Baget Yüzük

13210 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yüzük

Evliliğin Temsili Yüzük

Evliliğin Temsili Yüzük

Evlilik toplamda aile olmanın diğer adı olarak bilinir. Belirli bir yaşa gelmiş olan bir bireyin, kendisinin hayatına değer katabilecek ve mutlu bir beraberliğe doğru emin adımlarla yol olacağı birine ihtiyaç duyması ile ortaya çıkan bir kavramdır. Birbirini tamamlayan iki insanın yollarının birleşmesi ve sağlıklı bir aile yaşamına adım atılması olarak bilinir. Evlilik yeni bir hayat tarzı oluşturmak ve başka bir insan ile bir ömrü paylaşmaktan ibarettir. Kesinlikle bir imzadan ibaret olmamalıdır. İki insan aile hayatından ayrılıp yeni bir düzen oluşturur. Bu düzenin adı hem evlilik hem de aile olarak bilinir. Aslında evlilik bir nevi aile olabilmektir. Bu noktada iki insanın iletişimi oldukça önemli bir unsur haline gelir. Kadında erkekte birbirinde uyum yakalayabilmeli, aşk kavramını kendinde oturtmalı, saygı, sevgi ve sadakat çerçevesi altında ilerlemelidir. Evlilik iki bireyin hastalıkta ve sağlıkta birbirinin yanında olacağına söz vermesidir. Yeni bir düzen kuran çiftler, öncelikle evlerini tasarlamakla işe başlarlar. Aldıkları eşyalar ile yuvaları kurmaya adım adım ilerlerler. Bu hazırlıkların hepsi düğünden önce planlanır ve hayata geçirilir. Çift evlendiklerinde yeni evlerinde, yeni düzenlerinde rahatlıkla oturabilir. Kurulacak ortak bir hayata doğru ilerleyen çifti düğün öncesinde birçok hazırlık beklemektedir. Düğünden önce evlenme teklifi edilmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen yüzüklerden biri elmas baget yüzük olarak bilinir. Söz, nişan, kına ve kutlama planları yapılır. Organizasyon firmaları ile anlaşılır, konseptler ayarlanır ve hazırlıklar bu şekilde devam eder. Düğün hazırlıkları yapılırken genç kızların en önem verdiği şeylerden biri bride to be olarak bilinmektedir. Evlenecek kişi, arkadaşları ile çeşitli kutlamalar yaparak ve organizasyonlar düzenleyerek evliliğe doğru adım atar. Bride to be’nin kelime anlamı gelin olmaktır. Günümüzde adı bekarlığa veda partisi olarak da bilinen bu partiler genellikle organizasyonlar yapılarak düzenlenmektedir. Bu partilere evlenecek kişinin yakın dostları ve sevdikleri eşlik etmektedir. Evde, yatta, kafe ortamında yapılabilmekte olan bu partiler eğlence amacı gütmektedir. Evlenecek kişinin son hazırlıkları bu organizasyon ile beraber yapılır. Bride to be’nin anlamı gelin olmak olarak bilinir. Gelin adayları özenle hazırladıkları parti ile bekarlığa veda ederler.

Yüzük Modelleri ve Tarihçesi

Yüzük Modelleri ve Tarihçesi

Yüzük genellikle süs eşyası olarak kullanılan bir ürün olarak bilinmektedir. Yüzük, nişan ve evlilik gibi hususlarda kadın ve erkeğin parmağına takılır. Bu aksesuarın ilk örnekleri Tunç Çağı’nda görülmüştür. Yüzyıllara dayanan bir tarihçesi olan yüzük çeşitli seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Yüzük eski dönemlerde altından ya da demirden yapılmaktaydı. Çağımızda ise gümüş, altın, bakırdan yapılmakta olan yüzükler bulunmaktadır. Yüzüğün eski çağlarda gücü yansıttığı ve devlet adamlarının bu aksesuarı sıkça kullandığı bilinmektedir. Üst kısmında mühür bulunan yüzükler tercih edilmekteydi. Bazı yüzüklerin üstünde ise motifler bulunmaktaydı. Yüzüğün bir evlilik simgesi olarak görülmesi Roma döneminden kalmıştır. Orta Çağ’da ise yüzüklerin üzerine taşlar işlenmeye başlanmıştır. Osmanlı döneminde de yüzük işçiliğine oldukça önem verilmiştir. Renkli mücevherler en çok tercih edilen ürünlerden biri haline gelmiştir. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile mücevherlere verilen önem artmış ve kuyumculuk gelişmiş noktalara ulaşmıştır. Evlilik denilince ilk akla gelen yüzüktür. Bir kişinin evli ya da sözlü olduğunu parmağındaki yüzükten anlaşılabilmektedir. Dilimize İngilizce bir kelime olarak gelmiş olan alliance yani alyans kelimesi ittifak yapmak anlamındadır. Pırlanta yüzükler 1477 yılında ortaya çıkmıştır. Avusturya’da ortaya çıkan bu yüzükler, küçük pırlantaların aksesuarda bulunması ile popülerleşmiştir. Tektaş yüzükler ise 1939 yılında ortaya çıkmıştır ve piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren günümüzde de en çok tercih edilen yüzükler arasında yer almaya devam etmektedir. Erkeklerin yüzük kullanımı ise savaş döneminde ortaya çıkmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nda savaşa gidenler tarafından eşlerine bağlı olduklarını göstermek adına yüzük takılmaya başlanmıştır. Evlilik yüzükleri farklı desenlere maruz kalmış olsa da günümüzde sade desenler ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Yüzüğün birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri baget yüzük olarak bilinmektedir. Bu yüzüklerde kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Örneğin sarı altın baget yüzük ve damla baget yüzük en çok tercih edilen aksesuarlardan biri olmayı başarmıştır. Evlenme teklifi edecek olan kişi, partnerinin ne tarzda bir yüzük sevdiğini öğrenmelidir. Evlenme aşamasında olan kişilerin sıkça satın almakta olduğu yüzüklerden biri de tektaş baget yüzük olmaktadır. Kişinin parmağının ölçüsü önceden alınmalıdır, bu sayede yüzük parmağa tam yerleşmektedir.

Altının Gelişimi ve Yüzük

Altının Gelişimi ve Yüzük

Eski çağlardan bu yana en değerli madenlerden biri olarak bilinen altın, zenginliğin ve ihtişamın göstergesi olarak anılmaya devam ediliyor. Eski zaman padişahları taçlarını, yüzüklerini ve aksesuarlarını altından yaptırmaktaydı. Altının değeri günümüze denk özenle korunmuştur. En gözde mücevher ürünlerinden biri olarak bilinen altının tarihi yolculuğu oldukça eskidir. Altından yapılmış birçok mücevher ilk olarak M.Ö 3000 yılları arasında bulunmuştur. Vazo, takı ve yemek tabağı gibi eşyalar altından yapılmaya başlanmıştır. Mısırlılar ise altını ilk kez para olarak kullanmaya başlamışlardır. Türkler için ise en değerli madenlerden biri olan altın devletin hükümdarlarının simgesi haline gelmiştir. Altın parlak sarı olan rengi ile tüm dikkatleri üzerine çekebilecek olan ihtişamlı bir madendir. Altını işlemek sanattır. Günümüzde altının en çok kullanıldığı alan ise mücevherattır. Altının saflığı ayar terimi ile bilinmektedir. Örneğin 24 ayar bir altın %100 saf altındır. Altının birçok rengi bulunmaktadır. Altın renklerinden biri olan beyaz altın 24 ayar haricinde tüm ayarlarda uygulanabilir. Bunun haricinde, yeşil-sarı altın ve kırmızı-pembe altın renkleri bulunmaktadır. Kadınların en çok tercih ettiği takı ürünlerden biri olan altın, yüzük, kolye, küpe ve künye ve bilezik olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda en çok moda olan kare baget yüzük ve kalpli baget yüzük genç kızların en çok tercih ettiği ürünlerden bazılarıdır. Özellikle evlenme çağına gelmiş olan gençlerin arama motorlarından sıkça araştırdığı yüzükler yuvarlak baget yüzük olarak bilinmektedir. Yüzük alırken ayarlarına dikkat etmek gerekir. 14 ayar baget yüzük ile 22 ayar baget yüzük aynı değildir. Bu hususta hassas davranmak gerekmektedir. Yüzüğün kaç taşlı olduğu, karat ve değeri önemli hale gelmiştir. Yeni evlenecek olan çiftlere özellikle düğünlerde gram, yarım, tam ve çeyrek altın takılmaktadır. Gelin ve damadın ailesi tarafından ise bilezik, künye ve takı seti alınmaktadır. Türk adet, örf ve gelenekleri bu şekildedir. Gelişen ve ilerleyen çağ ile bu durum zamanla farklılık göstermeye başlasa da düğün zamanında takı ve mücevhere verilen önem eski çağlara dayanmaktadır. Takı bilhassa kadınlar için büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple birçok kadının hassas noktası ve ilgi odağı olmayı başarmış olan altının son modelleri özenle takip edilmeye devam etmektedir.

Değerli Taşlarla Süslenmiş Yüzük Modelleri

Değerli Taşlarla Süslenmiş Yüzük Modelleri

Geçmişten günümüze takı ve mücevheratta sıkça kullanılmakta olan, aynı zamanda enerji verdiğine de inanılan doğal ve değerli taşlar birçok kişi tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Yeryüzünde bulunmakta olan çoğu değerli taş bulunmaktadır. Keşfedilmeyi bekleyen birçok taş olduğu da söylenmektedir. Bu taşlar sırası ile, elmas, pırlanta, aragonit, zümrüt, yakut, topaz, safir, lal taşı, kaplan gözü, magnezit, obsidiyen, ametist, akik, oniks, opal, turkuaz, yeşim, apatit, yıldız, amazon, amber, kan, azurit, mercan, sitrin, florid, labradorit, ay taşı, bakır ve margonit olarak bilinmektedir. Zümrüt taşı, bu taşların en özeli olarak bilinmektedir. Özellikleri ise yeşil ve saydam ışıltısında olmasıdır. En kaliteli taşlardandır, şeffaftır. Baş ağrısına ve kalp hastalıklarına iyi gelir ve kişiye huzurlu hissettirir. Hassas bir taştır, işlenirken dikkatli olunması gerekilmektedir. Safir taşı ise, pembe, turuncu, sarı, mor, siyah ve beyaz olarak bilinir. Bu taş sert bir taştır ve ışığı geçiren bir yapısı vardır. Baş dönmelerine iyi gelen bu taş aynı zamanda kişiye sakinlik katar. Ay taşı ise duygusal anlamda kişiye iyi gelir ve insan ilişkilerini dengelemeye yarar. Fiziksel ve psikolojik açıdan kişiye olumluluk getirir. Ametist taşı ise depresyondan uzaklaşma ve kurtulma taşı olarak bilinir. Stresle mücadele etmeye yarar. Kişiye huzur ve dinginlik getirir. Şeffaf olan bu taş, rahatlatıcı etkisi ile negatif enerjiyi ortadan kaldırır. Çok güçlü bir enerjiye sahiptir. Akik taşı, özgüven taşı olarak bilinmektedir. Mercan taşı cilt hastalıklarına iyi gelir ve konsantrasyonu sağlar. Aragonit taşı ise duygusal şifa taşı olarak bilinmektedir. Psikolojik olarak sinirliliği ve gerginliği giderir. Yorgunluk hissini ortadan kaldırır ve enerji verir. Kemik hastalıklarına iyi geldiği de bilinmektedir. Kuvars işe en bilindik taşlardan biridir. Pozitif enerji verir ve negatifliği uzaklaştırır. Öfkeden ve kıskançlıktan uzaklaştırır. Kehribar taşının ise tedavi edici, şifa verici özelliği vardır. Yeşim taşı ise diş ağrılarına iyi gelmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen taşlardan biri ise pırlantadır. Pırlanta elmastan oluşmaktadır. Kadınların evlilik yüzüğü olarak tercih etmekte olduğu pırlanta baget yüzük sıkça kullanılmaya devam ediyor. Son zamanlarda arama motorlarından yoğunlukla baget yüzük çeşitleri araştırılmaya devam edilmektedir. Baget yüzüğün birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı renk seçenekleri ile de karşımıza çıkan baget yüzük ilgiyi üzerine toplamaya devam etmektedir.

Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük her kadının gözde mücevherlerinden biri olarak bilinir. Günümüzde yüzük çeşitlerinin artması ile çoğu kişi hangi yüzüğü seçeceğine karar vermekte zorlanmaktadır. İyi ve kaliteli bir yüzük almak isteyen birçok kişi aynı zamanda fiyatının da uygun olmasını istemektedir. Her yüzüğün fiyatı aynı değildir. Örneğin 8 ayar baget yüzük ile baget pırlanta yüzük fiyatlarında fark bulunmaktadır. Yüzük seçerken dikkat edilmesi gerekenler karatlarının ölçülmesidir. Yüzük internetten sipariş edilecekse güvenilir olan birçok site bulunmaktadır. Herkesin en çok tercih ettiği siteler kullanılmalıdır. Pırlanta alındıktan sonra gün ışığında kontrol edilmelidir. Pırlantanın ayırt eden özelliklerinden biri bilakis rengidir. Pırlantalarda renk harflerle anlatılmaktadır. S ve Z harfleri renkli pırlanta, K ve M harfleri beyaz pırlanta, N ve R harfleri renkli beyaz, G ve J harfleri renkli beyaz pırlantalar olarak bilinmektedir. Elmasın en iyisini tanımlayacak harf F olarak bilinmektedir. Karat ise hassas terazi ile ölçülmelidir. Yüzük almak isteyen kişi öncelikle nasıl model bir yüzük almak istediğine karar vermelidir. Yüzük modelleri internet üzerinden araştırmaları kullanıcı yorumları mutlaka dikkate alınıp okunmalıdır. Daha önce ürünü denemiş olan kullanıcıların yorumları önemlidir. Yüzük alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de kişinin altına, gümüşe ya da bakıra alerjisinin olup olmadığıdır. Ürünler kullanılmadan önce mutlaka test edilmelidir. Bunların yanı sıra yüzük numarası da önemli unsurlardan biridir. Özellikle evlenme teklifi edecek olan kişilerin internet üzerinden sipariş ettikleri yüzüğün numarasını bilmeleri gerekmektedir. Yüzüğü takacak kişinin kaç numara kullandığı öğrenilmelidir. Son zamanlarından trendlerinden olan safir baget yüzük ve oval baget yüzük alacak olanlar internet üzerinden araştırmalar yaparak en güvenilir sitelerden bu yüzükleri temin edilebilirler. Herkesi kendine hayran bırakan baget yüzük modelleri birçok sitede indirimli fiyatları ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Sarı altın sevemeyen kadınların sıkça tercih ettiği beyaz altın baget yüzük satış rekorları kırmayı sürdürüyor. Farklı renk seçenekleri ile göz kamaştıran bu yüzükler aynı zamanda gümüş baget yüzük olarak da karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bu yüzüklerin tek farkı altın değil gümüşten üretilmeleri ve fiyatlarının daha uygun olmasıdır. Gümüş seven çoğu kişi tarafından rağbet görmektedir. Bu sayede piyasada hem gümüşe hem de altına olan ilgi büyük oranda artmaktadır.

Yüzük Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Yüzük Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Birçok kadının en çok tercih ettiği aksesuarlardan biri olan yüzükler günümüzde de ilgi görmeye devam etmektedir. Özellikle evlenirken ve evlenme teklifi edilirken takılmakta olan yüzüklerin birlik ve beraberlikte önemli payı bulunmaktadır. Yüzük seçimi kadınlar için oldukça önemlidir. Çoğu kadın yüzük almadan önce derin araştırmalar yapar ve istediği yüzüğü bulmak için gerek internet üzerinden gerekse kuyumcuların dükkanların da modeller araştırır. Aradığı modeli bulduğunda onu bir an önce parmağında görmek istemektedir. Evlenme teklifi edecek olanlar ise sevdiği kişinin ne tür bir yüzük istediğini öğrenmelidir, birlikte kuyumcuya baktıkların da kız arkadaşının sevdiği modeli aklına kazımalı, ya da kız arkadaşının gösterdiği yüzük modellerini unutmamalıdır. Yüzük alırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de parmak numarasıdır. Yüzük sonradan küçültülüp büyültülse de parmak numarasına uygun alınmış yüzükler her zaman daha kıymetli olmaktadır. Yüzük fiyatları ise kuyumcudan kuyumcuya değişiklik gösterebilir. Bazı internet sitelerinde çok pahalı olan yüzüklerin bile bir anda fiyatlarının düştüğü ve indirimlere girdiği görülmektedir. Bu yüzden bu tür siteler mutlaka takip edilmeli ve yüzük fiyatları karşılaştırılarak yüzükler alınmalıdır. Özellikle son çağın modası olan baget yüzükler piyasaya çıktığı ilk günden itibaren tüm kadınlar tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Evlenme teklifi ederken büyük baget yüzük ya da altın baget yüzük tercih edilmelidir. Eşsiz tasarımı ve kullanışlılığı ile dikkatleri üzerine çeken renkli baget yüzük zarif bir yapıya sahiptir. Piyasa da bulunan baget yüzük fiyatları ise oldukça uygundur ve kullanıcılar bu açıdan da bu yüzüklerden memnun kalmaktadır. Herkesin tavsiye etmekte olduğu bir karat baget yüzük ise en gözde baget yüzüklerden biri olarak bilinir. Yüzük seçimine önem veren kadınları mutlu edecek mücevherlerden olan baget yüzüklere günden güne talep artmaya devam ediyor. Pırlantadan gümüşe, sarıdan beyaza birçok çeşidi ile en gözde yüzükler arasında yer almaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile en kaliteli yüzükleri kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen birçok firma müşterilerinin sıkça tercih etmekte olduğu ürünlerin üzerinde daha çok çalışmaya gayret göstermektedir. Geçmişten günümüze bir geleneğin ürünü olan yüzük, evliliğin, beraberliğin, mutluluğun ve yuvanın simgesi, göstergesi olarak bilinmektedir. Bu yüzden yüzük seçimi yaparken kişinin o yüzüğü ömür boyu parmağında taşıyacağı göz önüne alınarak iyi ve kaliteli bir seçim yapılmaya gayret gösterilmelidir. İşin sırrı mücevherin değerinde ve görünüşündedir. Yüzük alırken tavsiyeler dinlenmeli, fikir alınmalıdır. İndirimler özenle takip edilmeli, kaliteli ve cazip fiyatlı tektaşlar kaçırılmamalıdır. Trendyol ile en özel günlerinize layık tüm yüzük modellerine ulaşabilmektesiniz.