Antifriz

1612 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kalite ve Güvenirliğiyle Antifriz Çeşitleri Trendyol'da!

Zamanla dönüşerek göz kamaştırıcı modellere ulaşan arabalar, insanların hayatını kolaylaştırırken çeşitli bakım ve tamirlere de ihtiyaç duyar. Birbirine bağlı binlerce parçadan oluşan araçların çeşitli bölümlerinin donmaması ve arızalanmaması için özellikle kış aylarında donmayı engelleyici sıvı eklemesi yapılır. Sudan ayırt edilebilmesi için renkli olan bu sıvı, motorun ve diğer parçaların doğru şekilde çalışabilmesi için ortam ısıyı dengede tutmaya çalışır. Bir alkol türü olması sayesinde zorlu kış günlerinde bile motoru donmaya karşı korur. Eklendiği miktara göre radyatör suyunun donma derecesini en az 20°C kadar düşürür. Radyatör ve soğutma sistemlerinde dolaşan sıvının özellikle kış aylarında donmasına engel olur. Bu sayede tüm sistemin bir saat gibi işlemesine yardımcı olur. Hararet yapmasını önlemek için motorda dolanan suyun derecesini belli oranlarda tutmaya çalışır. Aynı donmaya karşı aldığı önlem gibi suyun kaynama noktasını da yükseltir. Bir alkol türü olan bu renkli sıvı, yumuşak değerlere sahip suyla karıştırılarak radyatöre eklenir. Ancak su oranının %70 değerini aşmaması gerekir. En az %30 oranında eklenen renkli alkol, yumuşak bir suyla karıştığında yüksek performans gösterir. Sert musluk suyuyla karıştığında alkolün içindeki etken maddeler pasif hale gelir. Bu durum donma ya da kaynamaya izin verecek ortam yaratır. Ancak %35 kadarı alkolden oluşan yumuşak bir radyatör suyu, -19°C’ye kadar donmaya direnir. Suyla eşit oranda eklendiğinde ise -38°C’ye kadar çetin kış şartlarında aracınızı korur. Bu sayede çok soğuk bir iklimde yaşasanız da karışım oranını doğru ayarlayarak aracınızı yüksek performansla kullanabilirsiniz. Eklendiği orana göre değişmekle birlikte 90°C’ye kadar yüksek sıcaklıklarda da kaynamaya karşı önlem alır. Dış ortamın yüksek sıcaklığına, motorun çalışma özelliklerine ve arızalara karşı kaynama derecesini oldukça yükseltir. Bu renkli alkol türü, sıcaklık dengesini korumanın yanı sıra motorun ve diğer kısımların bakımını da yapar. Bu sayede her mevsim güvenle seyahat edebilirsiniz. Bütçenize uygun antifriz fiyatları için Trendyol üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz.

Farklı Kullanımlara Göre Antifriz Çeşitleri

Farklı Kullanımlara Göre Antifriz Çeşitleri

İçten yanmalı motora sahip tüm araçların belli bir ısı derecesinde yüksek performansla çalışması için antifriz kullanımı önerilir. Bir çeşit alkol olan bu sıvı, aracın işler kısmında dolaşan sıvının tamamını belli sıcaklıkta tutmaya yardımcı olur. Yumuşak değerlere sahip bir sıvıyla belli oranlarda karıştırılarak araca eklenir. Ancak sudan ayırt edilebilmesi için çeşitli renk eklemeleri yapılır. Antifriz çeşitleri temelde bu renklere göre ayrılır. Birbirinden çok farklı antifriz özellikleri bulunmasa da müşterilerin çeşitli renklere yöneldiği görülür. Bunun yanı sıra donma ve kaynama riskini azaltan sıvı, içerisindeki maddelere göre de çeşitlenir. İnorganik, nitritli organik, hibrit ve organik, bu çeşitleri oluşturur. Oto antifriz kırmızı renkte satışa sunulduğunda bunun sıklıkla hibrit veya nitritli organik çeşitlerden biri olduğu bilinir. Hibrit, organik ve inorganik sıvının karışımından oluşur. İçeriğin oranlarına göre sarı ve turuncu antifriz görüldüğü de olur. Nitritli organik ise kırmızının yanı sıra koyu pembe antifriz de müşterilere sunulur. Sıklıkla ağır iş ve tarım makinelerinin çalışma performansını artırmak ve her koşulda radyatör suyunun donmasına veya kaynamasına engel olmak için tercih edilir. Bunlar, organik alkol türüne molibden ve nitrit yüklemesi yapılarak özellikleri artırılmış bir versiyon olarak düşünülebilir. Organik antifriz ise 2-etilhekzil akrilat isimli renksiz kimyasal bileşenle birlikte çeşitli asitleri barındırır. 5 yıl boyunca araçtaki tüm çalışan aksamı ve kendini koruyabilen bir sıvıdır. Çoğunlukla pembe, turuncu ve koyu yeşil antifriz üretilir. İnorganik antifiriz ise sıklıkla yeşil renkte müşterilere sunulur. Ek olarak fosfat ve silikat barındıran alkoller, 2 yıl boyunca motoru koruma görevini yüksek performansla yerine getirir. Isıyı dengede tutmanın yanı sıra içerisindeki maddeler sayesinde suyun dolaştığı tüm alüminyum ve demir türevi parçaları paslanmaya karşı korur. Sıvıyla uzun süre temas ettiğinde korozyona uğrayan boru, pompa ve blokların bakımını yapar. Ürün mavi rengiyle de oldukça tercih edilir. Bunlar kırmızı renkli olanların aksine organik inhibitörler yerine klasik inhibitörler içerir. Kırmızı antifriz olanlar güçlü, koyucu, temizleyici ve uzun ömürlü antifrizdir. Ancak mavi antifriz olanlar da popülerliğiyle fazla tercih edilenler arasında yer alır. Antifriz seçiminde renkleri ile içeriklerinin bir ilgisi yoktur. Ancak her çeşit aracın yaşına, modeline ve çalışma sıklığına göre tercih edilmelidir. Örneğin yıllardır mavi renkli olan ve klasik inhibitörlerle üretilenlerden birini kullanıyorsanız, birden organik içeriklere geçiş yapmanız doğru olmayabilir. Otomobilinizin farklı özelliklerini de göz önünde bulundurarak bütçenize uygun antifiriz litre fiyatı seçeneklerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Antifriz Tavsiyeleri

Antifriz Tavsiyeleri

Antifriz faydaları, çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda dahi aracınızın içindeki sıvıların ideal ısıda kalmasına yardımcı olur. Aracın başta motor olmak üzere tüm aksamlarının yüksek performans için ihtiyaç duyduğu ortam ısısını borular, pompalar ve tanklar arasında dolaşarak sağlar. 4 mevsim güneş enerjisi antifriz fiyatları açısından da müşterilerin alım gücünü zorlamaz. Önemli bakımlardan biri olarak her mevsim kullanılması gereken bu renkli alkol türü, uygun fiyatlarıyla her bütçeye hitap eder. Farklı kalitelere sahip olan seçenekler, kişilerin yaz kış araçlarını yüksek performansla kullanmak için tercihlerini belirler. Bunlar, sıcaklığı ayarlamasının yanı sıra parçalara bakım da yapar. Sürekli su dolaşan pompa, piston, tank ve boruların paslanmaması için gerekli olan bakım ürünlerinin başında gelir. Bir saat gibi işlemesi gereken motorun ve ona yardımcı olan tüm aksamların bakımı için her mevsim antifriz tavsiye edilir. Ürünün yorumlar kısmında antifriz ne işe yarar gibi pek çok soruya cevap bulabilirsiniz. Başta kurum birikmeleri olmak üzere sürekli suyla temas etmekten oluşabilecek paslanma, delinme, aşınma ve çatlama gibi problemleri ortadan kaldırır. Yıllardır araba kullananlar için vazgeçilmez bakım ürünlerinden biri olan bu karışımlar, yeni araç sahiplerinin de çeşitli arızalarla karşılaşmaması için alması gereken önlemlerin başında gelir. Öncelikle farklı kalitelerde ve özelliklerde olan bu alkol türlerinden birini satın alarak işe başlayabilirsiniz. Tamamen motorun soğuduğundan emin olduğunuzda ekleme yapmanız gerekir. Kaputun altında yer alan radyatör ve yedek su kapağını açabilirsiniz. Eğer bu ilk deneyiminiz olacaksa radyatörü eski tip bir kombi peteğine veya akordeona benzeterek diğerlerinden ayırt edebilirsiniz. Etkisini kaybetmiş eski karışımdan kurtulmak için radyatörün altındaki tahliye kapağını açarak tüm sıvının boşalmasını sağlamanız gerekir. Ardından tahliye kapağını sıkıca kapatarak temiz bir kapta belli oranlarda su ve alkolü karıştırabilirsiniz. Karışımı, maksimum %70’i su olacak şekilde hazırlayarak radyatör kapağından içeri boşaltabilirsiniz. Radyatör tamamen dolduğunda motoru çalıştırabilirsiniz. Bu sırada su seviyesinin düşmeye başladığını görebilirsiniz. Radyatöre su ekleyerek tamamen doldurmalı ve kapağını sıkıca kapatmalısınız. Satın aldığınız ürünün kalitesi ve içeriğine göre hazırladığınız karışımla minimum 2 yıl motordaki ısı dengesini koruyabilir ve parçalara bakım yapabilirsiniz. Araç antifriz çeşitlerinin tamamına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Ölçüm Aletleriyle Kolay Hazırlanan Karışımlar

Ölçüm Aletleriyle Kolay Hazırlanan Karışımlar

Ürün alkol türüdür. Aracın her koşulda ve zorlukta mükemmel performansla çalışmasına katkı sağlar. Normalde renksiz olsa da suyla karıştırılarak kullanılması gerektiği için farklı renk eklemeleriyle satışa sunulur. Araç sahiplerinin sudan ayırt edebilmesi için kırmızı, pembe, mavi, sarı seçenek üretilir. Görsel ayrımı bu şekilde mümkün olur. Bununla birlikte suyla kontrolsüz şekilde karıştırıldığında nicelik olarak ayırt etmeniz zor olabilir. Bunun için kaliteli antifriz ölçer çeşitleri su içerisindeki alkol miktarının kaç dereceye kadar koruma sağladığını görebilmenize imkan verir. Farklı modellerde üretilen ölçüm cihazları, alkol ve su karışımının ömrünü ve doğru orantılı olarak da etkisini ölçmenizi sağlar. Bunlar, özellikle aracınızı yeni satın aldıysanız radyatör suyunun her zaman istediğiniz sıcaklıkta kalması açısından faydalı olur. Sık kullanılan ölçüm cihazlarından biri olan bu cihazlar, yağ kontrol çubuğunda olduğu gibi bir uzun çubuktan oluşur. Radyatör kapağını açarak daldırdığınız çubuğun ucu, karışımın değerlerini ölçer. Bomemetre olarak da adlandırılan bu çubuklu cihazlar, sıvı içerisindeki karışım yoğunluklarını, sıcaklığı ve tuzluluğu ölçer. Suya karıştırılan alkolle birlikte suyun 0°C olması gereken saf hali ya da bomesi değişir. Böylece suyun kaldırma kuvvetiyle birlikte karışan diğer ürünlerin miktarı ölçülebilir. Diğer cihazlar ise tıpkı bir mikroskop mantığıyla çalışır. Refraktometrik ölçüm olarak da adlandırılan kontrol yöntemi, uç donma ve kaynama derecesini ölçebilecek hassas cihazlarla yapılır. Karışım içerisinden alınan bir damla sıvı, cihazın ön kısmında bir eğri halinde bulunan iki cam arasına yerleştirilir. Eğik prizma halindeki kısım güneşe doğru tutulur. Diğer uçtaki dürbünden içeri bakılarak hassas cihazın sıvı içerisinde tespit ettiği yoğunluk gözlemlenebilir. Farklı çalışma tiplerine sahip bu cihazların fiyatları da doğal olarak farklı seyredebilir. Ancak bütçenize uygun hazır antifriz ölçer fiyat aralıklarını Trendyol’da bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Farklı Miktarlarda Ürünler

İhtiyacınıza Göre Farklı Miktarlarda Ürünler

Antifriz nedir sorusuna içten yanmalı motora sahip her tür araçta bakım ve önlem amacıyla kullanılan üründür şeklinde yanıt verilebilir.. Bir alkol türü olması sebebiyle tek başına değil, yumuşak bir suyla karıştırılarak radyatöre eklenir. Belli miktarlarda olması gereken bu iki sıvı, motoru anlık olarak korurken parçaların ömrünü de uzatır. Karışımın oranları satın alınan alkolün şişe miktarına göre ölçülebilir. Antifriz 1 lt şişelerden 16 litre bidonlara kadar geniş seçeneklerde sunulur. Bunlar aracın radyatör haznesine göre belirlenebilir. Örneğin araç modeline göre değişmek şartıyla radyatöre 1 litrelik alkol ve buna ideal olarak 1 litre de su eklenebilir. İdeal korumayı sağladığı düşünülen yarı yarıya oran tüm araç tiplerinde bakım ve koruma vadeder. Ancak karışımı 1 litre mavi seçenek ve en fazla 1.3 litre su olacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Etilen glikol içerikli alkol, farklı kapasitelerdeki radyatörler için geniş miktar seçenekleriyle sunulur. Örneğin 3 lt ölçülü şişelerde oldukça talep görür. Bu miktar hem tamamıyla kullanım hem de sonraki döneme saklamak için tercih edilir. 1 litreliklerde olduğu gibi yarı yarıya oranla eklenmesi önerilir. 4 lt şişelerde sıklıkla normal boyutlarda bir motor antifriz için tercih edilir. 8 litreye kadar ulaşabilen su hacmi, 4 litre alkol ve 4 litre su karıştırılarak tamamlanır. Motor kontrolünün ardından azalan karışımın ise suyla tamamlanması gerekir. 5 lt antifriz çeşitleri de normal motor hacmine sahip araçlar için ideal seçenekler olur. Güçlü içeriklere sahip bu çeşitler, yüksek performansla çalışan motor ısısını dengede tutar. Bu aynı zamanda pickup, minibüs, kamyon gibi güçlü motorlara sahip araçlar için ideal seçeneklerden biri olur. 16 litreye kadar özenle şişelenmiş etilen glikol çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Antifriz Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Antifriz Fiyatları

Doğal antifriz çeşitleri, özellikle kış ayları yaklaşırken araç sahiplerinin sık araştırdığı bakım ürünlerinin başında gelir. Soğuk bir kış sabahında can sıkıcı bir sürprizle karşılaşmamak için önlem almanız gerekir. Bu dönemlerde araba antifriz ne kadar, nereden alınır, nasıl kullanılır gibi sorular da sık arananlar arasında yer alır. Ancak bu ürünlerin yalnızca kış aylarında değil dört mevsim antifriz kullanılması gerekir. Kışın donma, yazın ise hararet ve yanma gibi tehlikelerle karşılaşmamak için tüm sene motor ısısının korunduğundan emin olmanız önemlidir. Bu nedenle üretici markalar yılın her gününde yüksek kaliteyle bu alkol çeşidini müşterilerine sunar. Farklı şişeleme teknikleriyle renkli sıvılar halinde kullanıma sunulur. Ancak sıvının renginin ürün içeriğiyle net olarak ilgili olmadığı unutulmamalıdır. Burada müşterileri yönlendiren nokta, uzun yıllardan beri belli ürün modelleri için aynı boyar maddelerin kullanılmasıdır. Sıvı olduğu için sıklıkla litre şeklinde satışa sunulan 16 kg antifriz ağırlığındaki teneke bidonlarsa da paketlenebilir. Tıpkı litrelik şişelerdeki gibi farklı kapasitelerle müşterilere sunulur. Bunlar küçük motor kapasitesine sahip binek bir araçtan büyük iş makinelerine kadar yetebilecek geniş miktar seçeneklerine sahiptir. Antifriz fiyatları 16 kg çeşitlerden 1 kilograma düştükçe farklılaşır. Bu anlamda içeriklerinden ayrı düşünüldüğünde ürün miktarı fiyatları etkileyen unsurların başında gelir. Ancak organik, inorganik, hibrit ya da nitritli organik çeşitlerinden olmasına göre de fiyatlar artar ya da azalır. Etilen glikol alkole eklenen çeşitli katkılar ürünlerin koruyuculuğunu, bakım özelliklerini ve etki süresini artırır. Bunun yanı sıra fiyatların da değişmesine neden olur. Motora etki etme süresi de çeşitlere bağlı olarak ürün fiyatlarını etkiler. Her bütçeye uygun yazlık antifriz çeşitlerini Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Araç Bakım Ürünlerinin Tamamı Trendyol’da

Araç Bakım Ürünlerinin Tamamı Trendyol’da

Neredeyse her bireyin bir araç sahibi olma isteği bulunur. Ancak yalnızca satın alarak bir araca sahip olunamayacağı bilinmelidir. Tıpkı ailenin bir bireyi gibi onun da sağlıklı ve belli koşullarda bulunması gerekir. İyi antifriz, bu temel ihtiyaçların başında gelir. İnsanların temiz ve sağlıklı bir suya ihtiyacı olması gibi araçlar da motorunu koruyacak ve ısıyı dengede tutacak bu alkollere gerek duyar. Farklı kapasitelerde olan tüm motorlara sahip araçlar, belli oranlarda su ve jel antifriz karışımıyla yüksek performans gösterir. Antifriz fiyatları 3 lt ile 16 lt arasında doğru orantılı değişiklik gösterir. Sık satın alınan 3 litrelik şişeler basit işleve sahip binek araç motorlarında en az 3 yıllık koruma sağlar. Her cins ve renkteki ürünler, geniş miktar seçenekleriyle müşterilere sunulur. 3 litrelik olanlar gibi 1 litre antifriz fiyatları da bütçe dostu olmasıyla beğeni kazanır. Fiyatlar, şişe boyutlarının yanı sıra içeriğe göre de değişir. 5 litreye kadar antifriz seçeneklerinin bulunması kolay olsa da yüksek kapasiteli olanlarla her yerde karşılaşmanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle diğer tüm ihtiyaçlarda olduğu gibi radyatör suyu için de online alışverişe şans verebilirsiniz. Böylece farklı satış noktalarını dolaşarak bütçenizi zorlayacak fiyatlarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Trendyol sayesinde farklı fiyatlar ve özelliklerle satışa sunulan seçenekleri aynı anda inceleyebilirsiniz. Aracınızın motoruna uygun hangi antifrizi seçeceğinizi ararken tasarruf edersiniz. Ürün seçim aşamasında yorumlar kısmında antifriz hangi renk olmalı gibi aklınıza takılan pek çok soruya cevap bulabilirsiniz. Trendyol, farklı antifriz markalarını ve sayısız ürünü güvenle bir araya getirir. Araç bakımı için sık aranan antifriz seçeneklerini bir arada görebilmeniz için sizlere sunar. Siz de bütçenize ve aracınıza uygun olan ürünleri Trendyol’dan hemen edinebilirsiniz.