Altus Çamaşır Makinesi

33 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Altus Çamaşır Makinesi

Altus Çamaşır Makinesi

Dünyaca ünlü beyaz eşya markası Arçelik'in alt markalarından biri olan Altus, çamaşır makinesi modelleriyle ekonomik, kaliteli, çok işlevli ve modern seçimler yapmanıza öncülük ediyor. Yüksek devir değerlerine sahip olan Altus çamaşır makinesi özellikleri bakımından kullanıcılarını memnun ederek çamaşır bakımı alanında üstün performanslı ürün serileri ortaya koyuyor. Tasarım bakımından yüksek standartlara sahip olan ürünler dizayn eden marka, çok programlı makineleriyle günlük hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. 

Altus Çamaşır Makinesi: Çamaşırlarınız İçin Özenli Bakım 

Altus çamaşır makinesi çeşitleri; 5 kg, 6 kg, 7 kg, 8 kg, 10 kg yıkama kapasiteli ürünleriyle kullanıcılara dilediği seçimi yapma ayrıcalığı sunuyor. 600 devir, 1000 devir, 1200 devir gibi farklı devir seçimleriyle tasarlanan makineler, bir dakika içerisinde devir değeri sayısınca dönüş yaparak yıkama işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor. Dış tasarım konusunda özgün ve kaliteli alternatifler sunan marka, tasarladığı inox kaplamalı parmak izi ve leke tutmayan ürünleriyle uzun yıllar kullanılabiliyor. Inox modeller haricinde klasik beyaz renk tonunu koruyan çamaşır makinesi modelleri de görülebiliyor. Geniş aileler için en ideal tasarımlardan olan Altus 10 kg çamaşır makinesi; yorgan, kilim, battaniye, küçük halı, yastık, kırlent, mont gibi çamaşır makinesinde yıkanması güç olan eşyalarınızı derin yıkama işlemlerinden geçirebiliyor. Dayanıklı ve özel olarak geliştirilmiş olan tamburlar, güçlendirilmiş dönme hareketleri sayesinde yıkama işlemlerinden olumsuz yönde etkilenmiyor.

Otel, yurt, pansiyon gibi geniş alanlar için de kullanıma uygun olan 10 kg kapasiteli makineler, A+++ gibi yüksek enerji sınıfı etiketleriyle işletmelerin ve ailelerin ekonomisine de katkıda bulunuyor. Altus 9 kg çamaşır makinesi seçenekleri ise tıpkı 10 kg kapasiteli modellerde olduğu gibi geniş iç hazneleriyle ön plana çıkıyor. Kapaklarında temperli cam kullanılan ürünler, kapanma ve açılma işlemlerine bağlı olarak çizilme, kırılma gibi etkenlere karşı dayanıklılık kazanıyor. Özel testlerden geçirilen kapaklar, açma kulpları aracılığıyla kolaylıkla açılıp kapanabiliyor. Ayrıca yıkama işlemi sırasında güvenlik amacıyla otomatik olarak kilitlenen kapaklar, yıkama işleminin bitiminden yaklaşık 10 saniye sonra otomatik olarak açılıyor. Dijital ve dokunmatik ekranlar aracılığıyla kolayca programlanabilen makineler, programların başlama ve bitiş süreçlerini görüntüleyerek yıkama işlemlerinin süresini bilmenizi sağlıyor. Bu ekranlar aracılığıyla devir seçimi, özel yıkama sıcaklık ayarı seçimi, durulama, sıkma, ön yıkama gibi ek fonksiyonlar da tercih edilebiliyor. Ürünlerinin çoğunda inverter motor tercih eden marka, çamaşır makinelerinin titreşim seviyesini azaltarak gürültü eşiğini en alt seviyeye çekiyor. 

Altus Kurutmalı Çamaşır Makinesi: Hem Yıkayın Hem Kurutun 

Kurutmalı makineleriyle iki işlevi birden aynı anda sunarak kullanıcılara alan tasarrufu yapma imkanı sunan marka, yıkadığınız çamaşırları kısa sürede kurutmanızı sağlayarak zahmetli çamaşır asma işlemlerini ortadan kaldırıyor. Her yıkamadan sonra yaptığınız çamaşır kurutma işlemlerini kolaylaştıran ürünler, çamaşırlar üzerindeki kırışıklıkların azalmasını sağlayarak ütüleme işlemlerinde de kolaylık sağlıyor. İsteğe bağlı olarak çalıştırılabilen kırışık azaltma programları da bulunan kurutmalı makineler, bazı kumaş türlerinde ütüleme işlemine gerek kalmayacak kadar kırışık azaltma işlemi yapabiliyor. Uzun süre kapalı kalmış olan kıyafet, nevresim, çarşaf ya da ev tekstili ürünlerinizin havalandırılmasına da yardımcı olan makineler, çamaşırlarınıza buhar bakımı yaparak hem temizlenmelerini hem de bakterilerden arındırılmalarını sağlıyor. Özel sıcaklık seviyeleri seçerek kurutma işlemleri gerçekleştirebilir, dilediğiniz programı seçerek çamaşırlarınızı yıkayıp kurutabilirsiniz. 

En az 15 yıkama programı seçeneği bulunan Altus 5 kg çamaşır makinesi modelleri ise AL5600 L gibi ürün serilerinden oluşuyor. Beyaz renkte tasarlanan modeller, A++ enerji sınıfında yıkama işlemi yapabiliyor ve maksimum seviyede 600 devirlik performansa ulaşabiliyor. Genel olarak universal motor tiplerinin tercih edildiği 5 kg çamaşır makinesi modelleri, bireysel kullanımlar için ideal ürün serileri arasında gösteriliyor. Çocuk kilidi seçeneğiyle çocuklar için güvenilir kullanım süreçleri sunan marka, çamaşır makinesi aktif halde çalışırken yapılan tuşlamaları algılamıyor. Bu sayede hem çocuğunuz güvende kalıyor hem de yıkama işleminiz sekteye uğramıyor. Yıllık enerji tüketimi 173 kWh civarında değişiklik gösteren 5 kg kapasiteli makineler, daha az enerji harcanmasını sağlayarak aylık fatura oranlarını düşürüyor. Hem tezgah altında hem de diğer iç mekanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanan çamaşır makineleri, genel çamaşır makinesi bölümlerine uyum sağlayabiliyor. 

Altus 7 kg Çamaşır Makinesi: Klasik Tercih, Kusursuz Verim 

Otomatik su ayarlama sistemi bulunan makineler, tambur içerisine az çamaşır yerleştirildiğinde çamaşır ağırlığına göre su aktarımı yapıyor. Bu sistem sayesinde su tüketim oranını büyük ölçüde düşüren marka, makinenin doluluk oranına göre su salgılamasını sağlayarak yıllık su harcama seviyesinde düşüşler gerçekleştiriyor. Dengesiz yük kontrolü, top sistemi, taşma emniyeti, devir seçim özelliği gibi ek fonksiyonları bulunan çamaşır makineleri, fonksiyonel su giriş ve çıkış bölümleri sayesinde kolaylıkla kurulabiliyor. Dijital LED ekranları bulunan modellerin ise kalan zaman göstergesi ve 19 saate varan gecikmeli başlatma özelliği bulunuyor. Altus 8 kg çamaşır makinesi modellerinde ve diğer modellerde de bulunabilen LED ekranlar, dokunmatik olarak ya da tuşlar yardımıyla yönlendirilebiliyor. Program kurma konusunda kolaylık sağlayan ekranlar, giysilerinizi yıkayacağınız programları seçtikten sonra program sıcaklığının dışında farklı bir sıcaklık seçeneği belirlemenize sebep oluyor. 

Çamaşırlarınızı kumaş cinsine göre ayırarak yıkamanıza olanak tanıyan Altus modelleri; hassas giysiler, spor giysiler, gömlekler, yünlü ve pamuklular, sentetikler gibi özel program seçeneklerini bir araya getiriyor. 60 derece civarında yapılan yıkama işlemlerini yaklaşık 125 ila 160 dakikada tamamlayan makineler, kısa programlar tercih edildiğinde yıkama işlemi süresini kısaltabiliyor. Pamuklu, pamuklu eko, sentetik, mini, mini 14+, karma 40 derece, yünlü & elde yıkama, narin, yorgan, perde, koyu renkliler ve kotlar, leke, gömlek, hijyen, kazan temizleme gibi programları olan makineler, çamaşır makinesinin modeline göre program değişiklikleri gösterebiliyor. Perdelerin ve yorganların kendilerine özel programlarda yıkanmasını sağlayan ürünler, yıkama işlemlerine bağlı olarak oluşabilen yıpranmalarında önüne geçiyor. 200 x 200 cm ölçülerindeki elyaf yorganların dahi yıkanmasını sağlayan makineler, yorgan programı sayesinde dolgu toplanması gibi problemlere yol açmıyor. 

Hızlı Yıkama Programlarıyla Yalnızca 14 Dakikada Temizlik 

Kullanıcılarına sunduğu rekor yıkama hızıyla büyük beğeni kazanan marka sadece 14 dakikada 2 kg ağırlığındaki çamaşırların yıkanmasını sağlıyor. Özellikle az çamaşır yıkama işlemleri için, acil durumlar için ve spor giysilerin yıkanması için tercih edilen hızlı yıkama programları, az kirli çamaşırlar için de kullanılabiliyor. Yıkama işleminin az miktarda suyla gerçekleşmesini sağlayan hızlı programlarla, çamaşırlarınızı biriktirerek yıkamanıza gerek kalmıyor. AquaWave adı verilen tambur desen tasarımına sahip olan makineler, yıkama işlemleri sırasında eşit oranda su dalgalanması yapılmasını sağlayarak çamaşırların yıpranmasını engelliyor.

Kazan temizleme programları ise makinenizin kendi kendisini temizlemesini sağlayarak başarılı performansını ve verimliliğini uzun yıllar korumasına yardımcı oluyor. Trendyol'da en yeni modelleri bir araya gelen Altus çamaşır yıkama makineleri, çeşitli alternatifler sunarak bütçenize uygun seçimler yapmanıza olanak tanıyor. Trendyol'da özel seçeneklerden oluşan Altus çamaşır makinesi fiyatları, avantajlı fırsatlar yakalamanızı sağlayarak sizin için en doğru ürüne ulaşma ayrıcalığı sunuyor. Siz de devir seçimi, kilogram seçimi, program sayısı gibi özellikleri değerlendirerek en iyi modele hemen sahip olabilir, ürünü sepete ekleyerek hızlı ve güvenli alışveriş kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.