Bibs

716 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bibs

Bebeklik çağından itibaren, küçük çocukların doğal emme refleksi dolayısıyla oluşan ihtiyaçlarına yanıt veren emzikler, onların kendilerini daha güvende ve rahat hissetmelerine yardımcı oluyor. Özellikle uykuya dalma sürecini kolaylaştıran ürünler, farklı markalar tarafından sunularak ebeveynlerin seçim yapmasına imkan tanıyor. Günümüzde hemen her ihtiyaca, alışkanlığa ve bütçeye uygun emzik bulunabiliyor. Dünyanın en ünlü emzik markalarından Bibs Colour da 40 yılı aşkın süredir emzikleriyle ailelerin tercihi oluyor. Özel tasarlanan, Danimarka'da üretilerek dünyanın dört bir yanındaki çocuklara ulaşan emzikler, zamansız dizaynlarıyla zamana meydan okuyor. Kopenhag'ın kuzeyinde yer alan Hillerod'daki sterilize merkezde, el değmeden üretilen emzikler, yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Evrensel emzikler üreten Bibs, 80'li yıllardan bugüne uzanan sektör tecrübesiyle ürünlerini sık sık yeniliyor. Her modelin ortak noktası ise kalite oluyor. Bibs Colour emzikler, başarıyla geçtikleri testlerle, doğal ve sağlığa zararı olmayan materyalleriyle güvenle tercih ediliyor. Emziklerin teknik özellikleri kadar şık görünümleri de dikkat çekiyor. Desensiz olarak, sade ve tek renkte tasarlanan ürünler, minimalist zevkleri olan anne babaların estetik anlayışına uyum gösteriyor.

Bibs Kauçuk Emzik Özellikleriyle Fark Yaratıyor

Bebek ve çocukların konforla kullandığı Bibs emzik ürünleri, gerçek anne memesini andıran uç tasarımıyla farklılaşıyor. Emziklerin kenarları, bebeğin dudağına emerken baskı yapmıyor, ağırlık oluşturmuyor. Emziğin meme ucu ise anne memesine en yakın formda, doğal emme ve beslenme refleksini karşılayacak şekilde, kiraz formunda modelleniyor. Emzik ucu, %100 doğal kauçuk lateksten yapılıyor. Markanın silikon uçlu alternatifleri de bulunabiliyor. Yumuşak ve esnek olan meme başında, emerken oluşan havanın dışarı çıkması için doğal havalandırma deliği yer alıyor. Emziğin dış yüzeyi, hafif bir plastik olan popipropilenden tasarlanıyor ve aşınmaya karşı dayanıklılık gösteriyor. Bibs'in özellikleri arasında BPA ve PVC içermemesi de sayılıyor. Bebek sağlığına zararlı herhangi bir madde bulundurmayan emzikler, ebeveynlerin de yaşam konforunu düşünerek tasarlanıyor. Emziklerin farklı boyutlarda, farklı yaşların ihtiyacına uygun, 50'den fazla renkte çeşidi bulunuyor. Emzikleri karanlıkta bulmayı kolaylaştıran, karanlıkta parlayan alternatifleri de markanın ürün gamı içinde yer alıyor. Kimi modellerde bulunan özellik, emziğin halkasının hemen altında yer alıyor. Bebek uyumadan önce emziği yalnızca 10 saniye kadar ışıklı bir alanda tutmak, gece parlamasına yetiyor. Bebeği rahatsız etmeyen hafif loş parlak halka sayesinde, emzikleri karanlık alanlarda bulmak kolaylaşıyor.

Bibs Emzik Kullananlar Farklı Boyutlar Arasından Seçim Yapıyor

Marka, üç farklı boyutla kullanıcılarına seçenek sunuyor. Bibs emzik kullananlar, çocukları için uygun boyutları seçerek alışverişlerini kolaylıkla tamamlıyor. Marka, her beden için yaklaşık bir yaş belirleyerek ürünlerini etiketliyor. Ebeveynler için kılavuz olan bu bilgi, aynı zamanda modelin hangi çağın anatomik özelliklerine uygun olduğunu da işaret ediyor. Ancak bazı bebekler daha büyük veya daha küçük meme ucu tercih edebiliyor. Ebeveynler emzik üzerindeki numaralara uygun seçim yapılabiliyor ancak bebeklerin diğer boyutları da beğenebileceğini belirtiliyor. Size 1 yani 1 numaralı emzikler, Bibs yenidoğan emzik, set için tercih edilebiliyor. Ortalama 6 aya kadar kullanılabilen başlangıç emziklerinin ardından, orta boydaki 2 numaralı emziğe geçilebiliyor. 6 ile 18 ay arasındaki çocukların kullandığı ürünlerin sonrasında, 18 ay üstünde kullanılabilen çocuk emzikleri öneriliyor. 3 numaralı, en büyük boy emzikler, "Kids Expert" adıyla sınıflandırılıyor. Ürünler için cinsiyet ayrımı yapılmıyor, emzikler hem kız hem de erkek çocuklar için tercih edilebiliyor. Bibs kauçuk emzik ve silikon emzik çeşitleri farklı büyüklükteki meme uçları ile üç boyutta kullanıcıların ihtiyaçlarını yanıtlıyor.

Emzik Kullanırken Bebeğin Güvenliği Ön Planda

Bibs kauçuk emzik kullananlar, emziğin dayanıklılığını onaylıyor. Bibs, emziklerin ortalama 4-6 haftada bir değiştirilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bebeğin güvenliği için özellikle bebeğin dişlere çıkmaya başladıktan sonra emziğin meme kısmının, kullanım öncesi her yöne çekilerek incelenmesi öneriliyor. Dokuda oluşabilecek en ufak bir deformasyon, hasar veya zayıflık durumunda ürünlerin yenisinin alınması tavsiye ediliyor. Emziklerle beraber farklı aksesuarlar da kullanılabiliyor. Bibs Türkiye, ürünlerle yalnızca EN 12586'ya göre test edilmiş emzik tutucuların kullanılması gerektiğini hatırlatıyor. Kazalara, boğulmalara karşı test edilen tutuculara başka hiçbir zincir, ip veya kordon takılmaması öneriliyor. Emziğin daha uzun süre ilk günkü kalitesiyle kullanılabilmesi için doğrudan güneş ışığında tutulmaması gerekiyor. Geleneksel temizlik alışkanlıkları arasında, emzikleri ocakta 5 dakika kadar kaynatmak yer alıyor. Ancak uzmanlar, Bibs ürünlerinin ocakta kaynatılmasına gerek olmadığı, bu yöntemle ürünlerin deforme olacağı konusunda birleşiyor. Doğal kauçuk lateks yüksek ısıdan zarar görebiliyor.

Emzik Temizliği ve Bakımı

Bibs marka emzik ve Bibs biberon ürünleri temizlenirken bebeklerin güvenliği için marka tarafından önerilen adımlara uyulması tavsiye ediliyor. Temizlik dört adımda tamamlanabiliyor.

  • İlk adımı, emzikleri temiz bir kaseye koymak oluşturuyor.
  • Ardından emziklerin üstüne kaynar su dökülüyor ve 5 dakika bekleniyor.
  • Emzikler temiz bir havluya sarılarak kurutuluyor ve soğuması sağlanıyor.
  • Son olarak emzik başına nazikçe bastırılarak içindeki fazla su alınıyor. Bu sırada, hijyen gereğince havlu kullanılıyor. Emzik iyice kuruyana dek bekleniyor.

5 dakika kaynar su içine bekletmek, emzik üzerindeki bakterilerin ölmesi için yetiyor. Emziklerin sık sık temizlenmesi, özellikle prematüre ve 3 aydan küçük bebeklerin emziklerinin temizliğinde çok daha hassas olunması gerekiyor. 0-3 ay arasındaki bebeklerin emziklerinin en az günde bir kez sterilieze edilmesi, emzik bir yüzeye değdiğinde hemen temizlenmesi öneriliyor. 3 aydan büyük çocukların emzikleri, yere düşme durumu olmadıkça günde bir kez temizleniyor. Temizlik için fazla zamanı olmayan ebeveynlerin, çocuklar 3 aydan büyükse, emzikleri bir süzgecin içine koymaları ve üzerine kaynar su dökerek sterilize etmeleri yeterli oluyor. Daha hızlı olan bu yöntem, günlük hayatta temizliğe fazladan zaman ayrılamadığı zamanlarda kullanılıyor.

En Sık Rastlanan Bibs Emzik Yorumları

Bibs emzik yorumları içinde, sık rastlanan notlar, diğer kullanıcılara yol gösterebiliyor. Daha önce markanın emziklerini kullanan ebeveynler yeni aldıkları ürünlerin daha küçük göründüğünü söyleyebiliyor. Lateks uç, kullanımla beraber maruz kaldığı ışık, ısı, tükürük ve emme sırasındaki basınç ile şekil değiştirebiliyor. Gerilme yükü nedeniyle uçlar şişebiliyor, yapışkanlık, renk değişimi görülebiliyor. Lateksin doğal eskime belirtileri olan bu özellikler yeni ürünlerde olmadığı için kullanıcılar yeni ürünleri ilk başta yadırgayabiliyor. Yeni emziklerin daha küçük olduğu yanılsaması eskimeden kaynaklanıyor. Emziklerin başlarının büyüdüğü, yapışkanlaştığı, renk değiştirdiği fark edildiğinde, bunun değişim gerektirdiği hatırlatılıyor. Bebekler, uzun süre eski emzik kullandığında, yeni emziklerini bu farklar nedeniyle kabul etmekte zorlanabiliyor. Uzmanlar, emziklerin 4-6 haftada bir değiştirilmesi gerektiğini belirtiyor. Doğru zamanda değişim sayesinde bebeklerin emziğe uyum süreci de hızlanıyor. Bebekler, çok fazla deforme olmadan emzikleri değiştirildiğinde, aynı renk yeni bir emzik alındığında değişimi fark etmeyebiliyor. Bu da ebeveynlerin hayatını oldukça kolaylaştırıyor.

Bibs Temizlerken Yapılan Hatalar

  • Ebeveynler, emzikleri bulaşık makinesinde yıkayabiliyor. Ancak makineler emziği sterilize etmeye yetecek kadar ısıya erişmiyor. Ayrıca yıkama programları da 5 dakikadan çok daha uzun sürüyor. Bu nedenle emziklerin makinede temizlenmesi önerilmiyor.
  • Emzik temizliği için mikrodalga fırın veya sterilizasyon cihazı kullanmak da önerilmiyor. Bu ürünlerin emziklerde deformasyon oluşturabileceği söyleniyor.
  • Emziği temizledikten sonra meme ucunda su kalması durumunda bu şekilde kullanıma devam edilebiliyor. Oysa, emziklerin içinde kalan damlacıkların iyice kuruması ve öyle kullanıma devam edilmesi gerekiyor.
  • Bibs emzik ikili kullanıldığında, iki emzik alındığında bir emziğin ucunun sisli olduğundan bahsedilebiliyor. Bu fark, kullanıcı temizlik ve kullanım farklarından kaynaklanıyor. Kullanıma bağlı olarak uçta sislenme oluşabiliyor, bu herhangi bir kalite, temizlik veya ürün güvenirliği sorunu oluşturmuyor.
  • Emzik ıslak bırakılarak kullanıma devam edildiğinde bebek emziği emerken ses çıktığı fark edilebiliyor. Eğer kurutulma yapıldıysa, görünmeyen bu nemin bebek için herhangi bir zararı olmuyor. Çok az miktarda su emzik içinde tutunabiliyor.

Diş Çıkarma Döneminde Emzik Kullanımı

Diş çıkarma süreci sancılı geçebiliyor. Bebeklerin emzikleri diş kaşıyıcı gibi kullanma isteği, ebeveynleri emzikleri dondurma gibi yöntemler aramaya itiyor. Bibs, emziklerinin dondurulmaması konusunda tüm aileleri uyarıyor. Lateks emzikler dondurularak kullanım için tasarlanmıyor. Bu nedenle işlem sonrasında lateks ucun; form, doku, renk özelliklerinde deformasyon görülebiliyor. Kalındığı düşük olan kauçuk dondurulduğunda cilt ile teması önerilmiyor. Doğrudan dondurulmuş kauçuk cilde değdiğinde yapışma ihtimali söz konusu oluyor. Küçük yaralanmalar ve donmalar olmaması için diş çıkarma döneminde bu tip yöntemlere başvurulmaması gerekiyor. Bebeklerin emzik ucu ile diş kaşıdığı fark edildiğinde hemen dikkatinin dağıtılması ve ellerine bir diş kaşıyıcı verilmesi öneriliyor. Bebekler yeni çıkan dişleriyle kauçuk ısı ısırıp çekebiliyor, bu durumda kopmalara, yırtılmalara, deformasyona karşı ebeveynler, emziklere daha fazla dikkat gösteriyor. Diş çıkarma döneminde, her kullanım öncesinde emziklerin kontrolü, farklı yönlere çekilerek, özenle yapılıyor. Herhangi bir esneklik kaybı, yırtık, çatlak fark edildiğinde emzik değiştiriliyor. Böylece bebekler diş çıkarma döneminde güvenlikten ödün vermeden süreci tamamlayabiliyor.

Klasik Bibs'e Mat Bir Dokunuş: De Lux Serisi

Bibs de Lux serisi emzikler, klasik yuvarlak emzik şekline ikonik mat kaplama ekliyor. Kauçuk ve silikon uçlar bulunduran emzikler 25'ten fazla renk seçeneği ile alternatif sunuyor. De Lux serisi emziklerin tam ortasında, tutma halkasını bulunduran kısım beyaz renk tasarlanıyor. Bibs de Lux serisi, emzikleri kişiselleştirme ihtiyacına yanıt veriyor. Böylece emziklerin beyaz kısmına kolaylıkla bebeğin adı yazdırılabiliyor. Özellikle gündüz kreşe giden çocuklar için üretilen beyaz kısımlı emzikler sayesinde kreşte emziklerin kime ait olduğu kolaylıkla ayırt edilebiliyor. İsmin yanı sıra emzik üzerine istenen desenlerin de işlenebilmesi için yeterli alan bulunuyor. Bir çiçek ikonu, kalp resmi veya tematik bir işaret emziğe basılabiliyor. Emziğin şık görünümü, ağız çevresini saran özel tasarımı, dişlere ve çeneye baskı yapmayan hafif materyali, hava delikleri ve beyaz isim yazma bölümü de Lux serisini, diğer emziklerden ayırıyor. Emzik üzerine isim yazdırmak için lazerle işlem veya baskı yapan birçok işletme ailelere yardımcı oluyor.

Modern ve Estetik Bibs Supreme Serisi

Bibs Supreme serisi emzikler, kelebek kanatlarını andıran kalkan kısmıyla bebeklerin ağzına tam oturuyor. Zarif görünümlü modeller, ağız kenarının kurumasını önlemek için hava ge��işine yardımcı oluyor. Simetrik şekillendirilen polipropilen emzikler, hafiflikten ödün vermiyor. Ftalat, PVC veya BPA içermiyor. Uygun çene gelişimini destekleyen seri, dişler üzerindeki baskıyı en aza indiriyor. Ağır malzemeden yapılmış ve çeneye uygun olmayan emzikler kullanmak diş gelişiminde bozukluklara sebep olabiliyor. 15'ten fazla renkte ve 2 farklı boyut seçeneğiyle sunulan Bibs Supreme serisi emzikler, 0-6 ay ve 6+ boyutlarıyla alternatif oluşturuyor. 1 ve 2 numaralı emzikler, yenidoğandan itibaren tercih edilebiliyor. Emzik uçlarının şeffaf veya kauçuk farklı çeşitleri de çeşitler içinde yer alıyor. Özellikle hassas cilde sahip olan, cilt kuruluğu sorunu yaşayan bebek ve çocuklar için tasarlanan emzikler dudak çevresine hava aldırdığı için ebeveynlerin tercihi oluyor. Emziklerde, diğer serilerden farklı olarak tutma halkası da bulunmuyor.

Bibs Hediye Setleri

Markanın emzik ürünleri, tekli sunulabildiği gibi ikili halde veya Bibs set formda da bulunabiliyor. İkili ürünlerin aynı boyutlarda, farklı renklerde seçenekleri bir arada paketleniyor. Tekli modellere göre fiyat avantajı sağlayan ikili emzik alışverişleri, daha önce Bibs marka emzikleri kullanmış ve bebeğinin alışkanlığını bilen ailelerce tercih ediliyor. Markanın hediye setleri ise ebeveynlere kolaylık sağlayacak ürünler içeriyor. 2 adet emzik, anlaşmalı farklı markanın ürünü olan bir rengarenk emzik kutusu ve 1 adet emzik askısı bulunduran hediyelik setler, hijyenik taşımaya imkan veriyor. Emzik kutusu, iki emziğin sığabileceği büyüklüğü ile beğeni kazanıyor. Böylece temiz emzikler bir arada taşınarak, hijyenik bir şekilde kullanıma hazır bekliyor. Emzik taşıma askısı ise bitkisel boya ile renklendiriliyor. Bebek sağlığına zarar verecek içerikler, bebek ürünlerinde bulunmuyor. Kutu ve askı emzik taşımayı kolaylaştırırken özellikle yolculuklarda, gezi ve dış aktivitelerde ailelere konfor sağlıyor. Bibs tarafından tasarlanan hediye setleri, yeni bebek sahibi olmuş çiftlere hediye edilebiliyor.

Bibs Emzik Fiyat Seçenekleri

Bibs emzik fiyat seçenekleri, ürün özelliklerine ve dönemsel kampanyalara göre değişiklik gösteriyor. Tekli, ikili ve hediyelik paketler içinde sunulan ürünlerin özellikleri, boyutları ürün fiyatlarını etkiliyor. Emziklerin silikon veya kauçuk olması, ait olduğu seri, teknik ve tasarım özellikleri fiyatı değiştiriyor. İkili paketler, birim fiyatta daha uygun fiyatlarla alışveriş yapmaya imkan tanıyor. Hediye setleri ise emzik taşıma kutusu ihtiyacı olan kullanıcıların ekonomik seçimi oluyor. Emzik seçerken direkt fiyat üzerinden seçim yapmak kullanıcıları yanıltabiliyor. Bebeklerin beğenileri ve alışkanlıkları farklılık gösterdiği için her bebek her emziği sevemeyebiliyor. Bu nedenle seçim sırasında öncelikle bebeklerin alışkanlıkları ve yaşlarına uygun emzik boyutları dikkate alınıyor. Bebeğe uygun seri, boyut seçildikten sonra, dönemsel kampanyalara göre farklılaşan fiyatlar göz önüne alınabiliyor. Ebeveynler, bebekleri için uygun olan ürünler arasından fiyata bakarak son karalarını verebiliyor. Markanın tercihine, ürünlerin stok durumuna göre kimi zaman aynı modelin farklı renkleri arasında bile fiyat farkı görülebiliyor. Bu nedenle, aileler ürünleri detaylarıyla inceleyerek seçimlerini gerçekleştiriyor.

Birbirinden Şık ve Kullanışlı Bibs Ürünleri Trendyol'da

Dünyanın en köklü emzik markalarından biri olan Bibs, birbirinden kaliteli ve şık seçeneklerini sizler için Trendyol'da bir araya getiriyor. Eğer siz de bebek ve çocuklarınızın emme sürecini en konforlu ve hijyenik şekilde geçirmesini arzu ediyorsanız, hemen Trendyol'daki Bibs seçeneklerine bakabilirsiniz. Alışveriş sırasında daha önce ürünleri deneyen, kullanan Trendyol müşterilerinin puanlarını ve yorumlarını da görebilirsiniz. Diğer ebeveynlerin deneyimlerinden yararlanarak seçimlerinize yön verebilir, cevabından emin olamadığınız kimi sorulara yorumlar arasında yanıt bulabilirsiniz. Eğer aradığınız Bibs'i onlarca ürün arasından bulmakta zorlanıyorsanız, Trendyol'un filtrelerinden yararlanarak, kullanıcı puanlarına, ürün fiyatlarına, Bibs emzik renkleri ve teknik özelliklerine göre Bibs ürünlerini kolaylıkla filtreleyebilir, emzikleri sıralayabilirsiniz. En avantajlı emzik fiyat seçeneklerinden yararlanabilir, emzik ürünlerindeki en iyi kaliteye en cazip fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Trendyol'un birbirinden avantajlı kampanyaları da alışverişte sizleri bekliyor. Çocuklarınızın alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarınıza en uygun Bibs ürününü hemen sipariş vererek cazip fiyat avantajlarından, güvenli ödeme ve teslimat seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz Bibs ürününü sepetinize ekleyin, çocuklarınızın ihtiyaçlarını kaliteli emzikler ve Trendyol ayrıcalıklarıyla hemen karşılama fırsatını yakalayın!