Banyo Dolabı

4737 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Banyo Dolabı

Banyo Dolabı

Banyo dolabı modelleri, dekoratif görünümleri kadar işlevsel yapıları ve pek çok kişisel ürün için hijyenik bir ortam sağlamalarıyla da öne çıkıyor. Banyo dolabı seçenekleri, solo olarak kullanılabildiği gibi, duvara asılan kapaklı dolaplar ya da raflar şeklinde de tercih edilebiliyor. Lavabolu banyo dolabı ise görsel ve estetik bütünlük sağlarken yerden de kazanma imkanı veriyor. Banyo dolabı, dekoratif açıdan düşünüldüğünde tercihe göre, ahşap banyo dolabı ya da farklı malzemelerden üretilen özel tasarımlar arasından seçilebiliyor. Plastik banyo dolabı, hem nemli ortamlarda uzun ömürlü ve pratik kullanım sağlıyor hem de fiyatı itibarıyla daha uygun koşullarla satın alınabiliyor. Plastik malzemeden üretilen modeller gibi, PVC banyo dolabı da kullanım kolaylığı ve nemden etkilenmeme özellikleri ile öne çıkabiliyor. Aynalı banyo dolabı ürünleri ise lavaboların vazgeçilmez ürünü olarak öne çıkıyor, banyo dolabı alt modül ürünleri ile birlikte bir bütünlük oluşturuyor. Çamaşır makinesi dolabı seçenekleri, hem makineyi koruyan bir unsur oluyor hem de deterjanların saklanması için çok cazip bir alternatif oluşturuyor. Farklı malzemelerden, özgün tasarımlarla üretilen çamaşır makinesi dolabı çeşitleri, genellikle çamaşır makinesinin etrafını saran tasarımlarıyla banyo dekorasyonlarına estetik bir katkı da sağlıyor. Banyo dolabı kirli sepeti içerdiğinde oldukça işlevsel bir boyut kazanıyor ve ekstra olarak banyoda kirli sepeti bulundurmaya gerek kalmıyor.

Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde her türlü zevke ve banyo ölçüsüne göre banyo dolapları bulunuyor. Banyo dolabı modelleri ve fiyatları, üretiminde kullanılan malzemeye ve boyutlarına göre değişiyor. En uygun banyo dolabı fiyatları araştırılarak online olarak kolayca satın alınabilen Trendyol, "Banyo dolabı nereden alınır?", sorusunun en doğru yanıtı olarak öne çıkıyor.

Asma Banyo Dolapları ve İki Parçalı Modüller

Banyoda saklama alanı kazanmak ve işlevsel kullanım için dolap almayı planlayanların önünde, ayaklı banyo dolabı ürünlerinden duvara monte edilen seçeneklere kadar pek çok alternatif bulunuyor. Banyo dolabı duvara monte edildiğinde hem ıslak zeminden uzaklaşıyor hem de yerden kazandırıyor. Asma dolaplar bu nedenle tercih edilen banyo dolabı çeşitleri arasında yer alıyor. Banyo dolabı duvara monte edilirken özenli davranılması ve banyonun seramik zeminlerine dikkat edilmesi öneriliyor. Asma dolaplar kullanım kolaylığı için zemine yakın olarak duvara monte edilebileceği gibi, banyo duvarlarının daha yukarıdaki alanlarına monte edilerek dar banyolardaki yer sıkışıklığına çözüm üretilebiliyor.

Banyoların lavabo kısımlarındaki banyo dolabı takımı modelleri genellikle iki parçadan oluşuyor. Banyo dolabı üst modül daha pratik ve işlevsel bir kullanım için aynalı ve raflı olarak tasarlıyor. Ayrıca bu modüllerde kapaklı saklama alanları da bulunuyor. Kimi modellerde havluların asılabilmesi için askılıklar da yer alıyor. Lavabo kullanımı sırasında ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin konulabileceği ve bu ürünlere kolay erişime imkan verecek biçimde tasarlanan banyo dolabı üst modül dışında, lavabonun alt kısmı için de modüller bulunuyor. Lavabolu banyo dolabı ürünleri, işlev ve görüntü olarak bütünlük oluşturacak biçimde çok parçadan oluşuyor. Lavabo ayaklarını ya da su giderlerini kapatacak, daha güzel bir görüntü oluşturacak şekilde tasarlanan banyo dolabı alt modül çeşitleri, kimi zaman sadece estetik amaçlarla kullanılıyor, kimi zaman da farklı büyüklüklerde çekmeceler, raflar, kapaklı dolaplar içerebiliyor. Uzun vadeli kullanım için satın alınmış deterjanlar, sabunlar ve diğer hijyen ürünlerini depolamak için geniş bir alan sunan bu modüller, özellikle daha dar banyo alanlarında oldukça rahatlatıcı bir fonksiyon üstleniyor.

Banyoda kullanılan dolapların; yeri, büyüklüğü, şekli ve üretildiği malzeme, içine neler konulabileceğini de belirliyor. Duvara asma biçiminde kullanılan dolaplara fazla ağır malzemeler koymak bazen riskli olabiliyor. Aynı şekilde maksimum hijyen gerektiren malzemelerin de lavabo altındaki bölmelere konulması önerilmiyor. Saç kurutma makinesi, fön makinesi, tıraş aletleri, saç maşaları gibi elektrikli aletlerin mümkün olduğunca buharlı alanlardan uzağa, kapaklı ya da çekmeceli bölümlere konulması gerekiyor. Saç kremi, şampuan, sabun, bakım kremleri gibi kişisel kozmetik ürünleri ile çamaşır suyu, çamaşır deterjanı, yumuşatıcı, tuz ruhu gibi temizlik ürünlerinin birbirinden uzakta bulunması, uzağa konamıyorsa ayrı raflarda bulunması öneriliyor. El, ayak, yüz ve banyo havluları ya da misafir havlularının da mutlaka diğer malzemelerin olmadığı çekmece ve raflarda saklanması gerekiyor.

Dolapların temizliği de hijyen ve sağlık açısından büyük önem taşıyor. Kullanım yeri ve amacı dolayısıyla kolay kirlenen ya da kimyasal maddeler nedeniyle tehlikeli durumlar oluşturabilen banyo dolaplarının düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Dolap alırken seçilecek ana malzemeye buna göre karar verilmesi, detaylı temizlik süreçlerinin kolay zarar vermeyeceği malzemelerin seçilmesi tavsiye ediliyor. Malzemenin durumuna göre, uygun sertlikte bezler ve temizlik ürünleri kullanılması da öneriliyor.

Farklı Malzemelerden Üretilen Dolap Çeşitleri

Banyolar evin diğer alanlarına göre ıslak zemini fazla, nemi yüksek alanlar olduğu için, banyo dolabı seti satın alınırken uzun ömürlü olmasına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. "Banyolarda hangi malzeme dolaplar tercih edilebilir?", diye soran kullanıcılar için pek çok farklı yanıt bulunabiliyor. Plastik banyo dolabı seçenekleri, alanı küçük olan banyolarda kurtarıcı rol üstlenebiliyor. Ev sahibi olmayan ve sık ev değiştirenler için de tercih listelerinde ön sıralara çıkabilen plastik malzemeden üretilmiş dolaplar, nem ve buhara dayanıklı yapıları ve düşük satın alma maliyetleri ile öne çıkıyor. Kaliteli ve dayanıklı bir malzeme olan plastik dolap modelleri, dolabın içinde saklanan ürünler için de ekstra koruma sağlayabiliyor. Son yılların gözde malzemelerinden olan PVC de tıpkı plastik gibi daha pratik ve kullanışlı bir seçenek olarak tercih ediliyor. PVC banyo dolabı, estetik açıdan şık modelleri ile banyo dekorasyonlarında özel bir rol üstlenebiliyor.

En yaygın olarak tercih edilen banyo dolabı, sunta ve MDF’den yapılma dolaplar oluyor. Ahşap banyo dolabı da farklı tasarımı ve şıklığı ile öne çıkabiliyor. Banyo dolabı dekoratif olarak düşünüldüğünde, farklı renklerde sunta ya da ahşap modeller geniş bir tercih seçeneği sağlıyor. Lake banyo dolabı çeşitleri, tercihe uygun lake boyalarla hem güzelleştiriliyor hem de buhar ve neme karşı daha dayanıklı hale geliyor. Hem lavabo ve tezgah altında hem de gömme dolap olarak kullanılabilen lake banyo dolabı ürünleri, duvara monte edilen çeşitleriyle de beğeni topluyor.

Ayna da banyolarda sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan bir malzeme olarak sıklıkla tercih ediliyor. Aynalı banyo dolabı hem lavabonun üstünde işlevsel olarak hem de çok amaçlı dolaplarında fonksiyonel ve estetik olarak öne çıkıyor. Banyolar nem ve ıslaklık nedeniyle elektrik konusunda dikkat edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Aydınlatma sistemlerinin de buhara dayanıklı olması tavsiye ediliyor. Bu nedenle daha loş olabilen banyolarda dolapların içinin daha rahat görülebilmesi ve dolapların daha rahat kullanılabilmesi için özel aydınlatma sistemleri olabiliyor. Gizli aydınlatmalar dolabın içini aydınlattığı gibi, banyo dekorasyonunda da olumlu sonuçlar yaratabiliyor. Tercihe göre banyoda kullanılabilen ecza dolapları da özel dikkat isteyen seçimler gerektiriyor. İlaçlar, şuruplar, lens suları, ilk yardım malzemeleri gibi pek çok tıbbi ürünün yer aldığı bu dolapların da uygun malzemeden seçilmesi öneriliyor.

Banyo dolabı seti almayı planlayanlar, ihtiyaçlarına, zevklerine ve banyolarının büyüklüğüne göre en doğru modeli banyo dolabı markaları tarafından piyasaya sürülen ürünler içinden seçebiliyor. Banyo dolabı indirimli koşullarla satın alınmak istendiğinde, mutlaka banyo dolabı kampanya süreçlerinin takip edilmesi gerekiyor. Banyo dolabı kampanya ve indirimli fiyatları hakkında daha kolay ve doğru bilgi almak için Trendyol'un takip edilmesi öneriliyor.

Farklı Boyutlarda Banyo Dolabı Alternatifleri

Banyo dolabı takımı almayı düşünenler, ölçülerine uygun modelleri toplu halde aldıklarında daha cazip banyo dolabı fiyatları bulabiliyor. Çok amaçlı banyo dolabı, çok yönlü olarak farklı işlevler için kullanılabildiğinden tercih listelerinde ön sıralarda yer alıyor. Başta havlular ve temizlik ürünleri olmak üzere banyoda kullanılan tüm eşyaların konulabildiği çok amaçlı banyo dolabı ürünleri, ihtiyaca göre ince, geniş, uzun ya da kısa olabiliyor. Duvara monte edilen dolap modelleri de yer avantajı sağladığı için tercih edilebiliyor. Satın alma ve araştırma evresinde banyo dolabı ölçüleri büyük önem taşıyor. Daha geniş alanı olanlar 100 cm banyo dolabı ile çok daha yüksek saklama kapasitesine ulaşabilirken 50 cm banyo dolabı dar alanlar için kurtarıcı rol üstlenebiliyor. 100 cm banyo dolabı için uygun yeri olmayanlar, banyolarının ölçülerine göre 55 cm, 70 cm banyo dolabı gibi modellerden birini tercih edebiliyor. 50 cm banyo dolabı gibi dar modelleri alanlar, daha uzun tasarımlı modelleri seçerek saklama alanlarını yüksek tutabiliyor. 65 cm banyo dolabı gibi daha ortalama büyüklüğe sahip olan modeller tercihe göre çekmeceli ya da kirli sepetli olabiliyor. Banyo dolabı kirli sepeti içerdiğinde, banyoda ayrıca sepet koymaya gerek kalmadığından yerden kazanılıyor, ayrıca olası kötü görüntülerin de önüne geçiliyor.

Farklı banyo dolabı ölçüleri olan modeller de çekmece ya da kirli sepeti gibi işlevlere sahip olabiliyor. 55 cm banyo dolabı ölçülerinde olduğu gibi, mini banyo dolabı çeşitleri fazla yer kaplamayacak şekilde köşelere de konulabiliyor. 80 cm banyo dolabı ise daha geniş saklama alanı sağladığından, içine kozmetik ürünleri, saç kurutma makinesi gibi elektrikli cihazlar, şampuan, sabun, krem gibi ürünler konulabiliyor. Ayrıca uzun vadeli alışveriş yapanlar için daha uzun dönemler için alınan tüm banyo ürünleri çekmeceli banyo dolabı ya da mini banyo dolabı raflarında kendine yer bulabiliyor. 80 cm banyo dolabı görece geniş iç hacmi sayesinde banyo ve misafir havlularının yanı sıra tuvalet kağıdı gibi yer kaplayan ürünler için de ideal bir seçim oluşturuyor. Mini boy banyo dolabı tercih edenler, saklama alanı yetmediğinde ekstra olarak 60 cm banyo dolabı alabiliyor, lavabo ya da tezgah altı gibi alanları da deterjan, çamaşır suyu, tuvalet kağıdı gibi ürünleri koymak için kullanabiliyor. Sadece tekli banyo dolabı sığacak kadar dar yeri olanlar ise dolabın üst raflarını havlu, tuvalet kağıdı gibi ürünler için, alt raflarını ise temizlik malzemeleri için kullanmayı tercih ediyor. Çekmeceli banyo dolabı ise işleri biraz daha pratik hale getirerek daha düzenli bir saklama imkanı sağlıyor.

Banyoda kullanılan malzemelerin aynı alanda saklanması her zaman çok sağlıklı olmadığı için biri 70 cm banyo dolabı, diğeri farklı boyda iki dolap kullanmak da bir tercih olabiliyor. Örneğin 65 cm banyo dolabı, kişisel temizlik ürünleri için kullanılırken daha küçük boylardaki 60 cm banyo dolabı ise daha çok kirli çamaşırlar ya da riskli temizlik malzemeleri için değerlendirilebiliyor. Tekli banyo dolabının daha güvenli malzemeler, 60 cm banyo dolabı ürünlerinin deterjan ve temizlik ürünleri için kullanılması da tercih ediliyor. Küçük banyo dolabı gibi çeşitlerin fazla olması ve banyodaki yere göre değişik alternatifler olması kullanım açısından da daha farklı imkanları beraberinde getiriyor.

Kapaklı Dolaplar ile Daha Güvenli Saklama Koşulları

Çamaşır suyu, tuz ruhu gibi içerdiği kimyasal nitelikte ürünler nedeniyle ayrı bölmede tutulması gereken temizlik ürünleri için, banyo alt dolabı en doğru tercih olarak öne çıkıyor. Banyo dolabı kapaklı olduğunda banyonun nemli ve buharlı ortamında ürünlerin zarar görmesi engellenmiş oluyor. Banyo dolabı sepetli olduğunda kirli çamaşırların uzun süre açıkta bekleyerek kötü koku yaymasının önüne geçiliyor. Banyo dolabı sepetli ise banyolar daha derli toplu görünüyor, görüntü kirliliği de önleniyor. Banyo dolabı kapaklı olarak kullanıldığında ya da banyo alt dolabı ile kimi temizlik malzemeleri daha güvenli biçimde korunduğunda, kullanıcıların içi daha rahat ediyor ve daha sağlıklı bir ortam sağlanmış oluyor. Tek kapaklı banyo dolapı modellleri ise banyonun farklı noktalarında ikinci bir dolap olarak işlevsel bir rol üstleniyor. İsteyen kullanıcılar, duvara monte edilebilen tek kapaklı banyo dolabı ürünlerini de tercih edebiliyor. Küçük banyo dolabı ürünleri ise ikinci dolap olarak büyük fayda sağlayabiliyor.

Banyoda kullanılan dolap modellerinin malzemesi ve büyüklüğü kadar görüntüsü ve estetik özellikleri de büyük önem taşıyor. Modern banyo dolapları son yıllarda giderek yaygınlaşarak çağdaş ve şık banyo dekorasyonlarında özel bir işlev üstleniyor. Örneğin, siyah mermer ya da koyu renk seramikler ile kaplı olarak tasarlanmış bir banyoda, siyah banyo dolabı uygun görülebiliyor. Bazı banyo tasarımlarında ise kontrast yaratmak üzere açık renk zemin üzerinde siyah banyo dolabı tercih edilebiliyor. Modern banyo dolapları farklı zevkler ve farklı kombinasyonlar için uygun imkan sağlarken banyo dolabı markaları ise her zevke uygun modelleri ile kullanıcıların isteklerini karşılamaya çabalıyor.

Banyo dolap renkleri de bu açıdan değişik alternatifler sunabiliyor. Klasikleşmiş ve beğeni toplamış beyaz banyo dolabı, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilebildiği gibi, daha özgün tasarımlar arayanlar da bulunabiliyor. Plastik, metal, ahşap dokulu dolap modelleri zengin dekoratif olanaklar sunuyor. Banyo dolap renkleri arasında beyazın yanı sıra ahşap ve siyah renkler ağırlık kazanıyor. Ayaklı banyo dolabı olarak kullanılabilen beyaz banyo dolabı ürünlerinin yanı sıra raf şeklinde duvara monte edilen kapaklı ya da kapaksız modeller de bulunuyor. Ayaklı banyo dolabı duvarda herhangi bir delik açmaya ya da işlem yapmaya gerek duyulmadan monte edilebilmesiyle avantaj sağlıyor. Banyo dolabı montajı ister duvara monte ister solo biçimde olsun pratik yönergelerle herkesin yapabileceği bir metodoloji sunuyor. Banyo dolabı montajı yapmak istemeyenler bu hizmeti satın alabiliyorlar, isteyenler de basit ev aletleri ile kolayca kurulum yapabiliyor. Banyo boy dolapları da aynı şekilde kolayca monte ediliyor ve kurulum müşteri tarafından yapıldığında daha uygun fiyat seçenekleri bulunabiliyor.

Hangi model dolabın alınacağına karar verirken banyonun ölçüleri kadar fiyat performans dengesine de dikkat edilmesi önem taşıyor. Banyo kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak ihtiyaç duyulan büyüklükte dolap alınması tavsiye ediliyor. Gerekenden küçük dolap alındığında ihtiyacın karşılanamaması ve dağınıklık gibi sonuçlar doğabilirken gerekenden büyük dolap alınması ise banyonun gereksiz yere daha sıkışık olması sonucunu doğurabiliyor. Banyo dolabı modelleri ve fiyatları, malzemeden büyüklüğe, renkten monte ediliş biçiminde dek pek çok etkene bağlı olarak değişiyor. Trendyol aracılığıyla tüm modeller detaylarıyla incelenebiliyor, ölçüsü ve tasarımı uygun bulunan modeller anında en cazip koşullarla sipariş edilebiliyor.