Bulyon

126 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bulyon

Mutfaklardaki lezzet yolculuğuna et sularının aromasını katan bulyon ürünleri, pratik yemeklerde bile lezzet beklentisini karşılıyor. Saatlerce pişirilerek yoğunlaştırılan et suları, kurutularak bulyon haline getiriliyor ve bu geleneksel tatlar, günümüzde paketlenerek mutfaklara taşınıyor. Bulyon tabletler, kırmızı ve beyaz etlerin kemiklerinden ayrılarak suyunun alınması, suyun yoğunlaşması ve kurutularak tablet haline getirilmesi ile hazırlanıyor. Yemeklere maksimum lezzet katmak için eklenen tabletler, leziz bir pilavın, şifalı bir çorbanın, damak çatlatan fırın yemeklerinin olmazsa olmazı halini alıyor. Yemeklerde çoğu zaman su yerine de kullanılan bulyonlar, genellikle suda çözdürülerek yemeğe ekleniyor. Jel formunda et veya tavuk bulyonları da bulunabiliyor. Bulyonlar; toz, jel veya tablet formu ile raflardaki yerini alıyor.

Mutfakta Lezzetin Sırrı

Günümüzde sebze bulyonlarından ziyade et bulyon ve tavuk bulyon ürünleri, yemek tatlandırıcısı olarak tercih ediliyor. Hızla çözünen, yemek pişerken aromasını yemeğin suyuna bırakan, sıvı veya katı formları ile paketlenerek pratik kullanıma imkan veriyor. Hazır ürünler, hava almayacak şekilde paketlenerek uzun süre saklanabiliyor. Hazır bulyonlara lezzetini veren ise uzun süre yoğun ısıya maruz kalarak hazırlanması. Saatlerce, besin değeri korunarak kurutulan et suları, geleneksel yöntemlerin lezzet sırrını günümüze getiriyor. Hijyenik koşullarda, geleneksel lezzette üretilen ürünler, anne evinde tadılan pilavı mutfaklarınıza taşıyor.

Bulyon Nasıl Kullanılır?

Herkesi kendi mutfağının şefi olmaya davet eden pratik yemek tatlandırıcılar, kolaylıkla her yemeğe eşlik edebiliyor. Çorba, pilav, makarna, bakliyat, sebze ve et yemeklerinize tat katan bulyonlar, suda eritilerek veya direkt yemeğin içine atılarak kullanılabiliyor. Eğer pilav veya makarna gibi suyunu çeken yemekler yapılıyorsa bulyonu suda eriterek tencereye eklemek daha hızlı çözünmesine yardımcı oluyor. Sıcak suyun içine atılan tablet, bir kaşık yardımı ile karıştırılarak saniyeler içinde et suyu haline gelebiliyor. Sulu yemeklerde ise bulyon tableti direkt tencereye atılarak sıcak suda erimeye bırakılabiliyor. Tablet atıldıktan sonra aromanın eşit dağılabilmesi için yemeği karıştırabilirsiniz. Tablet homojen dağılmadığında belli kısımlarda daha yoğun lezzet alabilirsiniz. Tableti atmak için ideal zaman, suyun kaynama anını işaret ediyor. Bulyonları kullanmak yemeklere lezzet katmak pratik yardımcılarla çok kolay.

Baharatlarla Yoğunlaşan Et Lezzeti

Knorr bulyon ve Maggi bulyon ürünleri, baharatlarla zenginleştirilen formüller ile en çok tercih edilen tablet et markaları olarak karşımıza çıkıyor. Et aroması harçlarında iyotlu tuz ilavesi yer alıyor. Karabiber, zerdeçal, kimyon gibi baharatlar tabletlerde tavuk veya ete eşlik ediyor. Bulyonlar, özel tasarımları sayesinde pilavları bile sarartmadan lezzet veriyor. İçerdiği yağ damlacıkları sayesinde pilav ve makarnalarda parlak ve iştah açıcı görünüm oluşuyor. Ortalama 5 kilogram et bulyon, 250 litre et suyundan elde ediliyor. Yoğun aroma ve et tadı istemeyen veya az porsiyonlarda yemek pişirenler, et tabletlerini kırarak yarım yarım da yemeklerine ekleyebiliyor. Bir bulyon tableti, ortalama 1 tencereye, 4 kişilik yemeğe tat verebiliyor.

Et Bulyon mu Tavuk Bulyon mu?

Kullanıcılar, damak tatlarına göre aromalandırıcı opsiyonlar arasında seçim yapabiliyor. Kırmızı etten yapılan bulyonlar, tavuk bulyonlara göre daha yoğun lezzet vadediyor. Yoğun salçalı yemeklere et bulyonun daha çok yakıştığı bilinirken hafif sebze yemekleri için Knorr tavuk bulyon tercih edilebiliyor. Baklagillerde et tabletler; türlü, patates yemeği gibi sulu tencere yemeklerinde ise tavuk aromaları kullanıcıların seçimi oluyor. Elbette her iki et suyu da tüm yemeklerde kullanılabiliyor. Son kararı kullanıcılar damak tatlarına göre veriyor. Menüde kırmızı et aromalı bir yemek varsa yanına eşlik edecek pilavda da genellikle aynı tür et bulyon tercih edilmesi öneriliyor. Tavuk bulyonlu bir çorbanın yanına tavuk suyuna bir pilav yapabilir veya kremalı bir makarnayı tavuk tablet ile lezzetlendirerek misafirlerinizi memnun edebilirsiniz.

Knorr bulyon veya Maggi bulyon ürünleri; kalite standartlarına uygun, hijyenik üretimleri, zengin besin değerleri ve leziz içerikleri ile tüketicilerin tercihi oluyor. Hem ikili hem 6'lı hem de 12'li paketlerde sunulan tabletler, ekonomik ve lezzetli aromalandırıcı alternatifi oluşturuyor. Et ve tavuk tabletleri; kolay kullanımları, pratik ambalajları ve uzun ömürlü özellikleri ile her mutfağın vazgeçilmezi haline geliyor. Siz de Knorr tavuk bulyon, et tablet veya Maggi bulyon ürünlerini avantajlı fiyatlarla Trendyol kuru gıda ürünleri kategorisinde bulabilirsiniz.