search result placeholder

Bebek Ayakkabısı

Her Çeşit, Her Renk Bebek Ayakkabısı

Her Çeşit, Her Renk Bebek Ayakkabısı

Bebekler dünyaya geldiklerinden itibaren ihtiyaçları başlar. Bu ihtiyaçların belli başlı olanlarından bir tanesi de giyim konusudur. Henüz daha ilk adımlarından tutun da ergenliğe kadar en temel ihtiyaçlarından ayakkabı seçimi son derece önemlidir. Eskiden bebek ayakkabısı konusunda bu denli çeşitlilik yoktu. Ancak günümüzde imkânların el vermesi ile birlikte bebek ayakkabı çeşitlerinden çok fazla seçenek ortaya çıkmıştır. Bu da insanlara bebek ayakkabısı seçimi konusunda geniş bir özgürlük tanımıştır. Dünya üzerinde ne kadar farklı bebek ayakkabısı var ise ülkemiz insanları da artık o bebek ayakkabılarına ulaşabiliyorlar. Çünkü artık pek çok firma dünya trendlerini yakından takip ediyor ve bu dünya trendi bebek ayakkabılarını aynı anda ülkemizde satışa çıkarıyorlar. Bu anlamda insanların kafalarının karıştığı tek nokta ise hangisini alacaklarıdır. Bu da elbette cinsiyet ve zevke göre farklılık gösterecektir. Bebek ayakkabısı seçerken elbette cinsiyet ve yaşa göre tercih yapılacaktır ancak daha önemlisi bebeğin ayak sağlığına en uygun ayakkabıyı seçmek olacaktır. Bu anlamda ortopedik bebek ayakkabısı modellerine bakmak gerekebilir. Ortopedik dediğimiz ayakkabılar çocuk yaşı 3’ü geçmemiş ise dış ya da içe basma, parmak ucunda yürüme gibi şekil bozukluğu gibi durumlarda tercih edilen ayakkabılardır. Ortopedik ayakkabıların en büyük özelliği taban ya da aparatlarla düzgün bir şekilde desteklenebilmesidir. Günümüzde pek çok markanın pek çok kaliteli ortopedik bebek ayakkabısı modellerini görebilirsiniz. Bu ayakkabılar hem bebek ayaklarını rahat ettiriyor hem de modeli, rengi ile göze hitap ediyor. Ortopedik bebek ayakkabıları genellikle 3 yaşına kadar ayakta düzelme başlayana kadar tercih edilebilmektedir. Bebekler ile ilgili en çok akıllara takılan sorulardan bir tanesi de ne zaman ayakkabı alınması gerektiğine dairdir. Eğer bebek kendi kendine 10 ila 15 adım gibi bir yürüme sürecine girmiş ise bebek ayakkabısı kullanmaya başlanabilir. Bu aşamada bebeğinize en uygun ayakkabı modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Bebek ayakkabısında en önemli detay rahatlığı ve zemin ile olan ilişkisidir. Kaliteli bir ayakkabı mümkün olduğu müddetçe zemini taklit içerisinde olmalıdır. Bebek ayakkabısında kesinlikle girinti ve çıkıntılar söz konusu olamaz. Çocuğun büyüme evresinde olduğunda için ayakkabısı da onun dengesini en iyi şekilde sağlamalıdır. Çünkü bu ileriye dönük, ilerisini etkileyecek bir konudur. Bu anlamda bebek ayakkabısı yapısı ile bebek ayakkabısı numaraları son derece önemlidir.

Bebek Ayakkabısında Kalite ve Konfor

Bebek Ayakkabısında Kalite ve Konfor

Bebek henüz ilk evrelerde ilk adım ayakkabısı olarak da bilinen ayakkabılardan tercih edilmelidir. Bu ayakkabılar genellikle kumaştan yapıldığı için yumuşaktır. Ev içerisinde rahatlıkla giydirilebilir. Kaymaz, esnek ve konforlu ilk adım ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Yeni doğan bebek ayakkabısı seçiminde özellikle sentetik olanlardan kaçınılmalıdır. Bebeğin ayaklarının olabildiğince rahat hava alması sağlanmalıdır. 1 yaş bebek ayakkabısı seçiminde uzunluk, genişlik ve topuk gibi önemli noktalar görmezden gelinmemelidir. Bebeğin daha rahat yürüyebilmesi için bu detaylar önemlidir. Pek çok 1 yaş bebek ayakkabısı modeli bu gibi detaylara dikkat edilerek üretilmektedir. Bebek ayakkabısındaki önemli noktalardan bir tanesi de ayakkabı tabanının çocuğun ayağı ile birlikte hareket etmesi ve esnemesidir. Bu anlamda bebek ayakkabısında kullanılan malzeme de önemlidir. Tabanı sert ve ağır ayakkabılardan ziyade daha yumuşak ayakkabılar tercih etmek bebeğinizin yürüme gelişimi açısından da faydalı olacaktır. Bu anlamda karşınızda pek çok seçenek bulunuyor. Bebek ayakkabı modelleri arasında bileğe kadar yükselen ve bilekten bağlamalı ayakkabılar da modadır. Bu ayakkabıların moda olması dışında çocuğa büyük bir faydası vardır. Çocuklar ayakkabı giyerken ağırlığı bilekten aldıklarından ayakkabını ağırlığı sadece ayakta kalmaz. Bu da büyük bir rahatlık sağlar. Pek çok markanın bileğe kadar yükselen kaliteli ayakkabı modellerini görebilirsiniz. Bebeklere giydirilecek olan ilk adım ayakkabılarında ayağın ayakkabı tarafından sarılması son derece önemlidir. Bebek ayakkabısında ayağın sağa sola ya da dışa doğru yönelimi ayak sarıldığı için daha az olacaktır. Bu da ciddi anlamda konfor getirecektir. Ayakkabının sağlıklı bir malzemeden yapılmış olması ayak içi zedelenmelerinin de önüne geçecektir. Günümüzde suni ya da polyester temelli ayakkabılar görüyoruz ancak bu tip ayakkabılar bebek ayağı için pek önerilmemektedir. Bebek ayakları hassas ve önemli olduğundan kaliteli ve sağlam, ayak sağlığını koruyan pek çok ayakkabı çeşidi bulunabilmektedir.

Her Ayak Yapısına Göre En Rahat Bebek Ayakkabıları

Her Ayak Yapısına Göre En Rahat Bebek Ayakkabıları

Farklı markaların farklı bebek ayakkabısı modelleri hemen her zevke göre sunuluyor. Bunlar bebeğin sağlıklı ayak gelişimine destek olurken farklı renk ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Elbette bebek ayakkabısı alırken renk ve modelleri önemlidir ancak yapısı, sağlamlığı ve sağlıklı oluşu gözden kaçırılmamalıdır. Zaten bebek ayakkabısı beden tablosu alacağınız ayakkabının özellikleri kapsamında sizlere verilmek durumundadır. Sizler bebek ayakkabısı seçerken bebeğinizin ayağına uygun ölçüleri bu beden tablosundan rahatlıkla görebilirsiniz. Özellikle online alışverişte bu beden tablosu oldukça işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır. Bu anlamda anatomik bebek ayakkabısı tercihi ebeveynler için son derece önemli olduğundan markalar da bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek tabloları açık bir şekilde göstermektedirler. Böylelikle beğenilen ayakkabının bebeğin ayağına uygunluğu da anlaşılmış olmakta herhangi bir sorun çıkmadan alışveriş yapılabilmektedir. Bebek ayakkabıları içerisinde bulunan altı kauçuk ya da süet patik modelleri de yer alıyor. Bunlar genellikle bebeğiniz yerler çok soğuk ve patikle dolaşmasını istemiyorsanız sıklıkla tercih sebebidir. Bebek ayakkabısı patik modelleri içerisinde sayılabilecek patikler yumuşak tabanlı olduklarından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Günümüzde bebek ayakkabıları üretilirken oldukça hassas davranılmaktadır. Yumuşak ve esneklik bir bebek ayakkabısının olmazsa olmazıdır. Bebeğin dengesini kurabilmesi açısından bu önemlidir ve ayakkabı firmaları özellikle yeni doğan ayakkabılarında bu konuda önemli tedbirler almış ve çeşitliliğe önem vermişlerdir. Bebek ayakkabıları üretilirken topuğun kaymamasına özellikle dikkat edilmektedir. Yük vermeye, gerilmeye dayanıklı olan pek çok kaliteli model bulabilirsiniz. Çocuklarda yüksek topuklu ayakkabılardan ziyade düz ve kaymayacak özelliklere dikkat edilmelidir. Bu anlamda sınırsız bir çeşitlilikten söz edilebilir. Yüksek bilekli ayakkabı modelleri ise ayağın ve bileğin bebek tarafından hareket etmesini engellememelidir. Zaten ayakkabı markaları da bu konuda ürettikleri ayakkabılarda bu konuya dikkat etmektedirler. Kaliteli bir bebek ayakkabı tercihi rahat, koku yapmayan ve hava alan yani serin yapıda olmalıdır. Ayağın kesinlikle kuru ortamda kalmasına izin veren bir yapısı olmalıdır. Bebek ayakkabılarında alerji ya da tahriş söz konusu olmamalıdır. Zaten alacağınız ayakkabının ürün özelliklerinde bu konudaki önlemler belirtilmekte olup sizlere herhangi bir soru işareti bırakılmamaktadır.

Bebeğinizin Ayağını Rahat Ettiren Modeller

Bebeğinizin Ayağı Rahat Ettiren Modeller

Bebek ayakkabısı içerisinde sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesi de bebek çoraplı ayakkabı çeşitleridir. Farklı renklerde bulabileceğiniz bu ayakkabı çeşidi kaymaz özellikte olup esnek bir tabana sahiptir. Tabanı %100 silikondur ve kabarık çizgileri sayesinde zemine kuvvetli bir şekilde tutunur. Bu da bebeğinizin herhangi bir şekilde denge kaybına ya da düşmesine müsaade etmemektedir. Çoraplı ayakkabının tabanında minik delikler bulunmaktadır. Bu delikler sayesinde bebeğin ayağı nefes almaktadır. Çoraplı ayakkabının bir diğer avantajı da çamaşır makinesinde rahat bir şekilde yıkanabilmesidir. Oldukça hızlı kuruduğundan zaman kaybetmeden bebeğinize giydirebiliyorsunuz. Çoraplı ayakkabıyı bebeğiniz zorlanmadan giyebilir, oldukça hafif bir yapıdadır. Öyle ki bebeğinize sanki sadece çorap giydirmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Bu tip ayakkabılarda geniş ayak parmak bölgesi bulunur. Bu sayede bebeğin ayak parmakları rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Az önce de değindiğimiz gibi tabanındaki minik delikler sayesinde nem ve ısı dışarı atılır. Ekstra rahatlık ve konfor sağlar. Herhangi bir şekilde bu tip ayakkabılar toksik madde içermemektedir. Kalite olarak üretimde oldukça iyi malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca pek çok bebek ayakkabısında olduğu gibi bağımsız uluslararası sağlık testleri de bu ayakkabılar için geçerli olmaktadır. Bebek çoraplı ayakkabılar tıpkı diğer patik ve bebek ayakkabısında olduğu gibi hem kız hem de erkek bebekler için üretilmektedir. Çoraplı ayakkabı leopar desenli çeşitleri de bulunmaktadır. Ölçü tablosundan bebeğinizin ayak ölçüsüne göre rahatlıkla tercih yapabiliyorsunuz. Bebek ayakkabısında deri tercihi de son derece yaygındır. Deri bebek ayakkabısı çeşitlerinde de bebek ayak konforu ön planda tutulmaktadır. Bu sebeple alt kısımları özellikle doğal esnek kauçuk tabanlı şekilde üretilmektedir. Üst kısım ise %100 bitki bazlı olmakla beraber yumuşak hakiki süet nappa deriden üretimi yapılanları vardır. Bu tip ayakkabıların iç astarı da aynı şekilde gerçek deri ile üretilmiştir. İç tabanı rahatlıkla çıkarılabilir formda üretilmiştir. Hem giyip çıkarması hem de kullanması oldukça rahattır. Bu sebeple deri ayakkabılar da sıklıkla aileler tarafından tercih edilmektedir. Bebek ayakkabısı üretilirken her ayak yapısına göre üretilmektedir. Bu sebeple bebeğinizin ayağını ayakkabıya sokmaya çalışmaktan ziyade bebeğinizin ayağını doğru ölçüsünde ayakkabı tercih etmek yerinde olacaktır. Ayakkabıya alışma dediğimiz şey vuruyor ama zamanla açılır şeklinde bir yaklaşım olmamalıdır. Bu sebepledir ki ayakkabı markaları, üreticiler farklı seçeneklerle bebek ayakkabıları üretmekte ve sizlere sunmaktadır. Ayakkabı alırken elbette bebeğin ayakkabı içerisindeki konforu göz önüne alınmalıdır. Eğer bebekte bir huysuzluk, huzursuzluk söz konusu ise doğru ayakkabıyı almamış olabilirsiniz. Bu nedenle bebek ayakkabısı ölçüleri dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Bebek Ayakkabısında Yılın Trendleri, Yılın Modelleri

Bebek Ayakkabısında Yılın Trendleri, Yılın Modelleri

Bebeğinizin ayakkabıyı giyim sonrası çıkarttıktan sonra ifadesi de son derece önemlidir. Ayaklarda kızarıklık, şişme, iz vs. kesinlikle olmamalıdır. Bu sebeple alacağınız ayakkabının doğru yaş sınırında doğru ölçülerde, ebatlarda olmasına dikkat ederseniz bebeğiniz o denli rahat edecektir. Zaten online mağazada sizlere sunulan modellerin farklı numaralarını görebilirsiniz. Bebek ayakkabılarda da tıpkı yetişkin ayakkabısında olduğu gibi topuk kısmında genellikle bir çekecek girecek kadar mesafenin olması önemlidir. Yani ayağın ön kısmının ayakkabı içerisinde sıkışmadığından emin olunmalıdır. Bebek ayakkabısı bebek yürürken ayağının kaymasına izin vermemelidir. Bu anlamda kösele kullanımından ziyade ayağın hareketliliğine destek veren ayakkabılar tercih sebebi olmalıdır. Bebeğin kilo verme hızı, büyüme hızı göz önünde bulundurularak bebek ayakkabısı seçimi yapılırsa çok daha sağlıklı bir sonuç almak mümkün ve bebeğinizin ayak konforunu sağlamak olanaklı hale gelmektedir. Bebek ayakkabıları kız bebek ayakkabısı ve erkek bebek ayakkabısı olarak ayrılmakta ve sınırsız bir seçenekle sunulmaktadır. Ebeveynler için tercih zor olsa da her zevke göre ayakkabının olduğu bir gerçektir. Dünyaca ünlü ayakkabı markaları bu anlamda çok fazla renk ve model çeşidi sunmaktadır. Eskiden bebek ayakkabıları oldukça sınırlı bir çeşit ile üretildiğinden tek tip ve benzer modeller görüyordunuz. Ancak günümüzde üretim teknolojilerinin, tasarım algısının da değişmesi ile birlikte çok daha farklı sıra dışı modellerle karşılaşmak mümkün hale gelmiştir. Örnek vermek gerekirse ebeveynlerin son yıllarda sıklıkla tercih ettiği ayakkabıların başında ışıklı bebek ayakkabısı çeşitleri gelmektedir. Işıklı bebek ayakkabıları bebeklerin ilgisini oldukça çekmekte ve onları keyiflendirmektedir. Yürürken ışık saçması bebeğin ilgi odağı olmasını sağlamakta ve bu da ona ayrıca bir keyif vermektedir. Saçtığı ışık hüzmesi ile bebek ilgisini ona daha çok yönlendirmektedir. Işıklı bebek ayakkabısı modelleri içerisinde farklı renk ve desenler söz konusu olabilmektedir. Hem erkek hem de kız bebekler için ışıklı ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Farklı pek çok marka her sene farklı tasarımlarla ışıklı bebek ayakkabısı üretmekte ve satışa sunmaktadır. Online olarak da ışıklı bebek ayakkabı çeşitlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Bebekler için sıcak günlerde ayakkabı seçimi de ebeveynler için ayrıca bir soru işareti olmaktadır. Bebek ayakkabısı seçiminde sıcak havalarda hava alan rahat kumaş olanlar tercih edilmelidir. Özellikle büyüme evresinde ayak yapısının oturması açısından ayakların rahat etmesi önemlidir. Bu sebeple terletmeyen, kaymaz bezden yapılan oldukça kaliteli yazlık bebek ayakkabısı çeşitleri bulunmaktadır. Farklı renklerde, dikkat çekici modellerde yazlık, rahat, terletmeyen ve konforlu bebek ayakkabıları sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bebek lastik ayakkabı modelleri ise daha çok ikinci evrelerde tercih edilmekte olup oldukça şık modelleri olmaktadır. Lastik botlar da bunlara dahildir.

Bebek Ayakkabısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebek Ayakkabısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Daha önce de belirttiğimiz gibi bebek ayakkabısı denildiğinde seçenekler sınırsız olmaktadır. Bunda her sene çıkan yeni modelleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ebeveynler kız ya da erkek olmasının yanı sıra modeline ve bebeğin ilgisini çekmesine göre tercihlerini kullanıyorlar. Bu anlamda bebeğin ilgisini kırmızı bebek ayakkabısı çekebiliyor. Kırmızı göz alıcı olduğundan bebeğin de ilgi odağı olabiliyor. Çok sayıda markanın kırmızı temelli bebek ayakkabısı modeli bulunuyor. Farklı desenlerle kaplanmış kırmızı bebek ayakkabıları sıklıkla tercih edilen modellerin başında geliyor. Çok fazla renk seçeneği bulunduğundan bu konuda tercih de rahat yapılabiliyor. Örneğin mavi, yeşil, mor, sarı ya da siyah bebek ayakkabısı tercih etmek söz konusu olabilir. Bebek ayakkabıları farklı renk ve modelde sunulduğundan ve sürekli değiştiğinden tercih tamamen zevke kalıyor. Bu anlamda bebeğiniz için sağlıklı, kaliteli ve modeli de göz alıcı olarak dilediğiniz tercihi yapabiliyorsunuz. Bu noktada bebek ayakkabısı fiyatları da soru işareti uyandırabilir ancak daha önce de değindiğimiz gibi bebek ayakkabısı çeşit bakımından günümüzde oldukça fazla ve bu çeşitlilik fiyatlara da yansıyor. Marka ve modele göre bebek ayakkabısı fiyatlarının çeşitlendiğini görebilirsiniz. Bu konuda en büyük avantaj hemen her bütçeye göre bebek ayakkabısının bulunmasıdır. Özellikle bazı markalar indirim günleri ya da kampanyalar ile ürettikleri birbirinden farklı ayakkabı modellerini insanlarla buluşturabiliyorlar. Bebek ayakkabısı zevk ile alakalı olduğu kadar sağlıkla da alakalı olduğundan tercih yaparken fiyat kalite oranına dikkat edilmelidir. Bebek ayakkabısının tüm özellikleri sizlere zaten sunulmaktadır. Bu anlamda yapacağınız seçim ucuz olsun da ne olursa olsun demekten ziyade kaliteli olsun olmalıdır. Bu nedenle bebek ayakkabısı tavsiye istediğinizde kesinlikle ucuz ve sağlıksız ayakkabılar tercih söz konusu olmamalıdır. Bebeğinizin ayak yapısını en iyi siz bildiğinizden bebeğinize alacağınız ayakkabı da tavsiye niteliğinde değil sizin gözleminiz neticesinde olmalıdır. Bebeğinizin ayağına uygun, kaliteli ayak sağlığını bozmayacak ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Bu anlamda markaların sunmuş olduğu bebek ayakkabı modellerini inceleyebilir ve size en uygun modellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Konu bebek ayakkabısı olduğunda sizlerin de göreceği üzere markalar son derece kaliteli işçilik ile kaliteli üretime imza atmaktadırlar. Trendyol’un online mağazasından birbirinden farklı bebek ayakkabı modellerine bakabilir, karşılaştırabilir ve en uygun bebek ayakkabısını anında sipariş verebilirsiniz.

search result placeholder