Bebek Güneş Ürünleri

245 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bebek Güneş Ürünleri

Bebek cildi, hassas yapısı dolayısıyla özel bakım istediğinden, özellikle yaz aylarında güneşin yoğun etkisini azaltan ürünlerine ihtiyaç doğuyor. Kemik gelişimine doğrudan etki eden, D vitamini sentezlenmesini sağlayan ve cilt sağlığını iyileştiren güneşe uzun süre ya da yoğun biçimde maruz kalındığında özellikle bebeklerde çeşitli reaksiyonlarla karşılaşılabiliyor. Bebek güneş koruma ürünleri, minikleri hem güneşin UV ışınlarından koruyor hem de yanık ve tahriş gibi problemleri önlüyor.

Bebek ve çocuklara yönelik farklı markaların pek çok güneş koruyucu ürünü bulunuyor. Bebeklerin yaz ve güneşli bahar aylarını rahat geçirmeleri için hem güneşe çıkmadan önce kullanılacak olan kremleri hem de güneş sonrası bakım ürünlerini doğru biçimde uygulamak gerekiyor. Bu kremlerin genellikle yenidoğan, bebek, çocuk ve yetişkinler tarafından kullanılabilir olduğunu da eklemek gerekiyor. Bebek kremlerinin kullanım şart ve talimatlarında bu tür bilgiler, çoğunlukla yer alıyor.

Bebeklere Yönelik Güneş Ürünleri

Küçüklerin konforu ve cilt sağlığı göz önünde bulundurularak geliştirilen bebek güneş ürünleri, geniş bir yelpazeden tüketiciye ulaşıyor. Yüz güneş ürünleri, vücut güneş ürünleri, saç ürünleri, bronzlaştırıcılar ve güneş sonrası bakım ürünleri, hem bebekler için hem de onların güvenliğinden ve sağlığından sorumlu ebeveynler için son derece avantajlı oluyor. Farklı bileşenlerden elde edilen kremlerden bebeğe ve çocuğa en uygun olanlarını seçmek gerekiyor. Güneş lekelerinden ve güneş yanıklarınakoruyanlar, nemlendirici özellikli olanlar; yağlı, hassas, karma, kuru cilt tiplerine uygun olanlar arasından doğru seçimi yaparak tatilinizi eğlenceli, keyifli ve konforlu kılabilirsiniz.  

Katkısız özel çözümler kategorisinde yer alan organik bebek güneş kremi çeşitleri, en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Paraben ve parfüm içermeyen güneş kremleri de benzer şekilde rağbet görüyor. Bebekler için en iyi güneş kremi, yenidoğanın cilt türüne ve ten rengine uyumlu olan ürün anlamına geliyor. Bu bakımdan aşırı beyaz tenli, sarışın olan bebekler ile kumral ya da esmer tenli bebeklerin farklı faktör derecelerinde güneş kremine ihtiyaç duyabileceğini belirtmek gerekiyor. Bebek güneş kremi fiyatları; kremin içeriğine, niteliklerine, koruma derecesine, markaya ve kampanya dönemlerine göre farklılaşıyor.

Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Güneş kremleri, cildi çevresel faktörlere ve güneş ışınlarına karşı koruyor. Nemlendirici özellikli güneş kremleri sayesinde bebeklerin cildi, gün boyu nefes alıyor; yüksek faktörlü güneş kremlerinin iz bırakmayan ve kolay uygulanabilir olanları rahatlık sağlıyor. En iyi bebek güneş kremi, bebeğin hassas cildi için en elverişli olan ve güneşten en iyi biçimde koruyanlar oluyor. Krem kullanarak ciltte yanık, yoğun kızarıklık, lekelenme ve tahriş gibi sorunları en aza indirgeyebilirsiniz. Güneş kremleri, başta yaz ayları olmak üzere güneşin kendini gösterdiği tüm zamanlarda kullanılabiliyor. Yüksek faktörlü koruma kremleri, UVB ışınlarını oldukça yüksek oranda engelliyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Güneşin en sakıncalı olduğu 11.00 ila 16.00 saatlerinde çocukları güneşe çıkarmamaya özen göstermek, onların hem cilt sağlığı hem de rahatı açısından önem arz ediyor. Böyle bir durum olacaksa güneş ürününü bol miktarda sürmek, şapka ve tente gibi koruyucu aksesuarlarla ekstra koruma ve destek sağlamak da faydalı oluyor. Vücut güneş kremini bebeğin ve çocuğun vücuduna eşit biçimde sürmek gerekiyor. Suya dayanıklı güneş kremlerini kullanırken havlu ile silinme ya da terleme gibi sebeplerden dolayı kremin koruyucu özelliğinin azalabileceğini ve tekrar üzerinden geçilmesi gerekebileceğinin unutulmaması gerekiyor. Bebekler için güneş koruyucu ürünler ile güneş sonrası bakım krem, sprey ve solüsyonları talimatlara uygun olarak düzenli biçimde kullanıldığında daha etkili sonuçlar elde ediliyor.