Atıştırmalıklar

32814 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Kuruyemiş ve Kuru Meyve

Kuruyemiş ve Kuru Meyve

Sakız & Şekerleme

Sakız & Şekerleme

Çikolata

Çikolata

Kek & Bisküvi

Kek & Bisküvi

Tatlı

Tatlı

Cips

Cips

Dondurma

Dondurma

Sonraki sayfa

Atıştırmalıklar

Yediden yetmişe hemen hemen herkesin evde veya ofiste elinin altında bulundurduğu atıştırmalık yiyecekler vardır. Bu gruptaki atıştırmalıklar hem sağlıklı hem de lezzetli yiyeceklerdir. Organik kuru meyvelerden çikolatalara, cipslerden sakız ve şekerlemelere kadar her zevke ve damak tadına hitap eden bu atıştırmalıklar oldukça çeşitlidir.

Kuruyemiş ve Kuru Meyve

Soslu mısır, antep fıstığı, badem, fındık, kaju ve fıstık gibi atıştırmalıklar hem lezzetli hem de besleyici atıştırmalıklar arasındadır. Bu atıştırmalıklar karışık kuruyemişler şeklinde alınabileceği gibi ayrı ayrı paketlenmiş olarak da alınabilir. Kabak çekirdeği gibi bağırsaktaki faydalı bakterilerin artmasını sağlayan iç organlara faydalı atıştırmalıklar yanında Omega 3 ve B vitamini açısından zengin ve beyin gelişimine iyi gelen ceviz gibi kuruyemişlere kadar pek çok faydalı kuruyemiş bulunur. İç kuruyemişlere ek olarak kabuklu kuruyemiş sevenler için kabuklu fındık ve fıstık gibi atıştırmalıklar bulunur.

Kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru incir gibi sağlıklı atıştırmalıklar yanında elma kurusu, dut kurusu, mandalina ve çilek kurusu gibi farklı meyve kuruları ile hurma özü gibi şifa deposu atıştırmalıklar da mevcuttur. Kuru meyve ürünlerinin yanı sıra bu kategoride yemeklik kuru patlıcan, pilavlık çam fıstığı ve tatlılarda kullanmak için kıyılmış fındık gibi farklı amaçlarla kullanılabilecek atıştırmalıklar bulunması da mümkündür. Atıştırmalıklar kategorisinde bulunan bu ürünlerin yanında sağlıklı yaşam için tüketilebilecek ıhlamur, siyez ezmesi, kurutulmuş sarımsak ve sebze karışımları da bitkisel ürün sevenlerin ilgisini çeker.

Çikolata

Atıştırmalıklar denilince akla gelen ilk seçeneklerden mutluluk hormonu salgılattığı için vazgeçilmez bir ürün oran çikolatanın hemen hemen her türü bulunur. Ürün alternatifinin oldukça fazla bulunduğu bu tatlı kategoride renkli üzümlü drajelerden bademli bitter çikolatalara, sütlü ve beyaz bütün fındıklı çikolatalardan portakallı çikolatalara kadar pek çok çeşit çikolata mevcuttur. Sadece çocukların değil yetişkinlerinde başını döndürecek kadar fazla seçeneğin olduğu çikolata kategorisinde her damak tadına hitap eden çikolata bulunur.

Lokum

En az çikolata kadar lezzetli ve çeşitli atıştırmalıklar bulunan bu kategorideki belli başlı ürünler şunlardır; çikolatalı lokum, antep fıstıklı lokum, cevizli sadrazam sucuğu, fındıklı lokum, cezerye ve narlı lokum. Bu kategoride lokum sade olarak bulunabileceği gibi çeşitli kuruyemişlerle harmanlanarak üretilmiş karma atıştırmalıklar şeklinde de bulunabilir. Bunlar hem sağlıklı hem de besleyici atıştırmalıklar arasında bulunur. Bu kategorideki cezerye, havucun şekerle karıştırılması sonucu üretildiği için özellikle çocuklara gönül rahatlığı ile yedirilebilecek olan sağlıklı atıştırmalıklar arasındadır.

Unlu Mamüller

Hemen herkesin çantasında rahatça taşıyabileceği pratik atıştırmalıklar arasında bulunur. Gluten hassasiyeti olan kişiler tarafından rahatlıkla tüketilebilecek olan bu atıştırmalıklar gluten içermeyen, organik ve sağlıklı ürünlerdir. Organik barlardan zencefilli kinoalı kurabiyelere, organik domatesli peynirli krakerlerden pancarlı grissiniye kadar oldukça çeşitli atıştırmalıklar bulmak mümkündür. Özellikle kraker ve grissiniler diyet yapanlar için hem sağlıklı hem de tok tutucu yiyeceklerdir.

Cipsler

Lezzetli atıştırmalıklar kategorisinde bulunan cips belki de en lezzetli atıştırmalıklar listesinin birinci sırasında gelir. Damakta bıraktığı o yoğun baharat tadı ile her zaman vazgeçilmezler arasına girmeyi başarır. Fırınlanarak pişirilmiş sağlıklı cipslerden nohut cipslere kadar hem sağlıklı hem de lezzetli bu atıştırmalıklar her zevke ve damak tadına hitap eder.

Şekerleme

Şekerlemeler çikolata ve lokum gibi tatlı atıştırmalıklar arasındadır. Kan şekerinin düşmesi sonucu ihtiyaç duyulmasının yanında çocuklar tarafından da yoğun olarak talep gören şekerlemeler hem rengarenk görüntüleri hem de lezzetli tatlarıyla atıştırmalıklar kategorisinin tatlı üyeleri arasında yer alır. Çilekli, vişneli, çikolatalı drajelerden fıstık ezmelerine kadar pek çok ürünün yer aldığı bu kategori tatlı severler için oldukça farklı atıştırmalıklar sunar.

Kek

Kek kategorisi de diğer tatlı ürünler gibi oldukça çeşitli ve lezzetli atıştırmalıklar içerir. Hem tatlı hem de doyurucu ürünler olan kekler pratik atıştırmalıklar listesinin başında gelen ürünlerdendir. Çantalarda her an bulundurmanın mümkün olduğu tuzlu veya tatlı kekler açlığı ya da mide bulantısını bastırmada oldukça etkili olan atıştırmalıklar arasındadır. Meyveli ve çikolatalı keklerden fındıklı ve karamelli keklere, havuçlu tarçınlı keklerden patatesli ve peynirli keklere kadar pek çok çeşit kek mevcuttur.

Siz de bu lezzetli atıştırmalıklara Trendyol gıda ürünleri kategorisi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.