Bebek Arabası

1539 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Bebek Arabası

Bebeklik döneminin hem bebek hem de ebeveynler açısından kolaylıkla geçmesine yardımcı ürünlerin başında bebek arabaları gelir. Öncelikle güvenli ve ergonomik özellikleri ile tercih edilen bu araçlar, bebeğin ve eşyalarının yerleştireceği modüler parçaların yardımı ile doğumdan ilkokul çağına kadar rahatlıkla kullanılır. Bebeklerin narin yapısına uygun olması, ihtiyaç çantası, mont gibi malzemelerin taşınacağı bölümlerin geniş olması, kolay açılıp kapanması, kolay temizlenebilme ve iklim şartlarına uyumluluk gibi detaylar anne-bebek konforunu üst seviyeye taşır. Ayrıca aracın hafifliği, öne arkaya farklı pozisyonlarda ayarlanma, sırt desteği, tente özellikleri, ön arka teker manevra kabiliyeti, suluk, biberonluk gibi ilave aparat entegrasyonu, bebek arabası seçiminde aranan özellikler arasındadır.

İkiz Bebek Arabası Modelleri

Genelde tek bebek için tasarlanan araç modellerinin ikiz bebek arabası gibi birden çok bebek için de dizayn edilmiş versiyonları bulunur. Chicco, Peg Perego, Maxi-Cosi gibi bebek ürünleri ile ilgili markaların ikiz bebekler için tasarladığı modeller, en çok tercih edilenler arasındadır. Diğer modellerde olduğu gibi ikiz arabalarında da bebeğin anneye doğru yada anneye zıt yönlerde konumlandırıldığı -çift yönlü bebek arabası gibi- kullanım imkanları bulunur. Ana gövde, ekstra tekerlekler ya da daha büyük çaplı tekerler ile desteklenir. Tek bebek için sağlanan ergonomik ve fonksiyonel seçenekler ikiz bebek arabası modellerinde de mevcuttur. Doğumdan itibaren kullanılabilme, ayarlanabilir açılı itme kolu, katlandığında az yer kaplama ve istendiğinde tek araba olarak kullanım olanakları olan modeller mevcuttur. Taşıma kapasitesi tek bebekten farklı olarak genelde 15 kg x 2'dir. Fiyatları ise tek bebek arabası fiyatları ile benzer durumdadır. Tek tuş ile fren sistemi, tüm tekerlerde süspansiyon, ayrı ayarlanabilen ayak sistemi ve çok hafif gövde malzemesi gibi ebeveyn konforunun ayrıcalıklı olarak artması, ürün fiyatına da yansır.

İkiz bebek arabaları, sadece ikiz bebekler için değil, yaşları yakın 0-36 ay dönemindeki kardeşler için de uygun bir seçenektir. Daha büyük aylarda ve çocukluk döneminde kullanacağınız arka arkaya oturumlu ikiz çocuk arabası fiyatlarında da uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Travel Sistem Bebek Arabaları

Yenidoğan döneminden başlayarak çocukluk dönemi 4-5 yaş bitimine kadar kullanılan 3 ana parçalı travel sistem bebek arabası modelleri fonksiyonel ve uzun vadede ekonomik olmaları nedeni ile tercih edilir. Bu sistem araçların portbebe veya ana kucağı modüler parçalarının kolay takılıp çıkarılabilir olması önemlidir. Tak çıkar esnasında parmak sıkıştırmayı önleyen tuşların bulunduğu modeller vardır. Canyon marka travel sistem bebek arabaları buna örnek yapıdadır.

Taşıma, sabit ve sallanma gibi farklı pozisyonlarda kullanıma sahip travel sistem bebek arabası modelleri, açıkken 50x100x90 cm ve kapalı konumda 50x85x35 cm ölçülerindedir. Seyahate uygun yapısı ile tercih edilen travel sistem bebek arabası modelleri katlandığında optimum bagaj hacmine ulaşır. Bagaj bölümünde bavul ve benzeri seyahat kalemlerinin rahatlıkla taşınmasına olanak verir.

Anneye farklı faaliyetler için farklı kullanım pozisyonları sunan bar parçasının, tak çıkar özellikli olması, bu sistem bebek arabalarını ayrıcalıklı kılar.

Travel sistem araçlarda hafif ve sağlam şase, taşıma kolaylığı ile birlikte güveliği sağlayan temel özelliktir. Son yıllarda bebek arabalarında uygulanan ön tekerlerdeki amortisör sistemi, olası darbe karşısında sarsıntı etkisini minimize etmeye yardımcı olur. Güncel bebek arabası markaları bebek konforunu artıran bu ve bunun gibi pek çok özelliği ürünlerinde kullanmaktadır.

Baston Bebek Arabası Modelleri

Ebeveynler yeni doğan 0-24 ay bebeklik dönemini atlatmanın ardından daha pratik, kolay taşınabilir, hafif gövdeli araçlara yönelir. Bunların başında baston bebek arabası modelleri gelir. Bazı baston modellerinde yeni doğan çağından itibaren kullanılabilir sırt dayama bölümü bulunur. Şemsiye gibi pratik katlanma özelliği bu modelleri ayrıcalıklı kılar. Genelde tüm bebek arabası modellerinde olduğu gibi baston tip modellerde de yağmurlu günlerde kullanılan yağmurluk, güneşli günler için sırt kısmı tenteye dönüştürebilme özelliği vardır. Ağırlığı 15 kg ya kadar ulaşan çocukları taşıma kapasitesindedir. Tamamen yatma özelliği çocuğun konforlu uyumasını sağlar. Anne için oldukça pratik ve kullanışlı bir üründür. Diğer modellerdeki tak çıkarlı modüler parçalar baston bebek arabası modellerinde bulunmamakla birlikte, yağmurluk, tente, kolay silinebilir gövde malzemesi ve en az iki pozisyonda ayarlanabilen sırt bölümü gibi ortak özellikler mevcuttur.

Pusetli Bebek Arabası

Travel sistem bebek arabalarına benzer özellikli pusetli bebek arabası modelleri, çift yönlü kullanılabilen oturum bölümü ile öne çıkar. Bu modellerin de portbebe olarak kullanılan yeni doğan taşıma ünitesi bulunur. Üç parçadan oluşan ana üniteler tek yada çift yönlü bebek arabası modellerinde kullanılanlar ile benzer özelliktedir. 5 noktalı emniyet kemeri, hareketli ön bar, yükseklik ayarlı tutma sapı, katlandığında otomatik kitlenme, ilave baş yastığı, sallanabilme gibi farklı ve işlevsel özellikte olan modelleri bulunur. Daha az özellikli ürünlere göre fiyat farkı vardır. Ancak en kıymetliniz için en iyi bebek arabası modeli seçerken emniyet, sağlamlık gibi temel unsurlar yanında ek konfor sağlayan ürünleri uygun fiyatlarla bulmanız da mümkün.