Aynasız Kompakt SLR Makineleri

234 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Aynasız Kompakt SLR Makineleri

Aynasız kompakt SLR makineleri, DSLR makineler gibi değiştirilebilir lensler sunması bakımından popülerdir. Gelişmiş görüntüleme, odaklama ve video özellikler sunan SLR fotoğraf makinesi alternatifleri, daha hafif ve küçük yapıda olması nedeniyle de kullanıcılarına avantajlar sağlar. Siz de dünyaca ünlü markaların en iyi aynasız kompakt SLR fotoğraf makinesi modellerine, en uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilmek için hemen şimdi Trendyol'un kategorisine göz atın!

Kompakt Fotoğraf Makinesi ile SLR Arasındaki Fark

Geleneksel SLR ve DSLR fotoğraf makinelerinde, fotoğraflanan sahnenin vizöründe objektiften görüntüyü izleyebilmek için bir ayna ve prizma sistemi kullanılır. Ancak ayna ve prizma sisteminin büyüklüğü nedeniyle kompakt fotoğraf makinelerinde değiştilebilir lens kullanımı zordur. Bu soruna çözüm olarak geliştirilen dijital SLR fotoğraf makinesi alternatiflerinde, LCD ekran üzerinden ayna ve prizma tarzı sisteme gerek olmaksızın ön gösterim sağlanabilir. Kompakt dijital kamera, LCD ekranda sensöre ulaşacak ışığı tahmin eder. SLR dijital kamera ise tek lensli bir refleks kameradır. SLR kameralar sadece kameranın sensörü ile aynı ışığı gören vizörlere sahiptir. Ancak pratikte kompakt ve SLR kamera arasındaki tek ayrım bu değildir. Teknoloji geliştikçe her ikisi arasındaki çizgi bulanıklaşmaya devam ederken vizör mekanizması, sabit ve değiştirilebilir lensler ve kamera sensör boyutu, kesin olarak SLR ve kompakt fotoğraf makinesi arasındaki ayrımlardır. Ayrıca kamera markasına ve modeline bağlı olarak değişen daha küçük farklılıklar da vardır. Ancak bu temel unsurlar, SLR ve kompakt makine çekimlerinde genel olarak fotoğrafı en çok etkileyenler arasındadır. 

Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

Aynasız SLR fotoğraf makinesi, DSLR fotoğraf makinelerinin önemli bir bileşeni olan ve refleks ayna gerektirmeyen bir kameradır. DSLR'deki ayna, ışığı optik vizöre yansıtır. Aynasız bir kamerada optik vizör yer almaz. Bunun yerine aynasız dijital fotoğraf makinelerinde görüntüleme sensörü bulunur. Ayrıca aynasız makinelerdeki görüntüleme sensörü her zaman ışığa maruz kalır. Bu, arka LCD ekranda veya elektronik bir vizörde görüntünün dijital bir ön izlemesini sunar. Aynasız kameralar, yansıtma özelliğine sahip DSLR makineler yerine “aynasız” olarak adlandırılır. Bu aynasız yapı, temel olarak eş değer bir DSLR'den daha küçük, daha hafif ve mekanik olarak daha basit bir sistem anlamına gelir. Aynasız kompakt SLR makineleri, optik vizörün olmaması, aerodinamik kontroller sunması ve çoğu sistem için lens aralığına sahip olması nedeniyle birçok deneyimli fotoğrafçı tarafından da tercih edilir. Teknoloji geliştikçe aynasız kompakt fotoğraf makinesi modelleri, DSLR'den daha farklı ve üstün teknolojiler sunmaya başlamıştır. 

Aksesuarlarla Fotoğraf Makinenizi Güçlendirin

Aynasız kameralar DSLR benzerlerinden daha yeni olsalar da aksesuar ve eklentiler konusunda rakipleriyle yarışır. Aynasız fotoğraf makinesi sistemlerinin çoğu, geniş bir lens yelpazesi sunacak kadar gelişmiştir. Birçok modelde olmasa da, pek çok aynasız fotoğraf makinesinde harici flaşları takmak için aparatlar bulunur. Ayrıca üst düzey ürünlerdeki aynasız modeller birçok DSLR'de olduğu gibi, ergonomiyi artıran ve pil ömrünü uzatan dikey pil tutuşları için destek sunar. Profesyonel stüdyo aydınlatması söz konusu olduğunda da aynasız kameralar neredeyse DSLR cihazlara yetişecek kadar alternatif sunar. Dünyaca ünlü markalar, aynasız kameralar konusunda yeni teknolojiler ürettikçe aksesuar ve aparatlar da gelişme göstermeye başlamıştır. Siz de makinenizin ihtiyaçlarına uygun aksesuarları en uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilmek için foto ve kamera kategorisine göz atabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların en iyi dijital SLR fotoğraf makinesi fiyatları için hemen şimdi Trendyol'un foto ve kamera kategorisindeki kampanyalardan yararlanın!