerden özenle tasarlanan modelleriyle, evinizin şık ve zarif aksesuarlarıdır. Genellikle banyo ve yatak odalarında konumlandırılan bu sepetler, kapaklı ve kapaksız formları, kare, dikdörtgen, dairesel ya da oval şekilleriyle geniş tasarım alternatiflerine sahiptir. Farklı hacimlere sahip bu formların büyüklüğünü ev nüfusu, yaşam tarzınız, çamaşır yıkama sıklığınız ve alışkanlıklarınız belirler. Kimi evlerde tek bir kirli çamaşır sepeti yeterli gelirken kimilerinde çok gözlü modeller ya da setler halinde kullanmak, farklı renklere ve türlere sahip çamaşırların ayrılmasını kolaylaştırır. Trendyol işlevsellikle estetik çizgileri buluşturan zengin çeşitlilikteki malzeme, form, tarza sahip çamaşır sepeti modelleri ile evlerinizi düzenli tutmanıza yardımcı olurken stil ve zevkinizi de dekorasyona yansıtır.

İster yalnız yaşayan bir bekar, isterseniz kalabalık bir aile olun, çamaşır yıkanan her yerde kirlileri uygun bir alanda göz önünden uzak bir şekilde toplamak gerekir. İş kıyafetleri, spor giysiler, iç çamaşırlar, gecelikler, pijamalar, nevresimler, havlular her evde sıklıkla yıkanan ve biriken kirlilerdir. Üstelik bebek ve hareketli çocuklar da varsa etrafı sürekli düzenli tutmanın yolu ve çamaşır zamanının geldiğinin habercisi bu emektar sepetlerdir. Çok çamaşır birikiyor ve yeriniz de müsaitse büyük çamaşır sepeti kurtarıcınız olur. Oldukça fazla hacimde çamaşır alan bu modellerde öncesinde ayıklama işlemini yapıp, birkaç seferde yıkamak mümkündür. Eğer biriktirmek yerine sıkça yıkamayı tercih edenlerdenseniz ve yeriniz de darsa küçük çamaşır sepeti edinmek yeterli gelebilir.

Çamaşırları yıkama öncesi ayırabileceğiniz gibi baştan farklı sepetlerde biriktirmek de bir tercihtir. Bazen beyazlarla renklileri de ayrı yıkamak yeterli olmaz. Koyu renklilerle açık renklileri de ayırmak gerekebilir. Zira lacivert ve siyah gibi koyu renkler, açık renklerdeki diğer çamaşırları yıkama esnasında boyayabilir. Bu durumda makineyi boşaltırken nahoş sürprizlerle karşılaşmak üzücüdür. Önlem olarak çamaşırları dikkatle ayırmak kadar bölmeli çamaşır sepeti kullanmak da fonksiyonel ve rasyonel bir çözümdür. İki bölmeli çamaşır sepeti ile renklilerle beyazları, nevresimlerle havluları, yünlülerle sentetikleri ayırmak kolaylaşır. İki ayrı üst kapağı manuel ya da dokunmatik olarak açılan ve bir bölmesi bir makineyi dolduracak kapasitede olanlar yeri müsait olanlar için oldukça kullanışlı örneklerdir.

Çift bölmeli çamaşır sepeti ahşap, plastik, bambu malzemeli, tek ve çift kapaklı seçenekleri ile özellikle kalabalık ailelerin kurtarıcısıdır. Daha detaylı ve titiz tasnifleme için 3 bölmeli çamaşır sepeti iyi bir tercih olur. Kabaca siyahlar, beyazlar ve renkliler olarak ayırabileceğiniz çamaşırlarınızın düzeni, kötü sonlanan yıkamalara mahal vermez. Ayrıca farklı kirlilikteki çamaşırları, farklı amaçlara hizmet eden kirlilerinizi de ayıklayabilirsiniz. Örneğin mutfak havluları, kurulama bezleri, temizlikte kullanılan malzemeler ya da iç çamaşırları ayırarak bekletmek iyi bir tercih olabilir. Yıkama öncesi leke çıkarma işlemine tâbi tutmanız gereken ama makineye yerleştirirken gözden kaçırma ihtimaliniz olan lekeli çamaşırları ayrı bir gözde tutmak da pratik bir yöntemdir.

Nefes Alan Doğaya Saygılı Malzemeler

Ahşap çamaşır sepeti, taşıyıcısı ahşap olup kumaşlarla birlikte kullanılanlar ve tamamı ahşap tasarımlar olarak iki türlüdür. Ahşap çapraz ayaklara monte edilen doğal kumaş hazneler, doğal ve şık seçeneklerdir. Bambu malzemeden imal edilenler hafif, katlanabilir modelleri de olan, içlerindeki kumaş çamaşır torbası çıkarılıp yıkanabilen seçeneklerdir. Bambu çamaşır sepeti doğal ve sıcakkanlı görüntüsü ile oldukça şıktır. Farklı ebat ve tonlarda tasarlanan bambu kirli çamaşır sepeti tek ya da çift gözlü formları ile hem odalarda, hem de banyolarda kullanım alanı bulur. Doğal malzemelerden hasır çamaşır sepeti el işçiliği ile elde edilen doğal görüntüsü, nefes alan malzemesi ve farklı formlarıyla dinamik bir görünüm sergiler.

Metal konstrüksiyon üzerine kaplanan suya ve darbeye oldukça dayanıklı olan hasır çamaşırlık, ahşap iskelet içinde dikey örgülü sandık alternatifiyle de beğeni toplar. İç astarları genellikle kumaş olan banyo çamaşır sepeti tasarımları yıkanıp tekrar kullanılabilen yapısıyla geniş kullanım alanı bulur. Kapı arkasına ya da dolap kapağına asılabilen altı fermuarlı, üstü delikli modeller az sayıda çamaşır biriktirilen ve yer sıkıntısı çekilen durumlarda kurtarıcıdır. Katlanabilen kübik, yapışkanlı bantlı kapaklılar da çamaşırlarınızı toz ve kirden korurken, etrafın dağılmasını önler. Yine ahşap ve metal çapraz ayaklı olanlar boşaldığında katlanarak dolap içine konulabilir. Kumaş çamaşır sepeti oldukça hafif yapısı ile her yere kolayca taşınır ve pratik kullanımlıdır. Bez çamaşır sepeti, keten ve pamuklu yapısıyla nefes alan, istenildiğinde rahatlıkla yıkanabilen sağlıklı bir çözümdür.

Cıvıl cıvıl renkleri ile genç odalarında kullanabilen file çamaşır sepeti delikli yapısı ile çamaşırların koku yapmasını önler. Portatif olan bu ürünler, toplandığında küçük bir hacme iner. Çok amaçlı oluşu, rengârenk yapısı, çocuk odalarında oyuncakları toplayıp bir arada tutmasıyla da annelerin yardımcısıdır. Yarı şeffaf yapısı, içinde aradığınızı hemen bulmanızı sağlar. Örgü çamaşır sepeti hava alan perforeli yapısıyla oldukça sağlıklı bir muhafaza imkânı sunarken, plastikten yapılan örgü desenliler de benzer görünümü ve kolay kullanımıyla ilgi çeker. Plastik kirli çamaşır sepeti sudan, nemden etkilenmeyen kaliteli malzemesi, zengin renk ve desen çeşitliliği, rahatça yıkanabilmesiyle geniş kullanım alanı bulur. Tek ve çift gözlü modelleri, farklı geometrik formları ile modern ve şık dizaynlara sahiptir.

Plastik çamaşır sepeti tek başına farklı ebatlarda sunulurken, dolap içi düzenleyicileri deterjan ve çöp kutuları, klozet fırçası gibi parçalarla takım halinde sunulan setleriyle de oldukça şık ve kullanışlıdır. Görünüm olarak ilk bakışta plastiğe benzeyen ama yumuşak formuyla katlanarak küçücük tepsiye dönüşen silikon çamaşır sepeti, çamaşırlar yıkandığında sele olarak kullanılan çift fonksiyonlu yapısıyla cazip bir seçenektir. Yıkanabilir, çevre dostu malzemelerden imal edilen bu zarif ürünler, sağlığa zararlı madde içermediğinden gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Çamaşırlık sepet dendiğinde yüksek dayanımı ve sağlamlığıyla göz dolduran alternatiflerden biri de metal çamaşır sepeti formlarıdır. Büyük hacimli, üzerinde dekoratif delikler bulunan kapaklı ürünler ve alternatifi tel sepetler sıklıkla tercih edilenlerdir. Paslanmaya karşı dayanımları sayesinde ıslak hacimlerde kullanımı rahat, pratik ve uzun ömürlüdür.

Zengin Detaylarla Kuşatılan Çok Amaçlı Dekoratif Sepetler

Çamaşır için kullanılan sepetler tek başına olduğu gibi çok parçalı setler halinde de kullanılabilir. Ayıracak yeri olanlar, her şey derli toplu olsun, ortada bir şey kalmasın diyenler için takım halinde kullanılanlar şıklıklarıyla da göz doldurur. Renklerine, kirlilik derecelerine ya da fonksiyonlarına göre ayrılan çamaşırların biriktirileceği sepetler, farklı ebatlarda aynı malzemeden takım olarak üretilen çöp sepeti ile oldukça hoş durur. Bunlara deterjan hazneleri, küçük ebattaki tek kullanımlık misafir havluları sepeti ya da tepsisi, yedek pamuk, havlu kağıt ya da tuvalet kağıdı gibi ürünlerinizi, fazla makyaj malzemelerinizi, bakım ürünlerinizi depolayabileceğiniz kutular da eklendiğinde uyumlu bir kompozisyon oluşur.

Üç parça çamaşır sepeti takımı, kirli sepeti, havlu kutusu, deterjan ya da çöp kutusundan oluşur. Plastik üzerine kadife kaplamalı modeller genellikle ayaklıdır ve yıkanmaz. Nemli bezle silinir ya da elektrik süpürgesi ile tozu alınır. Beş parçadan oluşan banyo çamaşır sepeti seti genelde plastik tercih edilip, kirli sepeti, deterjanlık, çöp kovası, çamaşır selesi ve klozet fırçasından oluşur. Aynı tasarım, renk, farklı ebat ve formda ürünlerle hem görsel bütünlük, hem de düzen sağlanır. Bunun yanında farklı ebatlarda beş sepetten oluşan hasır kapaklı kirli çamaşır sepeti seti farklı özelliklere sahip çamaşırlarınızı detaylıca ayırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda depolayacağınız ufak tefek malzemeleriniz için de kapaklı temiz birer koruyucudur.

Bambu rattan üçlü lüks çamaşır sepeti seti ile siyah, beyaz, renkli çamaşırlarınızı ya da giysi, iç çamaşır, havlu ve nevresimlerinizi ayırmak mümkündür. Gizli kuplu yarım daire formları, farklı ebatlarda tatmin edici hacimleri ve şıklıklarıyla banyo ve yatak odanızın da en şık aksesuarlarıdır. Beyaz, ekru, krem renkli kumaşlar, peluşlar, kuru çiçekler, çakıl taşları kullanılan dekorasyon stilinde mükemmel uyum sağlar. Kapaklı, iki yanda kulplu %100 doğal el örgüsü üç parçalı sepet setleri, kirli çamaşırlar için kullanılabileceği gibi, oyuncaklar, fazla eşyalar, gazete, dergi, kitap haznesi gibi çok amaçlı olarak da değerlendirilebilir. Soft renk geçişleri, şık duruşlarıyla evde her mekânda kullanılabilir.

Demir iskelet üzerine ithal el örgüsüyle üretilen hasır kirli çamaşır sepeti takımlarının iç bezleri sökülüp yıkanabilirdir. Oldukça sağlam olan bu ürünler kirli sepetleri ve düzenleme kutularıyla, uzun ömürlü, neme, suya dayanıklı ve şıktır. Kapaksız, kulplu hasır sepet takımları, banyo, mutfak, tüm odalar, balkon ve bahçelerde farklı işlevleriyle boy gösterir. Bu şık ürünler dış mekânda da oyuncakları, şalları depolayarak ya da saksılara şık dekoratif bir yuva olarak kullanılabilir. Setler kare, dikdörtgen, yuvarlak, oval geometrileri, kapaklı, kapaksız seçenekleri, oldukça sade ya da süslü modelleriyle çeşitlidir. Ahşap, hasır, örgü, plastik malzemeleriyle uzun ömürlü, dayanıklı ve hepsi şıktır.

Her Mekâna Özel Tasarlanan Seçkin Formlar 

Günümüzde kirli çamaşır biriktirilen sepetlerin asıl işlevi yıkanıncaya kadar onları misafir etmesi olsa da özel tasarımlarıyla dekorasyonu zenginleştiren katkılarını da unutmamak gerekir. Bunlara en güzel örneklerden deri çamaşır sepeti tek ve çift gözlü modelleriyle fonksiyonel, asil duruşuyla da oldukça iddialıdır. Tamamı yere oturan sandık tipi modellerin yanında lükens ayaklar üstünde yükselen silüetleriyle de beğeni kazanır. Deri kirli çamaşır sepeti modelleri, tamamı deri olanların dışında, ahşap ve hasır malzemelerin yanında aksesuar ve kulp detaylarıyla tamamlayıcı görevini de başarıyla yapar.

Sepetler yatak odaları ve banyoların yanı sıra bebek ve çocuk odalarının da tamamlayıcısıdır. Hassas ciltlerine özenli olarak ayrı sabun, deterjan ve programla yıkanan bebek çamaşırları için odasında bebek kirli çamaşır sepeti bulundurmak ebeveynler için el altında pratik bir çözümdür. Doğal malzemelerin ve hava alan formların tercih edildiği bebek odası çamaşır sepeti seçenekleri sevimli hayvanlar, çiçek motifleri ve temalı figürlerle bezeli olduğundan mekânın tasarımıyla da tam bir uyum sağlar. Dolap içinde ve dışında kullanılabilen bebek çamaşır sepeti, birkaç adet alınarak, yedek bezler ve sarf malzemelerini depolama amaçlı da kullanılabilir.

Biraz daha büyüdüklerinde çocuk odalarında kirli sepeti ihtiyacı artarak devam eder. Özellikle de hareketli, keşfetmeyi seven, hayatı deneyimleyerek öğrenmeyi seven minikler için çocuk çamaşır sepeti kısa sürede dolabilir. Kirliler, temizler, oyuncaklar için farklı renkli figürler barındıran modeller odalarının sağlıklı ve düzenli olması için yardımcıdır. Peluşlu çamaşır sepeti formları çocukların kendine ait eşya olarak algılamasını ve temiz-kirli ayrımı konusunda eğitimini kolaylaştırabilir. Ayıcıklı çamaşır sepeti tasarımları sevimli görüntüleriyle çocukların da sevdiği aksesuarlardandır. Bunların yanı sıra spiral katlanabilir silindir modeller canlı renkleri ile çocuk odalarına neşe getirir.

Sepetler göz önünde, kolay ulaşılabilir bir konumda kullanılabileceği gibi dolap içinde de bulundurulabilir. Yatak odasında dolap içinde, banyoda lavabo alt dolabında asılarak ya da zemine oturtularak kullanılabilen dolap içi çamaşır sepeti, dışarıda kullanılan muadilleri kadar çok eşya alabilir. Ayrıca ortada görünmesini istemeyenlerin bir diğer seçimi de katlanabilir çamaşır sepeti olur. İşi bittiğinde kaldırılarak dolap içi ya da uygun bir köşeye kaldırılabilen bu tasarımlar işi olduğu zaman çıkarılıp, bittiğinde kaldırılarak yer kazandırır. Ayaklı çamaşır sepeti fikri yerden yükselerek toz ve suyla ilişkisinin kesilmesi açısından iyidir. Ayrıca narin görünümlü ayaklar, iri kütleleri bile zarif gösteren bir yapıdadır. Tüm bu malzeme ve form çeşitliliği çamaşır sepeti fiyatları açısından belirleyicidir. 

İşlevsel ve Ergonomik Tasarımlarla Düzenli Evler  

Çeyizlik kirli çamaşır sepeti seçimleri daha fazla detaylı formlardan tercih edilir. Bunlar şık ayaklar üzerinde yükselen, tek hazneli, kapaklı, dışı kadife, iç yüzeyi keten kumaş kaplamalı oldukça şık modellerdir. İç kısımdaki kumaş astar çıkarılıp yıkanabilir. Kapitoneli kadife çamaşır sepeti güpür, inci ve çiçek aplikeli, dantelli bezemeleriyle çeyizin diğer aksesuarlarıyla uyum gösterir. Sandık ayakları demonte şekilde bulunan setlerin bir kısmının içi saten kaplıdır. Farklı ebatlarda yuvarlak çamaşır sepeti olabildiği gibi, kare ve dikdörtgen geometrik şekilleriyle de minyatür çeyiz sandığı görünümlüdür. Ayaklı, püsküllü, kapitone dikim, taşlı, püsküllü, avangart seçenekler sağlam malzemeli ve özenli tasarımlarıyla sıklıkla tercih edilir.

Çamaşırlık sepeti seçerken kullanacağınız mekânın büyüklüğü, dekorasyon stili, hâkim renkler göz önüne alınır. Malzeme seçimi, yakınında bulunan mobilya ve aksesuarlarla şekillenirken, büyüklük, hazne sayısı ve kaç adet kullanılacağı kişi sayısı ve yaşam tarzınıza göre belirlenir. Kapaklı çamaşır sepeti olası koku ve görsel kalite açısından daha sık tercih edilir. Üstü açık olan alternatifler de kuruyan ütü sırasını bekleyen çamaşırlar için nazik bir ev sahibidir. Bebek odalarında el altında bulundurulmak istenenler ya da çamaşır odasında ütü için bekleyenler temiz çamaşır sepeti içinde toplanabilir. Asılarak ya da kurutma makinesinde kurutulan çamaşırlar bu sepetlerde düzgün ve gergin bir şekilde katlanarak muhafaza edilirse daha az kırışabileceğinden ütü işiniz de azalır ve kolaylaşır.

Tekerlekli çamaşır sepeti odalar arasında gezinerek kirlileri toplamak ve çamaşır makinesi önüne götürmek için işinizi kolaylaştıran bir seçenektir. Ayrıca hijyen açısından ayrı bir iç çamaşır sepeti kullanmak da mümkündür. Boyut olarak diğerlerine göre daha küçük ya da torba görünümlü olanlar tercih edilebileceği gibi set halindeki alternatiflerde uygun bir kutu bunun için değerlendirilebilir. Örneğin ikili çamaşır sepeti tercihinizde küçük olanı bu amaçla değerlendirilebilir. Bunun için yıkanabilir ve hava alan seçimler daha uygundur. Genel olarak benzer ürünleri bir arada tutmak ve yıkamak uygun olur. Yıkamadan önce renk ve dokularına ayırmak, çamaşırlarınızın uzun ömürlü olması ve ilk günkü haline yakın kalması açısından önemlidir.

Uzun sürede yüksek ısıda yıkanan beyazları ayırmak, ipek gibi hassas ve değerli giysi ve aksesuarlarınızı ayrı yıkamaya özen göstermek önemlidir. Yünlülerin en fazla 30 derecede yıkanmaları çekme ya da sünme ihtimalini ortadan kaldırır. Bebek kıyafetlerini ayrı ve iki kez durulanan programla yıkamak alerji riskini azaltır. Havluların bir arada yıkanması da diğer çamaşırlar üzerinde hav bırakma durumuna mâni olur. İmkânınız varsa bunları ayrı sepetlerde toplamak, sonrasında büyük parçaların içinde gizli kalan küçük önemli eşyalarınızın yıpranmasını önler. Siz de zengin çamaşır sepeti koleksiyonu içinde kendinize en uygun olanları alışveriş sepetinize ekleyebilir, evinizin hijyen, ferahlık ve düzeninde katkı sağlayan yardımcı aksesuarlarınıza Trendyol farkı ve avantajlarıyla hemen sahip olabilirsiniz.