Bitki ve Tohum

4702 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bitki ve Tohum

Alternatif tıp her geçen gün gelişiyor ve bitki dünyasının şifalı yönleri çok daha fazla insan tarafından öğrenilip tartışılıyor. Daha ilk çağlardan beri insanların devası olan bitki ve tohum besinlerinden faydalı olanları zaman içinde deneme yanılma yöntemiyle keşfediliyor. Pek çok hastalığı önlemek için kullanılan ya da insanı, hem zihinsel hem de fiziksel olarak iyi hissettiren bitki ve aktar ürünleri saymakla bitmiyor. Bu bitki çeşitleri arasında keten tohumu, avokado yaprağı, ıhlamur, matchatozu gibi mutfaklarda her geçen gün daha sık yer verilen aktar ürünleri yer alıyor.

Kansere Savaş Açan, Kilo Verdiren Bitki ve Tohum Besini Keten Tohumu

Paketlenmiş, güvenilir şifalı bitki ve aktar ürünleri, ülkenin ve dünyanın en kaliteli topraklarında yetişiyor. Toplanan her bir bitki için özel etken madde analizleri yapılıyor. Bu analizler sayesinde ise etken maddesi düşük olan bitki ve tohum çeşitleri ayıklanıyor. Bu işlemlerden sonra satışa sunulmaya uygun olan bitki ve tohumlar sterilize ediliyor ve tüketicilere sunuluyor. Bu işlem aracılığıyla tüketiciye kadar gelen bitki ve tohum ürünleri arasında keten tohumu, özellikle de kilo vermek isteyen kişilerin sofralarında yer alan besinlerden oluyor.

İçinde bol miktarda E, C ve K vitaminlerini barındıran; kalsiyum, bakır, demir içeren keten tohumu, bir enerji deposu olarak görülen bitki ve tohum ürünleri arasında yer alıyor. Keten bitkisinin meyvelerinden elde edilen keten tohumu, Akdeniz iklimine sahip olan ülkelerde yetişiyor. Linamarin, protein ve sabit yağları da içinde bulunduran bitki ve tohum besinlerinden keten tohumu, Omega 3 bakımından zengin olmasıyla da çokça tercih ediliyor. Tüm bu özellikler keten tohumunun insan vücudu üzerinde onarıcı bir etkiye sahip olmasını sağlıyor ve kanseri önleyen bitki ve tohumlar arasında yer alıyor. Bu bitki içindeki lignan isimli madde, kanser hücrelerine karşı koruyucu özelliğe sahip. Enerji yükselten, unutkanlığı önleyen, sindirim sistemini düzenleyen bitki ve tohum besinlerinden keten tohumu; yağ, tane, öğütülmüş ya da sıvı halde tüketiliyor.

Leziz Meyvesiyle Şifa Veren Bitki ve Tohum Besini Avokado

Kıymeti yeni yeni bilinen, daha çok meyve olarak tüketilen ve sağlığa pek çok faydası olan bir bitki ve tohum ürünü de avokado yaprağı oluyor. İçinde kocaman bir tohumu olan, bundan ötürü etli ve çok leziz olan avokadonun yaprakları da bir o kadar faydalı bitki ve tohum ürünleri arasında yer alıyor. Tahmin edeceğiniz üzere Avokado yapraklarının şifasından çay yapılarak yararlanılabiliyor. Yaprakların kaynatılarak sıcakken yatmadan önce içilmesi astım hastalığına sahip olan kişiler için ilaç oluyor. Avokado yaprağı çayı, bel ağrılarına da oldukça iyi gelen bitki ve tohum ürünlerinden oluyor. Hafta boyunca gece uyumadan önce tüketilmesi bel ağrılarını hafifletiyor. Böbrek sağlığına iyi gelen, idrar söktürücü olan, cilt sağlığını destekleyen, kolesterole iyi gelen avokado yaprağı çayı, fiziksel şifasının yanında gerginliği azaltarak ruhen sakinlik de veriyor.

Şifası Saymakla Bitmeyen Bitki ve Tohum Besini Matcha Tozu

Hakkında her geçen gün daha çok konuşulan bitki ve tohum ürünleri arasında matcha (maça) tozu da yer alıyor. Kemik sağlığına çok iyi gelmesiyle bilinen matcha tozu; demir, potasyum, iyot, magnezyum, kalsiyum, lif, protein, çinko, B12 vitaminlerini ve yağ asitlerini barındırıyor. Vücutta oluşan hormonal dengesizliklerin dengelenmesine yardım eden, vücut direncini artırarak enerji veren bitki ve tohum besini matcha tozu, antioksidanlarla beyin hücrelerini koruyucu görev de üstleniyor. Matcha tozu aynı zamanda cilde ve saçlara parlaklık kazandırıyor, spor yapanlar tarafından kas gelişimini desteklediği için tercih ediliyor. Aktarlarda ve eczanelerde toz, kapsül ya da tablet formunda satılan matcha kökü olarak da bilinen matcha tozu, her bitki gibi dikkatli ve uygun dozda kullanılmayı gerektiriyor.

Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yapılan araştırmaya göre bitki türü, yüzde 82’lik oranla yeryüzünün en kalabalık canlı grubunu oluşturuyor. Şifaları her geçen gün kanıtlanmaya devam eden ulaşabildiğimiz ve öğrendiğimiz bitki ve tohum çeşitleri ne kadar var olanın gerisinde kalsa da, dünyanın farklı yerlerinden bitki çeşitlerini toplayarak sterilize eden ve tüketime sunan markalar bitki tüketimini destekliyor. Güvenilirliği kanıtlanmış, sağlıklı ve kaliteli çok çeşitli ve şifalı bitki ve tohum ürünlerine meraklıysanız Trendyol’un özel gıda ürünleri kategorisindeki seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Hatmi çiçeğinden defne yaprağına, arı poleninden kenevir tohumuna, chia tohumundan çınar yaprağı, ısırgan otu tohumu ya da teff tohumuna kadar mucizevi aktar ürünleri bir tık uzağınızda.