Altus Bulaşık Makinesi

19 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
DSACategoryId/104024/103613/103621

Altus Bulaşık Makinesi

Altus Bulaşık Makinesi

Mutfakların vazgeçilmezi ve hayat kurtarıcı eşyalarından olan bulaşık makineleri, bir Arçelik markası olan Altus'un üstün teknolojileriyle yeni bir boyut kazanıyor. Çok programlı bulaşık makineleriyle bulaşıkların hijyenik ve sağlıklı koşullarda yıkanmasını sağlayan marka; paslanmaz çelik iç hazneleri, pratik yerleştirme bölümleri, alt ve üst sepet aksesuarları ve küçük mutfak eşyaları için özel olarak ayrılmış alanlarıyla bulaşık yıkama işlemini kolaylaştırıyor. Üstün özellikleriyle benzersiz bir temizlik işlemi sağlayan Altus bulaşık makinesi çeşitleri ile mutfağınızda uzun yıllar pratik bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. 

Altus Bulaşık Makinesi Özellikleri: Konfor ve Rahatlık 

Altus'un tasarladığı bulaşık makineleri; 2, 3, 4 ve 5 programlı çeşitleri ile beğeninize sunuluyor. Bu programlar arasında hızlı yıkama programları, yoğun yıkama programları, eko özellikli programlar ve farklı sıcaklık değerleri sunan programlar bulunuyor. Bulaşıklarınızın kirlenme durumuna göre farklı program seçimleri yaparak yıkama işlemini en hijyenik koşullarda tamamlayabilirsiniz. Çok kirli ve yağlı bulaşıklar için yüksek sıcaklık değerleri sunan programları tercih edebilir, az kirli ve az miktarda bulaşıklarınız için kısa programları seçebilirsiniz. Yıkama işlemini 30 dakika gibi kısa bir süreye düşüren Altus 4 programlı bulaşık makinesi çeşitlerini değerlendirebilir, özellikle acil durumlarda bulaşıklarınızın hızla yıkanmasını sağlayabilirsiniz. 4 programlı makinelerin 30 ve 58 dakikalık kısa sürelerde yıkama programları bulunuyor.

30 dakikalık programlar 35 derecede yıkama işlemi yaparken, 58 dakikalık program 60 derecede yıkama yaparak çok kirli bulaşıkların da hızlı bir şekilde yıkanmasını sağlıyor. Eko 50 derece programıyla tasarruf yapabilmenize de yardımcı olan markanın özellikle AL 434 C serisi ürünleri bu özellikleri karşılayabiliyor. Yoğun 60 derece programı ise yağlı ve inatçı lekeli bulaşıkların hızlı ve etkili bir biçimde yıkanmasına yardımcı oluyor. Altus 3 programlı bulaşık makinesi çeşitlerinde bulunan programlar ise 58 dakikalık, eko program ve yoğun program oluyor. 3 programlı makinelerde 30 dakikalık program yer almıyor. Kolayca doldurulabilen parlatıcı gözü ve tuz gözü bulunan makineler, göstergeleri yardımıyla parlatıcı ya da tuz bitimini gösterebiliyor. Ön yıkama özellikleri de bulunan bulaşık makineleri, yarım yük özelliğiyle de beğeni kazanıyor. 

Altus Bulaşık Makinesi: Yarım Yük Teknolojisiyle Su Tasarrufu Yapın

Yarım yük teknolojisi, bulaşık makinenizde az sayıda bulaşık olduğunda otomatik olarak yük ölçümü yapıyor. Bu özellik sayesinde az sayıda olan bulaşıklarınız için makinenizin dolmasını beklemenize de gerek kalmıyor. Yarım yük özelliği her yıkama öncesinde devreye giriyor ve isteğe bağlı olarak tuşlar yardımıyla açılıp kapanabiliyor. Bekletme özelliği de bulunan bulaşık makineleri, yıkama işlemi sırasında makinenizi durdurarak içerisine parça ilave etmenizi ya da sepet içerisinden bulaşık çıkarmanızı da kolaylaştırıyor. Bu sayede unuttuğunuz bulaşıkları dilediğiniz zaman makinenize ekleyebilirsiniz. Altus 5 programlı bulaşık makinesi çeşitlerinde ve diğer modellerde de görebileceğiniz yarım yük teknolojisi, yıllık su tüketimi oranlarını büyük ölçüde düşürüyor. Yıkama başına 12 ila 14 litre arasında su tüketimi yapan modeller, yarım yük özelliği aktif olduğunda çok daha az litre oranlarıyla yıkama işlemi yapabiliyor. 

Gecikmeli başlatma özelliği de bulunan bulaşık makineleri; 3 saat ve 6 saat gibi geciktirme zaman aralıkları belirlenmesini mümkün kılıyor. Bazı modellerinde dijital LED ekranları da bulunan ürünler, dokunmatik ekranları aracılığıyla programlanmaya da izin verebiliyor. AL 435 NX ve AL 435 NSX serisindeki ürünler, dijital ekranlar aracılığıyla programlanabilen Altus modelleri arasında yer alıyor. Kurutma özellikleri de bulunan bulaşık makineleri, yıkama işlemi sonrasında bulaşıklarınızın kuru bir şekilde çıkmasını sağlayarak üzerinde su damlası lekeleri oluşmasını önlüyor. İç haznesinde tamamen paslanmaz çelik profiller kullanılan bulaşık makineleri, paslanmaz yapılarıyla bulaşıklarınızın daima hijyenik bir ortamda yıkanmasını sağlıyor. Deterjan bölümleri kapaklı olarak tasarlanan makineler, tablet bulaşık deterjanları ve bulaşık makineleri için tasarlanan sıvı bulaşık deterjanlarıyla birlikte kullanılabiliyor. Yıkama işlemi sırasında otomatik olarak parlatıcı veren bölüm ise bulaşıklarınızın istediğiniz gibi parlatılmasını sağlıyor ve 1 ila 5 seviyeleri arasında parlaklık oranları sunuyor. 

Markanın tasarladığı bulaşık makineleri genellikle solo tipi olarak dizayn edilse de ankastre mutfaklarınıza birebir uyumlu olan Altus ankastre bulaşık makinesi çeşitleri de bulunuyor. Ankastre dolapların içerisine yerleştirilerek kullanılabilen modeller, dolabınızla birebir uyum göstererek rahatlıkla kullanılabiliyor. Dış tasarımlarında genel olarak klasik beyaz renge sahip olan ve kaplamasında güçlendirilmiş emaye kullanılan bulaşık makineleri arasında, paslanmaz özellikli inox ürünlere de yer veriliyor. Inox modeller, mutfağınızdaki diğer inox beyaz eşyalarınızla da uyum sergiliyor ve leke tutmayan özellikleriyle en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Inox modeller; temizliklerinin çok kolay olması, parmak izi tutmamaları, tamamen çelikten üretilmeleri ve uzun yıllar boyunca paslanmamaları sebebiyle de beğeni kazanıyor. Modeller arasında gümüş renk tonunda tasarlanan ve şık görünümleriyle mutfağınızı tek dokunuşta güzelleştiren bulaşık makineleri de bulunuyor. Özellikle AL 413 CS, AL 434 CS ve AL 435 serisi modelleri gümüş gri renk tonunda üretiliyor. 

Bulaşıklarınızı Kolayca Yerleştirin, Daha Fazla Alan Kazanın

İç aksesuar alanında başarılı olan markanın; kaşıklar, fincanlar, servis tabakları, yemek tabakları, pasta tabakları, kaseler ve diğer tüm küçük mutfak eşyaları için ergonomik yerleştirme bölümleri bulunuyor. 12 ve 13 kişilik bulaşık kapasiteleri bulunan ürünler, tek seferde 12 kişilik yemek takımlarınızı yıkayabiliyor. Kaşıklık bölümü çıkarılabilen ve sepet raflarının yüksekliği ayarlanabilen bulaşık makineleri, bulaşıkları makineye yerleştirirken büyük kolaylıklar sağlıyor. Katlanabilir tabak yerleştirme bölümleri ise tencere, tava gibi mutfak eşyalarının makine içerisine kolayca sığdırılmasına yardımcı oluyor. Çay bardakları, çay tabakları, fincanlar ve fincan tabakları için de ayrı bölümleri bulunan makinelerin sepetleri, raylı sistemleri sayesinde kolayca açılıp kapanabiliyor. Sepetler içerisindeki tabaklık bölümleri, ileri - geri ya da sağa - sola hareket ettirilerek istenilen konuma getirilebiliyor. Bu sayede makine içerisinde bulunan her parça hijyenik ve detaylı bir temizlik işleminden geçiriliyor. En zahmetli ev işlerinden biri olan bulaşık yıkama işlemini kısaltarak yarım saat gibi bir süreye indiren markanın 2 programlı bulaşık makineleri de bulunuyor. Altus 2 programlı bulaşık makinesi, 50 ve 70 derecelik iki ayrı yıkama programı sunuyor. 

Enerji etiketi konusunda üstün başarılar kat eden marka, A+, A++, A+++ gibi standartlarda üst düzey tasarruf yapabilen ürünleriyle fark yaratıyor. Avrupa kalite standartlarını her yönüyle karşılayan marka, enerji etiketlerinde de Avrupa standartlarına ulaşabiliyor. Yıllık enerji tüketimini en aza indiren ürünleriyle hem iş yerlerinde hem de ev tipi kullanımlarda çevre dostu deneyimler sunan marka, aile bütçenizi destekleyerek fatura tutarlarınızın azalmasına yardımcı oluyor. Altus bulaşık makinesi fiyatları; makinelerin program sayısı, tasarımı, kapasitesi ve kullanım tipine göre belirleniyor. Çok programlı bulaşık makineleri, daha kapsamlı bir kullanım sunduğundan fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Trendyol'da onlarca farklı modeli bulunan Altus bulaşık makineleri arasından istediğiniz program sayısı tercihini yapabilir, yüksek standartlarda ürünler tasarlayan markanın ürünlerini ayrıcalıklı fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Trendyol'da çok sayıda ürün serisi bulunan markanın modellerini değerlendirerek mutfağınız için uygun olan bulaşık makinesine ulaşabilir, markanın seçkin özelliklerinden faydalanarak mutfakta geçirdiğiniz zamanı kısaltabilirsiniz.