Boya

32285 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Boya

Yaşam alanlarını renklendiren boya çeşitleri, günümüzde her alan için ayrı özellikler taşıyan malzemelerden elde edilir. Boyalar; inşaat sektöründe, mobilyacılıkta, sanayi ve üretim sektöründe, kısacası çok sayıda sektörde farklı amaçlar için kullanılır. Temel kullanım amacı tabaka oluşturarak sürüldüğü yüzeyi ''korumak'' olan boya çeşitleri, bugün yüzlerce renk skalasıyla satışa sunularak iç ve dış mekanların kişilerin zevklerine uygun tonlara sahip olmasına olanak tanır.

İç Cephe Boya Renkleri

İç cephe boyaları, kendi içerisinde çok sayıda türe ayrılır. Bu boyaların onlarca farklı çeşidinin bulunması, yüzey çeşitliliğiyle ve alanın ihtiyaç duyduğu işlevle (nem-küf giderme, leke kapatma, koruma, renk değişimi, doku değişimi, astarlama) yakından ilişkilidir. İç cephe boyası çeşitleri; saten boya, mat, ipek boya, silikonlu boya, parlak, sentetik, su bazlı boya, akrilik boya, astar boya, yağlı boya gibi çeşitler sunar. İç cephe boya renkleri ise renk skalasının hemen her tonunu seçebilmenizi sağlayan alternatifleri içerir. Ayrıca farklı bir dokunuş için desenli boya seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Mekan cephelerinin ve diğer alanların lekelenme, kirlenme ve tozlanma gibi durumlara karşı korunması; nem, haşere yuvalanması ya da küf gibi olumsuz etkenlerin giderilmesi gibi işlevleri olan boyalar, mekanların güzelleştirilmesinde de önemli bir paya sahiptir. İç cephe boyaları, ürünler üzerinde duvar boyası olarak da belirtilebilir. Duvar boyası renkleri arasında dilediğiniz tüm tonları bulabilir, aynı yapıya sahip olan boyalardan iki farklı renkte satın alarak karıştırabilir, özel ara renk tonları da elde edebilirsiniz. 

İç Cephe Boyası Çeşitleri 

İç cephe boya çeşitlerinin her birinin farklı bir özelliği bulunur. Örneğin, silikonlu boyalar su itici özelliğe sahiptir. Bu özellik sebebiyle uzun ömürlü kullanım sağlayabilir. Su bazlı boyalar, içerisine su eklenerek inceltilebilir ve dolayısıyla çoğaltılabilir. Sentetik boyalar, içerisine yeterli miktarda tiner konularak artırılabilir. Astar boya çeşitleri, genellikle keskin renk değişimleri yapıldığında tercih edilir. Kapanması çok güç olan boya renkleri (siyah, turuncu, kırmızı, mavi, yeşil, mor gibi canlı renklerin) astar boya kullanımıyla kapatılabilir. 

Astar boya ihtiyaca göre birkaç kat ya da tek kat atıldıktan sonra, kurumaya bırakılır. Ardından uygulanacak olan esas boya uygulanır. İlk kat boya olarak bilinen boya çeşitleri de bu amaç için üretilen boyalardandır. Astar boyalar ayrıca, alçı ya da beton gibi pürüzlü yüzeylerin zımparalandıktan sonra pürüzsüz bir doku kazanmasına yardımcı olur. Astar boya kullanımından sonra boya renkleri duvarda pürüzsüz ve net görünür. Sedef boya çeşitleri ise desenli boya işlevi görerek parlak işlemeler elde etmenize yardımcı olur. Sedef boya fiyatları arasında karşılaştırma yaparak iç mekanlarınızı sedef boya parlaklığıyla buluşturabilirsiniz. 

Dış Cephe Boyası Çeşitleri

Dış cephe boyaları dış etkenlere en çok maruz kalan boyalardan oldukları için, diğer boya tiplerine göre daha dayanıklı ve daha katı kıvamlıdır. Dış cephe boyası çeşitleri; yağmur, kar, çiğ, rüzgar gibi olumsuz etkilere karşı güçlü bir yapı sergileyebilir. Akrilik boyalar, silikonlu boya çeşitleri, grenli boyalar ve elastik boya türlerinin hepsi, dış cephe boyası olarak kullanılabilir. Dış cephe boya renkleri de ev boya renkleri gibi çok çeşitli ton tercihleri yapabilmenize olanak tanır. 

İç ve Dış Cephe Boyası Fiyatları

Boya fiyatları, boyaların türlerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, Filli Boya fiyatları ve Marshall Boya fiyatları arasında boya türüne ve yapısına göre farklılık gözlemlenebilir. Plastik boya fiyatları ve silikonlu boya fiyatları arasında değerlendirme yaparak sizin için en uygun türünü bulabilirsiniz. Dyo Boya fiyatları, Filli Boya ve Marshall Boya, Permolit Boya gibi markalarda olduğu gibi işlev, litre ölçüsü ve diğer özelliklere göre değişebilir.

Duvar boyası fiyatları ise yine iç cephe ve dış cephe ayrımı ya da boyanın fiziksel özelliğine göre farklı fiyat etiketleri sunar. Marshall boya renkleri arasında tercih yapmak için ürün açıklamalarında bulunan renk isimlerini inceleyebilirsiniz. Trendyol'da hobi için ve sanat faaliyetleri için kullanılan tüm dekoratif boya çeşitlerini ve boya fırçası, elektrikli boya tabancası, rulo gibi diğer boya malzemelerini de bulabilir ve oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. içerisindeki ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan tüm yapı malzemelerine ulaşabilirsiniz.