Bebeyatmaz

338 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bebeyatmaz

Bebeklerin sağlığı ve ergonomisi üzerine patentli üretimler gerçekleştiren Bebeyatmaz, bebek minderi ve uyku fili başta olmak üzere birçok ürünü annelerin beğenisine sunuyor. Yerli üretimi teşvik eden ürünlerde, bebekler için sağlık, anneler için de pratik ve kolay temizlenebilir olmasına öncelikli olarak dikkat ediliyor. Ürünler, firma tarafından kişiye özel de hazırlanabiliyor. Özellikle koltuklarda, üzerine koltuğu kullanan kişinin ismi yazdırılarak kişiselleştirilmiş hale getiriliyor.

Patentli ve Tescilli Ürünler

Firmanın ismiyle özdeşleşen ürünü, özellikle oturmaya başlayan bebekler için çok tercih ediliyor. Bebeklerin fiziksel gelişimleriyle paralel olarak yeni beceriler kazanması için uzmanlar tarafından belirlenmiş kriterler bulunuyor. Bu kriterler bebeğin başını kaldırabilmesi, ellerinin oyuncağı ya da anne parmağını kavrayabilmesi, oturmaya ve emeklemeye başlaması gibi aşamalardan oluşuyor. Doğumdan itibaren büyümeye başlayan bebeklerdeki gelişim aşamaları, belli süreçlere dayanıyor. Bebeklerin oturması da kaslarının güçlenmesi ve kemik yapısının sağlamlaşmasıyla birlikte başlıyor. Her bebekte farklı olan bu süreç, genellikle 4. ay ve sonraki zamanlara denk geliyor. Bu zamanlarda oturma hareketini gerçekleştirebilen bebekler, vücutlarını henüz dik tutamadıkları için kolaylıkla devrilebiliyor.

Bebeklerin sırt ve kol kası gelişimini artırabilmesi için oturmaya başladıktan sonra günün belli saatlerinde oturtulması önem taşıyor. Bebeğin oturması, kemikleri destekleyecek kasları geliştirdiği gibi, gözlemleme, takip etme, fark etme gibi pratikler yapmasını ve zihinsel faaliyetlerini de artırmasını sağlıyor. Ancak oturduğu yerden devrilip herhangi bir şekilde acı hisseden bebekler genellikle oturmak istemiyor. Bu da onların fiziksel gelişimini engelliyor. Bebeğin düşmesi, yuvarlanması gibi tehlikeler, bebek oturmaya başladıktan sonra anneleri de fazlasıyla tedirgin ediyor. Bu nedenle bebeğin kendi boyundan yüksek bir yerde oturtulmaması önem taşıyor. Aynı zamanda çeşitli eşyalarla sırtının ve belinin desteklenmesi gerekiyor. Bebekler için özel olarak hazırlanmış minder, destek amacını taşıyor. Bebeyatmaz minder çeşitlerini kullanan bebekler, başka desteklere ihtiyaç duymuyor. Bebekler için üretilen minderler, 3. aydan itibaren 12. aya kadar kullanılabiliyor. Sırt bölgesindeki desteklenmiş ve büyütülmüş hacimli bölge ile bebeklerin dik olarak oturabilmesini sağlıyor. Ürünün içi silikon boncuklar ve elyaf ile dolu olduğundan, bebeğin oturma süresi uzadıkça rahatsızlık hissetmesini engelliyor.

Bebeğin tüm hareketlerini emebilen yapısı ile minderde rahatlıkla ve uzun süre oturabilme imkânı oluyor. Bebeğini oturtan annenin gözü arkada kalmıyor. Birçok desen ve renkte üretilen minderlerin, sırt kısmının yüksekliği 25 cm, uzunluğu 47 cm ve genişliği 55 cm. Dolayısı ile bebeğin çevresinde de önemli bir yumuşak minder desteği kurulmuş oluyor. Minderin ön tarafından çıkan ayaklarının üzerinde herhangi bir baskı oluşmadığından ayakları uyuşmuyor, bebekler öne doğru hamle yaptıklarında minderden destek alarak düşmekten kurtuluyorlar. Kumaşı antialerjik ve antibakteriyel olduğundan leke ve kir tutmuyor. Ürün, yıkanması gerektiğinde çamaşır makinesinde sorunsuz bir şekilde temizlenebiliyor. Ürünün, iki adet çıngırak aksesuarı da bulunuyor. Bebekler oturdukları yerde zaman içinde sıkılabilecekken, mindere monte edilmiş olan bu aksesuarlar ile oynayarak vakit geçirme imkânı buluyorlar. Böylelikle oturma süresi zamanla uzayabiliyor ve minder sayesinde bebeklerin kas ve kemik yapısı daha da güçlenerek gelişiyor. Bebeyatmaz kullananlar genellikle ürünün kolay yıkanabilir olması ile ilgili yorumlar yapıyor.

Sağlıklı ve Güvenli Oyuncaklar

Bebekler için çalışan markanın dev boy uyku fili başta olmak üzere çocukların ilgisini çeken birçok oyuncağı bulunuyor. Bebeklerin ve çocukların en yakın arkadaşı olacak uyku fili, narin dokusu ve rahatlatan yumuşaklığı ile büyüklerin de dikkatini çekiyor. 3 yaş altı çocuk ve bebeklerin oynayabileceğine dair uygunluk belgesi bulunan uyku fili, güvenli oyuncaklar arasında yer alıyor. Ürünün kumaşı polar dokumadan oluşuyor. Ekoteks belgeli antibakteriyel kumaşta dökülme ya da deformasyon olmuyor. 12 ay üzerindeki bebek ve çocukların oyuncağı uyku fili, çamaşır makinesinde 30°C sıcaklıkta yıkanarak temizleniyor. Uyku fili, yumuşaklığı ile yastık yerine de kullanılabiliyor. Özellikle uyku sorunu çeken bebekler için oldukça faydalı olacak uyku filinin birçok rengi bulunuyor. 60 cm boyu olan uyku filinin ağırlığı 1 kg. Uyku fili aynı zamanda, çocukların uyku ritüeline alışması için yardımcı bir arkadaş olarak da kullanılıyor.

Bebek beşiklerinin yanlarına takılacak ya da üstüne asılacak birçok neşeli oyuncağı Bebeyatmaz’da bulmak mümkün. 1 - 3 aylık bebeklerde ses çıkartan oyuncaklar, çıngıraklar, yumuşak – renkli toplar, renklerini takip edeceği dönenceler, oyun minderleri ve merkezleri gibi dikkat çeken, kontrast renklerden oluşan ve ses çıkartan oyuncaklar tercih ediliyor. Bebeklerin diş çıkartma zamanları genellikle 3. aydan itibaren başlayabiliyor ve 6 ile 7. aylara kadar sürebiliyor, bu dönemden itibaren diş kaşıma oyuncakları da çok işe yarıyor. Oturmaya başlayan bebek, mindere monte edilmiş çıngıraklı ve renkli diş kaşıma oyuncakları ile keyifli vakit geçiriyor. Bebeklerin 4. ayından itibaren hayal güçlerini kuvvetlendiren, geometrik şekillerin ve kontrast renklerin olduğu oyuncaklar daha çok tercih ediliyor. Bu dönemden itibaren satın alınan aktivite masası ya da merkezi gibi üniteler bebeğin döndürme, vurma, çekme, itme gibi küçük hareketlerde de beceri kazanması sağlanıyor.

Hangi dönemde ne oyuncak alınırsa alınsın, ufak parçalar içermemesi, kolay kopmaması ve parçalanmaması, boyar maddeden yapılmış olmaması, bebeğin motor hareketlerine uyumlu ve ergonomik olması önem taşıyor. Bebeklerin ve çocukların oyun ve aktivite zamanları, ilerleyen dönemlerde kendileriyle keyifli vakit geçirmeleri için bir başlangıç niteliği taşıyor. Ayrıca kaliteli oyun zamanları boyunca bebekler aktif olarak hareket ediyor. Ellerindeki oyuncakla oynarken dikkatlerini yoğunlaştırma ve zaman içinde hayal güçlerini geliştirme becerisi de kazanmış oluyorlar. Sadece uyku zamanlarında değil anneleri, babaları ya da bakıcıları ile birlikte oynadıkları anlarda da oyuncaklara ihtiyaç oluyor. Oyuncakların tanımlanması, birlikte oyuncağı keşfetmek, oyuncağı alıp vererek çıkardığı sesleri ya da dokusunu ifade etmeye çalışmak kaliteli oyun zamanları için büyük önem taşıyor. Bebekler, oyuncaklar vasıtası ile iletişim kuruyor ve kendilerini anlatıyorlar. Bebeklikten geçiş dönemlerinde alınan pelüş oyuncaklar, çocukların en yakın arkadaşları olarak hiç yanlarından ayırmadıkları nesneler haline geliyor.

Oyun Evleri ve Halıları

Bebekler ve çocuklar, yetişirken kendi mahremiyetlerini, sosyal alanlarını ve öz saygılarını da öğreniyor. Çocuklar ve bebekler yatak altı, çevreden izole kutular, çamaşır sepeti gibi etrafını çevreleyen ya da duvarları ile tavanını hissetmekten hoşlanacağı yerlere girmekten büyük keyif alıyor. Bebekler yürümeyi öğrendikten sonra oyun evinin içine çeşitli eşyalar saklıyor, kimi zaman da kendileri saklanarak tek başına olmanın ve orada oyuncakları ile oynamanın keyfini çıkartıyorlar. Böylelikle kendilerine ait bir mekânda oyun oynayarak, bilmeden de olsa, kendileriyle barışık ve öz saygısı gelişmiş bireyler olmanın ilk adımlarını atıyorlar. Kendi kendilerine kaliteli zaman geçirmeleri için de kullanacakları oyun evi türü aksesuarların hava alır olması, pratik şekilde kurulup sökülebilmesi, kolay temizlenebilir olması önem taşıyor. Bebeklerin ve çocukların ilgisini çeken bir diğer oyun aksesuarı da oyun halısı. Oyun halıları, bebek emekleme aşamasına gelene kadar keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Yumuşak bir zemin ve aşağı doğru sallanan sesli, ışıltılı oyuncakların olduğu oyun halıları bebeklerin uzun süre oyalanmasını sağlıyor. Bebek, gelişimine paralel olarak beceri kazandığı yuvarlanma, dönme gibi hareketleri de oyun halısı üzerinde yapıyor.

Dönem aralığına göre sesli, sessiz sallanan oyuncaklar, harfler, rakamlar ile süslenmiş oyun halılarında bebekler el – göz koordinasyonu becerilerini artırıyor. Oyuncaklarla vakit geçirirken odaklanma egzersizi yapmış oluyorlar. Müzikli ve titreşimli oyun halıları ile huzursuz bebekler kolayca sakinleşebiliyor. Oyun halıları ve onlara asılı oyuncaklar ile uzanma, dönme, sürünme gibi hareketler için uygun ortam sağlanmış oluyor. Bebeklerin fiziksel hareketlerini ve görsel odaklanmasını geliştiren oyun halıları, sadece bebeklik dönemiyle kısıtlı kalmıyor. Kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı üretilmiş oyun halıları, çocuklar tarafından, kurdukları oyunların sahneleri olarak kullanılıyor. Bir evin içinin görüntüsü şeklinde dizayn edilen oyun halısı, kız çocuklarının bebeklerini oynatabilecekleri bir ev hayallerini tamamlıyor. Aynı şekilde, yolları, binaları ve trafik ışıklarıyla bir şehrin kuşbakışı görüntüsü olarak tasarlanan halılar da erkek çocukların arabalarını sürebilecekleri, kendilerini o şehrin içinde hayal edebilecekleri birçok oyunun zeminini oluşturuyor.

Halıların üzerine uzanan, yumuşak halı üzerine oturan çocuklar hem kendi başlarına hem de arkadaşlarıyla keyifli vakitler geçiriyor. Her iki cinse de hitap eden halılar da bulunuyor. İlerleyen zamanlarda, üzerine basıldığında ses çıkartan piyano şeklindeki oyun halıları, çocukların eğlenirken güzel müzikler üretmesine de yardımcı oluyor. Çeşitli oyunlar barındıran halılar her zaman daha çok dikkat çekiyor. Seksek, köşe kapmaca gibi oyunlarda, evin içinde yere çizgi çizmek yerine çocuk, halı üzerinde var olan çizgiler üzerinden oyununu kuruyor. Bu tip oyun aksesuarların tamamının çok kolay yıkanması, leke tutmaması ve antialerjik materyallerden üretilmiş olması önem taşıyor. Eğer bebekler için minder boyutlarındaki küçük oyun halılarından alınacaksa, kumaşının yüzde yüz pamuk olması önem taşıyor.

Ergonomik Bebek Ürünleri

Bebekler büyümeleri boyunca iyi uykuya, sağlıklı beslenmeye ve keyifli oyunlara ihtiyaç duyuyor. Tüm bu kriterlerin dengeli ve olabilecek en iyi şekilde yapılması, bebeğin ilerleyen hayatında çok faydalı oluyor. Ancak uyku, beslenme ve oyun zamanlarında ergonomi de çok büyük önem taşıyor. Bebeklerin rahatsız yataklarda uyumaları, uykularının kolayca bölünmesi sorununu beraberinde getiriyor. Büyüme hormonu uykuda salgılandığı için uykusu bölünen bebek hem keyifsiz oluyor hem de büyümesi için gerekli hormonların çalışması kesiliyor. Bebeğin yatağının ergonomik olması ve uyuyabilmesi için yeterli konforu sağlaması ile bebekler neşeyle uyanıyor.

Bebek yataklarının sallanan, titreşimli, müzikli olan modelleri de bulunuyor. Bu modeller, bebeğin uykuya geçişini kolaylaştırırken huzurlu bir şekilde uyumasını sağlıyor. Ancak bazı bebekler yataklarında herhangi bir hareketten ya da dışarıdan gelecek bir sesten rahatsız olarak uykuya girmekte zorlanıyorlar. Bu noktada, bebeğin uyku rutini oturana kadar denemeler yapmak ve hangi yöntemle daha rahat uyuyorsa o yöntemi tekrarlamak gerekiyor. Ancak bebek, sürekli olarak tekrarlanan yöntemden de zaman içinde sıkılabiliyor. Değişik yöntemler tekrar tekrar denenerek uyku rutinleri oluşturuluyor. Beşiklerde ve yataklarda gösterilen hassasiyetin ana kucağı olarak bilinen taşıma setlerinde de gösterilmesi gerekiyor. Kanguru, ana kucağı gibi fonksiyonel taşıma aksesuarlarında bebeğin ergonomisi öne çıkıyor. Bebeğin ana kucağı ya da kanguru içinde duruşu ve nefes alışverişlerini rahatlıkla yapabiliyor olması çok büyük önem taşıyor. Araba koltukları, kısa mesafeli yolculuklarda pratik bir çözüm sunsa da uzun mesafeli yolculuklarda sık sık mola verilerek bebeğin rahatlatılması, sırtının kaşınması ve gerekiyorsa üzerinin değiştirilmesi gibi rutinlerle sürdürülebiliyor.

Bebeklerin kendilerini annelerinin kucağında gibi hissetmeleri için özel olarak tasarlanan ana kucağı taşıma modelleri, özellikle araçta giden bebeklere, motorun sesiyle birlikte huzurlu bir uyku vadediyor. Bebekler büyümeye başladıkça, özellikle yürümeden hemen önce daha hareketlendiğinden, bir oyun parkı içinde oynamaları daha güvenlikli olmalarını sağlıyor. Oyun parklarında dönence, zıbın gibi aksesuarlar da bulunuyor. Oyun parkları içindeki çocuk, kendisini güvende hissediyor. Oyun parklarının boyutları değişse de ortalama 110 cm ile 70 cm ölçülerinde oluyor. Oyun parkı, içine yerleştirilen bir hamak ile rahat bir uyku uyuyabileceği bir yatağa dönüştürülebiliyor. Alt değiştirme ve benzeri işlemler için cepleri bulanan oyun parkları, uzun bir süre evinizin baş köşesinde yer alıyor. Kolayca kurulan, kurulduktan sonra çift emniyet kilitleri ile tamamen sabitlenen oyun parklarının tekerlekleri de kilitlenebiliyor. Böylelikle oyun parkının, denetim dışı hareket kabiliyeti tamamen yok edilmiş oluyor. Ara katlarda 9 kg’a kadar taşıma kapasitesi, alt değiştirme aparatlarında ise 11 kg’a kadar ağırlığa dayanıklılık göze çarpıyor. Taşıma çantaları ve oyun parkının kenarındaki fermuarlı giriş, anne için oldukça pratik çözümler sunuyor.

Kullanışlı Mama Sandalyeleri

Bebeyatmaz mama sandalyesi modelleri, bebeklerin postürünü bozmadan oturabileceği, yemek yerken ve ilerleyen zamanlarda yemek yemeyi öğrenirken keyifli vakit geçirebileceği çeşitlerden oluşuyor. Özellikle çok fonksiyonlu olan mama sandalyeleri aileler tarafından tercih ediliyor. Mama sandalyelerinin ortalama yükseklikleri 80 – 90 cm arasında yer alıyor. Yan genişlik ise ortalama olarak 60 – 65 cm arasında. Ön taraf ise bebeğin tabağının konulabileceği mamasının yedirilebileceği ya da mamayı yedirirken oyalanacağı oyuncakların konulabileceği bir tabladan oluşuyor. Çok fonksiyonlu mama sandalyelerinde 6 aydan 3 yaşa kadar mama sandalyesi olarak kullanılabilen ürünler, 3 yaştan 6 yaşa kadar da masa ve sandalye olarak kullanılabiliyor. Mama sandalyesi olarak ihtiyacı giderdikten sonra masa ve sandalyeye çevrilirken mama tepsisi kolaylıkla çıkartılabiliyor.

Emniyet kemeri, özellikle hareketli bebek ve çocuklar için çok büyük önem taşıyor. Mama sandalyesinde 5 ayrı noktadan kilitlenen emniyet kemeri bulunuyor. Ayakları kaymayan mama sandalyeleri, bebeğin hareketlerine karşın oldukça dayanıklı şekilde duruyor. Mama sandalyelerinin tepsisinin altında, ekstra güvenliği sağlayan bir bar bulunuyor. Eğilebilen koltuk tercih edilmesi durumunda, 110 derece eğimli koltuğu bulunan mama sandalyelerine yönelmek doğru bir karar oluyor. Mama sandalyesi olarak kullanımı tamamlandığında masa ve sandalye olarak ikiye ayrılabilen mama sandalyelerinin temizlenmesi de çok kolay. Çıkarılabilen tepsi sürekli yıkanabiliyor. Sandalyeler de sabunlu nemli bir bezle silinerek durulanabiliyor. Oturma bölgelerinde genellikle sandalye şilteleri kullanıldığı için bu şiltelerin yıkanması makinede kolaylıkla yapılabiliyor. Masaya dönüşebilen fonksiyonel mama sandalyesi yerine standart bir sandalye seçiminde yükseklik ayarlaması kolaylıkla yapılabiliyor. Bazı modellerin üst tablasında müzik çalan ufak bir sistem ve oyuncaklar monte edilmiş olabiliyor. Bu aksesuarların tabladan çıkartılıp çıkartılmadığını sormak çok büyük önem taşıyor.

6 aydan büyük bebeklerin kullanımı için uygun olan mama sandalyeleri, 15 kg’a kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahip. Mama sandalyelerinin ağırlığı da kullanılan materyale göre değişiyor. Mama sandalyeleri, hijyenik olması gereken önemli malzemeler arasında yer alıyor. Bu nedenle çok fazla temizlenmekten yıpranmaması gerekiyor. Kimi zaman detaylı temizlik yapılırken kullanılan deterjanlar, sandalyenin üzerinde kuruyarak bebeğe zararlı gaz salınımı yapabiliyor. Bu nedenle sık periyotlarla, bebe sabunu gibi temizleme ürünleri ile temizlemek önem taşıyor. Bebeyatmaz fiyat detayları, modellere göre değişiyor. Her modelin kendine ait özellikleri bulunduğu için bebeyatmaz yorumlar oldukça aydınlatıcı olabiliyor. Bebek için neyin en iyi olduğu konusunda kararsız kalan ebeveynler için uzman tavsiyeleri ve önceden ürünü satın almış ve kullanmaya başlamış kişilerin yorumları oldukça önem taşıyor.

Patentli, ergonomik ürünleri ile bebeklerin sağlığına odaklanan Bebeyatmaz ürünleri, Trendyol'da sizi bekliyor.