Aselsan

21 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler

Aselsan

Aselsan, Türkiye'nin milli bir şirketi olarak pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Özellikle savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren Aselsan, sadece askeri değil, sivil kullanıma uygun ürünler de tasarlıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşmeye yönelik cihaz ihtiyacını karşılaması için faaliyete geçirilen Aselsan'ın açılımı da Askeri Elektronik Sanayi şeklinde oluyor. Aselsan sadece üretim yapmıyor. Aynı zamanda inovasyon çalışmaları ve AR-GE faaliyetleri de yürütüyor.

Aselsan Tarihçesi

Aselsan'ın temelleri 1975 yılında silahlı kuvvetlerin haberleşme alanında ihtiyaçlarını karşılamak üzere atıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'nın kuruluşu olan Aselsan'ın yatırım çalışmaları kısa sürede tamamlandı. Tarihler 1978 yılını gösterdiğinde Ankara'da bulunan Macunköy Tesisleri'nde ilk bina tamamlandı ve ardından Aselsan'ın faaliyetleri başladı. 1980 yılında ise ilk sırt ve tank telsizleri Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi. 1981 yılında ise ilk el telsizi ve banka alarm sistemlerinin tasarımları yapıldı. Aselsan kısa sürede ihracat ayağına geçti ve 1983 yılında ilk ihracat faaliyeti yerine getirildi. Bu süreçte Aselsan çalışmaya devam etti 1982 - 1985 yılları arasında Sahra Telefonları, Bilgi​sayar Denetimli Merkezi Sistemler ve Lazer Mesafe Ölçme Cihazları gibi yeni ürünler envantere katıldı. 1986 yılında ise Elektronik Harp ve Data Terminal cihazları Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi. Aselsan 1990 yılında halka arz edilerek ilk sivil temas sağlandı. 1997 yılında ise piyasaya ilk cep telefonunu sürdü. Kurulduğu günden bugüne hem askeri hem de sivil alana yönelik çeşitli ürünler imal eden Aselsan, günümüzde telsiz ürünleri ile sivil ihtiyaca yönelik ürünlerini piyasaya sürüyor.

Aselsan Ürünleri

Aselsan'ın sivil ürünlerinden olan telsiz cihazları özellikle iletişimin çok önemli olduğu sektörlere hitap ediyor. Aselsan telsiz; bina yapımı, tünel açma ve köprü inşası gibi işlerin yürütüldüğü inşaat sektöründe kullanılabiliyor. Aselsan el telsizi ile bu tür yapı işlerinde çalışan kişiler, ihtiyaç halinde birbirleri ile kolay bir şekilde iletişime geçebiliyor. Bu sayede yerlerinden hareket etmelerine gerek kalmıyor. Zira bazı durumlarda yerlerinden hareket etmek zaman kaybına sebep olabildiği gibi, bazen de risk oluşturabiliyor. Bu sebeple telsiz kullanmak önemli bir hale geliyor. Bu konuda Aselsan yerli bir marka olarak ön plana çıkıyor.

Markanın pek çok telsiz modeli bulunuyor. Bunlardan biri de Aselsan Cobra telsiz oluyor. Cobra modeli bir el telsizi olma özelliği taşıyor. Bu telsizin çekim mesafesinin şehir içerisinde 2 km'ye, optik görüşün olduğu durumlarda ise 12 km'ye çıkabildiği belirtiliyor. Aselsan'ın telsiz modelleri Cobra ile sınırlı kalmıyor.  Air-TR466, A446S PMR, MT-690 ve MT-975 modelleri de Aselsan'ın diğer telsiz modelleri oluyor. Aselsan telsiz fiyatları ise üründen ürüne göre değişiklik gösteriyor.

Telsizler sadece inşaat sektöründe çalışanların işine yaramıyor. Birbirlerinden uzak mesafede çalışan insanların bulunduğu pek çok sektörde kullanılıyor. Aselsan ayrıca deniz telsizleri de üretiyor. Deniz için üretilen telsizler 'Marine Telsiz' adını alıyor. Markanın marine telsizleri; Cobra MR HH 125, Cobra MR HH 350 ve Cobra MR HH 500 şeklinde sıralanıyor. Telsizler dışında Aselsan telsiz kulaklığı da tüketicilere sunulan ürünler arasında yer alıyor. Aselsan telsizlerine Trendyol üzerinden kolayca sahip olun.

Aselsan'a Çevre Ödülü

Aselsan, tasarlamış olduğu pek çok ürünün yanı sıra çeşitli ödülleri de topluyor. Bunlardan biri de dünya genelinde çevre projesi olan CDP'den gelen ödül oluyor. Aselsan'ın bu proje çerçevesinde 'iklim değişikliği liderliği' adına ödülü bulunuyor. Bunun dışında Aselsan'ın hem yurt içinde hem de yurt dışında elde ettiği çeşitli dereceler de kuruluşun tarihinde yer alıyor.