Banyo

70595 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Sonraki sayfa

Banyo

Hayatın her alanında sıklıkla kullanılan ve insan hayatının büyük bir ölçüde kolaylaşmasını sağlayan banyo, evin en önemli bölümlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. İhtiyaçlarımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz bu küçük odanın hem temiz kalması hem güzel görünmesi büyük önem taşıyor. Bazen bir makyaj bölümü, bazen hijyene kavuşmak için aranan alan, bazen de yorgun bir günün ardından sıcak bir duş için hazırlanmış doğal bir mekana dönüşen banyo, çeşitli aksesuarlarla oldukça ferahlatıcı bir alana dönüşebiliyor. 

Banyo Paspasları ile Atmosferi Değiştirin 

Banyonun güzel ve temiz görünmesi ev sahibi için ferahlatıcı bir atmosferin kapısını aralarken eve ziyarete gelen misafirlere karşı da etkileyici bir faktör oluyor. Banyo bölümünün temiz ve estetik görüntüsü için çeşitli eşyalar devreye giriyor. Bu eşyalardan biri de banyo paspası oluyor. Banyo paspasları çok çeşitli tasarımlara ayrılıyor. Tasarım sınıflandırmaları; renk, desen ve şekil gibi farklı noktalarda oluyor. Bunun dışında banyo paspaslarının üretildiği malzeme de bu ürünler arasında oluşan farkın bir başka etkeni oluyor. Kimi banyo paspasları dikdörtgen, kimileri de yuvarlar şekilleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcıların hangi tarzda banyo paspası kullanacağı ise mekanın büyüklüğü ve dekorasyona göre değişiyor. Paspas rengi içinse fayans tasarımları devreye giriyor. Banyo dekor unsurları paspas kullanımını doğrudan etkiliyor. Bu sebeple doğru paspasın tercih edilmesi hoş bir görüntü için kritik rol oynuyor. Banyonun genel tasarımına uygun olmayan paspaslar ortamda sönük kalabiliyor.

Şıklığı Arttırmak için Banyo Takımı

ürünlerinden olan banyo aksesuarları oldukça fazla çeşide ayrılıyor. Pek çok parçayı bir araya getiren banyo setleri ise yüzlerce farklı modelde bulunabiliyor. Burada temel fark, banyo setinin imal edildiği malzeme oluyor. Banyo takımı olarak da bilinen banyo setleri, genel olarak plastik ya da seramik malzemeden üretiliyor. Bunların dışında ahşap ve metal malzemeden üretilen banyo takımları da bulunuyor. Ahşap banyo takımları konusunda özellikle son dönemde bambu banyo takımları ön plana çıkıyor. Bir banyo takımı farklı eşyaların bir araya gelmesi sonucu oluşuyor. Banyo takımını oluşturan parçalar içerisinde diş fırçası kabı, sıvı sabunluk, el sabunluğu, çöp kovası ve tuvalet fırçası bulunuyor. Ancak bazı banyo takımları daha az eşyadan oluşuyor. Sadece sıvı sabunluk ve diş fırçalığı yeterli oluyor. Banyo takımlarında doğru tasarımın tercih edilmesi banyo dekorasyonu ile yakından ilgili oluyor. Banyonun genel tasarımına göz atmak hangi tarz banyo takımının tercih edilmesi gerektiği konusunda fikir verebiliyor. Banyo takımlarının üzerinde çiçek ya da taş gibi somut figürler olabildiği gibi, çizgi şeklinde soyut tasarımlar da görülüyor. Bunun dışında plastik ve metal banyo takımları, kırılmaya karşı seramik banyo takımlarına göre daha sağlam bir görüntü sergiliyor. Seramik takımlar ise plastiğe göre temizlemesi daha kolay ve genel olarak daha şık yapıları ile kullanıcılara göz kırpıyor.

Banyo Dekorasyonu için Çeşit Çeşit Ürünler

Banyo takımlarını oluşturan parçalar tek olarak da satın alınabiliyor. Ayrıca banyo dekorasyon konusunda başka malzemelerle desteklenebiliyor. Havlular da bu konuda bir başka destek unsuru oluyor. Kurulanma eşyası olan havlular çeşitli desenler, işlemeler ve renkler ile daha şık hale geliyor. Havlu dışında tuvalet kağıdı setleri de dekorasyon konusunda devreye girebiliyor. Son dönemlerde popülaritesi artan tuvalet kağıdı setleri, genel olarak metal malzemeden üretiliyor. Bu ürünlerin üst tarafında tuvalet kağıdı asmak için bir bölümün yanı sıra alt tarafta tuvalet kağıdı kovası ya da tuvalet fırçası bölümü yer alıyor. Trendyol ile onlarca farklı banyo ürününe kolayca ulaşabilirsiniz.