Altus Derin Dondurucu

38 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/104024/103613/103629

Altus Derin Dondurucu

Altus Derin Dondurucu

Derin dondurucular, gıdaları mevsiminde tüketmek isteyenler için farklı bir alternatif oluştururken besinleri değerinde uzun süre muhafaza etmek isteyenler için de çözüm yaratıyor. Yoğun çalışanlar için zaman kazandırıcı fonksiyonlar sunan derin dondurucular, mutfakları da düzenli hâle getiriyor. Ev teknolojilerinde lider olan ‌‌Arçelik ‌Altus markası ile dayanıklı, fonksiyonel modelleri bir arada sunarken teknolojiyi de ekonomik, yalın ve işlevsel şekilde ürünlerine yansıtıyor. ‌Altus’un kullanıcı ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan derin dondurucuları; enerji tasarruflu, No Frost, kapı yönü değiştirilebilir, hızlı dondurma, kapı açık alarmı gibi ayrıcalıklı birçok özelliği farklı modellerinde bulundurarak kullanıcıların konforunu artırıyor. Buzdolaplarının yetersiz kaldığı durumlarda sebze, meyve, balık, tavuk, et ve hamur işi gibi gıdaları daha uzun süre saklamayı ve ihtiyaç duyulduğunda kullanmayı sağlayan ‌Altus derin dondurucu modelleri, birbirinden farklı depolama hacimleri ve sunduğu kullanım kolaylıkları ile ‌Trendyol’da sizleri bekliyor.

Neden Bir Altus Derin Dondurucuya İhtiyacınız Var?

Değişen hayat şartları, genişleyen aile yapıları, farklı yaşam alanları, mevsim değişiklikleri gıda depolama ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. Meyve ve sebzelerin mevsiminin dışında da kullanılmasına olanak sağlayan derin dondurucular, aynı zamanda uygun fiyatlarla alınan balık ve et gibi gıdaların da derin dondurucu ortamında sağlıklı bir şekilde ve uzun süre saklanmasına imkân veriyor. Sık sık alışveriş yapma fırsatı bulamayanlar için vazgeçilmez bir çözüm olan derin dondurucular, fazla yapılan bir yemeği saklamayı ve başka bir gün istenildiğinde çıkarılarak sadece ısıtıp yemeyi mümkün hâle getiriyor. Dışarıdan yemek siparişi vermek yerine evde hazırlanarak dondurulan yiyecekleri kullanmak, ev bütçeleri için de olumlu sonuçlar yaratıyor. Yiyecekleri taze ve lezzetli şekilde saklamayı sağlayan ‌Altus markasının derin dondurucu modellerine ve zengin çeşitlerine, ‌Trendyol ayrıcalıklarıyla şimdi sahip olabilirsiniz.

Derin Dondurucu ile Besin Değerini Koruyan Sağlıklı Gıdalar

Dondurma işlemi, besinlerin içindeki vitaminlerin korunmasını sağladığından, dondurulmuş sebze ve meyveler besin açısından zengin kalıyor. Ayrıca dondurma işlemi, belirli bir sıcaklığın altında gerçekleştiği için gıdalarda mikroorganizma gelişmesinin de önüne geçilmiş oluyor. Altus marka derin dondurucular, tüm yıl boyunca çok çeşitli mevsimlik malzemeler arasından seçim yapmayı kolaylaştırması bakımından da tercih ediliyor. Dondurma işlemi, gıdaların lezzetinde önemli değişiklikler yaratmadığı gibi, raf ömrü uzun ürünler de elde edilmesini sağlıyor. Dondurulmuş gıdalar, koruyucu madde içermediğinden sağlıklı besin kullanımını artırıyor. Evde hazırlanıp pişirilerek derin dondurucuda saklanan gıdalar, istenilen zamanda lezzetli ve taze yiyeceklere ulaşmayı mümkün hâle getiriyor.

‌Altus Derin Dondurucu ile Zaman Size Kalır

Aniden gelen misafirlere pratik şekilde sunulacak, önceden hazırlanıp stoklanmış lezzetli ikramlar veya okul dönüşlerinde çocuklara dondurucudan çıkarılacak sağlıklı atıştırmalıklar günü daha rahat geçirmek için fırsat yaratıyor. Aynı zamanda alerji veya diyet gibi nedenlerle yiyecek kısıtlaması olan aile fertlerinin de yardımına derin dondurucular yetişiyor. Gıda kısıtlaması olan bireylerin ihtiyaçlarını, planlanan ve önceden hazırlanan ev yapımı yiyecek çözümleri ile karşılamak, derin dondurucuları evlerin vazgeçilmez teknoloji ürünleri haline getiriyor. Mutfakların her zaman temiz ve düzenli kalmasını sağlayan derin dondurucular, sevdikleri ile daha fazla vakit geçirmek isteyenler için de fırsat yaratıyor. ‌Trendyol’da satışa sunulan ‌Altus derin donduruculardan birine sahip olmak, sadece ayda bir yapılacak alışveriş ve gerekirse sonrasındaki hazırlık süreci dışındaki tüm vakitleri kendinize ve sevdiklerinize ayırmak anlamına geliyor.

Derin Dondurucu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Derin dondurucu seçerken daha çok kişisel ihtiyaçlar ve cihazın kullanılacağı alan belirleyici oluyor. Genel olarak dondurucu seçimini etkileyen unsurlar arasında depolama kapasitesi, ihtiyaca uygunluğu ve harcadığı elektrik miktarı bulunuyor. Bir başka önemli unsur da derin dondurucunun desibeli. Sessiz çalışan bir derin dondurucu için düşük desibelli modeller tercih ediliyor. Sık elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde derin dondurucunun olası bir kesinti durumunda, gıdaları ne kadar süre korumaya devam edeceği de dikkat edilmesi gereken diğer özellikler arasında yer alıyor. ‌Trendyol’da satışa sunulan ‌Altus’un birbirinden farklı derin dondurucu modellerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olanlar arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Altus Çekmeceli Derin Dondurucu Modelleri ve Özellikleri

Gıdaların düzenli ve çeşitlerine göre gruplandırılmasına imkân veren ve ev kullanımı için daha ideal olan ‌Altus derin dondurucu çekmeceli modeller; sebze, kıyma, parçalara bölünen etler, balıklar ve kaplar içindeki yemekler için ideal ortamı sunarken gıdalara da kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor. Beyaz ve ‌Inox renklerde üretilen çekmeceli modellerde, 70 litre küp ile 312 litre küp arasında değişen brüt hacim seçenekleri bulunuyor. Kalabalık veya daha küçük ailelerin stoklamak istedikleri yiyecek miktarına göre dondurucunun hacim kapasitesi belirlenebiliyor. Bu serideki tüm ürünler A+ enerji sınıfında yer aldığından %20 enerji tasarrufu sağlayarak elektrik tüketimini makul seviyede tutuyor. Çekmeceli derin dondurucuların sıcaklık yükselme süreleri modellerine göre 13 saat ile 22 saat arasında değişiyor. Bu sayede elektrik kesintisi gibi beklenmeyen durumlarda besinler tazeliklerini uzun süre korumaya devam ediyor. Çekmeceli derin dondurucu serisinde hem tek kapılı hem de tezgâh seviyesi olarak bilinen ‌Altus mini derin dondurucu modelleri yer alıyor. Bu derin dondurucular alan sorununu ortadan kaldırarak istenirse tezgâh üstünde kullanılabiliyorken istenirse tezgâh altındaki boşlukların değerlendirilmesini sağlıyor. Mini derin dondurucu, küçük mutfaklar ile dar ofis alanlarına rahatlıkla uyum sağlarken kişi sayısı az olan ailelere de yeterli dondurma alanı oluşturuyor.

İhtiyacınıza Göre Belirleyeceğiniz Çekmeceli Derin Dondurucu Modelleri

Gıdaları gruplara ayırarak saklamak isteyenlerin ihtiyaçları da düşünülerek tasarlanan çekmeceli modeller, 4 ile 7 arasında değişen çekmece gözü seçeneği sunuyor. Daha çok stoklanacak gıda miktarının az olduğu çekirdek ailelerde tercih edilen ‌Altus 3 çekmeceli derin dondurucu modelinin yanı sıra artan gıda ihtiyacına bağlı olarak seçilebilecek ‌Altus 6 çekmeceli derin dondurucu da istenilen gıda stoğunun yapılabilmesi için ideal ortamı oluşturuyor. Çok sayıda gıdanın planlamasına destek verecek şekilde üretimi yapılan ‌Altus 7 çekmeceli derin dondurucu ise kalabalık ailelerin çokça tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. ‌Altus’un bu serisi, farklı çekmece adetleri ve ergonomik tasarımı sayesinde dar alanlarda yer tasarrufu sağlarken gıdaların düzenli şekilde depolanmasına da imkân veriyor. Derin dondurucunun kapı yönü çevrilebilme özelliği sayesinde kullanılacağı alana göre kapısının açılma yönü belirlenebiliyor. Taşınma, eşyaların yerini değiştirme gibi durumlarda bu özellik kurtarıcı bir çözüm oluyor. Kapısının açık kaldığı durumlarda ise kapı açık alarmı uyarı verdiğinden derin dondurucu içindeki ısı derecesi muhafaza ediliyor.

‌‌‌No Frost Özelliği ile Karlanma ve Buzlanma Olmadan Tazelik

Markanın, çekmeceli derin dondurucu serisinde bulunan ‌‌Altus ‌‌No ‌Frost derin dondurucu modelleri, dolapta sürekli kuru hava dolaştığından karlanma ve buzlanmanın önüne geçiyor. Dondurma kapasiteleri yüksek olan bu serideki modeller, gelişmiş özellikleri nedeni ile tercih ediliyor. Buzluk tepsisi ve buzluk gibi iç aksesuarlara sahip oluşlarıyla da dikkat çeken çekmeceli derin dondurucular, ihtiyaç halinde hızlı dondurma seçeneği kullanılarak yeni konulan gıdayı istenilen şekilde donduruyor. ‌Trendyol’da seçeceğiniz indirimli ‌Altus derin dondurucu fiyatları ile sessiz ve verimli çalışan bir derin dondurucu modeline sahip olabilirsiniz.

‌Altus Sandık Tipi Derin Dondurucu Özellikleri

Ev ve ticari kullanımlar için tasarlanan ‌Altus derin dondurucu sandık tipi, daha çok balık, but ve pirzola gibi büyük parçalı gıdaların saklanmasında tercih ediliyor. Sandık tipi modeller, aynı türden büyük parçalı gıdaların yerleşimini kolaylaştırdığından ve istenildiğinde zahmetsizce ulaşılmasına imkân verdiğinden kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Sandık tipi olan ürün grubunda 107 litre küp ile 374 litre küp arasında değişen brüt hacimler göze çarpıyor. Beyaz renkte üretilen seride ayrıca yatay tip model de bulunuyor. Sandık tipi derin dondurucu, bulunduğu A+ ve A++ enerji sınıfı ile elektrik tüketiminde tasarruf sağlıyor. Sıcaklık yükselme süreleri 30 saat ile 67 saat arasında değişen bu seride, elektrik kesilse bile besinler sağlıklı bir şekilde korunuyor.

Sandık Tipi Derin Dondurucularda ‌LED Panel Aydınlatma Ayrıcalığı

Sandık tipi bazı modellerde ‌LED panel aydınlatma da bulunuyor. İç yan yüzeylerde bulunan ‌LED aydınlatmalar, ürünün tasarımına şıklık katarken aynı zamanda da dondurucu içinde rahat görüş imkânı sağlıyor. Üstten açılan kapakları, gıdaların yerleştirilip alınmasında pratik bir çözüm sunuyor. Dondurucu sepetlere sahip olan modeller, yiyeceklerin kategorize edilmesine imkân veriyor. İç alan genişliği ve derinliği fazla olan bu modelde, otomatik aydınlatma sistemi devreye girerek görüş alanını rahatlatıyor. Sandık tipi derin dondurucuların Altus derin dondurucu dikey modelleri, yiyeceklerin konulacağı sepetlere sahip olduğundan planlamada kolaylık sağlıyor. Cihaz, daha çok gıdaların gruplandırılmaya ihtiyaç duyulmadığı durumlarda veya büyük parçalı besinlerin depolanması gerektiğinde rahatlıkla kullanılıyor. Soğutma ve dondurmada en son teknolojileri sergileyen Altus, ‌Trendyol’daki uygun fiyatlı derin dondurucu modelleri ile sizi bekliyor.

Altus Marka Derin Dondurucunun Temizliği Nasıl Yapılmalı?

İhtiyaç duyulan kapasite ve kullanılacağı alanın boyutuna göre seçilen Altus marka derin dondurucunun, güneş ışınlarının direkt geldiği ortamda bulunmaması gerekiyor. Derin dondurucu, kullanılmadan önce ılık su ile ıslatılmış sabunlu ve yumuşak bir bez yardımıyla temizlenmesi öneriliyor. Ardından yine ılık su ile ıslatılmış yumuşak bez yardımı ile durulanıp kurulanması ilk kullanım öncesi bakımını sağlıyor. Yiyeceklerin dondurucuya konma zamanı ise sıcaklık uyarı lambasının sönmesinin ardından iki saat sonra oluyor. Dondurucunun buzları temizlenmek istendiğinde plastik buz kazıma kürekleri kullanılıyor. Dondurucunun duvar bölümlerine zarar verebilecek metal kesici aletlerin ve kimyasal içeren temizleyicilerin kullanılmaması gerekiyor.

Altus Derin Dondurucuyu Yerleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altus imzalı derin dondurucuyu ilk defa kullanmaya başlarken tek seferde tam kapasite doldurmak yerine gıdaları parça parça dondurarak yerleştirmek daha verimli sonuç alınmasını sağlıyor. Dondurucu içine gıdaların sıcakken konması cihaza zarar vereceğinden, yiyeceklerin oda sıcaklığında soğuduktan sonra dondurulması önem taşıyor. Dondurulmuş ve çözülmüş gıdaların yeniden dondurucuya konulmaması gerekiyor. Paketsiz veya sıvı sızıntısına yol açan paketlerde dondurma işlemi yapmamak diğer bir önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. Sıvı sızıntıları zamanla cihazın metal bölümlerinde korozyona, borularda gaz kaçağına, plastik aksamda ise sararmaya sebep oluyor. Hijyen şartlarının kaybolmasına da neden olacak bu duruma karşı gıdaların, sızdırmaz özel dondurucu kaplarında veya ağzı kilitli, kelepçelenebilen sağlam poşetlerde hazırlanması, dondurucuya yerleştirilmeden önce de kontrol edilmesi gerekiyor.

Altus Derin Dondurucuda Gıdalar Nasıl Saklanır?

Altus derin dondurucuda gıdaların sağlıklı ve kontrollü şekilde saklanması için dondurucuya uygun saklama kapları ve ağzı kapatılabilen poşetler bulunuyor. Gerek duyulması halinde dondurucuya konulacak gıdanın poşeti üzerine günün tarihi ve içinde hangi malzemenin olduğu yazılabiliyor. Böylece daha sonra dondurulan gıdanın ne olduğu kolaylıkla anlaşılabiliyor. Bu yöntem aynı zamanda gıdaların son kullanma sürelerinin de takibini kolaylaştırıyor. ‌Altus’un derin dondurucularında depolanan gıdalar sayesinde yaz aylarının vazgeçilmez lezzetleri ve tazeliği kış aylarında da sofralara taşınıyor. Geniş iç hacim özellikleri ile dondurulucular, her mevsim, gerçek lezzetinde ve sağlıklı gıdalardan oluşan öğünler yenmesine imkân veriyor.

Altus İmzalı Derin Dondurucuda Hangi Gıdalar Saklanabilir?

Altus markasının derin dondurucu çeşitlerinde, et türü gıdalar porsiyonlar halinde pişmemiş olarak saklanabileceği gibi, pişirilerek yemek halinde de dondurulabiliyor. Bahçe ürünleri olan kabak, fasulye, bezelye, bamya, domates, mısır, biber ve patlıcan gibi sebzeler çiğ ya da pişirilmiş olarak muhafaza edilebiliyor. Yine bahçe ürünlerinden böğürtlen, çilek, vişne, erik gibi meyveler yıkanıp kuruduktan sonra poşetlenerek dondurulabiliyor. Aynı işlem elma ve şeftali gibi daha büyük meyve gruplarında dilimlendikten sonra gerçekleştiriliyor. Ev yapımı ekmeklerin de yer bulacağı dondurucular, acil durumlarda çıkarılıp ısıtılarak kullanılacak börek dilimleri, pizza ve pizza hamuru, kek, köfte, yaprak sarması gibi gıdaların dondurulmasında da uygun oluyor. Mevsiminde alınan balıklar da dondurucular sayesinde istenildiğinde ilk günkü tazeliği ile sofralarda yerini alıyor. Balık, sağlıklı beslenmenin olduğu kadar diyetlerin de vazgeçilmez besinlerinden biri olduğu için, sezonunda alınarak dondurulduktan sonra rahatlıkla kullanılıyor. Haşlanıp suyu süzülen bakliyatlar da yine derin dondurucuda saklanabilecek gıdalar arasında bulunuyor. Fazla veya mevsiminde alınan gıdaları koruyabilme lüksüne sahip olunacağından, derin dondurucular hayatı çok daha kolay hâle getiriyor.

Altus ile İş Yerinde ve Okulda Sağlıklı Öğünler ve Pratik Çözümler

Derin dondurucuları, toplu pişirme ve ha ırlama yöntemi ile ��ğün planlaması yapmak için kullananların sayısı giderek artıyor. Bir günde yapılan toplu pişirme ve hazırlama işlemi sayesinde haftalarca yemek yapmadan sadece Altus derin dondurucudan çıkarıp ısıtılarak hazırlanan sofralar, özellikle çalışanların tercih ettiği bir yöntem oluyor. Bu sayede sabahları hızla evden çıkmak gerektiğinde dondurucudan alınacak bir sandviç, iş yerinde kahvaltı edenlere alternatif yaratıyor. Aynı şekilde çocukların beslenme çantalarına konulacak önceden hazırlanan ev yapımı kek, mayalı poğaça gibi atıştırmalıklar ve meyve suyu, limonata gibi içecekler onların sağlıklı bir öğün geçirmesini sağlıyor. Özellikle çocukların severek tükettiği mozaik pastalar, hazırlandıktan sonra dilimlerin aralarına fırın kağıdı konularak dondurucuda saklanabiliyor. Gıdaları daha uzun süre lezzetli ve taze tutmaya yönelik yenilikleri derin dondurucu modellerinde bir araya getiren ‌Altus markası, ‌Trendyol’daki uygun fiyatları ile sizi bekliyor.

Bütçe Dostu ‌Altus'un Derin Dondurucu Fiyatları

Derin dondurucu fiyatları, seçilen ürünün iç hacmine, dondurma fonksiyonlarına, teknik özelliklerine ve dolayısıyla modeline göre farklılık gösteriyor. Avantajlı fiyatları ve güvenilirliği ile tercih edilen Trendyol, ‌Altus markasının birbirinden farklı özellikteki derin dondurucu modellerine yer veriyor. Sandık tipi, çekmeceli, ‌‌‌No-‌Frost gibi özellikleri bulunan modelleri inceleyebilir, bütçenize uygun bir derin dondurucu modeline karar verebilirsiniz. Trendyol üzerinden ‌Altus derin dondurucu kampanya ve indirimlerini takip ederek ihtiyacınız olan derin dondurucu modellerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

‌‌Altus ‌Arçelik Yan Ürünü mü?

Geniş bir dağıtım ağına sahip olan ‌Altus markası, kullanıcıların konforunu artıran tüm diğer ürün gruplarında olduğu gibi, derin dondurucu modellerinde de en son yenilikleri kullanıyor. Ev teknolojilerinde lider ‌Arçelik markalarından biri olan ‌‌‌Altus, kolay ulaşılabilen, güvenli, pratik ürünleri ile forumlardaki ‌Altus derin dondurucu yorumları arasında da adından sıkça söz ettiriyor. Fiyat-performans değerlendirmelerinde tam ‌not alan markanın derin dondurucu çeşitleri, tüm donanım ve teknik özellikleri ile beğeni topluyor. Sizin için de sessiz çalışan ve enerji tasarrufu sağlayan, yüksek performanslı bir ‌derin dondurucu model ‌Trendyol’da mutlaka var. İhtiyacınızı karşılayacak modelleri şimdi hemen inceleyebilirsiniz.